13 ​dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek 28 csillagozás

Amy Morin: 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek

Mindenki tudja, hogy testi erőre rendszeres mozgással és súlyzós edzéssel tehetünk szert. De hogyan erősíthetjük magunkat mentálisan, ha kihívásokkal nézünk szembe vagy valamilyen csapás ér minket?
Amy Morin pszichoterapeuta a tanácsadással töltött évek és személyes veszteségei révén megértette, hogy gyakran a legyőzhetetlennek tűnő szokások tartanak vissza bennünket a sikertől és a boldogságtól. Ebben a magával ragadó könyvben bemutatja, mi az a 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek. Tanácsai, gyakorlatai segítségével nemcsak mentális izmainkat edzhetjük, hanem életminőségünket is jelentősen javíthatjuk.

Eredeti cím: Amy Morin: 13 Things Mentally Strong People Don’t Do: Take Back Your Power, Embrace Change, Face Your Fears, and Train Your Brain for Happiness and Success

Eredeti megjelenés éve: 2014

HVG Könyvek, Budapest, 2016
HVG Könyvek, Budapest, 2016

meseanyu P>!
Amy Morin: 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek

Egyetlen kivétellel kisebb-nagyobb mértékben az összes dolog vonatkozik rám, amelyeket kerülnöm kéne, ha mentálisan erős szeretnék lenni, úgyhogy van min dolgoznom. Olvasmányos, gyakorlatias könyv, és nagyon szimpatikus az üzenete, amit az utolsó mondatokban foglal össze, az idézetek között megtaláljátok.

shreklover>!
Amy Morin: 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek

Orulok hogy nem daraltam le az egeszet rogton, es engedtem hogy tenyleg felfogjam a jelentosegteljes es motivalo mondatokat. Volt nehany pont a 13-bol aminel egy kicsit vitatkoztam volna, de ugy osszesegeben jo volt.

Mesii>!
Amy Morin: 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek

Ez egy nagyszerű könyv, a semmitmondó borító ellenére. Minden fejezet egy esettanulmánnyal indít, majd önreflexióra biztató kérdések következnek, végül pontokba szedett javaslatok, hogy mit NE csináljunk, és mit IGEN! Egy-két fejezetet leszámítva igazán érdekes, gyakorlatias és hasznos volt. Le a kalappal az írónő előtt, aki személyes tragédiáiból merített erőt ahhoz, hogy kihúzza magát a gyászból és a depresszióból. Gyakorlatias tanácsait mentálhigiénés foglalkozásain alkalmazta kezdetben, most pedig az olvasókkal is megosztotta. Hálásan köszönöm, hogy megszületett a könyv!

Szilvia_Lőrincz>!
Amy Morin: 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek

Nagyon jó könyv csak ajánlani lehet. A 13 példát történetekkel támasztaj alá ami bemutatja magát a hibát is és azt is, hogy mi áll annak a hátterében, és hogy hogyan tudod feldolgozni, elengedni azokat a dolgokat amik akadályoznak. Nem mindegyik dologgal rendelkezem, de a legtöbbel igen, és szerintem mindenképp újra fogom olvasni. A hasznas tanácsokat a fejezetek végén összegyűjti, mik azok a dolgok amik segítenek, de mellette ott vannak a azok a dolgok, amik az adott dolognál nem segítenek. Azoknak ajánlom igazán, akik tudják, hogy problémájuk van, de nem tudják, hogy mi az. Miközben olvastam meg-meg állt feldolgozni a hibákat, és végig gondolni, hogy mik azok amiket én csinálok.

Tome>!
Amy Morin: 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek

Nem egy világmegváltó, és sokszor csak olyan dolgokat ismételt, amit amúgy is tudtam. De jó, hogy így csokorba vannak szedve a tanácsok, szóval megéri elolvasni, és talán majd vissza-vissza térni egy-két fejezethez, gondolathoz.

EstherSilenthill>!
Amy Morin: 13 dolog, amit a mentálisan erős emberek elkerülnek

Nem volt rossz könyv, csak a végére úgy érzem, hogy elfáradtam, és inkább szépirodalmaztam volna. Egyébként nagyon hasznos tanácsokkal látott el a szerző a könyv olvasása során. Illetve rájöttem, hogy hajlamos vagyok okoskodni. Úgyh, hajrá, változzunk! :)

meseanyu P>!

