Wolfsbane ​– A keresők (Nightshade 2.) 262 csillagozás

Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?
Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők

Calla Tor esküdt ellenségei, a keresők fogságában tér magához, és biztos abban, hogy a napjai meg vannak számlálva. Ám a keresők ajánlatot tesznek: szabadon engedik, ha segít nekik legyőzni korábbi urait, a vigyázókat, ráadásul így megmenthetné a falkáját és egykori vőlegényét, Rent is.

De nem túl nagy ár ez a szabadságért? És Shay minden körülmények között mellette áll-e majd a küzdelemben? Callának döntenie kell a sorsáról, arról, hogy melyik oldalon száll harcba.
Vajon hány próbatételt élhet túl az igaz szerelem?

Eredeti mű: Andrea Cremer: Wolfsbane

Ren Laroche · Shay Doran · Calla Tor · Adne · Connor · Monroe

Olaszország

Gorkie P

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Ez a rész már kicsit jobban tetszett. A borító nagyon szép szintén.
Itt is voltak részek, amiket csak gyors átfutottam, leginkább Calla gondolatai. Sokszor ismétel, túlagyal mindent és már kiakaszt a döntésképtelensége. Shayt se kedveltem meg igazán.
A cselekmény viszont jó volt, sok dologra fény derült és a vége izgalmasra sikerült.
A világ, az akadémia, a szövők munkája nagyon tetszett.
Jó lenne ez, csak normálisabb karakterek kellenének.

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636297855 · Fordította: Barta Tamás
Ittimi78

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Ez a sorozat egyre jobb! A második rész izgalmas, fordulatos, a karakterek kezdenek felnőni a saját szerepükhöz :) Le se tudtam tenni, teljesen megérdemli az öt csillagot!

*Ja, és hajrá Ren ;)*

gab001 P

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Tetszik a keresők világa, rengeteg érdekes karakter került a történetbe. Az új szereplők közül Connor lett a kedvencem, igazán feldobta a hangulatot. Ráadásul pörögtek az események, s volt pár igazán érdekes meglepetés is. Lehet, hogy velem van a hiba, de én még mindig Rent kedvelem jobban, valahogy Shay karakterét nem érzem igazán meggyőzőnek. Talán pont ezért nem is idegesített a szerelmi háromszög, teljesen át tudtam érezni. Kicsit félek a harmadik résztől, de azért várom is.

Katie_Sue P

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Mamááám, ez aztán nehéz szülés volt…. Konkrétan azért tartott ennyi ideig elolvasni, mert nem bírtam a kezembe venni a könyvet. Még a gyep körömvágó ollóval való lenyírása is jobban vonzott, mint hogy olvassak. Rohadj meg shay doran, ez a te hibád-csak mondom

Valamikor már olvastam a könyvet és már akkor is azt gondoltam, hogy ennek könyvnek egy bazi nagy hibája van, mégpedig: shay doran ehhh, hogy a kis patkány nem tud megmurdelni ….csórót annyira nem bírom, és ez a rész meg tele volt vele. Fúúú, de rühellem az embert vagy farkast vagy sarjat
Alig vártam, hogy végre megjelenjen Ren #Topboy de nem volt szerencsém, csak ez a nyomorult keserítette meg az életem…. Most komolyan, nem elég, hogy nyomi, tökre élvezhető lenne a történet is nélküle. Azt hiszem ő az első nélkülözhető főszereplő wow, legalább adott valamit az emberiségnek…egy új karaktert

Én vagyok az, aki nem igazán szereti, ha sokat emlegetik mi is történt az előző részben, totál kiakaszt, de itt aztán nem szaroztak, úgy kezdtek bele a történetbe, hogy azt se tudtam mi a fene történt. Na jó, persze mondhatod, hogy háh, csaje, régen olvastad, a te hibád ugyanakkor engedtessék már meg, hogy ha nem olvasom el azonnal a folytatást újraolvasás nélkül is élvezhessem a második részt. Ezt pedig nem élveztem.

Calla idegesítő, bosszantó és tök topa, legszívesebben minden második oldal után bevertem volna a fejét a falba. Régen idegesített egy csaj ennyire. De az is igaz, hogy alapból be vagyok rágva rá, mert nyomorult sahy dorant választotta Ren ellenében.

Új kiskedvenc Ethan, pedig nem is nagyon szerepelt sokat, de egyszerűen vannak, akik nem sokat vannak jelen vagy nem sokat beszélnek, mégis előkelő helyre kerülnek. Na, hát kérem, ő ilyen karakter.

