!

Az ​őrzők (Nightshade 1.) 366 csillagozás

A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem
Könyvtár

Calla Tor, a félig ember, félig farkas tizenéves lány sorsa szinte a születésekor megpecsételődött: miután befejezi az iskolát, Ren Laroche, a szívtipró vérfarkas társa lesz. alig néhány héttel a kitűzött esküvő előtt azonban Calla, az Őrzők törvényeit áthágva, megmenti egy kiránduló fiatalember életét. És Shay Doran ellenállhatatlanul vonzza őt… A lány kételkedni kezd kijelölt sorsában és egész addigi életének értelmében. Ugyanakkor azt is tudja, ha a szívére hallgat, elveszíthet mindent. Még az életét is. Megéri-e a tiltott szerelem a legnagyobb áldozatot?

Eredeti mű: Andrea Cremer: Nightshade

1.500 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
_Emese_ könyve Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Gorkie P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem

Nagyon félre néztem valamit ezzel a trilógiával kapcsolatban. Olvasás közben jöttem rá, hogy tizenévesek a főszereplők. :S
Szerintem a borító csapott be. :) Azok viszont csodaszépek.
Olvasás közben sokszor jutott eszembe az Alkonyat, csak itt spoiler
Nagyon nem szeretem a tanórai leírásokat, leckeírásokat… nem köt le. Unalmas már.
Calla szimpatikus, de nagyon zavart spoiler
Viszont, az alaptörténet nagyon jó. Érdekes a felépített világ. Ha akció van, az izgalmas.
Olvasatta magát a könyv, gyorsan haladtam vele.
Jó történet, de a tiniélet már nem köt le ilyen formában.

Ittimi78
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hú… Ez sokkal jobb volt, mint vártam.
Abszolút pozitív csalódás. :)
Igaz, végig féltem, hogy ez a szerelmi háromszög valami szappanoperás nyűglődéssé fog fajulni, és csak egy hajszállal elkerülte ezt a hibát. Ettől eltekintve és emellett is, nem bírtam letenni. És ilyen véggel, azt sem bírom megállni, hogy a következőt rögtön el ne kezdjem… LOL

gab001 P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

A vérfarkas-világ új megközelítése számomra annyi pluszt adott, hogy simán szemet tudok hunyni a könyv hibái felett. Ráadásul az is tetszett, hogy nincs részletes magyarázat a világ felépítéséről már az első néhány oldalon, hanem szépen apránként kell összerakni azt, s valahol a könyv közepe felé van a megerősítés, hogy jól gondoltuk. Vagy mégsem? Szerettem a szereplőket is, bár én egy fiúval is el tudtam volna képzelni ezt a történetet, még pedig Rennel. Talán a rengeteg párbeszédnek köszönhető, hogy igazán jól olvashatónak, pörgősnek találtam a könyvet. Kellemes kikapcsolódás volt, biztosan folytatom a sorozatot.

Fairy
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hát nem is tudom mit írjak.
Nekem átlagos történet volt. Sok mindent hamar kitaláltam.
Rent kezdettől fogva utáltam,az egész könyv alatt a fejét a falba tudtam volna verni.
Nem bírom az ilyen ki ha én nem vagyok pasikat.
Shay-t nagyon bírtam.

Lanore P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Ismét egy olyan szerelmi-háromszöges könyv az Angyalsors után, amikor a főszereplő lányhoz hasonlóan nehezen menne a döntés… nekem bizony mindkét fiú szimpatikus volt, Shay és Ren is, de a szívem Shay-hez húz… lééccci ne utálj ezért @MFKata :D
Kb. a feléig egy picit zavart, hogy szinte semmi nem történik, ezt a részt elég hosszúra nyújtották, és nem volt egészen világos az őrzők-keresők-vigyázók fogalma, nem értettem a szabályokat, a „hierarchiát”. De aztán beindultak a dolgok, az egyesülés éjszakájától kezdve már csak kapkodtam a fejem, egyre izgalmasabbá vált a történet, a vége pedig erősen függővég… Callát is sikerült megkedvelnem, szerencsére nem az a picsogós csajszi típus, hanem erős, független, igazi nő! Kíváncsian várom a következő részt :)

