A ​nagy próbatétel (Mondragó 1.) 37 csillagozás

Ana Galán: A nagy próbatétel

Miró most tölti be a tizenegyedik évét. Szomorádon ilyenkor az a szokás, hogy Anton, a sárkánymester kiválaszt egy sárkányt az ünnepelt részére, majd próbatétel elé állítja: hajnalhasadásig el kell érnie sárkányával a szülei kastélyát. De Mondragó nem olyan sárkány, mint amilyenre Miró számított: túl nagy, figyelmetlen, ráadásul még repülni sem tud. Egy ilyen sárkánnyal hogyan fogja kiállni a próbát? Szerencsére a legjobb barátai, Galga, Csibuk és Rézi mellészegődnek a kalandokban és veszélyekben bővelkedő úton. Együtt szállnak szembe Furdával és a titokzatos Vikkenburg gyilkos sárkányaival. Milyen különös tárgyat tart a szájában Mondragó, amikor fejvesztve menekül a kastélyból? Vajon sikerül-e pirkadat előtt épségben megérkezniük Miróék kastélyába?

Nagyító, Budapest, 2013
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638989109 · Fordította: Simon Réka Zsuzsanna · Illusztrálta: Pablo Pino

AniTiger P>!
Ana Galán: A nagy próbatétel

Nagyon aranyos történet, nagyon bájos illusztrációkkal! Bevallom, hogy nekem felnőtt létemre nagy kedvencem a How to Train Your Dragon / Így neveld a sárkányodat sorozat (meg úgy általában imádom a sárkányokat a kínai jegyemtől függetlenül), de ez a történet simán ott trappol a felkapott How to… / Így neveld… széria nyomában! Aranyos, vicces, bajtársiasságról és barátságról szól, de mindenekelőtt nagyon cuki. Nem is értem, hogy nem hallottam róla eddig!

gabiica P>!
Ana Galán: A nagy próbatétel

Szerintem egy hihetetlenül aranyos történet volt ez. Nagyon élveztem, nagyon tetszettek az illusztrációk. A szereplők aranyosak, vicces a történet, fontos a mondanivaló és a történet jelentősége. Örülök, hogy a kezembe került ez a könyv, nagyon jó élmény volt.

Gabye >!
Ana Galán: A nagy próbatétel

Az olvasni nem annyira szerető keresztfiamnak kerestem valamit a téli szünetre és @Sicc szakértő ezt a könyvet ajánlotta. Nyilván elő kellett olvasni, mégse mindegy mit adunk egy fejlődő szervezet kezébe.
Elégedett vagyok a gyermekkönyvtárosom választásával! Nem túl hosszú, gyorsan haladós történet. Először az „Így neveld a sárkányod” ugrott be, de aztán azon kívül hogy gyerekek és sárkányok szerepelnek benne, nincs hasonlóság ami pont jó volt. A történet nem túl bonyolult, de érdekes, itt ott még izgalmas is ugyhogy könnyen, gyorsan olvasható.
A kiadás igényes, gyerekbarát mert elég nagy a betűméret, és szép színes rajzok is vannak benne, amik nekem különösen tetszettek, egy pici bajom volt csak, hogy kicsit sötét tónusúak az illusztrációk így helyenként eléggé néznem kellett hogy lássam a részleteket is. A papír elég strapabírónak tűnik és maga a akönyv sem túl nagy, uh egy apróbb kéz is könnyen elboldogul vele.
Összességében nekem bejött, mindenképp megyek a többi részért! Hogy a gyereknek hogy tetszik majd, azt meg meglátjuk :-) Gyermeklelkű felnőtteknek mindenképp ajánlom!

gab001>!
Ana Galán: A nagy próbatétel

Miró végre tizenegy éves lett, vagyis saját sárkányt kap. Azonban ki is kell érdemelnie a nagy próbatétel teljesítésével, azaz haza kell érnie még hajnalhasadás előtt. Közben jobban megismerhetjük őt és a barátait is. Maga a történet nem tartogat nagy meglepetéseket, mégsem tudtam letenni a könyvet. Az illusztrációk is nagyon szépek, jól kiegészítik az eseményeket. A vége is izgalmasra sikeredett, biztosan kézbe fogom venni a folytatást. Bőven van még lehetőség ebben a világban. Tagadhatatlan a hasonlóság az Így neveld a sarkányodat-könyvekkel, mégsem éreztem utánzatnak. Teljesen kikapcsolt.

Valcsa P>!
Ana Galán: A nagy próbatétel

Nagyon jópofa, aranyos meseregény-sorozat nyitó kötet volt ez. :) Nem akar világmegváltó lenni, szimplán csak kikapcsol és szórakoztat – ezt pedig egész jól csinálja. :) 6-7 éves kortól gyerkőcöknek is vígan olvasható szerintem, őket valószínűleg sokkal jobban meg fogja nyerni ez a gyerekszereplős-sárkányos sztori, mint minket, felnőtteket. :)) De persze felnőttként olvasva is bátran Miróékkal tarthatunk a kalandokban – amikből ugyan nem volt túl sok ebben a kötetben, de így is nagyon kíváncsi vagyok, mi mindent tartogat még számunkra az írónő a további részekben, merrefelé veszi az irányt Mondragó, Miró és barátai sorsa. Én szerettem olvasni ezt a könyvet. :)
A rajzok szépek, és eleve igényes kivitelű az egész kötet (füles-kartonált borítója van, de a keményebb fajtából, számomra nagyon kényelmes kézbe venni, lapozgatni – külön tetszik, hogy fényes lapjai vannak, így a rajzok még klasszabbul mutatnak), a betűk is jó nagyok, így pöttöm, kezdő könyvmolyoknak is teljesen ideális lehet, saját olvasmányukként. :)

U.i: Valóban hajaz az Így neveld a sárkányodat-ra, de őszintén bevallva, könyvben számomra ez a Mondragó szebb nyelvezetű, a másik nekem olyan fura, még egyszer sem sikerült elolvasni, mert a stílus és a nyelvezet valahogy nagyon taszít… :/ Persze, igyekszem leküzdeni, mert filmben meg nagyon szerettem azt a történetet is…
(Valamint az utolsó, „könyves” momentumtól még a Harry Potter is beugrott spoiler ).

