Gemina (The Illuminae Files 2.) 64 csillagozás

Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina

The ​highly anticipated sequel to the instant New York Times bestseller that critics are calling “out-of-this-world awesome.”

Moving to a space station at the edge of the galaxy was always going to be the death of Hanna’s social life. Nobody said it might actually get her killed.

The sci-fi saga that began with the breakout bestseller Illuminae continues on board the Jump Station Heimdall, where two new characters will confront the next wave of the BeiTech assault.

Hanna is the station captain’s pampered daughter; Nik the reluctant member of a notorious crime family. But while the pair are struggling with the realities of life aboard the galaxy’s most boring space station, little do they know that Kady Grant and the Hypatia are headed right toward Heimdall, carrying news of the Kerenza invasion.

When an elite BeiTech strike team invades the station, Hanna and Nik are thrown together to defend their home. But alien predators are picking off the… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Ember, 2018
Knopf, New York, 2016

Kady Grant · AIDAN · Nik Malikov · Hanna Donnelly · Ella Malikova · Jackson Merrick · Syra Boll

Naiva P>!
Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina

Nem győzöm hangoztatni, mennyire nem az én asztalon sem az űropera, sem a sci-fi, de úgy látszik, ezt a sorozatot nagyon tudom élvezni. Nagyon minimális benne a prózai rész, mégis az egyik legérdekesebb könyvsorozat, amivel eddigi életem során találkoztam. Az előző, Illuminae kötetből megismert szereplőket sikerült annyira megszeretnem, hogy ezek után annyira azt szerettem volna, hogy a szerzőpáros velük vigye végig mindhárom kötetet. A Gemina már nem róluk szólt, hanem más helyszín. más állomás, és újabb szerethető szereplőkkel. Bár ők is megjelennek ebben a kötetben. Hanna és Nik nagyon más volt, mint Kady és Ezra. Nik a „csirkefogó” és Hanna, aki sokkal több, mint a hajó kapitányának csinos és szép lánya.
A történet váza hasonló volt, mint az előzőé, csak a Gemina ki volt egészítve egy jókora adag chatszekcióval. Emiatt is lehetett vele olyan gyorsan haladni. Mit kapunk még a vizuális élmény mellé? Féreglyukat és sok-sok párhuzamos univerzumot egy nem túlzásba vitt romantikus történetet.

hpatrik97>!

TE JÓ ÉG!!!

EZ FANTASZTIKUS VOLT!!!

Konkrétan a vége után még mindig próbálom összeszedni magam! Oké. Szóval. Nyugi Patrik! Kezdjük ott, hogy már maga az Illuminae is eszméletlenül jó volt. Számítottam rá, hogy ez is fantasztikus lesz. Mindenki jókat mondott róla. Nem kellett csalódnom! Ez a rész a Heimdall űrállomáson játszódik, ahova gyakorlatilag az első részben is el akarnak jutni. Ebben azt látjuk, hogy mi történt az űrállomáson, aztán a könyv vége felé van az a hatalmas egyesülés, amikor leesik az állad, és csak bámulsz magad elé, hogy ez milyen briliáns már!

Ez briliáns volt. Az egész könyv! Még ha egy kicsit lassabban is indult be, mint az Illuminae, fantasztikusra nőtte ki magát a történet. És természetesen az illusztrációk még mindig tökéletesek. Ezek után nehéz lesz kibírni a harmadik részig!

lafayette>!
Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina

Kicsit nehezebben indult be, mint az Illuminae, de legalább olyan rázós volt a történet. Amikor az ember azt hiszi, hogy tudja hová fog kilyukadni a sztori BAMM plottwist… majd kezdődik elölről és BAMM plottwist, a végén meg már csak tényleg pislog az ember.
Függetlenül attól, hogy Kadyt és Ezrát nagyon megkedveltem az Illuminaeben, Hanna és Nik sem okozott csalódást. Hannáról az első pár oldal után azt gondoltam, hogy na megjött a damsel in distress.. hát, ebben a könyvben Hanna bajban van, de hogy nem egy szerencsétlen, hasznavehetetlen hercegnő az nagyon biztos. Nik pedig szimplán egy sweetheart.
Nem ragoznám túl, a történet legalább annyira mindfuck volt, mint az Illuminae és legalább annyira tettszett, mint az Illuminae. ;)

CsepAdri>!
Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina

Az első rész befejezése után rögtön neki kezdtem. Letehetetlen! Olvastatja magát, nem is kicsit.
A Heimdall állomáson is nagyon jók a karakterek (Nik, Ella, Hanna, valamint az ellenség se semmi). Még mindig nagyon tetszik a nem mindennapi történet mesélés, no meg persze maga a történet. Azért itt volt egy kis meredek rész, de hát egy féreglyuknál kb bármi megtörtéhet, nem?
Nem bírtam magammal, amint elértem az utolsó oldalt kezdtem is a harmadik részt.

