The ​World Between Blinks – A pislantások közötti világ (A pislantások közötti világ 1.) 20 csillagozás

Amie Kaufman – Ryan Graudin: The World Between Blinks – A pislantások közötti világ

Hova ​kerül mindaz, ami eltűnik ebből a világból? A fél pár zoknik, az elsüllyedt városok, a kihalt őshüllők?

Marisol és Jake vonzza a kalandokat. Ezt néhai nagymamájuknak köszönhetik, a legendás utazónak és kincsvadásznak. Amikor Nana halála után a kiterjedt család még egyszer összegyűlik a nagymama tengerparti otthonában, a két unokatestvér belevág egy rendkívüli utazásba. Egy térkép alapján, amit a házban találnak, titokban kihajóznak egy közeli világítótoronyhoz – és egy másik világban találják magukat.

A Pislantások közötti világ varázslatos hely, itt lyukad ki minden, ami a mi világunkban elveszik. Jake és Marisol lépten-nyomon olyan emberekbe és tárgyakba botlik, akikről és amikről a történészek nem tudják, hova tűntek. Mint például Amelia Earhart pilóta vagy az elsüllyedt Atlantisz. De a férfi, aki a hazatérésük kulcsa lehetne, nem akarja, hogy megtalálják őt, és ha a gyerekek nem kerítik kézre gyorsan, örökre az elveszettek világában… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Kiadói ajánlás: 12 éves kortól · Tagok ajánlása: 8 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

280 oldal · ISBN: 9789635974511 · Fordította: Papolczy Péter
280 oldal · ISBN: 9789635974528 · Fordította: Papolczy Péter
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635974504 · Fordította: Papolczy Péter

NewL P>!

Jó kis kalandregény ez, ami gyerekeknek is szól, meg nem is. Van benne pár olyan, amit csak idősebb gondolkodás móddal lehet igazán megérteni (hiszen amikor én gyerek voltam, akkor a szerelem fogalma, mint olyan semmit nem jelentett nekem. Így nem értettem volna meg Christopher indokait sem annyira). De a szereplők a szívemhez nőttek, és az ötlet egyszerűen zseniális volt.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!

Kellemes és szórakoztató olvasmány volt a Pislantások közötti világ, amit az érdekes szereplői, a klassz kalandok és a szuper világ tett felejthetetlenné. Pár logikai baki azért zavart, és erőszakosnak éreztem, ahogy a gyerekek a középpontba lettek állítva a kurátorok által, de alapvetően nem bánom, hogy elolvastam ezt a könyvet.

Egyébként bár első rész, de teljesen lezárt történet, egy boldog végkifejlettel.

Bővebben a blogomon:
» https://sorok-kozott.hu/2023/03/konyvkritika-amie-kaufm…

Vikiberry>!

Aranyos kis történet, ami valódi kikapcsolódást adott most számomra. :)
Kalandos, zömében izgalmas, ahol gyerekek a főszereplők, fontos tanulsága van, és nem utolsósorban egy szuper kis világban játszódik. Ahol még a Loch Ness-i szörny is megtalálható spoiler.
Mostmár sejtem, hogy miért keresek sok fél pár zoknit hiába. :) Bár a könyv elmélete szerint ahhoz, hogy valami a Pislantások közti világba kerüljön, azt nagyon kell hiányolni, szóval ki tudja…

Mindenesetre ez a könyv bátran ajánlható már 8 éves kortól is, mert semmi olyan dolog nincs benne, ami indokolná a magasabb korhatárt, illetve a könyv “Vörös pöttyös”-ségét.

280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635974504 · Fordította: Papolczy Péter
Rileey>!

A szép borító miatt figyeltem fel a könyvre, és a leírása is elég izgalmasan hangzott ahhoz, hogy birtokolni akarjam. Szerencsére jó választás volt: kellemes middle grade kötet tele kalandokkal, amit nehezemre esett letenni. Simán kielégíti az embernek azt a vágyát, ha ki akar szakadni a hétköznapokból, mert itt aztán mindenféle színes-szagos fura helyre ellátogathat a két főszereplővel, miközben kap egy kis ízelítőt abból, hogy miért érdemes vagy éppen nem érdemes elengedni dolgokat. Az írásmód nagyon igényes, a történetvezetés gondos, és még meglepetést is sikerült okoznia. Különálló kötetként is simán olvasható. Ajánlom!

Gréti_Sz>!

Igazából nem volt rossz, csak kicsit komolyabb történetre számítottam, így hogy tizenkét éves kortól ajánlják. Azt sem értem, hogy miért Vörös pöttyös könyv, szerintem inkább 8-9 éves lenne a minimum korhatár. Sok benne a logikai baki és a főszereplő gyerekek is túl felnőttesen viselkednek.
A könyv tanulsága jó, de nem volt különösebben izgalmas, viszonylag egyszerű, könnyen kiszámítható a cselekmény, csak egy nagyobb fordulat van benne. Történelmi helyszínekről és személyekről is ír, amit nagyon szerettem benne. Összeségében nem rossz könyv, inkább kisebbeknek ajánlanám.

Carlton_Lassiter P>!