Paulina_Sándorné P>!
Ana Galán: A nagy próbatétel

Esti meseként nagyon jól jött. Tetszett a történet és a szereplők. Mondragó olyan, mint egy behemót kölyökkutya, imádom. Különös világot alkotott az író. Tetszik, hogy mindenkinek vagy egy saját sárkánya és ki kell érdemelni. Mint minden jót, általában. Szimpatikus Miro is, jó barátai vannak és szerintem illik hozzá a neki választott sárkány. Tetszik, hogy a könyvben képek is vannak, így még könnyebb elképzelni a világot.

Ratoncita P>!
Ana Galán: A nagy próbatétel

Nagyon aranyos történet, jópofa illusztrációval.
A sorozat további köteteit is elolvassuk!

Lahara IP>!
Ana Galán: A nagy próbatétel

Alsó tagozatosoknak jó lehet, engem kicsi túlságosan emlkeztetett az Így neveld a sárkányod!-ra. Kicsit olyan is, rajzfilmszerű az illusztrációktól, amik egyébként nagyon jók. Mondragó neve viszont nekem kicsit úgy hangzik, mintha rejtett jelentésében azt mondaná: „Az én sárkányom”. És kicsit a mandragórára is emlékeztet.

Sicc>!
Ana Galán: A nagy próbatétel

Nagyon igényes, gyönyörű illusztrációjú könyvecske ez! Ráadásul az olvasásra nehezebben rávehető gyerekeknek is vonzó lehet, hiszen nem ijesztő vastagságú, és a szöveg-kép aránya is barátságos!:)
A történet is jópofa, szóval kíváncsian várom a folytatását…

Ana Galán: A nagy próbatétel

Nagyon gyerekbarát kivitel ez a könyvecske: szép, színes, szagos (na, nem, ez csak vicc, nekem is csak azért könyvszagú még, mert hát most vettem – de ez nem sokáig tart, meg hát könyv esetében nem extra), szerencsére nem füstöl és nem kell tőle hapcizni. Amúgy elég nagy betűs, jó nagy hézagos sorokkal, oldalakkal, rövid, vékonyka könyvecske, egész oldalas színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Fiús! :))) A fiús lányok, „makrancos Katák” is biztos rajonga(ná)nak érte. Az Így neveld a sárkányodat! ugrott be nekem is kapásból, noha arról se tudok semmit a címén, meg pár látott képkockán, filmrészleten kívül, de hát itt kölyökebb a főszereplő, Míró – csak 11 éves –, a sárkánya meg hát egy nagytestű, repülni még nem tudó, figyelemkáoszos, nagycsoportos, pillangóvadász sárkánybébi (még csak 80 éves…). A víztől viszont nem fél, csak folyton tüsszög. Hogy ez a könyv csak sorozatindító, az nyilvánvaló, hisz Rídel még csak épp kézbe kerül, s azon kívül, hogy hol fehér lapos üres, hol meg üzengető beszélő könyv, mást még nemigen tudunk meg róla. Szerepe (még) nincs. Mint ahogy a beszélő fákat is csak emlegetik, aztán ennyi. Tulajdonképp csak egy szereplőfelsoroló bevezető ez a könyvecske 9 fejezettel (felér majdnem Rézi születésnapi ajándékcetlijével: "Érvényes tíz idomításórára"), a cím (A nagy próbatétel) kimondottan átverés: semmi nagy, semmi extra, az új szerzeménnyel való hazatérést meg nem találom próbatételnek. A rosszakaró osztálytárssal való találkozás csak hangulatelterelő kitérő – nem próbatétel. Szóval történetileg kevés, bevezető szereplőlajstromnak elmegy e rész, csak kérdés, hogy lesz-e érdemleges folytatása. Majd meglátjuk. Nekem kicsit csalódás, idősebb korosztálynak gondoltam volna, de így legfeljebb 7-8 éveseknek ajánlanám csak.
     Így az 1. rész után inkább olyan süsüs Mondragó figurája. Kíváncsi vagyok, kinövi-e együgyűségét.

Valcsa P>!

Miró ügyes, éles eszű, vidám kisfiú volt.

Kek P>!

Miró többször kérlelte Antont, a sárkánymestert, hadd próbálhasson ki egy sárkányt, de Anton mester mindig nemet mondott. Egy gyerek csak akkor kaphatja meg az első sárkányát, ha tizenegyedik születésnapján szüleivel jelentkezik a sárkánymesternél.

Kek P>!

Úgy tartották, a Fátyolerdőben laknak a beszélő fák, ámbár soha senki nem látta őket. Bizonyára az öreg anyókák találták ki, hogy legyen mivel ijesztgetniük a gyerekeket.

Kek P>!

A sárkányfarm melletti ösvényen indultak. Miró gyorsan szeretett volna haladni, de Mondragó minden másra figyelt, csak az útra nem: megszagolgatta a virágokat, kergette a lepkéket, nyulak után ugrált – maga után húzva Mirót is –, a bárányfelhőkben gyönyörködött, megszimatolt minden fát és minden olyan követ, amibe belebotlott.

Kek P>!

Fölöttük Rézi kecses sárkánya, Köd keringett.

Mondragó sorozat · Összehasonlítás