Hmmmmmmm…
Talán úgy tudnám legjobban jellemezni a könyvet, hogy egy tipikus akciófilm, YA klisékkel összegyúrva. Rossz volt? Egyáltalán nem, inkább csak nagyon kiszámítható, ami annyira nem is zavart volna, ha nem ez teszi ki a könyv 80%-át:

Akciófilm alap:
• terrorista támadás ✓
• a vezér tipikus gonosz ✓
• főhős, akit nem tud elkapni egy csapat jól képzett, és jól felszerelt terrorisa ✓
• gonosz csaj, aki bekattan, spoiler
• főszereplő spoiler
• fentebb említett gonosz csaj spoiler

YA klisék:
• főszereplő csaj tipikus apuci szeme fénye; gyönyörű, gazdag, tökéletes élettel, és egy tökéletes baráttal ✓
• love interest egy bűnöző, rejtélyes, sötét háttérrel, spoiler
• mindkét főszereplő szomorú múlttal rendelkezik ✓
• valamilyen ürüggyel spoiler

A főszereplőket egyáltalán nem sikerült megkedvelnem, nem izgultam értük egyáltalán, spoiler. Ellát (Nik unokatestvérét) először még kedveltem, de aztán valahogy túl sok volt, úgyhogy így tényleg egyik szereplő sorsa sem érdekelt. Az alienes közjátéknak sok szerepe nem volt, spoiler.
Nekem maga a történet is valahogy túl komolytalan volt az állandó poénokkal, az első résznek nagyon tetszett a sötétebb hangulata, pedig abban is voltak humorosabb részek, de ott a két hangulat sokkal kiegyensúlyozottabb volt.

Viszont az utolsó 100-150 oldal nagyon jó volt, az a fordulat nagyon tetszett, és számomra ez mentette meg az egészet, spoiler.
Összességében egyébként tényleg jó volt, ha valaki nem akciófilmeken nőtt fel, annak szerintem egy nagyon fordulatos történet ez, a cselekmény is az első 100 oldal után beindul, és onnnan pörög az egész, szóval nem akarok nagyon panaszkodni, mert tényleg élveztem, főleg a végén lévő csavart, amiatt már érdemes volt elolvasni, és nem elhanyagolható szempont, hogy spoiler, és utóbbi volt itt spoiler a kedvenc szereplőm.
Az az igazság, hogy az Illuminae nagyon magasra tette nálam a lécet, és valószínűleg ezért sem sikerült annyira élveznem a folytatást, pedig lehet anélkül jobbnak találnám, de így sajnos jobban zavartak a hibái.

miluminal P>!
Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina

Végre-végre! Nehezen szereztem be a második részt, de a Jézuska karácsonykor tett nekem egy nagy szívességet. :)
Bár a sorozat első része továbbra is a kedvencem, de a második részt is méltó folytatásnak tekintem. Továbbra is lenyűgöző ennek a sorozatnak a formátuma. A sok chat beszélgetés, megfigyelő kamerák leírása, a rajzok, a mesterséges intelligencia szemszöge… mind-mind hihetetlenül érdekessé és izgalmassá teszik a történetet. Olvastam olyan véleményt is, hogy a második rész az elsőnek a megismétlése… Nos, sokat gondolkodtam ezen a kommenten, és részben egy kicsit egyet is értek vele, de úgy igazán mégsem. Látom, hogy hol lettek meghúzva azok a párhuzamok, de alapvetően ez egy másik történet.
Nagyon sok emlékezetes pillanata volt a könyvnek és az egyik kedvenc wtf momentumom egészen biztosan a „tehenek az űrállomáson” volt. Végül is miért is ne…
spoiler
Annyira örülök, hogy léteznek ilyen különlegesen megalkotott könyvek….

Beatrice8>!
Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina

Ebbe határozottan könnyebb volt belerázódni, biztos már kiismertem az előző résznél. Egyedül az idő miatt kellett mindig visszalapozgatnom. Mostmár igazán megjegyezhetném a fontos dátumokat. Csak ez a pár idősík ilyen közel egymáshoz kicsit összezavar.
1.Keranza megtámadás
2.Lincoln vs Alexander
3.Heimdall “jövőbeni” támadása
4. Kady fenyegetése
5.Tárgyalások
Aztán sikerült itt is eligazodnom jól a végére.

