Magyar ​néptánchagyományok 0 csillagozás

Andrásfalvy Bertalan – Borbély Jolán – Lányi Ágoston – Martin György – Pesovár Ernő – Pesovár Ferenc: Magyar néptánchagyományok

A ​magyar néptáncok művelődéstörténeti jelentőségét, valamint a jövőbe átmentendő művészi értékeit valójában csak az európai tánckultúra egészébe, egyetemes fejlődésének menetébe illesztve érthetjük meg.
Európa különböző nagyobb tájain a paraszti táncélet más-más divatkorszakok jellemző táncformáit megtartva haladt sajátos útján, eltérő ütemben az egyenlőtlen történelmi-társadalmi fejlődés következtében. Az egyes korszakokra jellemző táncműfajok mintegy területenkénti fáziseltolódással határozták meg Európa parasztságának táncéletét szinte napjainkig. A nemzeti tánckultúrák kialakulása, a nemzeti táncjelleg megfogalmazásának 18-19. századi törekvése már ezekre a történeti-társadalmi okokból kialakult divatbeli eltérésekre épült.
Mindezeket szem előtt tartva készültek el a könyv tanulmányai. Tekintettel a tánckutatás fiatal korára, a tanulmányok nem „tankönyvszerűen”, hanem különböző módszerrel közelítik meg az egyes témaköröket, mintegy bemutatva a néprajz, és ezen… (tovább)

Tartalomjegyzék

>!
Zeneműkiadó, Budapest, 1980
384 oldal · ISBN: 9633303176

Kívánságlistára tette 5


Hasonló könyvek címkék alapján

Balassa Iván – Ortutay Gyula: Magyar néprajz
Dömötör Tekla: Naptári ünnepek – népi színjátszás
Dömötör Tekla: Magyar népszokások
Bölcsőringató
Csuzi Enikő – Takács György: „Ejsze tojást festetek?"
Ortutay Gyula: A nép művészete
Csonka-Takács Eszter – Czövek Judit – Takács András: Mir-Susné-Xum I-II.
Takáts Gyula: Somogyi pásztorvilág
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete I-V.
Rácz Ibolya – Tóth-Vásárhelyi Réka: Kokesi