Álomfogó (Álomcsapda 2.) 125 csillagozás

Amy Plum: Álomfogó

A ​rémálmoknak előbb-utóbb végük van, ám Cata, a Hangya és a többiek rémálmából nem biztos, hogy létezik kiút. A kísérleti kezelés közben – amelyen hőseink azért vettek részt, hogy álmatlanságukból kigyógyuljanak – végzetes műhiba történik, aminek folytán Catáéknak közösen kell átélniük egymás legiszonyatosabb, álmokban megtestesülő félelmeit.
A hat tinédzser nem tud felébredni. Lassan-lassan tudatosul bennük: ha álmukban meghalnak, a való világból is távoznak. Egyiküket már elragadta a halál, s az bárkire, bármikor ugyanúgy lecsaphat. Egyvalamit tudnak biztosan: csak egymást segítve élhetnek túl. Ám ahogy mindenkiről sorra kiderül az igazság, rá kell jönniük, hogy a rémálmoknál valami sokkal szörnyűbbel is össze vannak zárva…

Tökéletes belépő a kamaszoknak a thrillerek világába.
Amy Plum kiváló pszichothrillerének lapjain A rémálom az Elm utcában és az Eredet motívumai ötvöződnek egymással.
Az Álomfogó különösen a sötét, izgalmas Young Adult-könyvek… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Libri Insomnia Libri

Libri, Budapest, 2019
340 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634331742 · Fordította: Bikics Milán
Libri, Budapest, 2019
348 oldal · ISBN: 9789634335290 · Fordította: Bikics Milán

Ania Gates (Hangya) · Catalina (Cata) Cordova · Jaime Salvator · Sinclair Hartford

Mulán>!
Amy Plum: Álomfogó

Sokkal jobb volt mint az előző rész, teljesen összeáll minden, bár ahogyan az elsőnek vége lett az se volt semmi, itt meg kb ott folytatódik ahol az előző véget ért.
Engem itt a rémálmok annyira nem ijesztettek meg de egy kezdő horror rajongónak tökéletes lesz, vagy tiniknek ilyesmi. Hangya még inkább a kedvencem lett hatalmas karakter.

KöfférTzitzah P>!
Amy Plum: Álomfogó

A tudományos kísérletben részt vevő gyerekek története ugyanott folytatódik, ahol az előző kötetben abbamaradt: rémálmokkal szállnak szembe, miközben reménykednek abban, hogy a külvilágban valami történni fog, ami mindannyiukat megmenti. Életük a harcok során egyfolytában veszélyben forog, szörnyűbbnél szörnyűbb kihívásokkal és borzalmakkal néznek szembe. Hangya időközben ijesztő körülményre jön rá: idejük az „űr”-ben egyre fogy, az álmok kínkeserves percei pedig ezzel arányosan növekednek. Ez felveti a kérdést, hogy vajon meddig bírják még szusszal a küzdelmet, nem lenne-e egyszerűbb feladni annak reményében, hogy ha az álmokban meghalnak, odakint felébrednek? Emellé még társul az az információ is, hogy egyikük pszichopata, tehát saját kis csoportjukon belül is egy báránybőrbe bújt farkas leselkedik rájuk.

Odakint az orvostanhallgató Jaime igyekszik alátámasztani feltevését, miszerint a gyerekek álmodnak, mi több, össze is kapcsolódott a tudatuk. Ő maga biztos az elméletében, ezért elkezd bizonyítékokat gyűjteni, a kérdés már csak az, vajon a két kutató, akikhez képest ő senkinek számít, hinni fog-e a zöldfülű, tapasztalatlan egyetemistának?

Az álmok ezúttal is ijesztőek, nem csak a horrorfilmek világa, de a valóság undorító, mocskos arca is keveredik bennük. Találkozhatunk zombikkal, visszatér a Nyúzott Ember, ellátogathatunk Disneylandbe (nem a boldog, vidám verzióba), a gyerekek menekülése alatt pedig felmerül a családon belüli és az iskolai bántalmazás témája is. Csak úgy tudjuk legyőzni a félelmeinket, ha szembenézünk velük, és csak úgy tudunk felülkerekedni azokon, akik bántottak minket, ha kiállunk magunkért, és elhisszük, hogy nem érünk náluk kevesebbet, sőt, minden bizonnyal még többek is vagyunk. Cata, Hangya, Fergus, Remi és Sinclair mindannyian különböző, egyedi személyiségek, akik egyre jobban megismerik egymást. A túlélők barátokká kovácsolódnak a kollektív tudatalattiban való barangolás során, hiszen olyan közös sorson osztoznak, amit senki más a világon rajtuk kívül nem élt még át.

