Az ​Ékkő (Az Ékkő-trilógia 1.) 800 csillagozás

Amy Ewing: Az Ékkő

Az Ékkő egyenlő a gazdagsággal, a szépséggel és a hatalommal. De vannak lányok, akik számára nem jelent mást, csak a szolgaságot.
Violet a Lápon született és nevelkedett, és genetikai adottságai képessé teszik rá, hogy ő hordja ki az Ékkő egyik előkelőségének gyermekét. A Tó Hercegnője egy aukción vette meg Violetet, aki hamar megtanulja az Ékkő csillogó felszíne alatt rejtőző brutális igazságot. El kell fogadnia a csúf valóságot, és meg kell próbálnia életben maradni.

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2016
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632617183 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Maxim, Szeged, 2016
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632617190 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Violet Lasting · Ash Lockwood · Garnet · Lucien · Raven Stirling · A Tó Hercegnője · Lily Deering · Választófejedelemné

Nikolett0907 P>!
Amy Ewing: Az Ékkő

Kicsit sokára sikerült elolvasnom.
Félre tudtam tenni és napokig hozzá se nyúlni.
Viszont, abban a pillanatban, amikor ismét kezembe került a kötet, beszippantott és nem eresztet.
Violet egy szerethető hősnő, aki még nekem is tudott meglepetést okozni.
Ash aranyos volt, de semmi extra érzelmet nem váltott ki.
Aki viszont felkeltette az érdeklődésem és nagy reményeket fűzök hozzá, nem más, mint Garnet.
A világ felépítése tetszett, de nagyon kegyetlen és ez a társadalmi norma szabályosan utálatot váltott ki belőlem.
Nem hiszem örülnék, ha egy ilyen világképpel kellene azonosulnom és Violethez hasonlóan, elkövetnék bármit, csak hogy lázadjak és meneküljek.
A függővég várható volt, bár attól még kiborító.
Bár nem kedvenc, nagyon várom a következő kötetet és csak ajánlani tudom.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Amy Ewing: Az Ékkő

Olvastam már egypár értékelést, de engem ez a könyv csak nagyon kis mértékben emlékeztetett a Párválasztóra vagy az Éhezők viadalára. Kegyetlen, kasztosodott világ, szegény ámde makacs főszereplő/hősnő. Itt azonban van mágia, közvetlen utalás a múltra (4.vh. stb. ) azonban nincs. A történet izgalmas, érdekes és olvasmányos. Violetet lehet szeretni és van más kedvelhető szereplőnk is. Ash aranyos, de sok vizet nem zavar, ellenben Garnet még okozhat meglepetést. A függővégért meg majd még számolunk :)

Amy Ewing: Az Ékkő

Ó, te jó ég! Tudtam, hogy miről fog szólni a történet, mégis amikor nekikezdtem, hideg zuhanyként ért az egész. Ennyire szörnyű disztópiát még nem olvastam. És szörnyű alatt nem a cselekményt, vagy a szereplőket értem, hanem magát a világot. Ezt a kegyetlen, kegyetlen világot, amiben Violet, Raven és a többiek élnek. Nem hittem volna, hogy ennyire megérint majd a könyv, és hogy a végét még meg is siratom, pedig így lett.
Talán nem a legakciódúsabb történet, – lassan indít, de egyre kegyetlenebb lesz – viszont a végére már csak kapkodod a fejed, és a szíved egy fekete hajú és kék szemű lányért sír a leginkább. Legalábbis velem ez történt. A szerelmi szál kifejezetten feldobta a történetet, még ha gyorsan is alakult ki. Legalább lesz még valami, amiért halálra izgulhatom magam a többi dolog mellett.
A borító gyönyörű, a függővég idegtépő, az Ékkő világa egy szenvedés. Imádom, de borzongok is. Kell a folytatás!

