Luke (A MacKenzie klán 1.) 59 csillagozás

Ana Leigh: Luke

Honey Behrnek sürgősen könnyű zsákmány után kell néznie. Utolsó dollárján jegyet vált egy folyami hajóra. Amikor lehetősége adódik, hogy átvegye egy hirdetés útján szerzett, megrémült menyasszony helyét, a merész és szabad szőke egy pillanatig sem habozik. Ám rá kell döbbennie, hogy a játék egyre komolyabbá válik, amikor egyenesen a törvény karjába szalad.Luke MacKenzie sheriff menyasszonyt keres; szelíd, anyáskodó hölgyet, aki jól gondját viselhetné a gyermekének. Ám amikor megpillantja a fényt Honey szemében, rádöbben, mekkora bajba került. A kék szemű szépség domborulatai önmagukban elégnek bizonyulnak, hogy bűnbe vigyenek

Eredeti cím: Luke (angol)

Eredeti megjelenés éve: 1996

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat Alexandra

Alexandra, Pécs, 2008
448 oldal · ISBN: 9789633704851 · Fordította: Uzsoki Eszter

Cynthia Nelson · dr. Doug Nelson · Flint MacKenzie · Honey Behr MacKenzie · Luke MacKenzie

DarknessAngel>!
Ana Leigh: Luke

Azt hiszem eddig ez a legjobb Mackenzie könyv mindjárt Josh története után, amit ezek után csak még jobban imádok.
Honey egy nagyszerű főhősnő, aki kifejezetten szeret megbotránkoztatni másokat, hol a viselkedésével, hol az öltözködésével, vagy éppen a szavaival :D
Kedvenc részeim, amikor énekel, vagy amikor a kis Josh-sal foglalkozik, vagy amikor Lukkal veszekednek, vagy épp nem bírnak egymással betelni…. vagyis mondhatjuk, hogy az egész könyv egy nagy kedvenc.
Szívesen olvasnám Flint és Cleve történetét is, mert mind a két pasit nagyon megkedveltem :)

Zsuzsanna_Makai>!
Ana Leigh: Luke

Én magam is meglepôdtem rajta, h mennyire jól szórakoztam ezen a könyvön.
Vicces volt, és kalandos, és nem is egy jellem fejlôdését vezette le, plusz kapcsolatok épülését, és persze azt is elég jól bemutatta, hogy milyenek a sznobok.
Honey nagyon szerethetô volt, örülök, h Josht ki tudta szeretgetni a csigaházából.
Amin pl nagyon jót derültem, az az volt, h a megvadult ló gyakorlatilag agyontaposta Amigót, a kutyát, Doug pedig, h a gyerek lássa, h mindent megtett a kutyáért, tetôtôl talpig betekerte gézzel.
Szóval igazából a humora is rendben volt.

Paulina_Sándorné P>!
Ana Leigh: Luke

Élveztem Honey és Luke kapcsolatát. Milyen makacs mind a két ember. Imádtam Honey stílusát, ahogy megvédte Josh-t, ahogy szembeszállt a boltossal. Josh aranyos kisfiú, örültem, hogy Amigo megjelenése elhozta számámra az áttörtést. Luke nem semmi pasas. :-) Volt köztük kémia rendesen. Jó volt a történet, tetszett, ahogy megtalálták egymás felé az utat.

Árnyék82 P>!
Ana Leigh: Luke

Szeretem ezt a történetet. Tökéletesen jólesik, amikor az embernek amolyan, csak „olvassunk valami kis lágy sztorit” hangulata van. :)
Kedves történet, jó alapsztorival, emberi karakterekkel, kis izgalommal és szenvedéllyel, mindennel ami kell. Honey és Luke egy jó páros, persze az elején elég sokat zsörtölődnek, de végül összecsiszolódnak rendesen. Josh pedig, egy édes kis kölyök. :)
Egyszerűen ez egy kellemes kis romantikus történet, és a folytatásai is jók.

SICSI>!
Ana Leigh: Luke

Nem tudom azt mondani, hogy nagyon jó volt, de azt sem, hogy rossz. Voltak benne izgalmas részek, és olyanok is, amiken könnyeztem. Nem igazán volt romantikus, de szenvedélyes igen. Nem unatkoztam, de nem is annyira élveztem, de ez lehet, hogy azért volt, mert nem igazán szeretem a vadnyugati sztorikat. Az biztos, hogy szépen felépített, kerek történet volt. spoiler Josh és Amigo pedig nagyon cukik voltak.

schalby P>!
Ana Leigh: Luke

A legjobb része a sorozatnak szerintem pedig ez az első.

