Bloodrose ​– A döntés (Nightshade 3.) 239 csillagozás

Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?
Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés

Calla mindig is szerette a harcot, de a végső küzdelemben nem csak a csatatéren kell helytállnia. Úgy dönt, hogy megmenti Rent, ám emiatt Shay féltékeny lesz. Callának gondoskodnia kell az öccséről, Anselről is, akit árulónak bélyegeznek. Bizonyítania kell, hogy méltó az alfa névre, és számtalan veszéllyel szembenéznie, hogy falkájával és a keresőkkel egyszer s mindenkorra megszabadítsák a világot a vigyázók mágiájától. Végül azt is el kell döntenie, mihez kezdjenek a háború után – feltéve, hogy túlélik.

A New York Times bestsellerlistás szerzője, Andrea Cremer regénye, a Nightshade-trilógia utolsó kötete az elsőtől az utolsó oldalig lebilincseli az olvasót, méltó befejezése a nagyszerű sorozatnak.

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Dark Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2012
424 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636289966 · Fordította: Barta Tamás

Ren Laroche · Shay Doran · Calla Tor

Hold · Svájc · hűtőkamra

Gorkie P>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Egy kicsit elkeseredtem. Lehetett volna ez a történet nagyon jó is, de csalódnom kellett.
Az alaptörténet, fantasy – szál tetszett nagyon, leszámítva a végét…. Adott egy remek alapötlet, amit teljesen tönkre vág a főszereplő és az idegesítő szerelmi háromszög.
Rég idegesített ennyire karakter, mint Calla. 100-150 oldal totál felesleges volt, csak Calla agymenéséről szólt. Nem is olvastam végig rendesen ezeket a részeket. Ráadásul, ahogy az írónő „elrendezte” a dolgokat, teljesen logikátlan volt és még jobban kiakasztott. spoiler
A szentélyek felkutatása tetszett, a csata izgalmas volt és a történet vége is tartalmazott egy kis csavart. spoiler
Nem bántam meg, hogy elolvastam, de többször biztosan nem fogom. Kár érte.

Egmont-Hungary, Budapest, 2012
424 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636289966 · Fordította: Barta Tamás
Elhaym>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Ez a rész már egyáltalán nem volt tinis, romantikusnak sem nevezném. Jobban hasonlított egy kalandregényre, vagy egy fantasy Rpg-re. Szerettem, hogy minden szereplő más típusú fegyverrel harcol, szerettem, hogy a harcok izgalmasak, kiszámíthatatlanok és tragédiákkal járnak. Tetszett, hogy a helyszínek változatosak voltak és tiszta RPG-sek.
Bővebben:

kellyolvas P>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Imádtam ezt a sorozatot, és őszintén szólva, félve vettem a kezembe a befejező részt, mert hiába próbáltam menekülni a spoilerek elől, néhány infót azért nem zárhattam ki. Arról van szó, hogy nem minden történet befejezése lehet olyan, mint amit én megálmodtam. És ez így van jól. Lázban égve az izgalomtól olvastam egészen a 350 oldal környékéig, akkor leterített engem Andrea Cremer. És hogy ez ne legyen elég, még az utolsó nagy csavarral is pofán tudott vágni. *sír* Imádom, ha ilyen érzelmeket tud kiváltani egy könyv, és becsukva az utolsó részt, úgy gondolom, a legjobban lett megírva mégis. Felejthetetlen ez a sorozat, számomra halhatatlan karakterekkel.

gab001>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Többször megszakadt a szívem olvasás közben, mégis örülök, hogy részese lehettem. Tele van a történet szerethető szereplőkkel és változatos helyszínekkel. Annyi minden történt ebben a részben, folyamatosan pörögtek az események. Egyik kalandot követte a másik, s közben mégis Calla döntése körül forgott minden. Szerettem volna, ha másképp dönt, de az írónőnek sikerült olyan módon lezárni, hogy meg tudtam békülni a történtekkel. Ugyanakkor tetszett, hogy voltak más romantikus szálak is, s értük is izgulhattam. Szívesen olvasnám még.