FairyDust P>!
Amy Ewing: Az Ékkő

Őszintén szólva nem tudtam, hogy ez egy ilyen kemény disztópia lesz, én egy Párválasztó kaliberű könnyen befogadható történetre számítottam… hát tévedtem!
Kegyetlen amin ezek a lányok keresztül mennek, és megrázó Amy Ewing által felépített világ. Violet egy szimpatikus karakter volt, nem játszotta az áldozatot, hanem kereste a kiutat és a szövetségeseket ebben a brutális helyzetben. Annak ellenére, hogy viszonylag rövid könyvről van szó, az elejével nagyon nehezen haladtam. Azért vontam le fél csillagot, mert számomra a románc felesleges és kidolgozatlan volt, de ez lehet később orvoslásra kerül. Szeretném folytatni a sorozatot!
Bővebb ajánló: https://missreaders.com/books/details/13

Kate20>!
Amy Ewing: Az Ékkő

Az Ékkő egyike lett a szívemhez közel álló fantasyknak.
Annyira magam elé tudtam képzelni ezt a romlott világot, hogy szinte valósággá kerekedett olvasás alatt.

Őszintén, voltak részek amik úgy érződtek, „mintha olvastam már ilyet egy másik könyvben” de aki már olyan mértékű fantasyt olvasott mint én, annak nehéz valami újat is mutatni ebben a műfajban.

A történetről:
Igen, az Ékkő teljességgel egy romlott hely, ahol a helyetteseket tárgyként/tulajdonként kezelik és csak amiatt tartják őket, hogy kihordják a gyermeküket. (Ezen a ponton kicsit a Szolgálólány meséjére hajaz a történet, bár az sokkal keményebb, mint ez.)
De hogy ne csak a rosszat mondjam… Az a pompa, a csillogás… Egyszerűen beszippantott! Imádom ha részletesen le van írva az, hogy milyen ruhát visel a főszereplő (Violet) és én mondom, itt aztán bővelkedtem ezekben! Szó szerint le tudtam volna festeni az ruháit, mert annyira szépen körül lett írva minden egyes apró részlet. (Szerintem ez ritka.)
Violet a maga csökönyös módján egész normális főszereplőnek mondható. Tény, hogy egy 16 éves lányról beszélünk, akit azzal etettek tizenéves kora óta, hogy megtiszteltetés a helyettesi feladat. Aha, persze.
off
Nem mennék bele a teljes sztoriba, csak kiemelnék 2 karaktert, akik a szivem csücskei lettek: Garnet és Lucien.
Ütős páros, mit ne mondjak?!

MissFortune>!
Amy Ewing: Az Ékkő

Ki merem jelenteni, hogy az összes eddig olvasott könyv közül ez volt rám a legnagyobb hatással. Na persze, nem feltétlen jó értelemben. Tegnap este átrágtam magamat a könyv felén, érdekes a maga módján, meg persze kíváncsi voltam, hogyan alakul Violet élete. De basszus, elolvastam az előszót, és háát.. nem ilyen kaliberű történetre számítottam. Ez egy borzalmas, rettenetes, sz*r világot fest elénk. Ez a könyv tegnap este úgy lehangolt, mint még egyik sem. Pont ezért tartózkodom A szolgálólány meséjétől is. Együtt féltem Violettel az aukciótól, a Hercegnőtől, nagyon aggódtam Ravenért… Violet, és persze az összes többi helyettes elképesztően erős. A szívem megszakadt mindegyikükért..

Lenyűgöző és rémisztő volt. Biztosan folytatni fogom, ugyanis nagyon durva függővéget kaptunk.

_Eriii>!
Amy Ewing: Az Ékkő

Nagyon tetszett, amit viszont ki nem állhatok, az a függővég, utálom!! Majdnem minden dísztópiára vevő vagyok, ha van benne egy kis szerelmi szál, meg valami igazán komoly dolog a tét. Volt egy kis Déjà vu érzésem olvasás közben, de ezt nem igazán bántam, mert tetszett a történet. Öt csillagot nem adok, mert úgy gondolom, lehetett volna több akció is benne, de remélem a következő kárpótolni fog. Violetett nagyon megszerettem, igazán összetett személyiség, bátor, okos, szép, és sosem adja fel. A szerelmi szál számomra úgy jött mint derült égből a villámcsapás, de ha ezektől eltekintek, négy nagyon erős csillag. Ajánlom nagyon.