Egyszóval Amy Plum az első részhez hasonló, izgalmas és félelmetes történetet bontakoztat ki az Álomfogóban, árnyalt személyiségekkel, különböző szörnyekkel, valamint nagy adag bajtársiassággal. Megmutatja, mire vagyunk képesek az önmagunkban való hitünk által, olyan társak segítségével és bizalmával megajándékozva, akik szeretnek és támogatnak minket.

link

deen>!
Amy Plum: Álomfogó

Imádtam ezt a könyvet! Az előző rész is nagyon tetszett, ez azonban szerintem jobban sikerült. Talán azért, mert az írónő emelte a tétet és egyértelművé tette, ha hamarosan nem ébredek fel szereplőink, akkor meghalnak. Ugyanis az űrben töltött idő rövidül, a rémálmok egyre durvábbak és szereplőink lassan kimerülnek, utolsó energiatartalékaikat használják. Közben az ébrenlétben a két orvos próbál megoldást találni, nem sok sikerrel. Jaime azonban megfigyelőként kezdi átlátni a dolgokat és kétségbeesetten próbálja felhívni a figyelmét a dokiknak, hogy mi történik az alanyokkal. A rémálmok egyre keményebbek, de azért maradt benne némi humor is, főleg Fergus álmában, aki ugye rengeteg horrorfilmet néz, így nem meglepő, hogy Bőrpofa, Jason, Pennywise, és egy rakás zombi is előkerül. Pluszban vicces, hogy szereplőink igazán itt érzik elemükben magukat. Ráadásként az előző rész végén robbant bomba, miszerint egyikük nem teljesen százas, így Cata, Fergus, Hangya, Sinclair és Remi árgus szemekkel figyeli egymást, hogy a belső veszélyforrást azonosítsák. A történet végig izgalmas volt, elég borzalmas jelenetekkel, de tökéletesen elégedett vagyok. A befejezés is jól sikerült, mindenki a megérdemelt helyre került. Egy dolgot sajnálok csak, hogy Earl szálát gyorsan elvarrta az írónő. Kár, hogy vége.

smetalin>!
Amy Plum: Álomfogó

Na, hát nem is volt rossz ez a YA sorozat. Szerencsére a szerelmi vonalat ebben a részben is hanyagolta az író. Csak lehet írni ilyen könyvet is úgy, hogy se romantika se világ megváltás, pedig tizenévesek a szereplők!
Tetszett az író utószava is, ahol kiderül hogy sok részletet a saját életéből merített.
Aki ódzkodik a YA regényektől pont azok miatt amit én sem szeretek, azoknak ezt a két könyvet szívesen ajánlom.

turanett P>!
Amy Plum: Álomfogó

Fantasztikus ez a könyv! Hihetetlenül izgalmas. Ott folytatódik, ahol az előző rész abba maradt. Továbbra is a rémálmok és az űr között telik az idejük. Csakhogy az idő kezdett eltolódni, egyre hosszabbodott a rémálom és kevesebb lett a pihenő idő. Ez azt a veszélyt tartogatta, hogy végleg kimerülnek és meghalnak. Természetesen, csak külső segítséggel menekülhetnek meg. Persze a „nagy” kutatők nem tudják, hogy mit is kezdjenek a helyzettel. Csak Jamie láttja át a dolgokat, akinek meg nem hisznek. Na meg persze ott van Sinclair is, aki teljesen zakkant. A vége negoldás nagyon tetszik, mind két oldalról. :)

Amy Plum: Álomfogó

Az első kötet is nagy kedvenc volt, és ez is az lett.
A történet ott folytatódik, ahol az előző rész befejeződött, az álmok pörögnek tovább, és egyre különösebb fordulatokat vesznek. A horrorisztikus elemek fokozódnak, habár megmarad az ifjúsági vonal. Itt-ott a rémisztő jelenetek humorosnak hatnak, menet közben változnak vérfagyasztó fenyegetéssé.
Érdekes volt, hogy habár korábban Fergus felébredt és információkat kapott a külvilágról, mégsem biztosak az emlék valóságtartalmában. Sinclair profin ülteti el a kételyeket a többiekben. Mi az álom, és mi a valóság?
Earl álmait szerettem a legjobban, sajnáltam, hogy azokból nem volt több.
Remiét kedveltem a legkevésbé, de csak mert az állt legközelebb a valósághoz, és rémes volt belegondolni, hogy ezek az emlékei. A többieknek sem volt könnyű élete, de nekik sikerült burokba zárniuk a rosszat, így nehezebben ismerték fel a dolgokat.
Tetszett, hogy az álmok és a küzdelmek során a karakterek folyamatosan fejlődtek, alakultak. Kezdtek ráébredni önmaguk erősségeire, és a többieknek köszönhetően esélyt kaptak a változtatásra, ki-ki a maga módján.
Jamie karakterét imádtam. Továbbra sem egy tudós vagy egy központi egyén, hanem egy gyakornok szemszögéből kísérhettem végig, mi is történik „odakint”, és pont Jamie mellékes jelenlétéből adódott az egy helyben toporgás érzete, ami fokozta a feszültséget. Nem volt könnyű dolga, a hangját nem sikerült hallatnia, amikor meg igen, akkor süket fülekre talált.
A vége nagyon jól sikerült: a kísérlettel kapcsolatban maradtak kérdések, de azt hiszem, ez így volt helyes. A karakterek sorsa egész lett.
Az írónő belopta magát a szívembe, remélem, több könyve is eljut a hazai piacra.