TopboyRen TopboyEthan

abstractelf

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Függővég? Hol? Tényleg, teljesen lezárt vége van, nem is kaparom már most a falat a befejező kötet után. Dehogy is!
Ezt leszámítva, hogy „miéért kellett ilyen véget írni neki, és miért kínzol?”, szerintem ez a rész sokkal jobb lett az elsőnél, s ennek annyira örülök! Főleg, hogy nagyon ritka, mikor a folytatás jobban tetszik az első résznél.

deen

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Ez az a könyv, amit ha nem lennének egyéb elfoglaltságaim, egy ültő helyemben kiolvasok. Ugyanis alig bírtam letenni. Valami hihetetlenül jól összerakott cselekményt kaptam, ami egyetlen másodpercig sem volt unalmas. Rengeteg új információt adott az írónő a szereplőkről, kicsoda Shay, kik voltak a szülei, mi lenne a szerepe a háborúban, pontosan kik is a vigyázók, honnan van az erejük és megismerjük a keresők világát is. Igaz itt még marad felfedezni való, ahogy az őrzők történelmében is, de mindent a maga idejében. Kiderül az is, hogy a keresők egy csomó mágiával rendelkeznek, de teljesen mások, mint a vigyázók. A cselekmény tényleg nagyon pörög, és nem szeretném lelőni a story-t, e nélkül pedig elég nehéz írni bármit is. Calla és Shay megmenekül, és a keresőknél kötnek ki. Calla iszonyatos bűntudattal küzd, mert cserbenhagyta a falkáját, hogy megmenthesse Shay-t. Szeretné őket is kihozni a vigyázók karmai közül és feltárni előttük a valóságot, de ehhez szövetségre kell lépnie azokkal, akikkel egész életében harcolt. Ahogy várható a beilleszkedés nem igazán megy. Ennek ellenére kísérletet tesznek szövetségesek gyűjtésére Calla falkájában, de Vail-ben minden megváltozott…A keresők kicsiny csapata Callával mentőakcióra készül, de nem tudhatják ki vagy mi vár rájuk. Vajon Calla falkája hűséges maradt hozzá vagy elkötelezték magukat a vigyázóknak? A történet ezen a ponton igen sok fordulatot tartalmaz, és bár Ren a könyv nagy részében csak Calla emlékeiben jön elő, megjegyzem, még mindig utálom a csávót, az események végén kulcsszerephez jut, és igen róla is kiderül egy titok.
Imádtam ennek a könyvnek minden betűjét! Még jó, hogy megvan a befejező kötet, mert a függővég kikészítene.

kevice

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Jajj nem tudom :) Nem tudom, hogy tetszett-e vagy sem. Illetve inkább tetszett, mint nem, de annyira nem :) Igazából sosem volt szívem csücske ez a sorozat. Valahogy nem vagyunk egy hullámhosszon. A sztori sem, meg a szereplők sem. Úgy elvagyok a velük, de ennyi. Viszont valamennyire mégis tetszett. Úgyhogy tanácstalan vagyok. A 3,5 és a 4 között vacillálok. Amúgy ez a szerelmi háromszög nagyon nem tetszik. Viszont a borító szép. Ajj, össze-vissza beszélek :) Szerintem egyességet kötök. Most nem kapja meg a 4-et, de az utolsó résznél figyelembe veszem a levonást és ha ott is vacillálok, akkor a jobbat kapja meg :) Ez az, ez lesz a jó döntés :DD

Eszandics

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Az eleje nekem valamiért nagyon döcögős volt, Connor vitte nekem a prímet végig, amíg nem indult be a történet :) Shay-t úgy félúton agyon tudtam volna csapkodni, szegény olyan szinten elkezdett irritálni ebben a részben, hogy hihetetlen. Calla is kezdett veszteni a szimpátiámból az egyre sűrűbb"nem esik le miről beszélnek" butaságaival. Monroe-t nagyon megkedveltem, számomra ilyen egy igazi vezető! Az a baj, hogy sejteni lehet úgy is, hogy mi lesz a harmadik kötet vége, így akaratosan is távol tartottam magam attól, hogy Rent megkedveljem(mondjuk nemvolt nehéz, hisz alig szerepelt). Kicsit kezdtem úgy érezni, hogy ilyen „Trónok harcás” a történet, olya szemszögből, hogy akit megkedvelsz útközben azzal történik úgy is valami(Ansel,Monroe,Lydia..stb.) Úgyis elolvasom az utolsó részt(és megcsapkodom Shayt :D)

