A ​falkavezér 14 csillagozás

André Jute: A falkavezér

A kutyafogatok versenyében sok-sok ezer mérföldet kell megtenni, keresztül Alaszka ember nem járta jégbirodalmán. A versenyzőknek meg kell küzdeniük a Föld leghatalmasabb, szabadon élő farkascsapatával, vad medvékkel, a hosszú hetekig tartó éjszakai sötétséggel, csalóka jégdélibábok hívásával, gleccserekkel és hóviharokkal. A versenyláz azonban időről időre ellensúlyozza a rettenetes hideget, a győzniakarás megzabolázza a szelet, amely mindig szembefúj. A FALKAVEZÉR állattörténet, valóságos eseményeken alapuló kalandregény és persze „love story”. A neves kanadai szerző műve a megfagyott, mégis élettel teli táj meleg hangú útikalauza is, a világ talán legszebb és legkegyetlenebb zónájának hiteles, eleven térképe.

Maecenas, Budapest, 1992
392 oldal · ISBN: 9637425713 · Fordította: Boross Anna

Fairymysz>!
André Jute: A falkavezér

Szeretem a kutyákat, így annak idején, mikor megláttam a könyvet, egyértelmű volt, hogy megveszem. Nem bántam meg. Egy igazán jó kis kalandregény, egy pici romantikával fűszerezve… és sok-sok kutyával. A könyv jól bemutatja az Iditarod verseny kegyetlen és zord körülményeit, a versenyzők megpróbáltatásait és az emberségességet, vagy épp kegyetlenséget.

Katie_In_The_Mirror>!
André Jute: A falkavezér

Imádtam <3 Egyszer régebben már elkezdtem, de akkor valamiért nem volt hozzá meg a hangulatom, meg később olvasni se volt türelmem úgyhogy félreraktam. De most, hogy bejött a tél, a fagy és közeleg a karácsony gondoltam olyan könyveket olvasok amik kicsit meghozzák a kedvemet az ünnepekhez. Eleve imádom a kutyákat, a kedvenc fajtám a malamut <3 és hát nem csalódtam bennük. A regény elején nem nagyon értettem hogy Rhodes és a barátnője miért olyan fellengzősek Jamessel. Volt benne egy pici romantika, de egyáltalán nem a szirupos, ráérek évődni a vadonban típusú. Maga az Iditarod verseny elkezdése után faltam a könyvet, szinte éreztem az arcomba vágó jeges szelet, a meglódult szánt, a környezet eszembe juttatta a Vadon szava c. könyvet, és persze az Alaszkára igaz „Ölj vagy megölnek, falj vagy felfalnak” örök érvényességű farkastörvényt, amivel Rhodesnak is meg kellett küzdenie. Egyedül a könyvborítón lévő kutyák nem tetszenek, nem tudom miért kellett őket piros zombiszemekkel ábrázolni.

Katie_In_The_Mirror>!

-Majd talál magának másik vezért a kutyái között – vigasztalta Rhodes.- Esetleg valamelyik kanyarkutya?
– Ki fogom őket próbálni, de egyikben sincs meg az a felelősségérzet. Tudja, mire gondolok..
Rhodes tudta. A vezérkutyának akarnia kell a vezéri szerepet, büszkén kell vállalnia a felelősséget, különben a többi kutya sohasem fogja elismerni, és biztos, hogy nem fogja követni csak azért, mert ő fut elől.