HarleyQuinn>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Hát lehet sokan megköveznek érte,de nekem nem nagyon jött be ez a sorozat.
Nem kötött le igazán folyton elkalandozott a figyelmem.
Nem igazán tudtam megszeretni a szereplőket sem,csak csupán Adne-t és Shay-t.
Calla végig idegesítő ahogy a két fiú között teng leng.
Sok sok farkasos könyvet olvastam már és mindegyikben amikor az alakváltó visszaváltozott nem volt rajta ruha,itt meg volt ez olyan noszensz.
Vagy csak nekem?

Eszandics>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Ilyennek kellett volna az első kettőnek is lennie :) Féltem ettől a könyvtől amúgy az értékelések alapján(nem bírtam nem lespoilerezni :( ) gondolkodtam is, hogy elolvassam vagy ne. Nagyon jól tettem, hogy elolvastam. Örültem, hogy már nem azon volt a hangsúly, hogy melyik fiút is válassza Calla, hanem igenis olyan volt ami leköt egy olvasót. Imádtam a kard részeit megkeresni velük, ahogy nem tudhattad mi történik velük(és sajnos nem is sült el jól néha) jó volt, hogy más örzők más alakot öltöttek(kár, hogy egy sem állt át közéjük). Connort még mindig imádom, neki valahogy az első részben is benne kellett volna lennie és akkor azis tovább olvassa aki ott feladta :D Shay-t még mindig nem kedveltem meg annyira, értem én, hogy ő itt a mindenki, de legalább normális legyen akkor. Ren….ó Ren….nem is tudok, nem is akarok nyilatkozni, már a gondolataimban sem tűr nyomdafestéket amit érzek. Sabine-t nagyon megkedveltem és itt végül megérted tényleg, hogy miért viselkedik idiótán az első részben. Bryn&Ansel még mindig kedvencek maradtak :) A végső csatát már úgy vártam szerintem, mint Mikulást a kisgyerek és nem okozott csalódást. Na jó…mondjuk nekem Bosque kicsit túlzás volt, de ezt a véleményt lenyelem, mert amúgy nagyon jó volt az egész felépítve, kitalálva. Az írónő fogta a végét és szíven döfött vele, ha esetleg az első kettőben nem érzeted volna át a szereplők veszteségeit, sajnos biztosra ment és nálam beletalált. Én csak örülök, hogy elolvastam :)

Dita_Sterk_van_Ziel P>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Borító változatlanul gyönyörűséges. 5* csillagot adtam és a kedvenceim közé tettem a sorozatot, mert nagyon tetszett ez a világ, szimpatikusak voltak a szereplők. Szívesen olvastam volna még tovább a történetet. Egy kicsikét viszont el is vagyok keseredve én egy kicsit Ren felé hajlottam és neki szurkoltam. Meghökkentet milyen jól alakított mindent az írónő és itt hozott egy számomra igencsak logikátlan véget.
Rendben szép vége lett és örültem Anselnek is,de mégis sokkal jobban örültem volna, ha Ren fog a végén győzedelmeskedni és Shay ( szimpatikus volt), de jó lett volna ,ha ő más sorsot kap a pecsét lezárásával.
Sok mindenkit elvesztettünk a trilógia során és tetszett is a végén a farkasos megoldás ,de valahol a szívem mélyén jobban örültem volna, ha megmaradhattak volna úgy ahogy voltak csak a vigyázók nélkül….na de nem én írtam és muszáj leszek így elfogadni :)

abstractelf>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Annyira rossz érzés befejezni egy olyan sorozatot, amit nagyon szerettél – az a szörnyű hiányérzet, ami benned támad.
Na, de a lényeg – ez aztán pörgős zárórész volt! Gyakorlatilag a könyv 70%-át egyszerre olvastam el, mert nem bírtam letenni. Wow!
Amiért levontam fél csillagot az Calla nem is tudom mije a könyv 3/4-ben… nagyon bezavart az események alakulása mellett. Kár érte, tényleg kár.
És milyen vége lett! Nem tudom eldönteni, hogy miként érezzek ezzel kapcsolatban, mert bennem van, hogy: „meg sem lepődöm, hogy a kedvenc szereplőm így jár” , „sejtettem, hogy a legvége ez lesz” , „nem gondoltam volna, hogy ezzel jár együtt ez” és a „ez azért szépen meg lett írva”.
Hiányozni fognak a kis farkasaim és keresőim.

