Hesperidák ​kertje I-II. 0 csillagozás

Az ibéri világ költészete / Spanyol és katalán nyelvű költészet / Portugál és gallego nyelvű költészet
András László (szerk.): Hesperidák kertje I-II. András László (szerk.): Hesperidák kertje I-II.

I. kötet-Spanyol és katalán nyelvű költészet
II. kötet-Portugál és gallego nyelvű költészet

Hesperia, a görög-római monda szerint, a lenyugvó nap sugaraiban fürdő vagy alkonyi homályban borongó ország a nyugati végeken. Atlasz és Hesperis nimfalányainak gyönyörű kertjében aranyalmafa áll, melyet százfejű sárkány őriz. Mintha csak ezen a csodálatos fán virulnának a spanyol és portugál, katalán és gallego nyelvű költészet aranyalmái. Ezekből a pompás gyümölcsökből, az Ibéri félsziget – és Latin-Amerika – népeinek költészetéből kínál bőséges kóstolót ez a gyűjtemény, amerikai, afrikai, sőt ázsiai ízekkel is dúsítva a spanyol és portugál líra ősi zamatát. A közös eredet még változataiban is egységbe foglalja ezt a roppant világot, a XII. század elejétől a napjainkban elhunyt költők életművéig, a spanyol Cid-énektől az óportugál lírától a kubai Baraganóig és a brazíliai Manuel Bandeiráig ívelő, szakadatlan versfolyamot.

Eredeti megjelenés éve: 1971

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szerző válogatott művei Európa

Európa, Budapest, 1971
1324 oldal · ASIN: B000WIE7AO · Fordította: Orbán Ottó, Pál Endre, Tarbay Ede, Vér Andor, Viola József