This ​Shattered World – Meggyötört világ (Lehullott csillagok 2.) 125 csillagozás

Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Lee ​Chase százados és Flynn Cormac küzdelme az Avon megmentéséért.

Jubilee Chase-nek és Flynn Cormacnek sosem kellett volna találkoznia.
Lee százados az Avonra küldött seregben szolgál, melynek meg kell fékeznie a terraformált bolygó lázadó telepeseit; de megvan rá az oka, hogy gyűlölje a felkelőket.
Flynn ereiben lázadók vére csörgedez. A nővére az Avont vasfegyelemmel irányító, hatalmas vállalatcsoport elleni felkelés során halt meg. Ezek a vállalatok vagyonokat keresnek azzal, hogy lakatlan bolygókat terraformálnak az univerzumban, majd telepeseket bíznak meg, hogy tegyék élhetővé azokat, miközben azt ígérik nekik, hogy a gyerekeik már jobb körülmények között fognak élni. De az Avon esetében nem állták a szavukat, és évtizedekkel később Flynn vezeti a felkelést.
Flynn elkeseredetten próbál bármiféle előnyre szert tenni az otthonát elfoglaló hadsereggel szemben, így amikor összetalálkozik Lee-vel, az egyetlen, ésszerűnek tűnő lépés mellett dönt:… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kiadói ajánlás: 14 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

512 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571070 · Fordította: Ipacs Tibor

Tarver Merendsen · Flynn Cormac · Jubilee Chase

Mrs_Curran_Lennart P>!
Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Kedves leszek és megadom a négy csillagot, pedig többet vártam a sztoritól. Az első rész nagyon tetszett, ezért savanyú kissé a szájízem. Több dolog is zavart menet közben, pl. az, hogy egy 18 éves lány már tapasztalt katonának számít. A romantikus szálat is erőltetettnek éreztem, nekem nem volt világos, hogy mi ettek egymáson. Lee Chase százados lehet, hogy dögös, de a stílusa nem ad okot a vonzalomra. Amúgy a cselekmény rendesen pörgött, a befejezés sem volt rossz. Azért kicsit tartok a befejező résztől.

Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Egész pontosan kettő éve várok erre a könyvre. De megérte.
Ami miatt picit szomorú vagyok, az a borító. A történethez egyáltalán nem passzol és picit olyan összedobottnak tűnik…

Teljesen megbabonázott a romantikus szál, odáig voltam értük. Lassan bontakozott ki közöttük ez a tiltott szerelem, amelynek mindketten igyekeztek erősen ellenállni, de tudjuk, hogy az érzelmek, a szív akarata sokszor erősebb, mint az agyé. Az izgalmak mellett folyton reménykedtem, mikor lehetünk újra tanúi egy-egy gyengéd érintésnek, egy gyöngéd, mégis érzelmes csóknak, vagy éppen vágyakozó pillantásoknak. Végig jelen volt ez az édesen kínzó feszültség, a közöttük működő kémia egyszerűen tökéletes volt.

A két írónő zseniális. Fogalmam sincs mit művelnek ezek ketten, de lenyűgöző, amit alkotnak. Kitalálni egy ilyen világot, ennyire részletekre menően, alaposan kidolgozni mindent, a mocsártól kezdve a lidércfényekig, a szereplők élethű megalkotása és az érzelmek tökéletes átadása. A hangulata baljós és sötét, mégsem tudod letenni a könyvet, annyira pörgős és izgalmas. Folyton történik valami, mindig van miért aggódni és sosem tudod előre, mi lesz a következő lépés, a váltott szemszög pedig még érdekesebbé teszi a dolgokat.