Tamlilla P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Izgalmas, újszerű, néhol szívet facsaró…
Nem lehet letenni.
Már most tudom, hogy én Ren párti vagyok, pedig úgy érzem nem kellene. Valószínű nagyot koppanok majd a végén, de nekem ő az, aki igazán Callához illik.
Aki nem szereti a szerelmi háromszöget, annak nem ajánlom őszinte szívvel, egyébként minden más rendben van ezzel a kezdő kötettel.
Még a borító is tetszik (ami ritkaság)

LittleStar
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Alapvetően tetszett a könyv, de nem volt akkora kiemelkedő történet, hogy 5*ot adhatnék rá. Szívem szerint megtenném, ám még sem vagyok hajlandó. Az eleje pörgött, aztán belassultunk egy 200 oldalra, na nem csoszogásról beszélek, csak úgy széépen lassacskán haladtunk előre, ami nem feltétlenül rossz, de 200 oldalon keresztül szerintem szükségtelen. :) Soknak éreztem a körítést. A vége viszont megint beindult, kapkodtam a fejem, hogy mi merre, hány méter?! Határozottan jót tett a lelkemnek.
Callát az elején utáltam, aztán egészen meg barátkoztam vele, bár néhány döntése számomra érthetetlen, és elég csúnyán nézhettem szegény könyvre, hogy ez most miért kell?! Shayt ki nem állhatom sajnos, ellentétben Rennel, aki szerintem egészen megnyerő karakter. Anselt is nagyon megszerettem, annak ellenére, hogy nem ő a főszereplők egyike.
Ugyan meg kell jegyeznem, hogy a mindenféle paranormális jelenséggel már teli a hócipőm, ennek ellenére itt bejött nekem ez a vérfarkasos dolog. Komolyan tetszett. :D Ami még engem is meglepett.
A borító pedig valami überhiperszuper *-* Egyszerűen imádom, valami csodálatos munka!!

janka0416

Borító: 5/5 – misztikus.
Cselekmény: 5/4 – Egy hibája van ennek a könyvnek. : szereplők. Tele van nagyképűbbnél, nagyképűbb szereplőkkel.
A cselekmény hellyel közel rendben volt, bár rengeteg dolgot kitaláltam magamtól is,de azért tetszett. Főként amiatt, mert ha már vérfarkasokról volt szó, nem jelentek meg a vámpírok. Ezt értékeltem.
Visszatérve a szereplőkre..
Calla : Utáltam.. :D ennyire rémes női főszereplőt még nem olvastam/nem láttam. Csodálkoztam,hogy ő tölti be az alfa szerepét a falkában. Megérdemelte volna,hogy két szék között a pad alá essen.
Shay: Meglepett. Főként amikor Calla átváltoztatta farkassá ( harmadik rész végénél számítottam erre a lépésre). Sajnáltam végig.. én megfogadtam volna Calla tanácsát és hagytam volna.
Ren: Nem hittem volna.. de ő volt a kedvencem! Bár azt nem tudtam eldönteni,hogy most szerelmes Lillybe? vagy nem? De végül kiderült..
Ugyanazt tudom mondani,mint a Vérbe öltözött Annára. Nem egy reménytelenül rossz könyv, de lehetett volna jobb is.
*Snow Patrol – New York* – https://www.youtube.com/watch?v=Ytlz0rWantI

