A ​deréktetovált lány 67 csillagozás

Amy Schumer: A deréktetovált lány

Amy ​Schumer, az Emmy-díjas komikus, színésznő és író, az Amynek áll a világ és a Kész katasztrófa sztárja az utóbbi években a szórakoztatóipar egyik legkeresettebb alakja lett, okos és egyben szatirikus humorával mindenkit lenyűgözött. A deréktetovált lány című első könyve rendkívül személyes hangvételű, üdítően őszinte és harsány esszék gyűjteménye. A megjelenését követően több hétig vezette a New York Times Bestseller-listát, humor kategóriában megnyerte a rangos Goodreads-közönségdíjat, és az egész nemzetközi média rendkívül pozitív kritikákkal méltatta.

A deréktetovált lányban Amy visszatekint a múltjába, és történeteket oszt meg a tinédzseréveiről, a családjáról, a kapcsolatairól (és persze a szexről), melyeken keresztül megismerhetjük az igazi arcát. Annak a nőét, akinek megvan a bátorsága ahhoz, hogy feltárja a lelkét és kiálljon azokért a dolgokért, amikben elkötelezetten hisz. Ráadásul közben megnevetteti az egész világot.

A… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Agave Könyvek, Budapest, 2017
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634193623 · Fordította: Molnár Berta Eleonóra
Agave Könyvek, Budapest, 2017
304 oldal · ISBN: 9789634193630 · Fordította: Molnár Berta Eleonóra

Regina_Elek>!

Amy csodálatos élete

Amy könyve olyan volt, mint a színház két arca. Egyik pillanatban aranyos megmosolyogtató emlékeit meséli, vagy kellő részletességgel előadja a viccesen is kínos szituációit, míg a másik pillanatban az életének olyan állomásait taglalja, ami nem éppen pozitívumként élt meg. Komoly és elgondolkodtató témákat is feszeget, mint például a fegyvertartás vagy a bántalmazás.

Mindvégig élveztem Amy szatirikus, mocskosul őszinte és elegendő mennyiségű buja történeteit. Az előadásaiban is sokszor emlegeti az erotikus élményeit, és a könyvében is részletesen ismertette, de ezt nagyon mulatságos módon tudja elmesélni. Amy egy bátor és nagyon szórakoztató személyiség, amit már bizonyított a filmjeiben is. És nem is gondoltam, hogy az első filmjében – a Kész katasztrófában – ennyi mindent merített az életéből. Sikerült percekig megnevettetnie egyes sztorijain, mígnem el kellett olvasnom újra, aminek végkimenetele ugyanúgy végződött.

Egy szellemes, szórakoztató és elgondolkodtató olvasmány, tele szarkazmussal, alkohollal és természetesen erotikával.

julcseee P>!
Amy Schumer: A deréktetovált lány

Amyről eddig bevallom nem sokat tudtam, láttam 3 filmjét is de csak most tudtam meg hogy a Kész Katasztrófat konkrétan ő írta. Azt sem tudtam hogy stand up-ol, hogy saját műsora van. Én őszintén szólva azért vettem meg a könyvet, már azon túl hogy akciós volt :P, mert valami kis könnyed szórakozasra vágytam. Ezt végülis meg is kaptam, de azért voltak benne a vicces történetek mellett igazi mély gondolatok is, szomorú részek, és felemelő , kiallok-a-mostani-idiota-kepmutato-vilag-ellen gondolatok is. Szóval sokkal többet kaptam mint amire számítottam. :)

Csillux>!
Amy Schumer: A deréktetovált lány

Amy Schumert korábban csak a filmjeiből és a stand up-os fellépésiből ismertem. Kicsit azt is vártam, hogy a könyve is olyan lesz mint ő a színpadon és a filmjeiben. Nem mondom, hogy csalódtam, de azért más volt mint amit vártam. A sok poénos írás mellett nagyon sok komoly magánéleti dolgáról beszélt. Ez számomra egyszerre volt furcsa és felemelő, mivel tényleg nem ezt vártam. A végére teljesen megbarátkoztam vele és jó volt olvasni, hogy végtére ő is ugyanolyan ember, mint akárki más.

