Az ​őrzők (Nightshade 1.) 387 csillagozás

A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Calla Tor, a félig ember, félig farkas tizenéves lány sorsa szinte a születésekor megpecsételődött: miután befejezi az iskolát, Ren Laroche, a szívtipró vérfarkas társa lesz. alig néhány héttel a kitűzött esküvő előtt azonban Calla, az Őrzők törvényeit áthágva, megmenti egy kiránduló fiatalember életét. És Shay Doran ellenállhatatlanul vonzza őt… A lány kételkedni kezd kijelölt sorsában és egész addigi életének értelmében. Ugyanakkor azt is tudja, ha a szívére hallgat, elveszíthet mindent. Még az életét is. Megéri-e a tiltott szerelem a legnagyobb áldozatot?

Eredeti mű: Andrea Cremer: Nightshade

Eredeti megjelenés éve: 2010

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
472 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636297848 · Fordította: Barta Tamás

Ren Laroche · Shay Doran · Calla Tor · Ansel Tor

Gorkie P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők A falkájának képes parancsolni, de a szívének nem

Nagyon félre néztem valamit ezzel a trilógiával kapcsolatban. Olvasás közben jöttem rá, hogy tizenévesek a főszereplők. :S
Szerintem a borító csapott be. :) Azok viszont csodaszépek.
Olvasás közben sokszor jutott eszembe az Alkonyat, csak itt spoiler
Nagyon nem szeretem a tanórai leírásokat, leckeírásokat… nem köt le. Unalmas már.
Calla szimpatikus, de nagyon zavart spoiler
Viszont, az alaptörténet nagyon jó. Érdekes a felépített világ. Ha akció van, az izgalmas.
Olvasatta magát a könyv, gyorsan haladtam vele.
Jó történet, de a tiniélet már nem köt le ilyen formában.

christine P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Huh. Kicsit nehéz összefoglalni a gondolataimat.
Nyitó kötetnek nem rossz, de nem is a legjobb. Olyan tűrhető, kellőképp figyelemfelkeltő, többnyire izgalmas.
A karakterekkel nem vagyok túlzottan megelégedve. A szerelmi háromszöget máris gyűlölöm, pedig mindkét srác az elviselhető kategóriába tartozik.
A kíváncsiság nagy úr, így beleolvastam az utolsó kötet értékeléseibe is, tudom a végét, ami gyötör, mert Ren párti vagyok. Simon egy kisfiú a szememben, aki épp most ismerkedik a női nemmel, Ren viszont… Ren egy állat – szó szerint –, egy igazi romantikus lélek, ugyanakkor egy rosszfiú is.
Nemsokára elkezdem a többi részt is, és remélem, hogy addig… addig történik egy égi csoda hahha, és nem az lesz a vége, mint ami jelenleg is.

Ittimi78
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hú… Ez sokkal jobb volt, mint vártam.
Abszolút pozitív csalódás. :)
Igaz, végig féltem, hogy ez a szerelmi háromszög valami szappanoperás nyűglődéssé fog fajulni, és csak egy hajszállal elkerülte ezt a hibát. Ettől eltekintve és emellett is, nem bírtam letenni. És ilyen véggel, azt sem bírom megállni, hogy a következőt rögtön el ne kezdjem… LOL

Fairy
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Hát nem is tudom mit írjak.
Nekem átlagos történet volt. Sok mindent hamar kitaláltam.
Rent kezdettől fogva utáltam,az egész könyv alatt a fejét a falba tudtam volna verni.
Nem bírom az ilyen ki ha én nem vagyok pasikat.
Shay-t nagyon bírtam.

gab001 P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

A vérfarkas-világ új megközelítése számomra annyi pluszt adott, hogy simán szemet tudok hunyni a könyv hibái felett. Ráadásul az is tetszett, hogy nincs részletes magyarázat a világ felépítéséről már az első néhány oldalon, hanem szépen apránként kell összerakni azt, s valahol a könyv közepe felé van a megerősítés, hogy jól gondoltuk. Vagy mégsem? Szerettem a szereplőket is, bár én egy fiúval is el tudtam volna képzelni ezt a történetet, még pedig Rennel. Talán a rengeteg párbeszédnek köszönhető, hogy igazán jól olvashatónak, pörgősnek találtam a könyvet. Kellemes kikapcsolódás volt, biztosan folytatom a sorozatot.