Milyen rohadt nehéz lehetett ezt megírni! De komolyan! Nem csoda, hogy két ember kellett hozzá. Csak gondoljatok bele! Az a rengeteg részlet… úgy szőni a történetet és elrejteni a megfelelő információkat, hogy ebben szinte nincs is folyamatos szöveg. Zseniális! A könyv zsenialitásának nagy részét a forma adja. Nincs mit tenni, azonnal megvett magának és emiatt gondolom túlértékelem magát a történetet és minden mást. Ha normálisan lenne megírva a könyv lehet nem tetszene ennyire. De nem tehetek úgy az „igazságosság” kevéért mintha normálisan lenne megírva, mert teljesen hozzátartozik ez a forma a történethez. Az lenne az igazságtalanság, ha átnéznék a formátum felett, ezzel semmissé téve a két író zseniális munkájának nagy részét.

Cuki, ahogy felhívta a figyelmünk, hogy az ott egy golyónyom és igen, körülötte vér, ami egyre nagyobb foltot hagy a papíron :O. És ez csak még „jobb” lesz, amikor megtudjuk, hogy ki vére. Auch. A többi aprócska kitekintés is tetszett a történetből, a Illuminae Group tagjanak megjegyzései, elkezdtem gondolkodni kik állíthatták össze. Ebben a könyvben az egyik mindenképpen spoiler, ez egyértelmű, nagyon vicces volt. A másik szerintem spoiler, mert összehasonlítottam az előző kötet pár felvételével és ott is az ő ID-je volt. Na, majd gondolom az utolsó részben kiderül :D.

Az elején megismertük az új szereplőket, meg ilyenek. Aztán már a fele előtt elkezdődött. :II :O Iiiizgalmas!

Ennek a könynek olyan a hangulata mint, amikor egy filmet nézel, amiben a legrosszabb jelenetnél végig egy tök nyugis, boldog zene megy.
Erről jut eszembe! Az a dal! Nekem is belemàszott a fülembe (I wanna lick ya(lollipop)) pedig nem is ismerem a dallamát és a szövegét is alig :D de imádom, pedig ha nem ilyen környezetben lenne, utálnám :D

Szereplők:
Bírom Ellát. Olyan kicsit mint a Luciferes Ella és őt is szeretem.
Persze Niket és Hannat is nagyon szeretem, de általában így vagyok a főszereplőkkel, szóval ők itt csak másodjára lettek megemlítve. :DD Írtam egy kis levelet is hozzájuk a regény egy bizonyos pontján:
spoiler
Nagyon sírtam volna megint, ha nincs az eleje a könyvnek. Halottan nehéz tanúzni, így csak össze voltam zavarodva. És volt is okom rá! Ez üsszefoglalja: What???? I mean WHAT?! Like whaaaat??? Uhhh *mindblown* = *eldobtam az agyam*.

Ennek is csodálatos borítója van. A kéket jobban is szeretem, mint az előző rész színeit és most mégis úgy érzem, hogy annak a borítója jobb lett, nem tudom miért. *_* Ettől ez még persze gyönyörű. <3

Még rengeteget szeretnék írni róla, de majd az utolsó rész után ;), addigra megpróbálom összeszedni a gondolataim.
Imááááááááádom, nem tudok többet mondani. IMÁDOM, IMÁDOM, IMÁDOM! Ezerrel drukkolok, hogy a KMK tényleg kiadja és mindenki más is elolvashassa, ezt a csodát! *_* Tegyük hozzá, hogy teljesen megértem, hogy ez lassan megy nekik, nem a legegyszerűbben lefordítható könyv és akkor a mindenféle kiadási problémákról én még nem is tudok semmit.

Demise P>!
Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina

Zseniális ötlet delíriumot okozó predátor kukacokat termeszteni egy űrállomáson… Jah, nem, nem az. De igazából nem ebből adódik a probléma.
Nehéz volt újrafelvenni a fonalat, az eseményekkel. Az Illuminae után megszokja az ember, hogy a különböző, látszólag dögunalmas chateknek később jelentőssége lesz, ezen át kell lendülni.
Nem okozott csalódást az első rész után.

fannipfeiffer>!
Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina

A formátum és a hangoskönyv még mindig zseniális, csakúgy mint az Illuminaeben. Pont ez a két megoldás segített meglepően gyorsan haladni a könyvvel, pedig ez mégiscsak egy 660 oldalas tégladarab.
Bár sok évvel ezelőtt olvastam az első részt, emlékszem, hogy teljesen levett a lábamról, ami azonban a Geminanak már nem sikerült. A legnagyobb problémám vele, hogy az írók az utolsó 100 oldalba tömörítettek mindent. Rendesen leszívta az agyamat, annyira tömény 100 oldal volt ez, azóta is katatón állapotban pislogok. Konkrétan az első 560 oldal az időhúzás egy olyan plot twisthez képest, ami nekem iszonyat légbőlkapott volt. Ha lettek volna infómorzsák elszórva a történet egészében, akkor talán más a benyomásom róla, de a könyv kétharmada az menekülésből és az ellenséggel való harcból áll. Hanna és Nik egyébként szimpi volt, aranyos, ahogy egymásra találnak.
Összességében jó volt olvasni, de a vége nálam elégge elvett az élményből. Ha kidolgozottabb a plot twist és jobb a pacing, akkor szerintem jobban tetszik. Az Obsidio ettől függetlenül is érdekel, de ezt a fáradalmat, amit az utolsó 100 oldal okozott, még ki kell pihennem.

