EXtelen ​döntések 3 csillagozás

Kézikönyv a szülői elidegenítés kezeléséhez
Amy J. L. Baker – Paul R. Fine: EXtelen döntések

Nem ​ritkán tapasztaljuk, hogy egy válás után a szülők – többé vagy kevésbé tudatosan – megpróbálják egymás ellen fordítani a közös gyermeket vagy gyermekeket. Az a szülő, aki úgy érzi, hogy módszeresen elidegenítik tőle a korábban felé szeretettel, rajongással forduló gyermekét, ilyenkor egyremásra kapja a kért és kéretlen tanácsokat szakértőktől és civilektől egyaránt. De vajon lehetséges-e a szeretetteli kapcsolat fenntartása, megőrzése egy ellenséges környezetben? Érintett szülőként neked milyen eszközeid vannak, ha a gyermeked szeretete a tét?

Amy J. L. Baker és Paul R. Fine rátalált egy olyan módszerre, amellyel gyorsan és hatékonyan tudnak segíteni a szülői elidegenítés áldozatain. Könyvük bemutatja azt az öt stratégiát, mellyel a korábbi partner megpróbálhatja elidegeníteni a közös gyermeket a másik féltől, és hatékony eszközöket ad a másik fél kezébe, melyekkel mérsékelheti ezek következményeit.

Ez a gyakorlatias könyv a kognitív újrastrukturálás… (tovább)

L'Harmattan, Budapest, 2017

clyme>!
Amy J. L. Baker – Paul R. Fine: EXtelen döntések

Amy J. L. Baker – Paul R. Fine: EXtelen döntések Kézikönyv a szülői elidegenítés kezeléséhez

Talán nem csak lojalitás-konfliktus kezelésre tökéletes ez a könyv, de alapvetően gyermeknevelésre is. Nem kell megvárni, amíg egy válás, vagy más lelki trauma nem történik, ezek nélkül is alkalmazhatja bárki ezeket a nevelési tanácsokat. Másrészt tökéletesen felkészíti a szülőket erre az esetre, főleg hogy nyugodtabban, racionálisabbak és empatikusabbak legyenek gyermekükkel szemben.

clyme>!

Érdemes észben tartani, hogy a szülői nevelés aktív folyamat, amely akkor a leghatékonyabb, ha tudatosan végzed, és a neveléssel kapcsolatos döntéseket racionális értékelés alapján és szerető szívvel hozod meg. A szülői neveléshez erőfeszítéseket kell tenni, és nevelési eszközkészleted folyamatosan bővülni fog, ahogy gyermeked és te magad is növekedtek és érettebbé váltok.