Katara_Phoenix P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Borzasztóan nagyot csalódtam benne. Miért kell mindenhova berakni egy szerelmi háromszöget?! Egy jobb főhőssel, Shay nélkül én baromira élveztem volna a könyvet.
Kapásból Calla: farkas, alfanőstény, erős,harcias, a sajátjai még tisztelik is, de rögtön az első pár fejezetben,már duzzog, hogy „ő utálja szoknyát!”. Tényleg nincs nagyobb baja?! A szó szoros értelmében: egy gyerek. Jobb szó egyszerűen nincs rá. Persze, bizonyára nem tetszett neki az spoiler, de amellett, hogy ismerték egymást, még barátoknak is mondhatták magukat. Sokkal-sokkal rosszabbat is kaphatott volna. -.-" Ha egyszerűen nem hajlandó Alfa-ként visekedni, hogyan várja el,hogy bárki is tisztelje őt?! spoiler
Shaytől a fejem fogtam, egy idióta. Ráadásul piszkosul gyenge ehhez a világhoz, nem illettek össze Callával. Rögtön az első randin felhozza egy mondatban a közös bögréből való ivást és a herpeszt, how romantic! No. Meg persze, miután spoiler
Rent én nagyon bírtam, baromi jó Alfa. :D Erős, megvédi az embereit, tele van kötelesség tudattal, tudja azt is, hogy mit szeretne, és mit nem, és woaww..garantáltan elolvadtam tőle! Gyönyörű gyűrűt választott annak a libának: „– A gyűrű fehér arany – mormolta. – A hajadra emlékeztet.” *-*
Egyenlőre nem érzek késztetést, hogy elolvassam a folytatását. Kárérte. Pedig a borítója is meseszép! ._."

Lanore P
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Ismét egy olyan szerelmi-háromszöges könyv az Angyalsors után, amikor a főszereplő lányhoz hasonlóan nehezen menne a döntés… nekem bizony mindkét fiú szimpatikus volt, Shay és Ren is, de a szívem Shay-hez húz… lééccci ne utálj ezért @MFKata :D
Kb. a feléig egy picit zavart, hogy szinte semmi nem történik, ezt a részt elég hosszúra nyújtották, és nem volt egészen világos az őrzők-keresők-vigyázók fogalma, nem értettem a szabályokat, a „hierarchiát”. De aztán beindultak a dolgok, az egyesülés éjszakájától kezdve már csak kapkodtam a fejem, egyre izgalmasabbá vált a történet, a vége pedig erősen függővég… Callát is sikerült megkedvelnem, szerencsére nem az a picsogós csajszi típus, hanem erős, független, igazi nő! Kíváncsian várom a következő részt :)

Tamlilla
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Izgalmas, újszerű, néhol szívet facsaró…
Nem lehet letenni.
Már most tudom, hogy én Ren párti vagyok, pedig úgy érzem nem kellene. Valószínű nagyot koppanok majd a végén, de nekem ő az, aki igazán Callához illik.
Aki nem szereti a szerelmi háromszöget, annak nem ajánlom őszinte szívvel, egyébként minden más rendben van ezzel a kezdő kötettel.
Még a borító is tetszik (ami ritkaság)