Bővebben a blogomon: https://konyvmaniablog.blogspot.com/2019/01/amie-kaufma…

Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Ez a történet nem Tarver és Lilac történetének a folytatása. Szerepelnek benne egy kicsit, de itt mások a főszereplők, más bolygó a helyszín és teljesen mások a körülmények is. A világegyetem viszont ugyanaz.
A regény a kedvenc váltott szemszöges írásmódomban íródott, Jubilee meséli az első fejezetet, a kocsmában való megismerkedésüket Flynn-el, ami lehengerlően indítja a regényt. Pillanatok alatt beszippantott a hangulat, a lány karaktere, és Flynn sármja. Mindkettejükben mocorog a kémia, de csírájában szeretnék elfojtani, persze az olvasó azonnal drukkolni kezd ennek a kapcsolatnak és ez így is marad a végéig. Nem kis szerencsével Flynn foglyul ejti a lányt, és egy csónakkal elviszi a lázadók mocsárbeli rejtekhelyére. A konkrét történetről többet nem mondok, mert innentől beindul a többszörös huzavona a szökésekkel, visszajutással, árulással és harcokkal, és így tovább. A lényeg, hogy nem igazán tudnak elszakadni egymástól, mert rájönnek, hogy mindketten ugyanazt akarják, békés úton megoldani a helyzetet és megfejteni a bolygó titkát, ami a megbékélés kulcsa lehet.
Imádtam a regény minden sorát, ha a These Broken Stars a kedvencem lett, hát ez a regény ráhúzott, mert még jobb, nekem elsősorban a romantikus szál miatt, ami szívmelengetően gyönyörű, de a cselekményszál is emlékezetes marad, végre sokkal több kiderült a suttogókról, mint az első részben. Kedvencem különben is az a helyzet, amikor ellenségből lesznek szerelmesek, itt konkrétan a mocskos lázadó és a bérgyilkos szíve bolondul meg és remekül működik ez a lassú égésű szerelem.
Minden fejezet előtt pár mondatot olvashatunk, ami független a történettől. Illetve nagyon is összefügg, de ez csak később derül ki, mint ahogy az is, honnan vannak ezek a mondatok. Csak azért említem meg, mert engem is idegesített, de aztán a helyére kerül minden.
Nagyon érdekes volt a kapcsolódás az előző részhez, ezen a bolygón is jelen vannak a suttogó hangok, és közvetlen kapcsolatba is kerülnek a szereplőkkel. Kíváncsi vagyok, a harmadik részben hova fejlődik ez a szál, de sejteni lehet, hogy lelepleződik a háttérben mozgó főgonosz.
Újra megbizonyosodtam, hogy ennek a szerzőpárosnak működik a kollaborációja. Gyönyörűen írnak, a jelenetek élnek, és a karakterek csodásan felépítettek. Számomra emlékezetesebbek, mint az első rész párosa, a fejlődésük erőteljesebb. A szerelmi szál senkinek nem okoz csalódást, és nem is nyomja el a cselekményt, ami mozgalmas és nincs híján az izgalmas jeleneteknek. Kedvem lenne a mellékszereplőket is bőven méltatni, de elég annyi, hogy lesznek fájdalmas veszteségek és felemelő jelenetek velük is.
A végkifejlet nagyon izgalmas, és az elvárásaimnak megfelelően alakult, imádtam, úgyhogy nagyon várom, mit hoz a befejező része a sorozatnak. Reményeim szerint nem újabb másfél-két év múlva.
Minden tekintetben csak ajánlani tudom a regényt és a sorozatot is, meg merem kockáztatni, hogy a legjobb young adult sci-fi sorozat, amit az utóbbi években olvastam.

deen>!
Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Nagyon tetszett ez a rész is, bár mások a szereplők, mégis sikerült az írópárosnak egy nagyon ütős történetet összerakni. A két könyvet nem csak a suttogók kötik össze, hanem Traver, aki katonaként ismeri Jubileet. A két szereplők Jubilee százados, és a lázadók vezetője Flynn, egészen különleges utat járnak be egy nagyon is barátságtalan bolygón. A cselekmény izgalmas és kellőképpen rejtélyes is, és sikerült két nagyon eltérő világszemléletű főszereplőt összerakni, ami szerintem nagyon jól működött együtt. Egészen baljós és sötét a hangulata a könyvnek, mégis reménnyel teli, még ha közben sok szörnyű dolog is történik. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan végződik a történet.

Heni_könyvespolca P>!
Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Nem tudom miért, lehet mert eléggé el voltam havazva amikor a Lehullott csillagokat olvastam és azért nem tudtam úgy olvasni ahogy szerettem volna és lehet emiatt nem fogott meg annyira…de ezt a részt nagyon szerettem!!! Valamiért nekem Flynn és Jubilee szimpatikusabb volt és jobban vitt magával a történet. Persze Lilac és Tarver-nek is örültem, hogy benne voltak ebben a részben attól függetlenül őket is szerettem. Jól felépített történet és nagyon tetszik a világa. Kíváncsian várom, hogy fog-e vagy mikor fog megjelenni a folytatása magyarul…:)

