Szex ​és New York 33 csillagozás

Hat évad története és titkai
Amy Sohn: Szex és New York

1997. ​március 27-én pénteken találkoztam egy Darren Starr nevű férfival, aki megkért rá, hogy játsszam el a HBO televíziós sorozata, a Szex és New York főszerepét. Mindössze két hónappal később, június 2-án, hétfőn megkezdtem az első forgatási napot abban a filmben, amely több évtizedes színészi pályafutásom során az egyik legnagyszerűbb, ha nem a legnagyszerűbb szakmai élménynek bizonyult. A film eredeti elemei közül többek között az ragadott meg, hogy négy nő őszinte, nyílt, intim barátságáról szól; e barátságok egyedülállóságáról és fontosságáról; a filmben megjelent a szingli nő friss, sajátságos hangja, amely csak New Yorkra jellemző, szerepet kapott a szerelmi bánat, a reménykedés, a magány, a szingliség diadala és az igaz szerelem keresése; és valamennyiünk jelleme jól szemlélteti azt, hogy mennyire szeretjük otthonunkat, New York Cityt. Megpróbáltunk mindvégig hűek maradni ezekhez az elemekhez, miközben újabb és újabb kihívásokkal néztünk szembe, amelyek jól tükrözték az… (tovább)

Magyar Könyvklub, Budapest, 2005
184 oldal · ISBN: 9635491808 · Fordította: Cserna György

Lázárné_Csernus_Anikó>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

Két okból volt aktuális: befejeztem a sorozatot és szeptemberben a divat és könyvek kapcsolatáról fogunk beszélgetni egy irodalmi esten. Ez a könyv kicsit viharvert, azért nem mai darab, megis ma is láttam benne a szépséget, humort, bájt. Habár sok helyen hibás (gépelés, szerkesztés, fordítás), rajongóknak mégis kötelező darab!

Lovely_Angel21>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

Rajongóknak nagyon ajánlom! Telis-tele van érdekességgel és rengeteg képpel! A kedvencem a ruha szettes válogatás volt. ❤

Zonyika P>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

Kell három nagyon levegővételt kisóhajtanom magamból, mire azt tudom mondani, hogy ez milyen jó, mert bár ez tényleg így van, a (magyar) kiadás hibái egyszerűen felidegesítettek, elkeserítettek és összeszomorítottak – ebben a sorrendben. (Kezdem a hibákkal tehát most azért, hogy a végére jó szájízzel érkezzünk.)
– ami felett szemet tudtam volna hunyni, hogy a részek címének és a kifejezések fordítása nem követte a szinkronban megismert fordítást (pl. A kétarcú ember vs. A Jánusz arcú ember, Hamucipőke vs. A nő joga a cipőhöz)
– volt arra is példa, hogy az egész könyvben kétszer szerepelt ugyanaz a cím, mégis különböző fordításban (Ruhacsere vs. Ruhapróba – ebben a részben ugye éppen a próbálás a lényeg), de volt (azt hiszem) egy idézet, ami egy oldalon belül, egymástól öt centire szerepelt különböző fordításban. wtf? (volt ilyen névvel is: Lou vs. Lew)
– de volt olyan fordítás is, ami egyértelműen ellentétes volt az eredeti szöveggel (amit ugye nem láttam, de ahányszor már láttam a sorozatot, nem lehet máshogy érteni) pl. Mini macsók vs. Mini macák, „Samantha egy apró farkú pasival randizik, aki jó az ágyban, de órákat tölt a Bloomingdale áruház játékosztályán.” de van olyan is, ami szimplán csak naiv, például hogy Samantha Richardtól egy gyöngyökkel díszített övet kap. ;)
– temérdek gépelési és helyesírási hiba
– voltak olyan apróságok is (gondolom, az eredetiben már), hogy két férfi mellékszereplő (szóval szerepeltek vagy három percig) képét összekeverték a második évadból. túl sokszor láttam. ;)
– ami talán legjobban fáj (az eredetiből), hogy az utolsó nyolc részhez nem tartozik leírás. egyszerűen van egy ilyen szöveg: „Az első 12 epizódot 2003 nyarán vetítették a tévében. Évekkel később türelmetlenül és izgatottan vártuk az utolsó nyolc részt. Látni akartuk, hogyan végződik a történet, holott soha nem hittük volna, hogy befejeződhet.” és ezután a négy főszereplő szempontjából összefoglalja ezeket a részeket, holott addig minden egyes részhez volt egyesével valami leírás és valami izgi sztori a hátteréről. WTF? (itt vadul lapozgattam az utolsó tíz oldalt, hogy LÉGYSZI! de semmi.)

