Hercegnők 12 csillagozás

Andrea Erne: Hercegnők

A Ravensburger népszerű Mit? Miért? Hogyan? gyermekkönyvsorozatának 42. kötete a királyi kastélyok világába kalauzolja az óvodásokat és a kisiskolásokat. A könyvet lapozgatva megtudhatják, hogyan teltek a különböző korokban élt hercegnők napjai, milyen ruhákat hordtak, hogyan szépítkeztek, kivel találkoztak a báli forgatagban. A könyv végén még egy kivágható öltöztetős babát is találnak.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mit? Miért? Hogyan? Scolar

Scolar, Budapest, 2020
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632446264 · Fordította: Gulyás Lelle · Illusztrálta: Melanie Brockamp
Scolar, Budapest, 2016
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632446264 · Fordította: Gulyás Lelle

Vaklarma P>!
Andrea Erne: Hercegnők

Kíváncsi voltam ugyan milyen ismeretterjesztő könyvet lehet összehozni hercegnőkről, azon kívül hogy kiket nevezünk hercegnőnek, de egészen informatív lett! Néhol ugyan hiányoztak a századok, és mivel összevissza ugrált az időben ez kissé zavaró volt, de inkább csak nekem, a gyerkőcnek nem annyira. Mondjuk én nem biztos hogy a barokk higiéniai viszonyaival traktálnék egy hatévest, de aztán ki tudja mi lesz később hasznos a számára? Biztos, ami biztos, azért a mesebeli hercegnők és a valós királyi családok is helyet kaptak a könyvben, úgyhogy tényleg nem mondhatok semmit arról, hogy kimaradt volna valami.

szanes1>!
Andrea Erne: Hercegnők

Mint a sorozat többi tagja, ez a rész is vonzó köntösben és megfelelően informatívan mutatja be a témát a célközönség számára.
Csillagot azért vontam le, mert a kis szellem ötlete nekem nem tetszett annyira. Meg kicsit túl lányosra, túl rózsaszínre sikerült az egész, pedig amúgy a fiúknak is érdekes lehet.

Ratoncita P>!
Andrea Erne: Hercegnők

Nem annyira habos-babos, mint vártam, hanem tele van gyerekek számára is érdekes információval a hercegnők életkörülményeiről, elfoglaltságairól. Illetve habos-babos is, jó értelemben. A szokásos magas színvonalú Ravensburger könyv képi világában is. Óvodás kislányoknak szuper ajándék lehet.

Millázs>!
Andrea Erne: Hercegnők

Lányomat megvette kilóra, mert rózsaszín és lányos, de engem nem győzött meg. Túl habos, nekem kevés infót tartalmaz, bár maga a téma is ilyen. Szerintem a figurák túl kis méretűek, lehetnének nagyobbak és részletesebbek vagy nem is tudom, mi a problémám vele, de mondom, nem győzött meg.

gingalló >!

A tollaslabda régi játék. A barokk idején főleg a nemesség körében volt kedvelt. A játékosok nem egymás ellen versenyeztek, hanem hosszú labdamenetekre törekedtek.

gingalló >!

A királyi sarjaknak csak néha nyílt alkalmuk játszani. Ekkor is csak olyat játszhattak, ami a későbbi feladataikra készítette fel őket.