hkriszti>!
Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Nehéz szívvel vonom le a fél csillagot, mert eszméletlen jó volt a könyv, de van benne csomó kisebb apróság, ami annyira mégsem klappolt. Főleg a végefelé… Maga a hangulat elképesztő nekem az első rész hatalmas kedvenc, és itt is ugyanúgy bele tudtam élni magam a történetbe, mint az előzőben, és ezt imádtam a szereplőket is megkedveltem, végig izgalmas és fordulatos volt az egész… mégis a végén – ahogy megoldották a problémát, az nekem túl gyors, túl semmilyen volt… spoiler Aztán ez a dolog, hogy spoiler és ez a spoiler Hát szóval ilyesmikért a levonás, de tényleg csak egy fél csillag erejéig, mert egyébként nagyon éltem az egészet!!! És hogy még Tarver és Lilac is benne voltak, azt különösen imádtam! *.*
Nagyon várom a folytatást, remélem, nem kell rá olyan sokat várni, mint erre a részre!!!

diamondfox>!
Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Végül levonok fél csillagot az értékelésből, de csak azért, mert amíg nem jelentek meg az előző karakterek, tisztára úgy éreztem, hogy ugyanazt olvasom, mint az első, csak fordított szerepekkel.
Tetszik, ahogy összehozzák ezt az egész nagy összeesküvés elméletet, ahogy a karaktereknél igenis fejlődést látok. A borító nagyon szép, viszont félrevezető – eredetileg is ez, de akkor sem értem, na semmi baj, már megszoktuk, hogy a borítóval szúrják ki a szemünket, aztán sehol semmi.
A cím fordításával vagyok egyedül még nem elégedett, hiába értem a történet után, valahogy még sem az igazi. Ettől függetlenül valóban hibátlan fordítás, sehol sem éreztem azt, hogy magyartalan vagy értelmetlen lett volna. Jó vaskos kötet, néhol túlzásba vitték az írók szerintem már a magyarázatot meg az időhúzást – spoiler.

Összességében egyáltalán nem volt ez rossz, kicsit sokáig tartott (sokszor aludtam be rajta a buszon, így inkább le is teszem négy csillagra az értékelést, mert ez azt jelenti, hogy unalmas volt a kötet). Várom a záró kötetet, remélem minél hamarabb sorra fog kerülni :)

perpetua P>!
Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Én nagy reményekkel fogtam bele ebbe a könyvbe. Nem kedvencem a sci-fi vonal, de a Lehullott csillagok mégis kellemes csalódás volt, így csak pozitívan tudtam ehhez a részhez is hozzáállni.
Az első csalódást a borítócsere okozta. Igazi kics p*csának tűnik a magyar verzióban a képre került lány. Olvasás után. Főleg így utólag, ötletem, sincs, hogy miért egy szélben lobogó ruhában került rá, és miért nem katonai egyenruhában. A srác meg simán csak semleges számomra. De elhatároztam, hogy ezzel nem foglalkozok, túlléptem. Viszont lehetséges, hogy csak szimplán nem voltam ráhangolódva egy ilyen típusú olvasmányra, de nagyobb részt szenvedés volt átverekednem magam a könyvön. Egészen őszintén megmagyarázni se tudom, hogy mi az, amit nem szerettem benne, hiszen jól működő ellenségekből szerelem szövődik szituációból indultunk. A háborús feszültség benne van a légkörben, ez érdekessé tehette volna az egészet. De egyszerűen nem. Nem tudtam megszeretni a szereplőket, nem tudott megfogni a pár érdekesnek szánt csavar. Illetve egyetlen egy mégis tetszett, a végén, amikor helyre került a fejezetek közé beékelődő rövid múltbeli feljegyzések oka és kiderült Lee kapcsolata az összeesküvéssel. Ezt nem tagadom, ez nagyon tetszett. Csak ez pár oldal volt ebből az 500 oldalas regényből. :S
Azért nagyon nem akarom senki kedvét elvenni, mert valószínűleg rosszabb, nem volt az elsőnél, biztos velem van a baj. :D

Gyöngyi0309>!
Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Nagyon hullámzó volt a könyv. A szerelmi szál egy az egyben ugyanaz volt, mint az első kötetben. Halálra untam…. Még mindig azt érzem, hogy ez egy romantikus történet, erőltetett sci-fi elemekkel.
A Mad Max érzésem itt is visszatért, a könyv első felében úgy rohangál a két főhős, mint pók a falon. Bár a pók esetén biztos van cél, náluk nem láttam ilyet.
Ahonnan viszont számomra elindult vakrepülésbe a történet az volt,spoiler Igaz a végén erre is fény derül, de nekem ez most nagyon nem.
A borító meg borzasztó… Az előző nagyon szép volt, de ez? Ilyen a kemény, lelketlen Lee?
Ötszáz oldalas a könyv, a legtöbb részen unatkoztam. Az előző legalább újdonság volt, kb. ugyanaz történt itt is, csak a bolygó volt más, illetve több volt az ember.
Azt hiszem elköszönök a young adult, romantikus sci-fi világától.