Nusee>!
Amy Plum: Álomfogó

Az első rész kicsit jobban megfogott, pedig elég lassan alakult ki a történet szál, és nehezen sodródtunk ide oda. Lényegesen pörgősebb és félelmetesebb ez a rész. A tudósok továbbra sem tudnak mit kezdeni a helyzettel, pedig a rémálmok egyre hosszabbak, és kevés idejük marad kiheverni az álmok közötti időszakot. A kis gyakornok fiút, Jamiet továbbra se akarták komolyan venni, pedig ráhibázott a lényegre. Alapjába véve tetszett ez a duológia, és az írónő stílusa, szívesen olvasnék még tőle a továbbiakban is.

Amy Plum: Álomfogó

Azzal a momentummal folytatódik, ahol az első kötet véget ért. Jobban tetszett, mint az első, valószínűleg azért, mert ott az első 2-3 fejezet elég uncsi volt, itt viszont pörgött a cselekmény egész végig. Érdekes volt, ahogy váltakoztak a jelenetek: az „űr”, a rémálmok és a kórház, ahol küzdöttek a fiatalok életéért. Megkedveltem a gyerekeket, egyet kivéve, meg is érdemelte a sorsát, illetve az orvostan hallgató is szimpi volt. Nem is értem, hogy az orvosok miért nem hallgattak rá, valószínűleg kevesebb veszteséggel járt volna a kísérlet, ha megfontolják az ötletét már az elején.
Összeségében nagyon tetszett mindkét könyv, örülök, hogy elolvastam.

Bookláány>!
Amy Plum: Álomfogó

Ugyanott folytatódott a történet, ahol az első rész befejeződött.Újabb rémálmokat kellett túlélnie a kis csapatnak ,és a végére egész jól összekovácsolódtak a közösen átélt borzalmak hatására.Hangya jelleme rengeteget fejlődött,sokkal „George-osabb” lett. spoilerA vége túl „rózsaszín” lett az én ízlésemnek,de megbocsátható,mert ez egy remek kis sorozat :).

BBetti86 >!
Amy Plum: Álomfogó

Az első részt nem mostanában olvastam, kicsit tartottam is tőle, hogyan tudom felvenni a fonalat. Szerencsére az írónő megoldotta, és úgy sikerült visszahoznia az emlékeim, hogy nem írt klasszikus ez történt korábban fejezetet. De van elég visszautalás a cselekményben, és ahogy Jaime elmélkedik, azzal visszajöttek az emlékek. Ez már egy jó pont. (Annak meg extra mankó, aki kihagyta az első részt. De jobb sorban olvasni, összetartoznak!)

A srácok az álomba ragadtan kezdik átlátni a szabályokat, és hogy egymás rémálmait kell túlélniük. Reménykednek, hogy tudnak segíteni nekik, miközben ők az életükért küzdenek. A Jaime által megmentett Fergus pedig fontos üzenetet hoz: van köztük egy pszichopata. Közben Jaime is küzd értük – a tudósok nem akarják elhinni, hogy mi történt a gyerekekkel, és ha Jaime nem lép közbe, bele fognak halni az álmokba.

Egyrészt, jó ifjúsági regénynek. A főszereplő 16-18 éves srácok mindegyike küzd valamilyen traumával. Plum szépen levezeti, hogy az életük traumája hogyan köszön vissza az álmaikban is, és mivel kell megbirkózniuk. Az autista félelme a világtól és a többi embertől, a bántalmazó szülők traumája, a túlélő bűntudata, és bizony ott lesz az a plusz borzongató rész is, amikor valaki áldozatot szeret ejteni és mindig mesterkedik mások nyomorulttá tételében.
De amire ki akartam lyukadni, hogy az akciódús, érdekes cselekményben sok olyasmit feldolgoz a szerző, ami különben lehet, hogy tabutéma lenne. Döbbenetes, hogy pl. Cata mit kellett, hogy túléljen az apja miatt. De Fergus élete sem volt egyszerű az apjával. Közel hozza azt is, milyen lehet egy autista világa, ők mit érzékelnek és fognak fel a világból. Hangya különben egy jól funkcionáló savant autista, úgyhogy azért nem az átlag, de az pl. nagyon jól lejött belőle, hogy miért és mennyire nem bírja a fizikai kontaktusokat.
Tetszett, hogy a fiatalok rájönnek arra, hogy maguk adnak erőt a démonaiknak. Itt együtt megtanulnak kiállni magukért, és felfedezik magukban az erejüket. Tetszett, ahogy ez a téma a rémálmokkal és a meneküléssel összefonódott.

