Infinity ​+ One 11 csillagozás

Amy Harmon: Infinity + One Amy Harmon: Infinity + One

When ​two unlikely allies become two unwitting outlaws, will two unforgettable lovers defy unbeatable odds?

Bonnie Rae Shelby is a superstar. She’s rich. She’s beautiful. She’s impossibly famous. And Bonnie Rae Shelby wants to die.

Finn Clyde is a nobody. He’s broken. He’s brilliant. He’s impossibly cynical. And all he wants is a chance at life.

One girl. One boy. An act of compassion. A bizarre set of circumstances. And a choice – turn your head and walk away, or reach out your hand and risk it all?

With that choice, the clock starts ticking on a man with a past and a girl who can’t face the future, counting down the seconds in an adventure riddled with heartbreak and humor, misunderstanding and revelation. With the world against them, two very different people take a journey that will not only change their lives, but may cost them their lives as well.

Infinity + One is a tale of shooting stars and fame and fortune, of gilded cages and… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Tantor Media, Old Saybrook, Connecticut, USA, 2015
ASIN: B00UXHS7AA · Felolvasta: Tavia Gilbert
350 oldal · ASIN: B00KIZQG96

Amy Harmon: Infinity + One

Amy Harmon, egyszerűen nem tudom, hová tudod még bővíteni a palettádat, de ez megint csak valami semmihez sem hasonlítható könyv volt! Ezúttal nem a megszokott szívszaggató, százas csomag zsepit elhasználós Amy Harmon történetet kaptam. Ez egy humoros, izgalmas, különleges, road tripes, instant-szerelmes könyv. És igen, Amy Harmon ilyet is tud! Egyszerűen nem lehet nem imádni ezt az írónőt! :)

Ez a szó szerinti Bonnie és Clyde történet az első oldaltól az utolsóig magával ragadott, és nagyon jól szórakoztam olvasása közben. Ismét hihetetlen igényességgel, egyedi, jól eltalált szereplőkkel és izgalmakkal töltötte meg az írónő az oldalakat, de talán a legkülönlegesebb a könyvben, mégis maga a felépítése volt. Gyakorlatilag háromféle narrációt találunk a kötetben. Egyes fejezeteket Bonnie mesél el E/1 személyben, más fejezeteket egy külső narrátor (aki nagyjából inkább a fiú szemszögét képviseli), a harmadik szemszög pedig maguk a híradások, amelyek az aktuális „Bonnie és Clyde” updateket adják. (Talán ezeken szórakoztam a legjobban, hogy a média hogy közvetíti és csavarja ki, hogy az útjuk során mi is történt velük. Volt itt szó elrablásról, kocsilopásról, sőt még gyilkosságról is. :)))

Ez a könyv olyan szempontból is különleges volt, hogy bár Finn szinte autisztikusan zseni volt a számokkal, mégsem az a John Green-féle fura karakter kerekedett ki belőle, akit szeretsz is meg nem is, hanem nagyon szerethető szereplőt kreált belőle az írónő. Bonnie pedig.. Hát ő néha picit bolond, de amúgy végletekig imádnivaló női főszereplő, ők ketten pedig a legfurább és legaranyosabb párost alkották. Az biztos, hogy olvasás közben végig ott bujkált egy kis mosoly a szám sarkában.

A történet főszereplője Bonnie Rae Shelby, a Grammy díjas fiatal Country-Pop énekesnő, aki turnéjának utolsó állomásához ér Bostonban. Elénekli az utolsó dalát, visszamegy az öltözőjébe, ahol szép nyugodtan fogja és levágja gyönyörű szőke haját, majd inkognitóban elhagyja a koncert helyszínét. Bonnie néhány éve leukémiában elvesztette ikertestvérét, és azóta csak fél életet él. Így, hogy befejezte az aktuális turnéját, úgy érzi, most már végre vége lehet mindennek, így taxival elmegy a Mystic River hídjához, és éppen leugrani készül, amikor is arra vetődik Infinity „Finn” Clyde, mint herceg a fehér lovon és megmenti a lányt. Végül úgy alakul, hogy Bonnie csatlakozik Finnhez, aki éppen az ország másik végébe, Las Vegasba tart. Bonnie szeretne egy picit eltűnni a rivaldafényből, az életéből ahol nincs helye a gyásznak, és főleg a nagymamája elől, aki történetesen az asszisztense. (Ő volt a legnegatívabb szereplő az egész könyvben, és őszintén nem is csodálkozom rajta, hogy Bonnie meg akart tőle szabadulni egy időre. :)) Mivel a srác nem igazán van otthon a Country-Popban, így gőze sincs, hogy ki az a szomorú, furcsa, tépett hajú lány aki útitársaként mellészegődött az útján, és akiről érzi, hogy csak bajt fogja hozni rá.

