Az ​őrzők (Nightshade 1.) 401 csillagozás

A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Calla Tor, a félig ember, félig farkas tizenéves lány sorsa szinte a születésekor megpecsételődött: miután befejezi az iskolát, Ren Laroche, a szívtipró vérfarkas társa lesz. alig néhány héttel a kitűzött esküvő előtt azonban Calla, az Őrzők törvényeit áthágva, megmenti egy kiránduló fiatalember életét. És Shay Doran ellenállhatatlanul vonzza őt… A lány kételkedni kezd kijelölt sorsában és egész addigi életének értelmében. Ugyanakkor azt is tudja, ha a szívére hallgat, elveszíthet mindent. Még az életét is. Megéri-e a tiltott szerelem a legnagyobb áldozatot?

Eredeti mű: Andrea Cremer: Nightshade

Eredeti megjelenés éve: 2010

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
472 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636297848 · Fordította: Barta Tamás

Gorkie P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem

Nagyon félre néztem valamit ezzel a trilógiával kapcsolatban. Olvasás közben jöttem rá, hogy tizenévesek a főszereplők. :S
Szerintem a borító csapott be. :) Azok viszont csodaszépek.
Olvasás közben sokszor jutott eszembe az Alkonyat, csak itt spoiler
Nagyon nem szeretem a tanórai leírásokat, leckeírásokat… nem köt le. Unalmas már.
Calla szimpatikus, de nagyon zavart spoiler
Viszont, az alaptörténet nagyon jó. Érdekes a felépített világ. Ha akció van, az izgalmas.
Olvasatta magát a könyv, gyorsan haladtam vele.
Jó történet, de a tiniélet már nem köt le ilyen formában.

Krisztina_Németh_2
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Egyáltalán nem tetszett. Utálom a szerelmi háromszögeket, igy biztos hogy a sorozat többi részét nem fogom elolvasni. A lány karakter sem volt szimpi, olyan mint egy 12 éves kislány aki nem tud egyedül dönteni.

Szami81

Javítanám a fülszöveget:
Két hormontúltengéses kamaszfiú marakodik egy döntésképtelen tinilányon, mindezt alakváltó farkasokkal egy amcsi középiskolában.

christine
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Huh. Kicsit nehéz összefoglalni a gondolataimat.
Nyitó kötetnek nem rossz, de nem is a legjobb. Olyan tűrhető, kellőképp figyelemfelkeltő, többnyire izgalmas.
A karakterekkel nem vagyok túlzottan megelégedve. A szerelmi háromszöget máris gyűlölöm, pedig mindkét srác az elviselhető kategóriába tartozik.
A kíváncsiság nagy úr, így beleolvastam az utolsó kötet értékeléseibe is, tudom a végét, ami gyötör, mert Ren párti vagyok. Simon egy kisfiú a szememben, aki épp most ismerkedik a női nemmel, Ren viszont… Ren egy állat – szó szerint –, egy igazi romantikus lélek, ugyanakkor egy rosszfiú is.
Nemsokára elkezdem a többi részt is, és remélem, hogy addig… addig történik egy égi csoda hahha, és nem az lesz a vége, mint ami jelenleg is.

Ittimi78
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hú… Ez sokkal jobb volt, mint vártam.
Abszolút pozitív csalódás. :)
Igaz, végig féltem, hogy ez a szerelmi háromszög valami szappanoperás nyűglődéssé fog fajulni, és csak egy hajszállal elkerülte ezt a hibát. Ettől eltekintve és emellett is, nem bírtam letenni. És ilyen véggel, azt sem bírom megállni, hogy a következőt rögtön el ne kezdjem… LOL

Katara_Phoenix P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Borzasztóan nagyot csalódtam benne. Miért kell mindenhova berakni egy szerelmi háromszöget?! Egy jobb főhőssel, Shay nélkül én baromira élveztem volna a könyvet.
Kapásból Calla: farkas, alfanőstény, erős,harcias, a sajátjai még tisztelik is, de rögtön az első pár fejezetben,már duzzog, hogy „ő utálja a szoknyát!”. Tényleg nincs nagyobb baja?! A szó szoros értelmében: egy gyerek. Jobb szó egyszerűen nincs rá. Persze, bizonyára nem tetszett neki az spoiler, de amellett, hogy ismerték egymást, még barátoknak is mondhatták magukat. Sokkal-sokkal rosszabbat is kaphatott volna. -.-" Ha egyszerűen nem hajlandó Alfa-ként visekedni, hogyan várja el,hogy bárki is tisztelje őt?! spoiler
Shaytől a fejem fogtam, egy idióta. Ráadásul piszkosul gyenge ehhez a világhoz, nem illettek össze Callával. Rögtön az első randin felhozza egy mondatban a közös bögréből való ivást és a herpeszt, how romantic! No. Meg persze, miután spoiler
Rent én nagyon bírtam, baromi jó Alfa. :D Erős, megvédi az embereit, tele van kötelesség tudattal, tudja azt is, hogy mit szeretne, és mit nem, és woaww..garantáltan elolvadtam tőle! Gyönyörű gyűrűt választott annak a libának: „– A gyűrű fehér arany – mormolta. – A hajadra emlékeztet.” *-*
Egyenlőre nem érzek késztetést, hogy elolvassam a folytatását. Kárérte. Pedig a borítója is meseszép! ._."

