Pöttöm ​Panna 30 csillagozás

An Leysen: Pöttöm Panna

Volt egyszer egy asszony, aki gyereket szeretett volna. Egy nap a háza előtt ment el a jó boszorkány, és adott neki egy virágmagot. Az asszony elültette a magot, és gondozta, mígnem két apró szemecske nézett rá kíváncsian a virágszirmok közül. A virág bimbójában egy icipici kislány üldögélt!Az asszony Pöttöm Pannának nevezte el. Nagyon gyorsan kiderült, hogy Pöttöm Panna nem nagy, de annál bátrabb. Hans Christian Andersen klasszikus meséje új köntösben, An Leysen tolmácsolásában. Öt évnél idősebb gyerekeknek és mindenkinek, aki szereti a különös meséket és a csodálatos könyveket.

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Kid Scolar

Scolar, Budapest, 2019
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635090327 · Fordította: Soós Krisztina

Papírra_vetett_gondolataim>!
An Leysen: Pöttöm Panna

Gyönyörű illusztrációk vannak ebben a mesekönyvben, amit még így 21 évesen is imádtam nézegetni. Éljenek az igényes mesekönyvek !

meseanyu P>!
An Leysen: Pöttöm Panna

Nagyon szeretem Pöttöm Panna történetét, de most valahogy nem annyira jött át a hangulat. A képek se tetszettek maradéktalanul, olyan hullámzó volt az egész: voltak csodaszép oldalak, aztán meg kevésbé tetszetősek.

Juca P>!
An Leysen: Pöttöm Panna

Annyira örülök, hogy beszereztem a Scolar kiadású Pöttöm Pannát. Az illusztrációk egyszerűen meseszépek benne. Annának már többször felolvastam, pedig csak tegnap délután hozta a futár. Amúgy a kiadói ajánlás szerint 5 éves kortól ajánlják, de 2,5 évesen végighallgatta a kisasszony. Gyerekkoromban én is szerettem ezt a mesét. A kedvenc részem, amikor Panna a fecske segítségére siet. Pöttöm Panna neve mindenhol ki van emelve a szövegben. És amikor a lányka a ruháját varrja, az illusztráción még egy Singer varrógép is feltűnik. :D

Lisie87>!
An Leysen: Pöttöm Panna

Most ez a kedvenc esténként.
Nagyon szép képek. A mese is jó. Leköti Lilit.

schesztiஐ >!
An Leysen: Pöttöm Panna

Ez az a típusú mesekönyv, ami szerintem inkább felnőtteknek készült… :)
A rajzok bámulatosan szépek nekem, felnőtt fejjel legalábbis, talán egy kisgyereknek jobban tetszene minnél színesebben… de nem biztos. :) Én nagyon szerettem. :)

spoiler

Caledonia_Valley P>!
An Leysen: Pöttöm Panna

Sohasem szerettem kimondottan Pöttöm Panna spoiler történetét, hiszen annyi rossz dolog történik szegény lánnyal. :( Most, felnőtt fejjel újraolvasva a történetet ebben a gyönyörű kiadásban is tartom, hogy az eredeti meseíró biztosan szívott valamit, amikor ennek a mesének a szereplőit és a cselekmény vonalát kitalálta, ez a kötet mégis elvarázsolt. *-* Romantikus ifjonti lelkemnek pedig a befejezés, és a virágherceg megjelenése úgy kellett, ahogy az oxigén a lélegzéshez…
Az illusztrációk gyönyörűek; vegyesen találhatók a kötetben színes és fekete-fehér rajzok, melyek egyrészt teljesen egyedi külsőt kölcsönöznek a könyvnek, másrészt viszont nem tudom mennyire fogja majd meg a színekre érzékeny gyermeki lelkeket…
Az anyuka sorsa azonban igencsak érdekelne, hiszen az első pár oldal után teljesen eltűnik a színről… :(

L_Sandra P>!
An Leysen: Pöttöm Panna

Gyönyörű kivitel, gyönyörű illusztráció. A klasszikus Hans Christian Andersen mese elevenedik meg ebben a meseszép kötetben. Nekem nagyon tetszett, ahogy felidézte a gyerekként szeretett mesét ☺️
Ajánlom mindenkinek, aki szereti az igényes, gyönyörű kidolgozású mesekönyveket ♥

SzTEtti>!
An Leysen: Pöttöm Panna

Ez az a mesekönyv volt, ami „véletlen” jött haza velem a könyvtárból. Már mentem a pulthoz a hatalmas kupacommal, mikor az egyik kisebb állvány tetején megláttam. Szerelem volt első látásra. Könyörögtem magamban, hogy férjen rá a 2 olvasójegy valamelyikére, és ne kelljen otthagynom. :D
Szerintem kb ugyan az a mese, mint amit Andersen írt, ebben nincs nagy változás. A szöveg le vagy egyszerűsítve és rövidítve. Van oldal, ahol egyáltalán nincs szöveg, a legtöbbön 5-6 mondat.
Az illusztráció viszont maga az álom! Úristen! Én ilyen szépet régen láttam! Nekem ez a világom! Gyönyörű pasztell színek, szép formák, lágy vonások. Pöttöm Panna ruháján az apró pöttyök, a kidolgozott részletek. Aaaa! Vannak benne natur – nem színes – oldalak is. Azok is csodásak. Van egy alap vintage színvilága az illusztrációnak, ami már a könyv borítóján is látszik, és végigkíséri az egészet. Gyönyörű színekkel dolgozott az illusztrátor. Csodaszép!

SzVera>!
An Leysen: Pöttöm Panna

Várt történet, de vegyes érzelmek, mint amilyenek az illusztrációk is. Némelyik mese szép, de vannak köztük borzalmasak. A hiányérzet miatt ez most csak 4*.

Morn>!
An Leysen: Pöttöm Panna

Csodaszépnek ígérkező kötet Pöttöm Pannáról, akit sosem kedveltem túlzottan. Inkább Hüvelyk Matyi, mert ő legalább emlékszik a szüleire és haza is tér hozzájuk. Ez sosem tetszett ebben a mesében, hogy ő a végén totál nem foglalkozik szerencsétlen anyjával spoiler. Az meg a másik, hogy szerencsétlen leány a szépsége meg női mivolta miatt ki van szolgáltatva, árusítva az állatok kényére-kedvére. Szörnyű.
A grafika kicsit hullámzó volt nekem. Akadtak ígéretes, nagyon szép rajzok, viszont volt, ami nem nyerte el annyira a tetszésemet. Az különösen fura volt nekem, hogy Panna neve mindenhol ki volt emelve.
Újabb áramszünetes könyvtáras olvasás. Ezután már nem volt kedvem mászkálni és rövid olvasnivalókat keresni.

Scolar, Budapest, 2019
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635090327 · Fordította: Soós Krisztina