A mentális erő fejlesztése nem azt jelenti, hogy mindenben a legjobbnak kell lennünk, a legtöbb pénzt keresnünk, vagy a legnagyobb tetteket véghezvinnünk. Annyit tesz, hogy tudjuk: rendben leszünk, bármi is történjék. Ha mentálisan erősek vagyunk, akkor felkészülten tudjuk fogadni a komoly magánéleti válságot, a pénzügyi gondokat vagy a családi tragédiákat. Képesek leszünk megküzdeni mindazzal, amit az élet hoz, ugyanakkor mindig a saját értékrendünknek megfelelően tudunk élni.
Ha mentálisan megerősödünk, a legjobb formánkat hozzuk, lesz bátorságunk helyesen cselekedni, és valóban el tudjuk fogadni önmagunkat és mindazt, amire képesek vagyunk.

Cneajna P>!

Bár általában úgy gondoljuk, hogy bizonyos adottságokkal vagy rendelkezünk születésünknél fogva vagy nem, a legtöbbjük kemény munkával fejleszthető. A kutatások arra jutottak, hogy tíz éven át tartó napi gyakorlással az őstehetség sakkozók, sportolók, zenészek és képzőművészek teljesítménye is felülmúlható. Húszévnyi odaadó gyakorlással pedig olyanok is világraszóló eredményeket érhetnek el, akikből hiányzik az eredendő tehetség.

Cneajna P>!

Ha ezt a könyvet olvassuk, szerencsésebbek vagyunk annál a közel egymilliárd embernél, aki nem tud olvasni, és akik közül ez sokakat egész életükre szegénységre kárhoztat.

Cneajna P>!

Bronnie Ware ausztrál ápolónő, évekig dolgozott haldokló betegekkel. Azt mondja, az egyik dolog, amit nagyon sokan megbánnak a halálos ágyukon, a megfelelési kényszer. 'Életkönyv – az öt leggyakoribb dolog, amit megbánunk halálos ágyunkon' című könyvében arról ír, hogy a betegei gyakran kifejezték: önazonosabban kellett volna élniük. Bánták, hogy úgy öltözködtek, viselkedtek és beszéltek, ahogy azt mások elvárták tőlük, ahelyett, hogy önmagukhoz lettek volna hűek.

Cneajna P>!

Andy Warhol 1956-ban oda akarta adni az egyik festményét a New York-i Modern Művészetek Múzeumának (MoMA), ám még ingyen sem kellett nekik. 1989-re a festményei már olyan híresek, hogy saját múzeumuk van. Az Andy Warhol Múzeum az Egyesült Államok legnagyobb, egyetlen művésznek szentelt gyűjteménye. Természetesen mindenkinek lehet véleménye, de a sikeres emberek nem hagyják, hogy egyetlen ember véleménye határozza meg őket.

Kapcsolódó szócikkek: Andy Warhol
Cneajna P>!

A klienseim gyakran mondják, hogy lábtörlőként kell viselkedniük, mert ezt tanítja a Biblia. Tudtommal azonban a Bibliában az áll, hogy „Szeresd embertársadat, mint saját magadat”, nem pedig az, hogy jobban, mint magadat. A legtöbb spirituális tanítás arra buzdít, hogy éljünk bátran, a saját értékrendünk szerint, még akkor is, ha ezzel esetleg kiváltjuk egyesek nemtetszését.

orsi2525>!

Az önsajnálat lassan elemészthet bennünket, és végül teljesen megváltoztatja a gondolkodásunkat és a viselkedésünket. De dönthetünk úgy is, hogy a kezünkbe vesszük az irányítást. A hozzáállásunkat akkor is megváltoztathatjuk, amikor a körülményeinkre semmilyen befolyásunk nincs.

Kapcsolódó szócikkek: önsajnálat
Chi >!

A mentális erő fejlesztése nem azt jelenti, hogy mindenben a legjobbnak kell lennünk, a legtöbb pénzt kell keresnünk vagy a legnagyobb tetteket kell véghezvinnünk. Annyit tesz, hogy tudjuk: rendben leszünk, bármi történjék is.

Chi >!

Ha változtatunk a saját életünkön, azzal mások életére is pozitív hatást gyakorolhatunk.