Barátom ​könyve 0 csillagozás

Anatole France: Barátom könyve Anatole France: Barátom könyve Anatole France: Barátom könyve Anatole France: Barátom könyve

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világirodalom gyöngyszemei Móra

Móra, Budapest, 1959
186 oldal · Fordította: Szíjgyártó László
Tevan, Békéscsaba, 1920
294 oldal · keménytáblás · Fordította: Gyöngyösi János

Carmilla >!

Már akkor megsejtettem, hogy az emberi életek gyorsan változó képek csupán az egyetemes illúzióban, s ennek következtében már akkor hajlamossá váltam a szomorúságra, a szelídségre és szánakozásra.

A felsős gimnazista

Kapcsolódó szócikkek: illúzió
Carmilla >!

Az az irodalmi ízlés, amellyel egy tizenhét éves fiatalember rendelkezik vagy kérkedik, csak a legritkább esetben lehet jó.

A felsős gimnazista

Kapcsolódó szócikkek: ízlés
Carmilla >!

Én már akkor is helybenülő természet voltam, könyvekkel, képekkel, ragasztós-üveggel, festékes dobozokkal és más efféle hozzám illő holmival játszadozó értelmes és vézna fiúcska, akit játékai szinte észrevétlenül neveltek rá a formák és színek tiszteletére, ami oly sok bánat és öröm forrása.

Az aranyszemű Marcelle

Carmilla >!

Ne veszítsünk el semmit a múltból. Jövőt csakis a múlt ismeretében építhetünk.

Hajnali jegyzet

Kapcsolódó szócikkek: jövő · múlt
Carmilla >!

Ez már igazi házasság volt. Szerették egymást, s nem lévén már túlságosan fiatalok, megértők is tudtak lenni egymás iránt.

Noziére nagymama

Kapcsolódó szócikkek: házasság
Carmilla >!

Az az ember, aki utólag átgondolhatja cselekedeteit, hamarosan rájön, hogy igen kevés köztük az ártalmatlan. Papnak vagy katonának kell lenni ahhoz, hogy az ember ne ismerje meg a kétség gyötrelmeit.
Ami a remeteséget illeti, mindig újra meg újra elábrándoztam rajta, valahányszor csak úgy éreztem, hogy az élet alapjában véve rossz – vagyis mindennap. A természet azonban mindennap fülön fogott, s visszatérített azokhoz a szórakozásokhoz, amelyek közt a mindennapi emberek élete szokott leperegni.

A Jardin des Plantes remetéje

Niki4>!

Nagyon színes képzelőtehetségem lehetett akkoriban, mert a paprikajancsival és a báránykával egy sor érdekes történet számtalan szerepét el tudtam játszani.

26. oldal Neked adom ezt a rózsát.

Carmilla >!

Oly édes az emlékezés. Az éjszaka csöndje is erre csábít. Nyugalma felbátorítja a természetüknél fogva félénk és tünékeny hazajáró lelkeket, akiknek sötétség és magány kell ahhoz, hogy eljöjjenek élő barátaik fülébe suttogni.

Ajánlás

Carmilla >!

Ma már az a gyanúm, hogy szegény anyámnak gyengéje volt a dobozgyűjtés. Hihetetlen mennyiségű, mindenféle fajta doboza volt. És ezek a dobozok, amelyekhez nem volt szabad hozzányúlnom, mélységes áhítatba ejtettek.

A szőlőfürt