LittleStar
Andrea Cremer: Nightshade – Az őrzők

Alapvetően tetszett a könyv, de nem volt akkora kiemelkedő történet, hogy 5*ot adhatnék rá. Szívem szerint megtenném, ám még sem vagyok hajlandó. Az eleje pörgött, aztán belassultunk egy 200 oldalra, na nem csoszogásról beszélek, csak úgy széépen lassacskán haladtunk előre, ami nem feltétlenül rossz, de 200 oldalon keresztül szerintem szükségtelen. :) Soknak éreztem a körítést. A vége viszont megint beindult, kapkodtam a fejem, hogy mi merre, hány méter?! Határozottan jót tett a lelkemnek.
Callát az elején utáltam, aztán egészen meg barátkoztam vele, bár néhány döntése számomra érthetetlen, és elég csúnyán nézhettem szegény könyvre, hogy ez most miért kell?! Shayt ki nem állhatom sajnos, ellentétben Rennel, aki szerintem egészen megnyerő karakter. Anselt is nagyon megszerettem, annak ellenére, hogy nem ő a főszereplők egyike.
Ugyan meg kell jegyeznem, hogy a mindenféle paranormális jelenséggel már teli a hócipőm, ennek ellenére itt bejött nekem ez a vérfarkasos dolog. Komolyan tetszett. :D Ami még engem is meglepett.
A borító pedig valami überhiperszuper *-* Egyszerűen imádom, valami csodálatos munka!!

janka0416

Borító: 5/5 – misztikus.
Cselekmény: 5/4 – Egy hibája van ennek a könyvnek. : szereplők. Tele van nagyképűbbnél, nagyképűbb szereplőkkel.
A cselekmény hellyel közel rendben volt, bár rengeteg dolgot kitaláltam magamtól is,de azért tetszett. Főként amiatt, mert ha már vérfarkasokról volt szó, nem jelentek meg a vámpírok. Ezt értékeltem.
Visszatérve a szereplőkre..
Calla : Utáltam.. :D ennyire rémes női főszereplőt még nem olvastam/nem láttam. Csodálkoztam,hogy ő tölti be az alfa szerepét a falkában. Megérdemelte volna,hogy két szék között a pad alá essen.
Shay: Meglepett. Főként amikor Calla átváltoztatta farkassá ( harmadik rész végénél számítottam erre a lépésre). Sajnáltam végig.. én megfogadtam volna Calla tanácsát és hagytam volna.
Ren: Nem hittem volna.. de ő volt a kedvencem! Bár azt nem tudtam eldönteni,hogy most szerelmes Lillybe? vagy nem? De végül kiderült..
Ugyanazt tudom mondani,mint a Vérbe öltözött Annára. Nem egy reménytelenül rossz könyv, de lehetett volna jobb is.
*Snow Patrol – New York* – https://www.youtube.com/watch…

Sund3lion I

Ha még egyszer rám kacsintasz, kitépem a szempillád.

Sunshine

Gyerünk, Maugli. Öljük meg Bambit.

anikho

Egy lányt bonyolult viszony fűz a kedvenc könyvéhez.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
Shanara

Megint elpirultam. Eltűnődtem azon, hogy a gyakori elpirulás nem okoz-e tartós színelváltozást.

20. oldal (Egmont)

Ninácska P

– Ha most megcsókolsz, Ren megöl.
– Szerelemben és háborúban mindent szabad – mondta. – És legalább boldogan halok meg.

Sund3lion I

– Ansel, nem én vagyok a nap, hagyd abba a keringést, és gyere be.

– Úristen! – nyögte.
Lumine elmosolyodott:
– Jelenleg sajnos nem elérhető.

Sunshine

– Jó tudni, hogy egy Vesta-szűzért vagyok oda – mondta, és a düh eltorzította a vonásait.
– Micsodáért?
– Történelem. Ókori Róma. Kívánatos, de megközelíthetetlen lányok. Ha megszegték a szüzességi fogadalmukat, élve eltemették őket.
– Élve? – megremegtem. Ez történne velem is, ha a vigyázók rájönnének, mit tettem Shayjel? Tudtam, hogy nem úsznám meg, ha Renen kívül más is megérintene, de nem gondoltam arra, milyen súlyos következményei lennének.
– Azt a szerencsés fickót pedig, aki elcsábított egy Vesta-szüzet, nyilvánosán halálra korbácsolták – fejezte be.

MFKata P

– Ez a négy háromszög a négy elemet jelképezi: föld, levegő, tűz és víz.

deen

Előkelően, a fenébe is. Én harcos vagyok, nem koszorúslány!

Andrea Cremer: Wolfsbane – A keresők Hány próbatételt képes túlélni a szerelem?

Nightshade sorozat · Összehasonlítás