szerencsére több pozitívum van ;)
– rengeteg kép. RENGETEG! ♥ az adásba került jelenetektől az adásba nem került és alternatív felvételeken át az outfitekig és enteriőrökig meg persze a készítők (250 ős stáb) és a szereplők gyerekkori felvételei is. csudálatos!
– a már említett (majdnem) minden egyes rész leírása háttérsztorikkal, köztük olyanok, hogy egy-egy ötlet melyik író életéből származik vagy hogy milyen nehézségek voltak a felvételekkel, pl. Samantha egyik szövegétől a harmincöt éve hangosítóként dolgozó pasi elejtette a mikrofont, úgy tört föl belőle a röhögés :D
– az egyik kedvencem a főcímről szóló rész meg egy képsor egy alternatív felvételből. ebben SPOILER ;) Carrie egy egyszerű kék ruhát visel és megbotlik, mikor meglátja saját hirdetését a busz oldalán. És ennyi. A tütü meg utalás SJP táncos előéletére. SPOILER VÉGE.
– a ruhák ;) van egy tízoldalas rész középtájt, ami Patricia Fieldinget és a főszereplők ruháit mutatja be, például egy duplaoldalon Carrie 40 kis képen, alattuk pedig hogy melyik ruhadarab honnan van. ♥ + 4 oldal a lányok lakásairól jó közelről, olyan leírásokkal, hogy ügyeltek arra is, hogy mikor Carrie olvas, mit olvas. ♥
– még egy csomó apróság, a lapok 70%-ának láb- és fejlécén van idézet, meg a részek leírásánál is mindegyikből van 1-1. meg rajongók által készített képek olyan dolgokról, amikről tudjuk, hogy vannak, de sosem láttuk őket.
– a szereplők kasztingolásának apróságai, pl. hogy Kim Catrall először nem akarta vállalni, már volt is valaki Samantha szerepére, de újra felhívták, hogy igenis ő kell erre a szerepre, míg Cynthia Nixon maga jelentkezett a szerepre és minden áron be akart kerülni. :) (a férfiak meg aztán pláne, meg hogy Jack Berger a legmegírtabb férfi mind közül :))

Szóval összességében csodálatos, hogy ez van és lehet sokat tanulni belőle. :)

Magyar Könyvklub, Budapest, 2005
184 oldal · ISBN: 9635491808 · Fordította: Cserna György
Babett_Jávor>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

Ez a könyv olyan, mint egy kis titokdoboz a sorozathoz. Rengeteg érdekességet tartogat a sorozat rajongói számára. Imádtam, hogy minden oldalon rejtett kis idézetek vannak, amiken jókat kacagtam. Örültem, hogy nemcsak a szereplőkről kaptunk bővebb infókat, hanem a színészekről is :)
A forgatási helyszínek térképe, valamint a 4 főszereplő aranyköpései tetszettek a legjobban♥
Ajánlom minden Szex és New York rajongónak
off

Pixelhiba>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

Az szerintem egy klassz korszak volt, amikor nálunk is futott már a sorozat, imádtam, bár pont a könyv kapcsán kezdtem el gondolkozni, hogy mennyire máshogy gondolnék egy-két dolgot, ha most megnézném újra, de ez jó tulajdonképpen. Kicsit túl színes, kicsit túl képes, de nem is létezhetne máshogy, jó volt újra elmerülni benne (és újra látni Aidan-t…).

tasiorsi>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

Bizonyos szempontokból nagyon alapos, de még így is egy csomó hiányosság van benne. Viszont olyan jó érzés lapozgatni. :)

ritamatuska>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

imádom a sorozatot, így nekem tetszett a könyv:) érdekes dolgokat lehet megtudni belőle

ponyponypony>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

Rajongóként kötelezőnek éreztem, hogy beszerezzem ezt a könyvet.
Rengeteg a kép, de nem bánom, úgy jó,ahogy van.
Úgy emlékszem, valami szuper akcióban 1000 Forintért sikerült megvennem, vagy talán még olcsóbban.

Pandalány P>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

Szex és New York-sorozat rajongóként régóta vágyott könyv volt ez számomra. Engem elsősorban a rengeteg szép kép vonzott a kötetben, nem annyira a szöveg, mindenesetre ez egy kötelező darab minden fannak. Mindig jó érzés levenni a polcról, visszaadja az ikonikus sorozat hangulatát akkor is, amikor nem tudok leülni a TV elé megnézni egy epizódot. Nem tudnék egyébként választani a négy főhős közül, mindegyikőjükben van olyan tulajdonság, amit nagyon kedvelek, mind a négy nő más és más. És New York minden egyes epizódban lenyűgöz. Imádnék ott élni, ott lenni, örök kedvenc marad a sorozat & ez a könyv is!

Beriniki>!

Amy Sohn: Szex és New York Hat évad története és titkai

Nagyon imádom a sorozatot és nem bántam meg,hogy megvettem a képes könyvet :) Vannak benne kulisszatitkok,sok kép és tetszik,hogy a sorozatrészek tartalma röviden le van írva,így ha csak egy bizonyos részt akarok megnézni,a könyvben könnyen megtalálom,hogy melyik évad hányadik része az :) Rajongóknak kötelező!!

Zonyika P>!

Az eljegyzési jelenetet azon az utcán vettük fel, ahol Woody Allen és Szun-Ji Previn lakik, és később meg is pillantottuk őket egy ablakban, ahogy minket figyeltek.

4. évad, 12. rész: Mondj igent!

Babett_Jávor>!

Lehet, hogy vannak olyan nők, akiket nem kell megszelídíteni. Lehet, hogy szabadon kell engedni őket, amíg nem találnak valakit, aki éppen olyan vad, mint ők.

kaczeusbea>!

Tény, hogy néha nehéz egy szingli nő cipőjében járni. Ezért is van néha szükségünk különleges cipőkre, hogy egy kicsit megkönnyítsük a lépteinket.