Elöször a borító fogott meg engem. Annyira vidám, színes, úgyhogy gondoltam is, hogy aminek ilyen szép a borítója, az nem lehet rossz. :D És igazam volt. Miután elolvastam, hogy miröl is szól, gondoltam, hogy ez nekm való lesz. Ez a történet egy igazi ifjúsági fantasy – és kalandregény. Nagyon jó volt. Kalandos, szórakoztató, emellett sok érdekes történelmi adatot is tartalmaz, tehát még sokat is lehet belöle tanulni. ;D
Marisol és Jake tényleg vonzza a kalandokat és a történetben végig meg is marad ez a vonal. Egy cseppet sem lehet rajta unatkozni. Mindig történik benne egy fordulat, új irány, ami iatt izgulhatunk. :) A szereplök nagyon kedvesek, a párbeszédek nem bonyolultak, a cselekmény könnyen nyomonkövethetö és még ráadásul értelmes is. A világfelépítés nagyon jól sikeredett. Szívesen bóklásztam volna én is ott. A vége befejezett, happy end. :) A végén lévö Kurátori Akták nagyon jók voltak. Mindegyik megnéztem pontosabban, hogy az mi és kicsoda is volt.
Nemcsak az ifjúság számára tudom ajánlani, hanem minden korosztálynak. :-)

Andrea_Banicz>!

Nagyon érdekes olvasmány volt. Én is szívesen ellátogatnék a Pislantások közötti világba. Vagy ki tudja.. lehet már jártam is ott egyszer (és ott hagytam legalább egy-egy fél pár zoknimat).

senussya>!

A mesebeli külső egy izgalmas és tanulságos történetet takar nem csak a fiatal korosztálynak. Sőt, a regény mondanivalója abszolút alkalmassá teszi felnőttek számára is az olvasását. A szerzőpáros egy varázslatos utazás keretein belül teszi fogyaszthatóvá a gyász, a szeretet, az elengedés és a ragaszkodás témakörét. Jake és Marisol karaktere sokkal több, mint két tizenéves gyerek karaktere, egymás ellentettjeiként mutatják be, hogy se a túlzott ragaszkodás (Marisol), se pedig a minden könnyű elengedése (Jake) nem vezet jóra, az egyensúlyra célszerű törekedni. A regény központi témaköre az emlékek fontossága, tanulsága, hogy rossz és jó emlékek kéz a kézben járnak. A hűs fa árnyékát akkor tudjuk igazán élvezni, ha előtte nagyon melegünk volt a napon.
Igazán kedves és kellőképpen izgalmas történet volt ez, várom a folytatást.

Könyvmolyképző KU>!

Volt már olyan, hogy kettőt pislantottatok gyors egymásutánban, és a kettő között, egyetlen villanás erejéig, mintha láttatok volna valamit?

Könyvmolyképző KU>!

Nem akarta elereszteni a kerti slag napmeleg vizét, ahogy a csupasz lábára spriccelve lemossa a homokot, sem a csevejt a reggeli körül, miközben mindenki eltervezi az aznapi kalandokat. De Marisol valójában a családi összetartást nem akarta elereszteni, azt meg éppúgy nem lehet marokra fogni, mint a családi sütögetések közben felszálló füstöt.

Könyvmolyképző KU>!

Jake újra és újra mindent maga mögött hagyott, és kicsit sem élvezte. Könnyebb lenne, ha az embernek nem kellene soha többé rájuk gondolnia? Persze ez azzal járna, hogy nem is tudna rájuk gondolni, még ha akarna sem. De talán megérné.

zsebibaba007>!

A PISLANTÁSOK KÖZÖTTI VILÁG LÉTEZIK. Ott van mindenhol, és nincs sehol. Ott van minden roncsban, minden elhagyatott telekben, minden városi lakótömbben, minden csenevész kiserdőben. Ez az a hely, amelyet a szemed sarkából pillantasz meg, ahogy visszatükröződik egy pocsolyában vagy egy autó ablakában. Egy pislantás. Ott van, és már el is tűnt. Rögtön az utcai lámpa fényudvarán túl. Az emberek nap mint nap látják, de ritkán figyelnek fel rá. A fel nőtteket leköti a felnőtt életük – kávét rendelnek, elhozzák a ruhát a patyolatból –, nem érnek rá megnézni, igazán szemügyre venni. A legtöbb gyereknek meg elterelődik a figyelme, nem vizsgálja hossza san. Látják a bedeszkázott ablakot, látják a BELÉPNI VESZÉLYES táblát a bejáratnál, de vállat vonnak, és mennek tovább a dolgukra. A legtöbb gyerek. Ám vannak gyerekek, akik kicsit tovább időznek. Az álmodozók – ezeknek a gyerekeknek bogáncs van a zoknijukon, legendás kardokról neveznek el botokat, és álmukban elveszett városok nevét kiáltják. Bebámulnak a sötét helyekre, és pislognak. Ők látnak.

Sheila_7 I>!

– Az emlék nem teher – ébredt rá –, hanem útitárs. A fájdalmas is. […] Nem muszáj minden emléket megtartani, de nem is lehet csak úgy megszabadulni tőlük. Még akkor sem, ha rázós az út.