Álomfogó (Álomcsapda 2.) 19 csillagozás

Amy Plum: Álomfogó

A ​rémálmoknak előbb-utóbb végük van, ám Cata, a Hangya és a többiek rémálmából nem biztos, hogy létezik kiút. A kísérleti kezelés közben – amelyen hőseink azért vettek részt, hogy álmatlanságukból kigyógyuljanak – végzetes műhiba történik, aminek folytán Catáéknak közösen kell átélniük egymás legiszonyatosabb, álmokban megtestesülő félelmeit.
A hat tinédzser nem tud felébredni. Lassan-lassan tudatosul bennük: ha álmukban meghalnak, a való világból is távoznak. Egyiküket már elragadta a halál, s az bárkire, bármikor ugyanúgy lecsaphat. Egyvalamit tudnak biztosan: csak egymást segítve élhetnek túl. Ám ahogy mindenkiről sorra kiderül az igazság, rá kell jönniük, hogy a rémálmoknál valami sokkal szörnyűbbel is össze vannak zárva…

Tökéletes belépő a kamaszoknak a thrillerek világába.
Amy Plum kiváló pszichothrillerének lapjain A rémálom az Elm utcában és az Eredet motívumai ötvöződnek egymással.
Az Álomfogó különösen a sötét, izgalmas Young Adult-könyvek… (tovább)

Eredeti mű: Amy Plum: Neverwake

348 oldal · ISBN: 9789634335290 · Fordította: Bikics Milán

Catalina (Cata) Cordova · Jamie Salvator

deen
Amy Plum: Álomfogó

Imádtam ezt a könyvet! Az előző rész is nagyon tetszett, ez azonban szerintem jobban sikerült. Talán azért, mert az írónő emelte a tétet és egyértelművé tette, ha hamarosan nem ébredek fel szereplőink, akkor meghalnak. Ugyanis az űrben töltött idő rövidül, a rémálmok egyre durvábbak és szereplőink lassan kimerülnek, utolsó energiatartalékaikat használják. Közben az ébrenlétben a két orvos próbál megoldást találni, nem sok sikerrel. Jaime azonban megfigyelőként kezdi átlátni a dolgokat és kétségbeesetten próbálja felhívni a figyelmét a dokiknak, hogy mi történik az alanyokkal. A rémálmok egyre keményebbek, de azért maradt benne némi humor is, főleg Fergus álmában, aki ugye rengeteg horrorfilmet néz, így nem meglepő, hogy Bőrpofa, Jason, Pennywise, és egy rakás zombi is előkerül. Pluszban vicces, hogy szereplőink igazán itt érzik elemükben magukat. Ráadásként az előző rész végén robbant bomba, miszerint egyikük nem teljesen százas, így Cata, Fergus, Hangya, Sinclair és Remi árgus szemekkel figyeli egymást, hogy a belső veszélyforrást azonosítsák. A történet végig izgalmas volt, elég borzalmas jelenetekkel, de tökéletesen elégedett vagyok. A befejezés is jól sikerült, mindenki a megérdemelt helyre került. Egy dolgot sajnálok csak, hogy Earl szálát gyorsan elvarrta az írónő. Kár, hogy vége.

Amy Plum: Álomfogó

Az első kötet is nagy kedvenc volt, és ez is az lett.
A történet ott folytatódik, ahol az előző rész befejeződött, az álmok pörögnek tovább, és egyre különösebb fordulatokat vesznek. A horrorisztikus elemek fokozódnak, habár megmarad az ifjúsági vonal. Itt-ott a rémisztő jelenetek humorosnak hatnak, menet közben változnak vérfagyasztó fenyegetéssé.
Érdekes volt, hogy habár korábban Fergus felébredt és információkat kapott a külvilágról, mégsem biztosak az emlék valóságtartalmában. Sinclair profin ülteti el a kételyeket a többiekben. Mi az álom, és mi a valóság?
Earl álmait szerettem a legjobban, sajnáltam, hogy azokból nem volt több.
Remiét kedveltem a legkevésbé, de csak mert az állt legközelebb a valósághoz, és rémes volt belegondolni, hogy ezek az emlékei. A többieknek sem volt könnyű élete, de nekik sikerült burokba zárniuk a rosszat, így nehezebben ismerték fel a dolgokat.
Tetszett, hogy az álmok és a küzdelmek során a karakterek folyamatosan fejlődtek, alakultak. Kezdtek ráébredni önmaguk erősségeire, és a többieknek köszönhetően esélyt kaptak a változtatásra, ki-ki a maga módján.
Jamie karakterét imádtam. Továbbra sem egy tudós vagy egy központi egyén, hanem egy gyakornok szemszögéből kísérhettem végig, mi is történik „odakint”, és pont Jamie mellékes jelenlétéből adódott az egy helyben toporgás érzete, ami fokozta a feszültséget. Nem volt könnyű dolga, a hangját nem sikerült hallatnia, amikor meg igen, akkor süket fülekre talált.
A vége nagyon jól sikerült: a kísérlettel kapcsolatban maradtak kérdések, de azt hiszem, ez így volt helyes. A karakterek sorsa egész lett.
Az írónő belopta magát a szívembe, remélem, több könyve is eljut a hazai piacra.

