Megjelenésének várható időpontja: 2018. május 30.

Álomcsapda (Álomcsapda 1.) 2 csillagozás

Amy Plum: Álomcsapda

Álmokat ​kértek. Rémálmokat kaptak.

Az emberek többsége könnyen elalszik.
Ez azonban elérhetetlen álom Cata, Fergus és még öt fiatal számára, akik ezért önként részt vesznek egy forradalmian új orvosi kísérletben. Álmatlanságuk olyan súlyos, hogy a kezelés, amit eddig csupán egyetlen tesztalanyon próbáltak ki, az utolsó szalmaszálat jelenti számukra. Ám a béta-csoport esetében a teszt a legkevésbé sem a tervek szerint alakul…

Röviddel azután, hogy a hét fiatalt elaltatják, katasztrófa történik. A fiatalok egy közös álomvilágban találják magukat, és mivel nem emlékeznek a kísérletre, azt se tudják, hogyan kerültek oda.

Míg ennek megpróbálnak a végére járni, iszonyú felismerésre jutnak: csapdába estek egy olyan világban, ahol megelevenednek a legvadabb rémálmaik. A tudatalatti álomvilág irtózatos szörnyei, a múlt elfeledettnek hitt vérfagyasztó titkai kínozzák a kis csapatot. Ismeretlenül is ki kell tartaniuk egymás mellett, hiszen a borzalmakkal csak… (tovább)

Eredeti mű: Amy Plum: Dreamfall

Libri, Budapest, 2018
Libri, Budapest, 2018
332 oldal · puhatáblás · Megjelenés időpontja: 2018. május 30.

Szyszyyy

Egészen tetszett.
Még a megjelenés előtt olvastam róla az egyik kedvenc blogomon és rögtön tudtam, hogy el kell olvasnom.
Bár én nem küzdök insomniával, de valamilyen szinten bele tudom élni magam.
Hisz legtöbbször késő éjjelig fent vagyok (Khm, mint most is. XD) és hiába kelek korán reggel, másnap éjjel ugyanúgy megint fent vagyok…
Ha viszont egyszer elalszok, akkor rettentő nehezen kelek fel.
A témaválsztás csillagos ötös. Az álmok világa az egyik legérdekesebb dolog, amit csak eltudok képzelni.
Szóval engem már ez megfogott.
És mivel rémálmokról van szó, nem maradhat el némi borzongás. Egyes jelenetek nagyon jól sikerültek voltak. Néhol csupa libabőrös voltam.
Talán Cata templomos rémálma volt a legparásabb. Abba a részbe annyira beletudtam élni magam, hogy szinte ott voltam én is.
Bár Hangyáé sem sokkal maradt le.
Megjegyzem a szereplők mind érdekesek és engem először meglepett, hogy több szemszög van, de ez így pont jó volt.
Viszont egyelőre egyiküket sem szerettem meg túlzottan.
Mondjuk túl sokat még nem láttunk a valódi személyiségükből. Tudunk róluk tényeket a kísérlet miatt, illetve láthatjuk, ahogy ötletelnek és próbálnak túlélni.
Eddig Fergus a legszimpibb, mivel ő olyan önfeláldozó, kedves srác típus, aki egyben kellően vagány is.
Ami mondjuk nem annyira tetszett; Számomra a fordulatok kissé kiszámíthatóak voltak. Szinte az összesre kapásból rájöttem.

A folytatásra kíváncsi leszek. Főleg ez után a befejezés után. :)

Suddus
Amy Plum: Álomcsapda

Nekem tetszett. Hiányolok egy kicsit több izgalmat, de várom a folytatást. Lehet azért is volt érdekesebb, mert magam se vagyok egy jó alvó, gyakran van alvási paralízisem és ismerősek a gyakori rémálmok is.

Suddus

Mézes szavakkal a fenevad hazudott,
Prédája neki bizalmat szavazott.
Tudni, ki a farkas, ki sok nyájat széjjedúlt?
Haláláig nem, ha báránybőrbe bújt.