Amire ​nincs magyarázat 33 csillagozás

Amire nincs magyarázat

Hogyan gyulladhat ki egy élő ember minden külső behatás nélkül? Igaz-e, hogy a holtak szellemei egyszercsak megjelennek előttünk, vagy hogy egy holttest a földben harminc év után is oly ép és érintetlen marad, mintha csupán mély álmát aludná?
Véletlennek tűnő egybeesések, hipnózis, gondolatátvitel, szellemidézés, szellemek létezése, tengeri szörnyek, Loch Ness-i szörny, Bermuda-háromszög, UFO-k, stigmatizáció, könnyező és vérző képek, szobrok.
A könyv csupa rejtélyes jelenséggel foglalkozik. Témái roppant változatosak, egyetlen közös vonásuk a titokzatosság. A különféle jelenségeket példák, megtörtént események leírásai színesítik.

Park, Budapest, 1993
206 oldal · ISBN: 9637737952 · Fordította: Szép Dezső
Park, Budapest, 1992
206 oldal · ISBN: 963773712X · Fordította: Szép Dezső
Novotrade, Budapest, 1991
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635850344 · Fordította: Szép Dezső

krlany I+SMP
Amire nincs magyarázat

Én ezt nagyon szerettem ifjú koromban. Minden érdekelt, amit valami kis titokzatosság vett körül, és mindig bennem volt, egyszer megfejtem A titkot. Ha nem ezeket, akkor valamelyiket, valahol. Még nem jött el az a pillanat. Lehet nem is fog. Még mindig érdekel A titok, de már a hétköznapiaknak is tudok örülni, nem kell a nagy világmegváltás.

metahari
Amire nincs magyarázat

a semmit ha megismerjük, nem semmi marad továbbra is?!

Rendbonto
Amire nincs magyarázat

Nagyon-nagyon régen olvastam… pfff… dehogy olvastam, még csak a képeket nézegettem benne, annyira fiatal voltam. Aztán később, mikor már megtanultam olvasni is, végig futottam a könyvet. Nagyon tetszett és magával ragadott. Mindig valami kis borzongás futott végig rajtam, ahányszor a könyv borítójára néztem, mert tudtam, hogy a könyvben foglaltak akár igazak is lehetnek…

Roszka
Amire nincs magyarázat

Hihetetlen történések vannak benne,és elgondolkodunk,hátha majd mi megfejtjük! Pedig………

gabona MP
Amire nincs magyarázat

A fizikatanárom javaslatára olvastam el és forgattam érdeklődve ezt a könyvet. Még valamikor év közben a spontán öngyulladás Istenem, miért hisz benne bárki is? kapcsán került szóba a folytatásával együtt, azonban azt szerencsére most nem találtam. A kinézetét és úgy az egészet egyben nézve olyan, mint ha a Story, a Best, a Lokál, a Ripost (és még sorolhatnám) szerkesztőségét kérték volna meg egy tudományos-ismeretterjesztő anyag összeállítására és ők végül ezt hozták össze – mert attól, hogy Józsi beöltözik jetinek és lefotózzák, még nem fog létezni a hegyi ember. Azt hiszem, Marshallnak az Így jártam anyátokkalból van egy hasonló könyve…

Tüske
Amire nincs magyarázat

Szeretem az ilyen témájú könyveket…..mert rám bízza hogy elhiszem vagy sem.

hbernadett
Amire nincs magyarázat

Ez a könyv vezetett be a természetfeletti dolgok világába!

FruzsinaRacz
Amire nincs magyarázat

annyira féltem tőle :) Van benne egy rész a skizofrénekről- ÓÓÓÓ (ha most is rágondolok- ráz a hideg)brrrr

lennora P
Amire nincs magyarázat

Felsős, általános iskolás koromban olvastam, még a 90-es évek második felében, de sokszor vissza-visszanéztem belőle egy-egy témát, cikket. Nagyon lefoglalt, szerettem.

Péter_Szombati
Amire nincs magyarázat

Kicsit elfogultan adok 5 csillagot, de 4 és felet mindenképp megérdemel. Az utolsó fél annak szól, hogy 6 éves koromban ezt olvastam először, és ez a könyv volt az, ami a paranormális jelenségek iránti érdeklődésemet először felkeltette.

A két szerző tárgyilagosan tárgyalja a különböző jelenségeket, jelenségköröket, a leghíresebb, leginkább megdöbbentő eseteket hívva alapul. Spontán égés, eltűnések, szellemek, levitáció – az egész banda itt van. Szinte mindegyik szekcióban találunk olyan esetet, ami még ma is rejtély. Bátran ajánlom mindenkinek, annak is, aki most kezdi az ismerkedést a témával, és annak is, aki már rutinos benne – a gazdag képanyag és az okos szerkesztés miatt.

Öröm kézbevenni, bár sajnos nincs valami jól ragasztva a kötés: rongyosra olvastam, és a borítója sajnos elvált a gerincétől sok-sok év után – míg ugye más könyveknél ez nem feltétlenül fordul elő.