A ​vasút 10 csillagozás

Andrea Erne: A vasút

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötete a vasúti közlekedéssel, a különféle vonattípusokkal és a pályaudvarokkal ismerteti meg az apróságokat. Megtudhatják belőle, hogyan kell tájékozódni a pályaudvaron, hol kell jegyet váltani, hová írják ki, hogy melyik vágányról indul a vonatunk, mivel foglalkozik a kalauz, mi az az IC, hogyan irányítják a vonatokat, mi történik a teherpályaudvaron.

Ismerjük meg a világot, lépésről lépésre – együtt, minden nap A Mit? Miért? Hogyan? Mini című sorozat a legkisebbekkel ismerteti meg környezetünk titkait. Kötetei egyszerű és szemléletes válaszokat adnak a kicsik kérdéseire. A játékos elemek, a kedves rajzok, a kinyitható ablakok és a kornak megfelelő magyarázatok a könyv minden oldalát élvezetessé teszik. A praktikus és „strapabíró” könyvet kétéves kortól ajánljuk.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Ravensburger, 2012
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632443621 · Fordította: Gulyás Lelle

Gelso P
Andrea Erne: A vasút

Nekem nagyon tetszett, leginkább arra emlékeztet, amit anno nyelvórákon csináltam, amikor beszéltetős órát tartottam egy adott képről, vagy témáról. Alapos, és sokféle infót összegyűjt a vasútról. Mondjuk még többféle vonatfajta belefért volna – ez nem egy magyar könyv, de a könyv készítői kiegészíthették volna a magyaros jellemzőkkel. – bár meglehet, nem lehet…
A rajzok is szépek, bár sokszor aprók, viszont a kihajthatós részek nagyon ötletesek.

Millázs
Andrea Erne: A vasút

A képeket szívesen nézegetjük, a kihajtható ablakokat nyitogatjuk, de a magyarázó szöveg magas a kétéveseimnek, de szerintem még egy három évesnek is feladja a leckét. Inkább az idősebbeknek lehet felolvasni.
Van benne simizős sínpár és labirintusjáték is. Ezek ötletesek.
Több olyan dolgot is megemlít, ami nálunk nem jellemző (futószalag a csomagoknak, mikrofon a mozdonyvezetőnek stb.).
Ennek ellenére jó időtöltő, de nem igazán venném meg.