Igen ám, de egy Grammy díjas énekesnő nem tűnhet csak úgy el a Föld színéről, így a rendőrség azonnal elkezdi keresni őket. Sajnos helyzetükön az sem segít, hogy Clyde-nak van egy-két csontváz a szekrényében, ráadásul ahol csak megfordulnak, káoszt hagynak maguk után. Ezt persze a média erősen meglovagolja, és végül már a rendőrség mellett az FBI is bevonásra kerül, tehát valóban komolyan menekülőre kell fogniuk a dolgot. A történetet különleges megvilágításba helyezi a párhuzam, amelyet köztük, és a 85 évvel azelőtt, Bonnie és Clyde-al történt események között lehet húzni. Nem tudni, hogy Finn-t és Bonnie Rae-t a véletlen, vagy a sors terelte egymás útjába, de egy biztos, hogy mindketten mély sebeket hordoznak magukban, amelyet a közös kaland lépésről lépésre segít begyógyítani.

A végére egy sokkal szövevényesebb és izgalmasabb történet sült ki, mint amit elképzeltem. Izgultam a szereplőkért Bonnie-ért és Finn-ért, és hogy meglegyen a Happy End-jük, főleg azután, hogy mikor már azt hittem, hogy na most már végre minden megoldódik, jött a fekete leves. A borító pedig szerintem annyira gyönyörű, hogy ha lehetne, az még biztosan megérdemelne egy plusz csillagot. :)

Naiva P>!
Amy Harmon: Infinity + One

Ki mással is kezdhetném az új évet, mint Amy Harmonnal?! Tudom, hogy ő nem tud rossz könyvet írni. Jól tettem, hogy vele kezdtem, mert ez a könyv gyönyörű, lebilincselő és pörgős volt. Amolyan modern kori Bonnie & Clyde történet, amely óriási érzelmi utazást kínál az olvasónak. Nagyon szerettem Bonnie és Finn történetét és a köztük lévő kapcsolatot.
Köszönöm Amynek ezt a csodálatos könyvet és azt is, hogy mosolyt csalt az arcomra. Valamint azt is, hogy a könyv pillanatában elhitette velem, hogy nem csak az időnek, de a szerelemnek is sikerül minden sebet begyógyítania.

Amy Harmon: Infinity + One

Imádtam :) Olvadoztam :) nagyon szép kis történet.
Bonnie és Finn édesek voltak. Ahogy megismerték és megszerették egymást hosszú utazásuk alatt, amit először kocsival kezdtek meg Bostonban és Greyhound busszal fejeztek be LA.-ben. Útjuk során rengeteg élmény éri őket, sok emberen segítenek, mert Bonnie ikertestvére (aki sajnos leukémiában meghalt) meg volt győződve arról, hogy minden alkalommal, ha segítünk valakin azzal jobbá tesszük a világot és ezt az elvet szerette volna Bonnie is továbbvinni. Szép gondolat…
Bonnie és Finn a modernkori Bonnie és Clyde? Neeem :) De láthatjuk, ahogy a média felfújja és átírja a történetüket csupán téves infókra alapozva…ez mondjuk a valóságban is sokszor így van…
Imádom a borítóját is…a gitárt Bonnie és egy kislány rajzolták tele ezekkel a mintákkal.
Elégedett voltam a sztori végével is, az epilógusra már nem is lett volna szükség, mert anélkül is teljes volt.
Második könyvem volt az írónőtől, de ezek után biztos vagyok benne, hogy, ha jófajta, igényesen megírt, érzelmekkel átszőtt, szép történetet szeretnék olvasni, akkor csak előveszem egy könyvét:)

Amy Harmon: Infinity + One

Eskü, elolvastam a fülszöveget! Bár ezt semmi sem indokolta, mert a Making faces után felőlem bármiről írhat az írónő, akkor is megveszem, ha úgy amúgy nem érdekel annyira a történet, mert tudom, hogy úgyis jóvá és magával ragadóvá fogja tenni. :) Szóval, én elolvastam. Tényleg! És nem esett le a tantusz! Boonie Rae Shelby. Ok. Finn Clyde. Ok. Ja, hogy jaaaaa… (Azért az első oldal után felvillant a villanykörte. XD)

Nem akartam karácsony környékén olvasni a könyvet (pedig már jóval előtte beszereztem), mert a fülszöveg azt sugallta, hogy eléggé depis a story. Az egyik meg akar halni, a másik meg egy esélyt akar az életre, szóval értitek. Én hülye!!! Micsoda évzárás lett volna ezzel a könyvvel! Ez… ez… erre a könyvre nincsenek szavak! Igen, volt benne szomorúság, de volt benne öröm is. Humoros is volt, és csordultig érzelmekkel, még sem csöpögött. Imádtam!

