De ​csúf nevem van! 5 csillagozás

Andrea Cotti: De csúf nevem van!

Tommaso, a félénk gimnazista fülig szerelmes osztálytársnőjébe, azonban a lány mást szeret. Legalábbis látszólag. A rivális Luca igazi nagymenő, tud motorozni is, szereti a diszkót, meg egyébként is, mindig együtt lóg a többiekkel, a keményekkel és magabiztosakkal. Mit tartogathat számukra egy néhány napos osztálykirándulás vidéken? Ahol csak sétálni meg beszélgetni lehet… De Tommaso zavarba jön, ha beszélgetni kell a lányokkal. Vagy a lányokról. Nem úgy, mint a kemények és magabiztosak. De minden jó, ha a vége jó…

Andrea Cotti műve őszinte, erős könyv. Prózaversre emlékeztet, holott valódi regény. Egy szerelem története, az első szerelemé.

Eredeti cím: Che brutto nome che mi hanno dato

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra X Móra

Móra, Budapest, 2003
120 oldal · ISBN: 9631178358 · Fordította: Székely Éva

Rekuuu663>!
Andrea Cotti: De csúf nevem van!

Azért kaptam, mert sokat csúfoltak a nevemmel, ezért nagyon utáltam, amiért ilyen ronda nevet adtak, amivel csak bántani lehet…. Szóval, a könyv sokat segített azon az időszakon. Bevallom sok mindenre már nem emlékszem, de arra igen, hogy rájöttem talán nem kell utálnom a nevem, vagy megváltoztatni – ó igen, azt is akartam –, csupán elfogadni. :)

AnitaZoé P>!
Andrea Cotti: De csúf nevem van!

Valamikor régen vettem a boltban (élelmiszerbolt, mert a Moly mindenhol tud könyvet szerezni), mert olcsó volt és érdekesnek bizonyult. sajnos nem volt sok értelme. Tommaso, aki azt gondolja, hogy menőbb névvel népszerűbb lenne. Szerintem a nevével nincs baj, de az önértékelése nulla, így hívhatják akárhogy.
Továbbajándékoztam már régen.

TóthCsenge>!
Andrea Cotti: De csúf nevem van!

Egy újabb jó könyv. Nem tudom pontosan miért is tetszik de mikor nekiálltam nehezen tudtam lerakni. Klikkek.?? Igen, valóban mindenki tartozik egybe..okostojás, könyvmoly,kocka,szélre szorultak, erősek magabiztosak, erről az úgymond „beskatujázásról.” nem tehetünk. Ilyen a természet. Tommaso..hát igen fura név, fura karakter. De tetszett. Remélem ha ti is esetleg olvassátok majdnem ilyen véleményen lesztek. :)