DarknessAngel
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Nekem nagyon tetszett az elejétől a végéig. Még egy alakváltós, farkasos történet, ami megint egy új szempontból közelíti meg mindezt.
Tele van őrzőkkel, keresőkkel, vigyázókkal és furcsa démonokkal, valamint titkokkal és még egy szerelmi háromszöggel is meg lett toldva.
Érdekes volt ez az egész egyesülés dolog, ha nem lett volna Shay, akkor szerintem simán lehetett volna erre építeni az egészet, lehet hogy akkor még jobban is tetszett volna.
Ami Callat illeti, vele még nem igazán jutottam dűlőre, viszont Anselt és Brynnt mindjárt megkedveltem, nagyon aranyos párt alkotnak. :)
A két fiú közül én valahogy jobban hajlok Ren oldalára, mivel akármilyen keménynek és nemtörődömnek is tettette magát, mégis érezni, hogy fontos neki Calla… majd megszakadt érte a szívem.
Persze ez nem jelenti azt, hogy Shayt ne kedvelném, csak nálam neki még bizonyítania kell, mert igen, rendes, kedves, és vicces, de néha annyira összezavart a viselkedése, valamint tényleg elég gyerekes is.
Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy mi is fog ebből a katyvaszből kisülni.

Eszandics
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Ez is egy (nekem) tipikusan olyan könyv volt, hogy az eleje beindult, középen döcögtünk kicsit,a végét meg ledaráltam. Tetszett az egész történet, a világ/rendszer felépítése. DE! Rájöttem, hogy egyre jobban megviselnek a szerelmi háromszögek. Miért??? De most komolyan miért? Legyen akkor legalább olyan, hogy Ren például egy beképzelt, idegesítő karakter és lehet őt utálni úgy, hogy a másiknak szurkolj, de ne már, hogy a végén majdnem elbőgöd magad miatta annyira megsajnálod. Én nem utáltam Shay-t sem, Ő csak küzd azért akit szeret és nekem tetszett a nyitottsága, kíváncsi vagyok igazából ki is ő. Callát sem utáltam(kivéve mikor a lelkem része Ren párti volt :D), ha igazából nem lázad fel akkor mi a cselekmény? Hogy lesz folytatás? Kellett ez, hogy izgalmat hozzon bele. Az utolsó pár fejezet meg!!! Imááááádtam! Volt, hogy úgy szorítottam a könyvet, hogy már fehéredtek az ujjaim. Örülök, hogy ennyi lényt bele szőtt az írónő! Számomra tökéletes vég volt(még ha függő is, de itt van szerencsére a második rész is :D) Most eldöntöttem magamban, hogy nem szurkolok senkinek, hanem hagyom hagy sodródjak az árral :)

Sundelion33 I

Ha még egyszer rám kacsintasz, kitépem a szempillád.

Sunshine

Gyerünk, Maugli. Öljük meg Bambit.

anikho

Egy lányt bonyolult viszony fűz a kedvenc könyvéhez.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Shanara

Megint elpirultam. Eltűnődtem azon, hogy a gyakori elpirulás nem okoz-e tartós színelváltozást.

20. oldal (Egmont)

Sundelion33 I

– Ansel, nem én vagyok a nap, hagyd abba a keringést, és gyere be.

Ninácska P

– Ha most megcsókolsz, Ren megöl.
– Szerelemben és háborúban mindent szabad – mondta. – És legalább boldogan halok meg.

Sunshine

– Jó tudni, hogy egy Vesta-szűzért vagyok oda – mondta, és a düh eltorzította a vonásait.
– Micsodáért?
– Történelem. Ókori Róma. Kívánatos, de megközelíthetetlen lányok. Ha megszegték a szüzességi fogadalmukat, élve eltemették őket.
– Élve? – megremegtem. Ez történne velem is, ha a vigyázók rájönnének, mit tettem Shayjel? Tudtam, hogy nem úsznám meg, ha Renen kívül más is megérintene, de nem gondoltam arra, milyen súlyos következményei lennének.
– Azt a szerencsés fickót pedig, aki elcsábított egy Vesta-szüzet, nyilvánosán halálra korbácsolták – fejezte be.

– Úristen! – nyögte.
Lumine elmosolyodott:
– Jelenleg sajnos nem elérhető.

MFKata P

– Ez a négy háromszög a négy elemet jelképezi: föld, levegő, tűz és víz.

MFKata P

Nehéz lehet a várakozás. Hallottam, hogy Renier vérmes szerető. Mindegyik vigyázó róla pletykál. A fiatal őrző, az álmaik lovagja.

Kapcsolódó szócikkek: Ren Laroche

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Nightshade sorozat · Összehasonlítás