Rubintpikkely>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Az elsőt szerettem. A másodikban csalódtam. De a harmadik megmutatta, érdemes a sorozatnak nekivágni.
A romantikus szálat most inkább a kaland, izgalom vette át. Nem is lehet kifejezni, ennek mennyire örülök. Talán így: NAGYON! Izgalmas volt, cselekményekben gazdag, de közben szomorú is, több helyen könnyeztem. A borító a kedvenceim közé került. A vége… telitalálat! Teljesen egyedi és megható. (Kisebb megjegyzés: én Ren párti vagyok, azért a fél csillag mínusz.)
Köszönöm az írónőnek ezt a csodálatos sorozatot!

szendyceh>!

Andrea Cremer: Bloodrose – A döntés Megválaszthatjuk-e a sorsunkat?

Most fejeztem be pár perce a könyvet, és még teljesen a sokk hatása alatt álok. Nem ilyen befejezésre számítottam, de meg kell hagyni méltó módon fejezte be a trilógiát az írónő. Az eleje egy kicsit vontatottam indult számomra, bele kellett rázódni, de azután felgyorsultak az események, és csak úgy olvastatta magát a könyv. Tetszett, jó volt, hiányozni fog. :)

Sunshine>!

– Nem segítene valaki? – Logan a vállához szorította a kezét. – Vérzek!
– Jól áll neked – mondta Ren.

Kapcsolódó szócikkek: Ren Laroche
Greylupus>!

– A szeretet – mondta gyengéden apám –, az igazi szeretet, ha csak pár másodpercre is, sokkal többet ér, mint azt bármelyikünk ki tudná fejezni.

NightStar>!

Shay megragadta Connor karját, és felénk fordította. Kezében kis jegyzetfüzetet tartott.
– Hé! – kiáltotta Connor. – Épp egy mondat közepén tartottam!
– Te… jegyzetelsz? – kérdezte Shay.

Kapcsolódó szócikkek: Shay Doran
NightStar>!

– Mi egy vulkán egy mutáns pókhoz képest? Vagy a vérszívó denevérekhez képest? – vigyorgott ránk Shay. – Lazíts, ez egy kaland! Mellesleg, a turisták is látogatják. Nem lehet annyira veszélyes.
– Fogadok, hogy a turisták sose próbálnak ellopni egy tiltott tárgyat gonosz mágusok orra elől.
– Csak ha külön befizetnek az extra szolgáltatásokra – felelte Shay nagy komolyan.

NightStar>!

– Legyetek üdvözölve – Lumine a könyvespolc mellett állt, ahol a Haldis-évkönyvek is voltak. Kitárta felénk a karját.
– Már vártunk titeket – Efron elmosolyodott. […]
– Ezt a csalódást – mondta Connor. – Most nem kiálthatjuk: meglepetés!

AranyCsillag>!

-Az ott a húgom – morogta Ren. Connor rábámult:
-Tudom. És szeretem őt.
-Remek. – felelte Ren. -De mik a szándékaid?

Kapcsolódó szócikkek: Ren Laroche
Greylupus>!

A szerelmet nem hamisítják meg a körülmények, és nem változtatja meg a bánat. Egyszerűen van. Vadul és szabadon él, mint a farkas énbennem.

NightStar>!

– Nem tudtam megadni minden felvilágosítást – Silas kicsit visszanyerte a lélekjelenlétét, miután másra terelődött a szó. – Folyton morogtál rám.
– Mert szörnyetegnek neveztél – felelte Ren kiélesedő fogakkal. – Mire számítottál? Puszira?

NightStar>!

– Fogd be! – szólt rá Adne Renre. – Rád még mindig mérges vagyok. Rajta vagy a listámon!
Nehogy azt hidd, hogy ha egyetértesz velem, azzal mindent jóváteszel!
Ren oldalvást Connorra pillantott:
– Hallod, listája van, komoly.
– Semmi baj – felelte Connor. – Én évek óta rajta vagyok.

MFKata>!

– Nem hozott valaki vízipisztolyt? Úgy mindjárt könnyebb lenne.