Tamlilla

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Egy kicsit többet vártam az első rész után, és mivel én Ren párti vagyok, ebből a részből én nagyon hiányoltam őt. :(
Nekem az első száz oldal unalmas volt, az utolsó nyolcvan viszont tetszett.
Abban nem vagyok biztos, hogy el merem olvasni a trilógia végső kötetét, valószínűbb, hogy én itt befejeztem.
Ren ❤ <3

AniTiger MP

Borító:
Kilóg a másik kettő közül a maga friss zöld színeivel. Mondjuk, nekem jobban tetszik az 1. és a 3. rész hideg borítója. Szóval szép, de nem a legszebb.

Olvasás előtt:
Már az előző részt is úgy fejeztem be, hogy legszívesebben az utolsó kötet utolsó fejezetével „folytatnám” a sort. Nem bírom én a sorozatokat, pláne, ha nálam van a sztori vége is. Kibírom, kibírom. Ezzel a könyvvel együtt még picit több, mint 800 oldal a HAPPY END-ig (ajánlom, hogy az legyen…)!

Vélemény:
A Keresők világa érdekesebb és – szerintem – jobban felépített. Praktikusabb a munkamegoszlás és a hierarchia. Nem utolsósorban szimpatikusabb. A folyamatosan bővülő szakszókincset szinte azonnal megmagyarázták, nem kell bogozgatni, hogy ki-kicsoda és hol helyezkedik el a hierarchiában és ez különösen jó volt Calla szemszögéből nézve. Nem csak én néztem hülyén, ő is.

Az eleje kicsit el van nyújtva a sok bratyizással a Vándorakadémián, viszont szerettem, amikor végre beindultak az események! Izgalmas volt! Sokkal-sokkal jobb, mint az első rész! Nehezebb volt letenni és voltak részek, ahol nem is voltam képes abbahagyni. A lakás helyzete ramaty. A könyv oltárán feláldozott dolgok: odaégett süti, kihűlt tea, elhűlt ebéd, vasalnivaló-torony…

Az alcímet nem értem, nem érzem a könyvhöz illőnek…

Kedvenc szereplők: Shay, Adne, Silas

(Talán nem is lennék igazi The Walking Dead fan, ha az egyetlen számszeríjas (Ethan) helyére ne Daryl-t vizualizáltam volna!)

Greylupus

– Mi érdemel áldozatot az életben, ha nem a szerelem?

Sunshine

– Nincs több bunyó, most, hogy ugyanabban a csapatban vagyunk – közölte Connor. – Cserkész becsületszavamra!
– Sose voltál cserkész

Kapcsolódó szócikkek: Connor
Greylupus

Adne felkuncogott, és megsemmisítő pillantást vetett Shayre:
– Segíts, Obi-Wan, te vagy az egyetlen reményem… de nem fürödnél meg előbb? – Majd ártatlanul pislogva hozzátette. – Én bármikor megmosnám a hátad.

Kapcsolódó szócikkek: Adne
DarknessAngel

Hasonló a hasonlót vonzza.

Sunshine

– Nem vagy korán kelő típus, ugye? – mosolygott rám Connor. – Ígérem, kerítünk neked valami reggelit, farkaskám. De Ethant lehetőleg ne fald fel. Rendben?

christine

– Drágám, mindig van idő egy csésze kávéra.
– Bármi kellemesre van idő, ha utána szembe kell néznünk a halállal.

Sunshine

– Ne figyelj rá, Shay. Nem vagy köteles kettőnk ellen harcolni. Ez őrültség.
– Bocsánat – szólt Connor. – A te ellenségeid sorba szoktak állni, és várják, hogy mikor szólítod őket?

Kapcsolódó szócikkek: Shay Doran
DarknessAngel

Ez csak a szerelemről szól.

Kapcsolódó szócikkek: Ren Laroche
Sunshine

– De hát lehetetlen legyőzni a lidérceket! – tiltakoztam.
– A lidércek újak – mondta Monroe. – Illetve, viszonylag újak, mondjuk nagyjából ötszáz évesek.
– Ez újnak számít? – csodálkoztam.
– A történelmi korokat nézve – felelte Silas.

Kapcsolódó szócikkek: Monroe
Sunshine

– Egy hullához képest sokat jár a szád – mondta Connor, Logan torkához téve a kard pengéjét.

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Nightshade sorozat · Összehasonlítás