Naiva P>!
Amy Ewing: Az Ékkő

Kezdem a borítóval. Nagyon szép, de az eredeti sokkal szebb. A világfelépítés kidolgozott volt, ugyanakkor mégse. Bár szerintem ez a legtöbb disztópiára jellemző, mert minél többet megtudunk arról a világról, annál több új kérdés merül fel az olvasóban. A történetben végig jelen volt a disztópiára jellemző, nyomasztó hangulat, és a borzalmas társadalmi forma. Egy kevéske remény és sokkal több bizonytalanság. A szerelmi szál számomra túl gyorsan jött. Oké, aranyos volt, de akkor is nagyon nagyon insta.
A helyettes és a gigolo eleve tiltott viszonya. Könnyen jött és könnyen felejthető. A hősnő szerintem eléggé szerethető és eléggé eszes, amíg szerelmes nem lesz. Mentségére legyen, hogy még nagyon fiatal és csak most döbben rá, hogy semmi nem az, aminek látszik.
A mellékszereplők is szerethetőek és szerintem mindenki tartogat valami meglepetést. Lucien, de még Annabelle is. A legnagyobb meglepetést kétség kívül Garnet okozta, de megszoktam már, hogy egy szépfiú a könyvekben általában nem nélkülözhet dramaturgiát, nem maradhat csak úgy funkció nélkül.
A hercegnő…. spoiler olyan, mint valami mániákus depressziós a hangulatingadozásaival együtt. Nem tudok kedvelni egy olyan valakit, akinek spoiler Kösz, de nem. Kíváncsi leszek a folytatásra is.
Valamit viszont nem értek. spoiler

Deziréé>!
Amy Ewing: Az Ékkő

Még mindig nem tértem magamhoz a könyv után. Egyszerűen nem találom most a szavakat. Annyira zseniálisan ki van minden gondolva, az egész történet, a szereplők, minden.
Izgalmas és romantikus történet, alig várom a folytatást. el sem tudok képzelni mire számítsak még, erre a könyvre nem tudtam felkészülni, soha nem tudtam, hogy mi fog éppen történni.
Csodálatos könyv.

Orsi999>!
Amy Ewing: Az Ékkő

Eddig mindig is imádtam a disztópiás könyveket, de ez most nagyon lehangolt.
A szereplők közül csak Violet-et sikerült megkedvelnem, a többi vagy gyanús volt, vagy idegesített.
Ahhoz képest, hogy 368 oldalas nagyon lassan haladtam vele. A könyv számomra nagyon vontatott volt, így eléggé untatott. Teli volt leírással, ami még jobban fokozta az unalmamat.
Részben kíváncsi vagyok, hogy vajon mit hoz ki a folytatásból az írónő, de részben félek is, mert ezt nagyon el is lehet rontani.

Sheila_7 I>!

– A remény értékes dolog, nem? – mondja csendesen. – És mégsem méltányoljuk, amíg el nem veszítjük.

Papp_Fanna8 >!

Anyám mondogatta mindig, hogy a jó étel megnyugtatja a háborgó lelket.

Kapcsolódó szócikkek: Violet Lasting
Vivi_>!

Szeretem a napkeltét, még a naplementénél is jobban. Van valami izgalmas abban, ahogy a világ ezernyi színnel életre kel. Reményt keltő.

Kapcsolódó szócikkek: napfelkelte
Madama_Butterfly>!

– De egyet elmondhatok: amikor ma reggel felébredtem, olyan érzés volt, mintha ismét levegőt kapnék. Mintha egy súlyt emeltek volna le rólam, és évek óta először önmagam voltam.
– Mi történt ma reggel?
Elmosolyodik: – Úgy döntöttem, megkereslek.

Kapcsolódó szócikkek: Ash Lockwood · Violet Lasting
DarknessAngel>!

Egyszer azért, hogy lássa, amilyen valójában. Másodszor, hogy az elméjében lássa. Harmadszor azért, hogy az akarata szerint alakítsa.

Kapcsolódó szócikkek: Violet Lasting
sedina22>!

Van valami izgalmas abban, ahogy a világ ezernyi színnel életre kel.

lafayette>!

– Nehéz felidézni, hogy ki voltál, amikor állandóan valaki másnak kell beállítanod magad, aki nem vagy.

267. oldal, 20. fejezet (Maxim, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Ash Lockwood
DarknessAngel>!

Átfogja a derekamat, és szorosan magához von. Úgy érzem, megint kapok levegőt.

mrsp>!

Mama mindig azt mondta, hogy nem az a fontos, aki vagy, hanem amit teszel.

Az Ékkő-trilógia sorozat · Összehasonlítás