Az ​én, én, én járvány 4 csillagozás

Hogyan nevelj önzetlen gyereket egy önző világban?
Amy McCready: Az én, én, én járvány

Hogyan ​neveljünk felelősségteljes, nyitott gyerekeket egy önző világban?
Az áruházban újabb és újabb ajándékot követelő totyogó kisgyerek, a közösségi médiában kizárólag önmagáról posztoló narcisztikus tinédzser – mindketten ugyanannak a veszélynek vannak kitéve.
A tüneteit mindannyian ismerjük, a könyv szerzője úgy hívja: az „én, én, én” járvány.
Amy McCready, az Egyesült Államok egyik legelismertebb gyereknevelési szakértője 35 pontban mutatja meg, hogyan kerülhetik el gyerekeink a járványt.
A módszer érvényességét olvasók és tévénézők milliói bizonyíthatják, hiszen McCready nemcsak a sikeres könyv írója, de a CNN, az ABC és a The New York Times állandó szakértője is.
Nincs többé háború a házimunka miatt.
Nincs többé harc a házi feladatról.
Nincs többé pimasz követelőzés.
Az én, én, én járvány ahhoz ad útmutatót, hogyan neveljünk egészséges lelkű, felelősségteljes, másokat tisztelő, sikeres, boldog felnőtteket a… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2016

Bitten>!
Amy McCready: Az én, én, én járvány

Amy McCready: Az én, én, én járvány Hogyan nevelj önzetlen gyereket egy önző világban?

Tanulságos olvasmány, mindazoknak akik kellően nyitottak erre a világra. Használható praktikák, melyek célunk elérésében segítségünkre lehetnek.
Lassan haladtam vele, mégis élveztem!

21_Század_Kiadó KU>!

Egy gyerek akkor érzi, hogy egy közösség része, ha érzelmi kapcsolatot tud kiépíteni a hozzátartozóival.

Futtetenne I>!

Nem elég, hogy mindenütt a semmittevésből élő celebeket látják, a közösségi oldalakon maguk is mindent megtesznek azért, hogy hozzájuk hasonlítsanak. Ma, amikor a dollárkötegekkel legyező milliomoscsemeték Instagramja a követendő norma, ki ne érezné, hogy jogot formálhat az élet legjavára?

Futtetenne I>!

A szerető család mellett a gyerekeknek néhány egyértelmű és alapvető dologra van szükségük: ennivalóra, lakhatásra, ruhára, biztonságra és egészségügyi ellátásra. A kérdés az, hogy mekkora a mozgástér ezekben a kategóriákban.

21_Század_Kiadó KU>!

Az egyik alapigazság, amit mindenképp el kell fogadnunk az, hogy gyerekeinket nem tudjuk irányítani. Szeretnénk azt hinni, hogy igen, de valójában lehetetlen egy másik emberi lényt bármilyen elfogadható módon kívülről irányítani. Egy dolgot azonban egyértelműen a kezünkben tarthatunk: az őket körülvevő környezetet, vagyis a lakást.

BanyóBöbe>!

Elfoglalt, zsúfolt, kommunikációs csatornák által uralt életünkben nincs is szebb jele a szeretetnek, mint időt szakítani valakire.

BanyóBöbe>!

Az embereknek barátokra, nem pedig számokra van szükségük. A gyerekeinknek is barátokra van szükségük, amikor az életük legnagyobb nehézségeivel kell szembenézniük.

318. oldal, 9 fejezet- Celebek és a Facebook (XXI. Század Kiadó, 2016)

vacsek>!

Bárhogy legyen is, nem lehet eléggé hangsúlyozni, milyen fontos, hogy ezt az időt kettesben töltsük el az adott gyerekkel. A gyerekeknek szükségük van olyan időszakokra, amikor nem kell versengeniük a szülők figyelméért és teljes egészében önmaguk lehetnek.