LuciaBane>!
Amie Kaufman – Jay Kristoff: Gemina

Második rész, muszáj volt nekiülni annyira tetszett az első.
A nagyon chates részek annyira nem tetszettek, de Hanna és Nik is nagyon szimpi volt, így igyekeztem, de érdekes volt és gyorsan haladt, szóval az pozitív. Főleg miután beindult a történet, megint elkapott a gépszíj.

A varázsa és izgalma ugyanúgy meg volt és WOW még mindig nagyon jó. Még mindig lendületes, sodró, zseniális és a szereplők egyre szerethetőbbek, ahogy a törte halad előre.
Új kedvenc karakterem van: Ella, nem semmi a kiscsaj. Nagyon megszerettem őt.

Egy darabig spoiler csak nagyon élveztem, de utána megint annyira zseniális és annyira izgalmas lett, és nagyon örültem még egy dolognak spoiler
Szóval ez a sorozat meg mindig WOW kategória

Donnelly, H: We were just getting started.
Donnelly, H: You wanna know how it ends?

lady_bookworm_14 P>!

Pauchok: This fem got the skills, and the others can't match it
Pauchok: This fem got an itch, and boy you can scratch it
Pauchok: I don't wancha money, I just wancha honey *uh*
Pauchok: I don't wanna ring, I just wanna something something
Nik M: stop
Nik M: PLEASE GOD JESUS STOP

Kapcsolódó szócikkek: Ella Malikova · Nik Malikov

[…]
GRANT, Kady: Yes. But you're not going to like it.
BOLL, Syra: I'm getting used to that experience. Go on.

Kapcsolódó szócikkek: Kady Grant · Syra Boll
lady_bookworm_14 P>!

Nik M: ya ok, but shouldn't we all have like codenames and whatnot
Pauchok: FFS r u 7 years old
Nik M: 9 at least
Pauchok: ok, fine how's that
LittleNikisDrivingtheBus: how's wut
LittleNikisDrivingtheBus: o … u cuz.
Hanna D: Holy …ing..
Hanna D: That lays it out pretty clearly.
LittleNikisDrivingtheBus: BeiTech, what the living …
LittleNikisDrivingtheBus: Jesus Christ, ella can you PLEASE change my …ing name this … is serious
Pauchok: fine
MrSerious: BeiTech, what the living …
SirLancelot: …
Pauchok: well said, u silver-tongued devil u
SirLancelot: GODDAMN IT CHANGE MY …ING NAME BACK

Kapcsolódó szócikkek: Ella Malikova · Hanna Donnelly · Nik Malikov
gcsecsey>!

AIDAN: The concept of fortune is nonsensical, but Kady is insisting I wish you both good luck anyway.
AIDAN: So good luck, Hanna Donnelly.
AIDAN: The universe itself depends on you.
AIDAN: …No pressure.

Kapcsolódó szócikkek: AIDAN · Hanna Donnelly · Kady Grant
Tessa_>!

Nik M: i read this book when i was in slam. some german fucker, i dunno. he said when you fight a monster, b careful you don't became the monster
Nik M: or something
Nik M: don't become the monster Hanna
Hanna D: I won't.

Kapcsolódó szócikkek: Hanna Donnelly
Naiva P>!

I'm not going to sit here and spitball about hyperspatial reality theory with a psychopathic calculator. This conversation is over.

sentimentalfrappe P>!

Nik M: “Patience and Silence had one beautiful daughter. And her name was Vengeance.”

Kapcsolódó szócikkek: Nik Malikov
sentimentalfrappe P>!

Hanna D: We have a lot on our side. Skills and resources they don’t expect.
Nik M: erm, like wut? i think i was in slam the day they taught counter-terrorism in school
Nik M: i CAN make a shank out of a toothbrush
Nik M: but alas, I have no toothbrush on me

Kapcsolódó szócikkek: Hanna Donnelly · Nik Malikov
lady_bookworm_14 P>!

Hanna D: Nik, I’ll see you soon :)
Nik M: i’ll dress sexy
Pauchok: seriously, someone ****ing kill me

Kapcsolódó szócikkek: Ella Malikova · Hanna Donnelly · Nik Malikov
Noctua P>!

Yes, he was typing on the run, so his spelling is ufkcde. See what I did there?

Kapcsolódó szócikkek: Nik Malikov

The Illuminae Files sorozat · Összehasonlítás