Működik thrillernek, főleg a srácok közti pszichopata miatt. Sajnos, olvasóként mi tudjuk melyik srác az, én jobban szerettem volna tovább találgatni, bár itt már annyira megismerünk mindenkit, hogy nem lett volna túl nehéz rájönni. Így viszont lehetett figyelni azt, hogy még öntudatlanul is hogyan játszik másokkal.
Plum persze rejtett bele így is meglepetést, hiszen a pszichopata nem lett narrátor, így lesznek olyan dolgai, amiket már itt művelt, és amikre majd csak a regény végén derül fény. De addig is feszültséget és veszélyt kelt, hangulatos.

Horrornak is ok, bár ifjúsági horrornak. A srácok rémálmai között akadnak ijesztőbbek az átlagnál. A kedvencem a horrorfilmekből összehozott rémálom volt, ahol simán feltűnik Stephen King Az bohóca, a texasi láncfűrésszel Bőrpofa vagy éppen Carrie vadabb verziója. De jól ki van találva Cata vérre szomjazó háza is, és a rémes vidámparknak is akadnak hatásos részei. Sorozatban vagy filmen simán imádnám, így olvasva azért nem felnőtt horror szint, annak a tini változata.
De ettől még szerettem.

Ami nekem lehúzta a sztorit, a vége. Nekem nem volt logikus, ahogy Jaime kitalálja és végrehajtja a mentőakciót. Addig annyira ügyelt a szerző arra, hogy tudományos keretet adjon az eseményeknek, ott meg összecsapottnak hat a háttér és a rémálomból ébredés is.

Mindettől függetlenül szórakoztató könyv volt, szerettem olvasni.

ap358 P>!

– A furcsaság nem rossz – vigasztalom. – Az összes barátom fura kicsit. Aki normális, az általában unalmas.

Kapcsolódó szócikkek: Catalina (Cata) Cordova
ap358 P>!

Mintha az álmaimban egy másik életemet élném… amely pont olyan valóságos, mint az ébrenlétben töltött életem.

Kapcsolódó szócikkek: Jaime Salvator
Niki P>!

…a könnyebbik út nagyon gyakran a rosszabbik út.

Niki P>!

Soha ne bízz a barátodban, mert lehet, hogy ellenség!

ap358 P>!

Ha nem muszáj, ne vedd magadra mások gondjait, Jamie! Úgy kell foglalkoznod az emberekkel, hogy közben nem azonosulsz velük, különben cipelheted a válladon az egész világ búját-baját.

Niki P>!

Az ember sok mindent megtesz azért, hogy szeressék…

BBetti86 >!

Én nem akarok kockáztatni. Az a könnyebbik út lenne. És a könnyebbik út nagyon gyakran a rosszabbik út.

Siriane P>!

A dallam lassú, de megállíthatatlan, mint a kőzetfúró. Moll hangsort ismerek fel, bár a zongora nincs rendesen behangolva. Tévében hallani ilyesmit, a késő este sugárzott régi horrorokban.
– Nagyszerű – dörmög Sinclair, miközben leporolja magát. – Ha pár kölyök alávinnyogna, csukott szemmel rávágnám, hogy A kukorica gyermekeit nézem.
Nem láttam a filmet, de szerintem Sinclair arra célzott, hogy gyerekkórus énekel benne.

Kapcsolódó szócikkek: Ania Gates (Hangya) · Sinclair Hartford
Niki P>!

– Mindenki tehet önmagáért! A dolgok fejben dőlnek el!

kkata76>!

– Ez nem a Péntek 13.?
Fergus elgyötörten megdörzsöli a halántékát, és bólint.
– Mondtam, hogy sok horrorfilmet nézek.
– Hát én csak keveset, de arra tisztán emlékszem, hogy pontosan ezen az ágyon szúrták nyakon Kevin Bacont – mondja Sinclair, és óvatosan benéz az ágy alá.
– Mit keresel? – kérdi Cata.
– Jason anyját…

Kapcsolódó szócikkek: Péntek 13.