Ég ​veled, szorongás! Szia, optimizmus! (Érzelmek erdeje 6.) 13 csillagozás

Ana Serna Vara: Ég veled, szorongás! Szia, optimizmus!

Tibi, a csiga jó tanuló. Amikor egyszer becsúszik egy egyes, teljesen összeomlik, szorongani kezd. Felül tud-e emelkedni a félelmein? Meg lehet-e találni a dolgok jó oldalát?

Napraforgó, Budapest, 2021
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634832621 · Fordította: Rusznák György · Illusztrálta: Kasandra

csucsorka IP>!
Ana Serna Vara: Ég veled, szorongás! Szia, optimizmus!

Már az alapfelvetés is megnyert magának, vagyis elhitetni egy gyerekkel, pláne egy jó tanulóval, (egy kicsit talán maximalista kis csigával), hogy rossz jegyet kapni egyáltalán nem a világ vége. (Hangosabban, hogy hátul is meghallják!)

Az egyszerű, szinte néhány mondatos szöveg nem bonyolítja túl a dolgokat, de így is elég fontos gondolatokat ad át: hogy mennyit számít a támogató közeg, a dolgok higgadt átgondolása és egy csipetnyi kreativitás, ha problémamegoldásról van szó.
Nagyon tetszett, hogy bár a végső tanulság az lett, hogy minden rosszban van valami jó is, nem csapott át erőltetett, hurrá-pozitív végkifejletbe a történet.

Most aztán nagyon kíváncsi lettem a sorozat többi részére!

Annamária_Seres P>!
Ana Serna Vara: Ég veled, szorongás! Szia, optimizmus!

Tibi csiga jó tanuló lévén, még soha nem kapott rossz jegyet, így teljesen összeomlott mikor angolból kap egy egyest. Az osztály nagyon kedves, támogató Tibivel.