A ​gazdátlan űrhajó (Időharcosok 2.) 19 csillagozás

NYÍLHEGYEK ÉS HIDROGÉNBOMBÁK

Az időutazás titkát az archaelogusok gondosan őrizték, ám amikor egy csillagközi űrhajó maradványaira bukkannak a szokásos üledékek között, az időharcosoknak segítségül kell hívniuk egy jelenkori apacs indiánt, Travis Foxot, hogy elvezesse őket azokra az ösvényekre, melyeken egykor ősei jártak.
Azonban a kutatók térben és időben egyaránt csapdába kerülnek, egy automata csillaghajó őrült utazásra viszi őket; s még Travis Fox sem tudja, látják-e még valaha is a Földet.
Erőfeszítéseik, melyekkel megpróbálnak visszatérni Ide és a Jelenbe, a legnagyszerűbb sci-fi kalandregényt produkálják.

Eredeti megjelenés éve: 1959

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Phoenix Science Fiction & Fantasy Phoenix Könyvek, Hajja & Fiai

Phoenix Könyvek, Debrecen, 1993
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637457917 · Fordította: Nemes István, Békési József

Tóth_László_Zsolt>!
Andre Norton: A gazdátlan űrhajó

Kellemes kis történet volt, lehetett volna kicsit több világ és karakterleírás, de alapjában jó ötlet volt!

Fesskavics>!
Andre Norton: A gazdátlan űrhajó

Sokkal erősebb, mint az első rész. Nagyszerűen, kellő titokzatossággal ábrázolja vagy inkább sejteti az elődök világát. Kellő feszültség, kiszolgáltatottság, jó ötletek. Nem ma olvastam, de úgy érzem, ma is megállná a helyét!

Időharcosok sorozat · Összehasonlítás