Hencsulátor>!
Amy Schumer: A deréktetovált lány

Alapvetően nagyon tetszett ez a könyv, nagyon szeretem Amy filmjeit. Stand up előadását még nem láttam egyet sem, de biztos vagyok benne, hogy nagyon vicces. Érdekes volt arról olvasni, hogy egy ilyen harsány lány valójában hogyan éli meg azt, hogy alapvetően introvertált beállítottságú. Volt sok vicces és sok szomorú történet is.
Viszont nekem voltak részek amiket kicsit soknak éreztem, illetve a végére egy picikét elfogyott.

tintapaca>!
Amy Schumer: A deréktetovált lány

Azért kezdtem olvasni a könyvet, mert egy kis könnyed szórakoztató könyvre vágytam, és láttam rajta a humoros címkét. Hát ilyen jellegű olvasásra nem ajánlom senkinek. Szerintem nem humoros, még csak meg sem mosolyogtatott. Többször gondolkoztam rajta, hogy ezt én nem olvasom végig. Végigkínlódtam, a végére megszoktam a stílusát, de nem szerettem meg. A könyv háromnegyedéig az járt a fejemben, hogy értem én hogy történtek vele rossz dolgok is, de ő egy elkényeztetett lány, aki azt gondolja neki milyen rossz gyerekkora volt, meg ő milyen szegény volt…. Feszeget a végefelé komolyabb témákat is, ami becsülendő, hogy híres emberként kiáll melettük. Ezért adtam végül 3 csillagot, kevesebbet terveztem a könyv 3/4-nél… Biztos van akinek tetszik, vagy értékeli a „humorát”, de ennek a könyvnek én nagyon nem vagyok a célközönsége, és nem is tudnám meghatározni ki lenne az, a rajongóin kívül.

theodora P>!
Amy Schumer: A deréktetovált lány

Amy már az első oldalaktól megdöbbentett de ugyanakkor meg is nevettetett. Voltak kemény sztorik amiknél tényleg kiakadtam, hogy neee ezt most miért meséli el? De volt értelme ennek is – pl. a sclerosis multiplex felismeréséhez, meg egyáltalán, hogy toleránsabbak legyünk a többi emberhez.
Szórakoztató, érdekes, megdöbbentő és megható memoár került ki Amy Schumer keze alól – akire ezentúl igyekszem figyelni.

kormix P>!
Amy Schumer: A deréktetovált lány

Amy Schumerről a könyv olvasása előtt annyit tudtam, hogy létezik. Meg hogy egy állítólag vicces ember. Ezért sem értem, hogy pontosan mi keltette fel bennem az érdeklődést, amikor megláttam a könyvét. Mindenesetre a kíváncsiságom nem apadt, így kézbe vettem ezt a nem túl vaskos, néhány emlékből álló kötetet.

A Nyílt levél a vaginámhoz azonnal bebizonyította, hogy Amy vicces (legalábbis tud az lenni) és a továbbiakban is hasonlóan humoros írásokra számítottam. Ezt sajnos nem mindig kaptam meg, akkor sem, amikor indokolt lett volna. Mert persze, voltak olyan fejezetek (pl. az apja betegségéről, az anyja döntéséről vagy a két áldozatról szólóak), amelyek megkívánták a komolyabb hangvételt, de több esetben is hangos kacaj nélkül értem egy-egy fejezet végére, amiben azért lett volna helye pár jó poénnak. Ezzel nem azt mondom, hogy fapofával olvastam végig, mert többször is hangosan nevettem. Tényleg. De nem elégszer.
Mindennel együtt egyébként érdekes volt végigkövetni Amy életét ezeken a történeteken keresztül, egy többnyire szimpatikus ember képe rajzolódott ki előttem olvasás közben. Mint mindenki, ő is tökéletlen, megvannak a saját hibái, de elfogadva azokat éli az életét és követi az álmait. Ha nem is példás, mindenképpen emberi.