Kuri_Szilvia P>!
Ana Leigh: Luke

Itt is a fő száll a bosszú, bár olvasásnál nem így nézet ki, mégis visszagondolva, hogy mi írjak, így érzem. A kisfiút nagyon megszerettem, kiskorában nagy tragédia érte, és senki nem tudja miért nem beszél. A kutya nagyon jól beleillik a képbe, és persze, hogy miatta szolok meg a gyerek. Honey és Luke jó páros, tetszik, hogy nem rögtön jön a mindent elsöprő szerelem, és a vitáig, szócsatáik nagyon tetszenek. Nagyon mérges lettem a „csakezértiselmegyek, mert bosszút kell állnom” részért.

Ana Leigh: Luke

Nem sok vadnyugati könyvet olvastam még. De ez határozottan jó volt.
Tetszett, hogy nem volt hosszú bevezetése. Mégis minden kellő infót megkaptunk és hamar találkoztak a főhőseink is.
Honey egy talpra esett nő volt, akinek sok mindenen kellett kerülsztül mennie, ahogy Luke nak is. Nagyos is összeillettek. Aranyosak voltak.Viccesek, harciasak, szerethetők.
A város lakókat, tisztelet a kivételnek már lelőttem volna. Nagyon felmérgeltek.Még most is, ha rá gondolok.
Ami nem tetszett, hogy Luke testvérei miért olyan későn jötek?! :)):)) Persze a történet szemponjából hatásos volt meg jó, csak én annyira bírtam őket, hogy még több kellett volna a 3 tesóból :)):)):)):)):))

apwbdum>!
Ana Leigh: Luke

Igazán szórakoztató kis vadnyugati történet.

PaiPai>!
Ana Leigh: Luke

Emlékszem, anno a Vadnyugati szerelmet is igencsak szerettem az írónőtől (bár az idestova már lassan 6 éve volt…), de úgy érzem, ez most sokkalta jobban tetszett – még akkor is, ha rémlenek hasonlóságok. Egészen biztos vagyok abban, hogy a könyvnek vannak hibái, és talán egy másik olvasásnál fel is fognak tűnni, jelenleg viszont a mostani nyűgös időszakomban igazi, tökéletes és érzelmes felüdülés volt számomra. ♥
Sőt, igazából annyira kedvet kaptam ehhez a sorozathoz, hogy úgy döntöttem, tervbe veszem angolul, ha magyarra fordítva úgyis csak pár része van, azok se annyira sorrendben.
Végezetül pedig megjegyezném, hogy a nyűgösségemet misem bizonyítja jobban, hogy spoiler és teljesen megrökönyödtem, amikor Honey ment a spoiler Ez nagyon durva volt. o.o

Ercsusz>!

… néha egy egyszerű magyarázattal rengeteg haragot és fájdalmat kerülhetünk el

Kapcsolódó szócikkek: Honey Behr MacKenzie
Ercsusz>!

– Hogyan várhatja, hogy kilencven nap alatt találok feleséget?
– Ugyanúgy, ahogy maga azt várta, hogy a cellába zárva keressek kétszázhuszonöt dollárt.

meteoritastar>!

– Én tudok kávét főzni, ha megmondja, hol találom a hozzávalókat, asszonyom – mondta Flint.
– Honey – javította ki a nő.
– Én nem kérek mézet, asszonyom. Erősen és feketén szeretem a kávét. 208
– Ejha! Ha jól emlékszem, Flint bátyó, a te kávéd olyan erős, hogy előbb megtapad a torkodon, mint a salak, aztán úgy csusszan le a gyomrodba, mint a sár. Majd én elkészí-tem – jegyezte meg Cleve, ahogy meggyújtotta a lámpát a nappaliban.

Ercsusz>!

– Egyszerűen nem hiszem el! Miután átvészeltem azt a pokoli utazást a prérin és a pusztákon, ahol nyüzsögtek a bogarak és az ellenséges indiánok, miután megmászhatatlan hegyeken hajtottam át a kocsit és az öszvéreket, most egy vidéki sheriff karja közé kerülök, aki ráadásul… paranoiás. – Honey meglehetősen büszke volt rá, hogy átjutott az enciklopédia P betűs szavain is.
Úgy tűnt, Luke-ot meghökkentette a nő kirohanása.
– Egészen jól tudtam követni a paranoiás részig. Azt hiszem, ott elvesztettem a fonalat, asszonyom. Ezt a szót még nem hallottam.
– Hát persze! Természetes, hogy nem ismeri fel a saját baját, amikor lelkileg beteg.