Fairy
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hát nem is tudom mit írjak.
Nekem átlagos történet volt. Sok mindent hamar kitaláltam.
Rent kezdettől fogva utáltam,az egész könyv alatt a fejét a falba tudtam volna verni.
Nem bírom az ilyen ki ha én nem vagyok pasikat.
Shay-t nagyon bírtam.

gab001 P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

A vérfarkas-világ új megközelítése számomra annyi pluszt adott, hogy simán szemet tudok hunyni a könyv hibái felett. Ráadásul az is tetszett, hogy nincs részletes magyarázat a világ felépítéséről már az első néhány oldalon, hanem szépen apránként kell összerakni azt, s valahol a könyv közepe felé van a megerősítés, hogy jól gondoltuk. Vagy mégsem? Szerettem a szereplőket is, bár én egy fiúval is el tudtam volna képzelni ezt a történetet, még pedig Rennel. Talán a rengeteg párbeszédnek köszönhető, hogy igazán jól olvashatónak, pörgősnek találtam a könyvet. Kellemes kikapcsolódás volt, biztosan folytatom a sorozatot.

Lanore P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Ismét egy olyan szerelmi-háromszöges könyv az Angyalsors után, amikor a főszereplő lányhoz hasonlóan nehezen menne a döntés… nekem bizony mindkét fiú szimpatikus volt, Shay és Ren is, de a szívem Shay-hez húz… lééccci ne utálj ezért @MFKata :D
Kb. a feléig egy picit zavart, hogy szinte semmi nem történik, ezt a részt elég hosszúra nyújtották, és nem volt egészen világos az őrzők-keresők-vigyázók fogalma, nem értettem a szabályokat, a „hierarchiát”. De aztán beindultak a dolgok, az egyesülés éjszakájától kezdve már csak kapkodtam a fejem, egyre izgalmasabbá vált a történet, a vége pedig erősen függővég… Callát is sikerült megkedvelnem, szerencsére nem az a picsogós csajszi típus, hanem erős, független, igazi nő! Kíváncsian várom a következő részt :)

Jankaღ

Borító: 5/5 – misztikus.
Cselekmény: 5/4 – Egy hibája van ennek a könyvnek. : szereplők. Tele van nagyképűbbnél, nagyképűbb szereplőkkel.
A cselekmény hellyel közel rendben volt, bár rengeteg dolgot kitaláltam magamtól is,de azért tetszett. Főként amiatt, mert ha már vérfarkasokról volt szó, nem jelentek meg a vámpírok. Ezt értékeltem.
Visszatérve a szereplőkre..
Calla : Utáltam.. :D ennyire rémes női főszereplőt még nem olvastam/nem láttam. Csodálkoztam,hogy ő tölti be az alfa szerepét a falkában. Megérdemelte volna,hogy két szék között a pad alá essen.
Shay: Meglepett. Főként amikor Calla átváltoztatta farkassá ( harmadik rész végénél számítottam erre a lépésre). Sajnáltam végig.. én megfogadtam volna Calla tanácsát és hagytam volna.
Ren: Nem hittem volna.. de ő volt a kedvencem! Bár azt nem tudtam eldönteni,hogy most szerelmes Lillybe? vagy nem? De végül kiderült..
Ugyanazt tudom mondani,mint a Vérbe öltözött Annára. Nem egy reménytelenül rossz könyv, de lehetett volna jobb is.
*Snow Patrol – New York* – https://www.youtube.com/watch…

Sund3lion I

Ha még egyszer rám kacsintasz, kitépem a szempillád.

Sunshine

Gyerünk, Maugli. Öljük meg Bambit.

anikho

Egy lányt bonyolult viszony fűz a kedvenc könyvéhez.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Shanara

Megint elpirultam. Eltűnődtem azon, hogy a gyakori elpirulás nem okoz-e tartós színelváltozást.

20. oldal (Egmont)

Ninácska P

– Ha most megcsókolsz, Ren megöl.
– Szerelemben és háborúban mindent szabad – mondta. – És legalább boldogan halok meg.

Sund3lion I

– Ansel, nem én vagyok a nap, hagyd abba a keringést, és gyere be.

– Úristen! – nyögte.
Lumine elmosolyodott:
– Jelenleg sajnos nem elérhető.

Sunshine

– Jó tudni, hogy egy Vesta-szűzért vagyok oda – mondta, és a düh eltorzította a vonásait.
– Micsodáért?
– Történelem. Ókori Róma. Kívánatos, de megközelíthetetlen lányok. Ha megszegték a szüzességi fogadalmukat, élve eltemették őket.
– Élve? – megremegtem. Ez történne velem is, ha a vigyázók rájönnének, mit tettem Shayjel? Tudtam, hogy nem úsznám meg, ha Renen kívül más is megérintene, de nem gondoltam arra, milyen súlyos következményei lennének.
– Azt a szerencsés fickót pedig, aki elcsábított egy Vesta-szüzet, nyilvánosán halálra korbácsolták – fejezte be.

MFKata P

– Ez a négy háromszög a négy elemet jelképezi: föld, levegő, tűz és víz.

deen

Előkelően, a fenébe is. Én harcos vagyok, nem koszorúslány!

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Nightshade sorozat · Összehasonlítás

Ren Laroche · Shay Doran · Calla Tor · Ansel Tor