Doki P>!
Amy Schumer: A deréktetovált lány

Egy megosztó személyiség, megosztó könyve. Bár a könyv elején tisztázza, hogy nem önéletrajzi könyvről van szó, mégis a személyes történetek miatt annak tűnik. Minden történetnek van egy fontos mondanivalója….de a könyv nagy tanulsága számomra az, hogy ne ítélj elhamarkodottan. Ez esetben Amy-ről volt a fejemben egy kép, az interneten és itt-ott hallott/látott információk alapján, és most a könyvben olvasva látom, hogy az életében elég sok volt a sz@r (szó szerint!!).
Összességében tetszett a könyv, olyan igazi Amy-s :)

FZolee>!
Amy Schumer: A deréktetovált lány

A könyv elolvasása előtt sem volt számomra ismeretlen Amy Schumer, hiszen a sorozatának (Inside Amy Schumer) az összes részét láttam, és azok alapján szimpatikus, vicces nőként ismertem meg. Ez a könyv elolvasásával sem változott meg.
Voltak benne kifejezetten vicces fejezetek, amelyeknél hangosan tudtam nevetni, de voltak kicsivel komorabb részek is, Amy azonban ezeket is megpróbálta feldobni. Komolyan, nincs olyan dolog, amiből ne tudna viccet csinálni. Érdeklődéssel olvastam magánéletéről, egészen részletes betekintést nyújtott az életébe, a kapcsolataiba. Tényleg egy nyitott könyv ez a nő. Remélem olyan temetése lesz, amilyet ő megálmodott, és amin nem lesz ott Donald Trump. Lehet elfogult vagyok, mivel tetszett a sorozat, illetve rendkívül szimpatikus volt számomra mindig is Amy, de számomra ez a könyv öt csillag.

Berrymoon>!
Amy Schumer: A deréktetovált lány

Ez a könyv nagyon szórakoztató volt. Sokszor hangosan nevettem bizonyos részeken. Régen olvastam ilyen szórakoztató könyvet. Tipikus amerikai életet mutatja. be egy filigrán nő szeméből, ahol nem gond a túlsúly és önmagát elfogadja. Inspiráló a számomra, hogy önmagát ilyen jól eltudja fogadni. Nagyon jó kis önéletrajzi regény..

Melia>!

Tinilányként, csonka családban, pénz nélkül, miután teljes mértékben tisztába kerültem azzal, mennyire elképesztően keveset érek a világon. Sőt, akkor kezdtem el érezni, hogy egyre közelebb és közelebb kerülök ahhoz a fájdalmas határhoz – ahova a legtöbb nő a főiskola vagy talán az első munkája alatt jut el –, amikor rájövünk, hogy nemcsak, hogy ebben a pillanatban keveset érünk, de talán ez az a pillanat az életben, aminél többet soha nem fogunk érni.

tonks>!

Hahó, én vagyok az, Amy. Írtam egy könyvet!

Radics_Végh_Ivett>!

Mikor felébredtem, észrevettem, hogy MEGSZÁMLÁLHATATLAN üzenettel árasztottak el a Twitteren, melyekben a pankrátorról írtak.

Kapcsolódó szócikkek: pankrátor
Csillux>!

Mindenesetre a tanulság az lenne, hogy ne keverjük az alkoholt, az Ambient és a füvet ugyanazon a napon, amikor maratoni biciklitúrára megyünk, rájövünk, hogy az apánk életkedve visszatér, és egy szívszorító Csajok-rész megy a tévében, ami túlságosan reflektál az életünkre. Ha csak egyetlen dolgot tanultok meg ebből a könyvből, ez legyen az.