kratas P>!
Amie Kaufman – Meagan Spooner: This Shattered World – Meggyötört világ

Hát-hát, vagy az első rész volt jobb, vagy én vénülök egyre nagyobb ütemmel.
Pörgött végig a cselekmény, de a szereplők rendezetlenek voltak, a szerelmi szál meg abszolút felesleges volt. És azt hittem, hogy az első könyvben megismert párocska története megy tovább, erre nem, felbukkantak ugyan, de még igazi mellékszereplőnek sem nevezném őket.

vikcs>!

– Úgy nem állíthatsz meg valamit, hogy azt akarod, ne történjen meg.

hkriszti>!

Egymást nézzük az Avon és a csillagok fényében. Szeretnék belekapaszkodni ebbe a pillanatba, a béke aprócska szilánkjába a kitörni készülő vihar előtt.

NagyEdina96>!

– Ez mit jelent? – fordul felém Flynn, és végre összetalálkozik a tekintetünk.
Azt veszem észre, hogy mosolygok, mivel pontosan tudom.
– Azt, hogy Avonon kezd kitisztulni az ég.

Kapcsolódó szócikkek: Flynn Cormac · Jubilee Chase
kellyolvas P>!

Fokozatosan lelassul a légzése, és már nem szorít annyira. Nézem az arcát, ahogy lassan eltűnik róla a félelem, és a tekintete összpontosít. Ameddig a szem ellát, nincs más, csak a csillagok, és balra a távolban az Avon szilánkja, ami a bolygó állandó felhőtakarójában csak gyenge, kékesszürke ragyogásnak tűnik. De elég ahhoz, hogy megvilágítsa Flynn vonásait, amikor előrehajol… már amennyire a biztonsági öve engedi.
Nem tudja levenni a szemét a csillagokról. Az arcát nézem. Látom, ahogy a csillagok tükröződnek a szemében, látom ennek az egésznek a csodálatosságát abban, ahogy kinyitja a száját, de egyetlen hang sem jön ki rajta. A szeme, az arca… gyönyörű."

Kapcsolódó szócikkek: Flynn Cormac · Jubilee Chase
kellyolvas P>!

– Ez az univerzum azért mást is kínál – mondja a lény. – Fényt. Életet. Érintést. Érzést.
Hogy mindannyian ugyanabból a darabokból vagytok, ugyanabból a csillagpor-morzsából, és mégis oly különbözőek vagytok, oly magányosak.

belle_ P>!

– Olyan, mint a többi újonca?
A csendben kalapál a szívem, és összeszorul a gyomrom. Rosszul érzem magam, üres bánat árad szét bennem.
– Nem számít, ha más- suttogom. – Ellentétes oldalon állunk. Ő és én ellenségek vagyunk.
Merendsen szája halvány mosolyra húzódik.
– Azzal a fickóval beszél, aki elveszi feleségül Lilac LaRoux-t – jegyzi meg. -Semmi sem leküzdhetetlen.

Kapcsolódó szócikkek: Flynn Cormac · Jubilee Chase · Lilac LaRoux · Tarver Merendsen
Saku28>!

Amikor a semmi vesz körbe, akkor a szemed bármit kepes megalkotni, csak hogy ne légy magányos.

BBetti86 >!

Te vagy a legfontosabb dolog ebben az univerzumban. Te; ez az eszköz; ennek a bolygónak a lakói: szeretők, harcosok, művészek, vezetők; az álmok, amikből több van, mint a csillagokból. Minden elme egyedi, minden gondolat csak egy pillanatra születik, majd széttörik, hogy újat teremtsen. Nem érted az elviselhetetlen szépségét annak, hogy te te vagy.

belle_ P>!

– Ha egy csillag elpusztult, akkor felrobban, és csillagköd marad utána. – Még mindig a kék-zöld örvényeket bámulja a mennyezeten. – Aztán a régi csillag maradványaiból egy új csillag fejlődik ki.
– Terhes csillag. – Elsimítom a sebtapaszt az oldalán, grimaszolok, amikor összerándul. – Ez tetszik.

Kapcsolódó szócikkek: Flynn Cormac · Jubilee Chase · sebtapasz

Lehullott csillagok sorozat · Összehasonlítás