turanett P
Amy Plum: Álomfogó

Fantasztikus ez a könyv! Hihetetlenül izgalmas. Ott folytatódik, ahol az előző rész abba maradt. Továbbra is a rémálmok és az űr között telik az idejük. Csakhogy az idő kezdett eltolódni, egyre hosszabbodott a rémálom és kevesebb lett a pihenő idő. Ez azt a veszélyt tartogatta, hogy végleg kimerülnek és meghalnak. Természetesen, csak külső segítséggel menekülhetnek meg. Persze a „nagy” kutatők nem tudják, hogy mit is kezdjenek a helyzettel. Csak Jamie láttja át a dolgokat, akinek meg nem hisznek. Na meg persze ott van Sinclair is, aki teljesen zakkant. A vége negoldás nagyon tetszik, mind két oldalról. :)

Titcsi
Amy Plum: Álomfogó

Az első rész nagy kedvenc volt, így már nagyon vártam, hogy olvashassam a folytatást.
Ez is ugyanolyan izgalmas volt, sőt talán olykor még jobb is.
A szereplőket megkedveltem, és izgultam értük, még Sinclair-ért is, aki eléggé megzakkant a végére. :D
Azért nem irigyeltem a főszereplőket, a végére már nagyon vad álmaik lettek. Eddig azt gondoltam, hogy nekem vannak olykor durva álmaim, de tévedtem, ezek sokkal ijesztőbbek.
A végén erre egyáltalán nem számítottam, de egész jól megoldották mindkét oldalról. Azért sajnálom, hogy vége a sorozatnak, mert olvastam volna még tovább is.
Ebből a könyvből még akár filmet is szívesen néznék, lehetne belőle egy jó horrorfilmet csinálni. :D

Kicc22
Amy Plum: Álomfogó

Akkora kedvencet avattam, hogy arra szavaim sincsenek. Időtlen idők óta nem élveztem ennyire egyetlen könyvet sem, mint Amy Plum duológiájának két kötetét. Tökéletlen, de kedvelhető szereplők, akikkel lehet azonosulni, logikus döntések, kidolgozott cselekmény, hátborzongató jelenetek, folyamatos izgalom, itt-ott egy kis szomorúság, és a végén frappáns, jól kigondolt lezárás. Mi mást kívánhatnánk?
Az egyetlen dolog, amit én egy icipicit sajnálok, hogy spoiler. Kár érte, de nem panaszkodom, így is gigantikus kedvenc!

Nadzieja
Amy Plum: Álomfogó

Huu basszus. Az első résznél is meg voltam illetődve, de ez vitte.. az író elejt egy két eseményt, aminek nem tulajdonítasz nagy jelentőséget, utána meg rávezet, hogy hahóóó!! miért nem vetted észre?! Engem megvett..kilóra. Alapvetően szeretem, ha egy könyv nem hagy nyugodni, de ezen még járt az agyam amikor letettem akkor is. Húz magával a cselekmény és nem enged. Azt hiszem nem agyalok rajta tovább. Kedvencelem :)

Emyna_Ryuu P
Amy Plum: Álomfogó

Kicsit félve fogtam neki az olvasásnak, féltem attól, hogy a történet ellaposodik. De nem így lett. Ha lehet mondani, az írónő sebességet váltott a történet folytatásánál, ami ott folytatódik, ahol az első kött véget ér. Még sűrűbbek a rémálmok. Még fokozott a tempó. Magasabb a tét. Itt már az életbenmaradás a lényeg. Mindenki versenyt fut az idővel. Csavarokban itt sincs hiány. Senki nem az, akinek mutatja magát. Jó kis folytatás volt. Túlszárnyalta az előző kötetet.

ap358 P

– A furcsaság nem rossz – vigasztalom. – Az összes barátom fura kicsit. Aki normális, az általában unalmas.

Kapcsolódó szócikkek: Catalina (Cata) Cordova
ap358 P

Mintha az álmaimban egy másik életemet élném… amely pont olyan valóságos, mint az ébrenlétben töltött életem.

Kapcsolódó szócikkek: Jamie Salvator
ap358 P

Ha nem muszáj, ne vedd magadra mások gondjait, Jamie! Úgy kell foglalkoznod az emberekkel, hogy közben nem azonosulsz velük, különben cipelheted a válladon az egész világ búját-baját.

Nadzieja

Nem tehetek róla. Értelmeznem kell a dolgokat, különben túl sok minden kavarogna egyszerre a fejemben és megbolondulnék.