Om ​ma-ni pad-me hum 2 csillagozás

A Vajrayāna misztika a „Hat Szent Szótag” ezotérikus tanai alapján
Anagarika Govinda: Om ma-ni pad-me hum Anagarika Govinda: Om ma-ni pad-me hum

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Buddhista Misszió, Budapest, 1984
240 oldal · Fordította: Hetényi Ernő

lzoltán IP>!
Anagarika Govinda: Om ma-ni pad-me hum

Anagarika Govinda: Om ma-ni pad-me hum A Vajrayāna misztika a „Hat Szent Szótag” ezotérikus tanai alapján

Amikor elkezdtem olvasni – pontosabban, felmerült az ötlet, hogy majd elolvasom –, olyan tanácsokat „kaptam”, hogy nem ezzel a könyvvel kell kezdeni az ismerkedést. Valóban, vannak benne olyan részek, amikhez szükséges egy bizonyos alaptudás – nálam ez hiányzik –, amely nélkül érthetőbb, átláthatóbb a „Hat Szent Szótag” tana. Nagy valószínűséggel nem először fogom kézbe venni, mert a tibeti buddhizmus szimbolikája, „mitológiája”, szertartásossága nagyon nagy magaslatokban (értsd: komoly mélységekig) tárgyalva van ebben a remek könyvben és a sikeres megértésen túl rengeteg ajtót megnyit a továbbhaladás irányában.
    Akit bármennyire is érint a (tibeti) buddhizmus, annak kihagyhatatlan ez a könyv. Külön élmény volt az eredeti (első magyar kiadás) példányt kézben tartani, már ez felér önmagában egy transzcendentális utazással.

Buddhista Misszió, Budapest, 1984
240 oldal · Fordította: Hetényi Ernő