DarknessAngel >!

– Jobban érzed magad? – kérdezte kedvesen.
A szemében szenvedély izzott. A lányt elöntötte a mámor csodás érzése, és a teste a
férfi iránti vágytól lüktetett.
– Ha a jobb azt jelenti, hogy annyira akarlak, hogy már fáj, akkor egek, igen, sokkal jobban vagyok, Luke – mondta, és a férfi hajába túrt az ujjaival.

Ercsusz>!

– Gyere apuhoz, kis cukrozott mandula!
– Cukrozott mandula?! El tudod ezt hinni? Ki hívna bárkit is cukrozott mandulának? – kuncogott Cynthia.
Honey felvonta a szemöldökét.
– Drágám, olyasvalakit kérdezel, aki a Honey névvel van megátkozva.

Kapcsolódó szócikkek: Cynthia Nelson · dr. Doug Nelson · Honey Behr MacKenzie
gladyna>!

– És úgy horkol, mint fuldokló bika a homokviharban. – tette hozzá Flint.

Kapcsolódó szócikkek: Flint MacKenzie
Ercsusz>!

Végtelen hosszúnak tűnő idő múlva Doug kijött, karjában a szegény jószággal, amit gézkötések fedtek, amiből csak a szeme és az orra látszott ki. Josh szorosan követte Dougot.
[…]
– A kutya külsejéből ítélve, úgy tűnik, a kötözést gyakoroltad, doki – jegyezte meg Luke, szándékosan félbeszakítva kettejük csevegését.
Doug felnézett, mintha csak akkor jutott volna eszébe, hogy Luke is ott van.
– Igen, méterenként számolom a díjat, nem látogatásonként – mondta az orvos kedélyesen, ahogy megkerülte az íróasztalát, és leült.

Kapcsolódó szócikkek: dr. Doug Nelson · Josh MacKenzie · Luke MacKenzie
apwbdum>!

– Nos, látja, sheriff, azért jöttem nyugatra, hogy férjhez menjek. – Honey elmosolyodott, és éppen annyi szünetet tartott, hogy a kellemes hír a kívánt hatást gyakorolja a férfira. – Úton vagyok Stocktonba, hogy hozzámenjek egy bizonyos Mr. Luke MacKenzie-hez.
– Mit nem mond?! – jegyezte meg a férfi nyájasan. – Igazán jól ismerem Luke MacKenzie-t. Ami azt illeti, senki sem ismeri őt nálam jobban. Úgy tűnik, nagyon szerencsés fickó – tetőtől talpig végigmérte a lányt. – Maga nagyon csinos nő, Miss Fenton.
Minél nagyobb, annál nagyobbat esik, gondolta a lány magabiztosan.
– Köszönöm, sheriff. Nagyon kedves öntől.
Felhagyva minden további színjátékkal, Luke kiegyenesedett.
– Valójában meg kell mondanom, sokkal csinosabb, mint a képen, Miss Fenton.
Elővette a zsebéből a fényképet, odalépett a lányhoz, és a kezébe adta.
Egy hosszú pillanatig Honey kétségbeesetten bámulta Abigail Fenton arcát. Halvány mosollyal nézett fel Luke-ra.
– Hol szerezte rólam ezt a rémes képet?
– Ez az, amit nekem küldött, Miss Fenton.
– Ó… én küldtem, ugye? El sem tudom képzelni, miért küldtem ennyire kevéssé hízelgő képet. Emlékszem, nem éreztem jól magam, amikor a kép készült, és nem… – elhallgatott, ahogy a férfi utolsó szavainak értelme lassan beszivárgott száguldó gondolatai közé.
– Hogy érti azt, hogy nekem küldött… úgy értem, önnek küldtem, sheriff? – mondta, immár láthatóan nyugtalanul.
– A nevem Luke MacKenzie.

Cleve elvigyorodott.
– Nagyon hálásak vagyunk, hogy túlélte. Miután a legrosszabbtól tartottunk, igazán megnyugtató volt látni, hogy úgy alszik, mint a tej.
– És hogy úgy horkol, mint fuldokló bika a homokviharban – tette hozzá Flint.

A MacKenzie klán sorozat · Összehasonlítás