Tőzsdepszichológia 11 csillagozás

Kávéházi előadások
André Kostolany: Tőzsdepszichológia André Kostolany: Tőzsdepszichológia

André Kostolany egész életét a tőzsdének, ennek a titokzatos és szeszélyes világnak szentelte, ahol a gazdasági tények fantáziadús történetekkel, gyakran célzatosan terjesztett rémhírekkel, féligazságokkal és tippekkel keverednek. A könyv a sikeres tőzsdések és tőkebefektetők „kötelező irodalma”, mert amellett, hogy tőzsdei titkokat szellőztet önálló, független gondolkodásra is nevel. nem tankönyvet tart kezében az olvasó, hanem inkább egy olyan személy elbeszéléseit, aki nem tanít, csak mesél.

Perfekt, Budapest, 2000
204 oldal · ISBN: 9633943981 · Fordította: Benkovics László
Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1992
236 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632224140 · Fordította: Benkovics László

Molnár Ferenc

Karlsbad

GergelyBerni P>!

André Kostolany: Tőzsdepszichológia Kávéházi előadások

Ez inkább volt kötgazdaságtan, mint pszichológia, de ettöl függetlenül szórakoztató volt. Az olvasásnál elöny, ha valakinek van egy pici fogalma a tözsdéröl és befektetésekröl, különben nem annyira élvezhetö.
A stílus nagyon könnyed, humoros. Nagyon tetszettek az életéröl szóló anekdoták, ezekböl olvastam volna még többet. Az utolsó fejezet kárpótolt ezért, de nem teljesen, ebben röviden összefoglalja az életét. De tényleg nagyon röviden.
Számomra az a fejezet volt az egyik legérdekesebb, ahol összehasonlítja a világ tözsdéit. Még az élet ezen szeletében is mennyire különbözöek a nemzetek…
Sajnos a könyv tele van nyomdai hibákkal, amik néhol az értö olvasás is zavarták.

Brooaf>!

André Kostolany: Tőzsdepszichológia Kávéházi előadások

Mindent szeretek a kisöregtől. Csodálatosan könnyed stílusban írja le a pénzügyi kalandjait, amik felölelik az egész huszadik századot. Határozottan jár neki az öt csillag!

André Kostolany: Tőzsdepszichológia Kávéházi előadások

közgázos terminológiát nem sajnál, pszichológiához nem sok köze van, egyébként zseniális a fazon; hogy úgy mondjam: *megéri a pénzét* : D

pertita>!

André Kostolany: Tőzsdepszichológia Kávéházi előadások

Egy igen sokat tapasztalt és igen művelt ember, a laikus pszichológus szavaival, néhol már-már anekdotázva ír azokról a jelenségekről, melyek minden bizonnyal pszichológiai szakszavakkal is leírhatóak és pszichológiai kutatásokkal is igazolhatóak. Ezért némi engedékenységgel elfogadom a könyv címében a pszichológia szót.

Babid>!

Barátom, a híres magyar író, Molnár Ferenc, inkább fösvény, mint adakozó, Karlsbadban a mezőn sétált. Egy férfi jött felé:
„– Molnár úr, bocsásson meg, hogy megszólítom. Én is Magyarországról jövök, Kovácsnak hívnak, és éppen nagyon meg vagyok szorulva. Kérem támogatását.” – Molnár Ferenc előhúz zsebéből egy húszkoronást, és odaadja a kéregetőnek. A férfi maró gúnnyal mondja. „Egy Molnár csak húsz koronát ad?” "Nem – válaszolta barátom nyugodtan –, egy Kovácsnak ad az ember húsz koronát."

Kapcsolódó szócikkek: Karlsbad · Molnár Ferenc
Babid>!

Ő nem tudhatja, hogy az öregségnek is megvan a maga szórakoztató oldala. Azt sem tudhatja, hogy mi, 80 fölöttiek Párizs városától különösen nagy ajándékot kaptunk: 9 és 17 óra között a földalattin másodosztályú jeggyel az első osztályon utazhatunk. Az élet csak 85-nél kezdődik. Hát nincs igazam?

Babid>!

Nemrég egy fiatalember írt nekem. Azt akarta tudni, hogy lehetne a tőzsdére bejutni, mert gyorsan szeretne pénzt csinálni, hogy aztán a lehető legrövidebb időn belül nyugdíjba vonulhasson. Éppen 18 éves volt! Azt is megkérdezte tőlem, miért fáradok még mindig előadások tartásával és könyvek írásával, mikor financiálisan úgyis független vagyok. Miért nem fekszem ki inkább a napra, valahol délen, egy szigeten? Feltettem neki az ellenkérdést: „Ön már talán kipróbálta mindezt? Mert én igen!”

Babid>!

Hamarosan 85 éves leszek. Így hát sok időm van még, amíg megöregszem. … Ma tíz városban is otthon érzem magam, négy nyelvet beszélek: magyarul a Jóistennel, franciául a barátaimmal, angolul a bankárokkal, németül a hallgatóimmal és mind a négy nyelven a hölgyekkel.

Babid>!

Ifjabb Watson úr, az IBM megalapítója bizonyára rossz lelkiismerettel vagy félelemmel élt, mivel az emberek szabad gondolkodása a számítógépek miatt lefékeződik vagy elkorcsosul.
Különben miért is ajánlotta volna, hogy minden munkatársa íróasztalára egy kis réztáblát helyezzenek, rajta egyetlen szóval: „Gondolkodj!”

Babid>!

Szívesen járok a tőzsdetermekbe (mindegy, melyik országban), mert a világon sehol nem jön össze négyzetméterenként annyi olyan ember, aki messze szellemi képességei fölött él.

Babid>!

Aztán itt van Mr. Robert Farrell, a Meril Lynch elemzője, a Wall Street legnépszerűbb jövendőmondója. Egy kommentárban, ami a tőzsde technikai helyzetéről szólt, a következőket tárta a világ elé: „előfordulhat, hogy a tőzsde éppen egy ciklus csúcsán van, hogy aztán hullámvölgybe zuhanjon. De az is lehet, hogy folytatódik a felemelkedő mozgás, ami meglepően magas szintet fog elérni.” Hát ez csak valami olyasmi, mint hogy „ha a kakas kukorékol a szemétdombon, akkor vagy időváltozás lesz, vagy minden marad a régiben”.

Babid>!

Mennyire igazak a szellemes francia, Antoine Rivarol szavai: „Ha 24 órával előbb van igaza az embernek a többiekhez képest, akkor 24 óra hosszat bolondnak tartják.”

Babid>!

A hétvégi játékosok csak pénteken vásárolnak papírokat, mert ezen a napon a tőzsde viszonylag szilárdan áll, hogy aztán hétfőn a közönség az optimista hétvége után a vásárlás mellett döntsön. Még nem találtam közöttük milliomost.

Babid>!

Mert egy olyan társaságnál, amelyet én meg tudok félemlíteni, szívesen maradok ügyfél, de nem partner.