Teljesen odáig vagyok a Bonnie & Clyde ötletért, annyira tetszett ez a hasonlat, ami aztán végig kísérte a szerepelőket útjukon. Az első pillanatban megfogott ezzel a sorsszerűséggel az írónő. Mert hát mennyi az esélye ennek, te jó ég! :) Tetszett, ahogy a két szerelmespár története keveredett egymással, az apró összefüggések és hasonlóságok, na meg persze a különbözőségek is. Egy biztos: mind a kettő szerelem elsöprő erejű.

Tetszett, ahogy felépítkezett a történet, szépen adagolta az írónő az információkat, és megfelelő tempóban hozta össze a szereplőit. Gyorsan, de egyben lassan is, nézőpont kérdése. :D A könyv szempontjából lassan, az eltelt időt figyelembe véve viszont szédületesen gyorsan. Az Infinity + One jelentésétől pedig el kell olvadni, de komolyan. Egyébként nagyon tetszett Finn matekos észjárása, és a levezetései is. Én mindig is úgy gondoltam magamra, mint aki jobban szereti a matekot, mint amennyire érti. Na, igen… :D És plusz nehezítés volt még az angol nyelv is, de azért igyekeztem felfogni miről hablatyol ez a srác. :)

Érdekes volt amúgy, hogy Bonnie E/1 személyben mesélt, Finn szemszöge viszont E/3 személyben volt. Ez eleinte kissé zavaró volt, később viszont jól el lehetett ezáltal különíteni kettejüket, és nem volt a fejezet közepén hirtelen megzavarodás, hogy ez most kicsoda is.

A borítóért odáig meg vissza lehet lenni, egyszerűen gyönyörű, ahogy finoman összehozták a zenét és a matekot.

Zeneajánló:
A könyv trailer-ének zenéjét hallgattam közben:
The Wayfaring Stranger Heather Parker előadásában. Külön nem találtam meg, elvileg csak ehhez énekelte fel.
A klip egyébként valami szenzációsan jó, Finn szerepére tökéletes lenne Chris Hemsworth, annál is inkább, mert Thor-hoz is hasonlítják a könyvben. :D Shannyn Sossamon azonban elképzelhetetlen számomra Bonnie-ként, hisz a lánynak a legelején szőke, hosszú haja van. Sehogy sem tudom ezt a hajkoronát összeegyeztetni a színésznővel.

Lady_E>!
Amy Harmon: Infinity + One

Ez egy fantasztikus utazás volt! ♥
Végig csak kapkodtam a fejem, hogy mi minden történik, és mindeközben nagyon nagyon izgultam Bonnie-ért és Finn-ért, mert az út folyamán mindketten belopták magukat a szívembe.
Tetszett, hogy az írónő megmutatta azt, hogy attól, mert valaki egyszer, a rossz döntései következtében börtönbe kerül, attól még nem feltétlen rossz ember.
Az egyetlen karakter, akitől a hideg rázott, az Bonnie nagymamája volt! Brrrr

Marcsika74>!

He had tasted like toothpaste and buttered toast—a combination that shouldn’t have worked but did, like he’d eaten breakfast, brushed his teeth, and then blown my mind, all in the space of ten minutes.

Marcsika74>!

‘Time may heal all wounds, but it ain’t no plastic surgeon.’”

pveronika>!

“He even pinched himself, just to make sure he'd actually woken up this morning to a pop star in his arms, a Bear on his front steps, and now, God in his backseat.”

pveronika>!

“Maybe I'll stop looking for real now that I've found Infinity.”

Marcsika74>!

“I haven’t figured God out yet.”“What’s there to figure? God is all the good stuff. God equals love.”“Hmm. You just wrote an equation.”

Lex>!

„What is your type, Finn? So far, I really don't think you have one.”
„I don't know. Tall, thin, smart. Quiet. Good with numbers.” Finn shrugged.
„You're describing a ruler. Not a girl.”

59. oldal, Chapter 5 - Diametrically Opposed

Marcsika74>!

And too often, it feels like hope is the only thing most people have. Rich, poor, sick, healthy—we’re all just drowning in dreams and hoping someone else will make them come true.”

“That’s kind of sad.” […]
“Yeah. I guess so. But it’s hopeful too. And sometimes hope is the difference between life and death.”

pveronika>!

We weren’t so different, Finn and I. Cages come in lots of different colors and shapes. Some are gilded, while others have a slamming door. But golden handcuffs are still handcuffs.

Lex>!

„It's my own theory. I may not think like you and Dad, but this is solid math, man. The girl you think is the perfect girl for you is never the perfect girl for you. One of these days, a girl is going to come along, and you won't even see her comin'. And she'll rock your world.”

60. oldal, Chapter 5 - Diametrically Opposed