Léna ​rózsatánca (Léna 2.) 14 csillagozás

Amelie Benn: Léna rózsatánca

Amikor Léna varázslatos balettszoknyája felragyog, már tudja, hogy barátnői a Tündérligetben bajban vannak. Egy gyors forgás, és máris ott van közöttük. A tündérbalerinák elpanaszolják, hogy egy ronda mocsári szörny elrabolta a társukat, Ibolyát. Nélküle viszont nem tudják eltáncolni a virágbalettet, ám akkor az összes virág elveszíti a színét! A barátnők Léna vezetésével nekivágnak a sivatagnak, hogy kiszabadítsák a kis tündért. Vajon mi lesz a közelgő ünnepi előadással?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvass velem! Manó Könyvek

Manó Könyvek, Budapest, 2014
96 oldal · ISBN: 9786155385728 · Fordította: Mesés Péter · Illusztrálta: Betina Gotzen-Beek

Zanit>!
Amelie Benn: Léna rózsatánca

Nagyon szeretem az egész sorozatot, mindig a kislányommal közösen olvassuk ezeket a könyveket.
Jó ötlet, hogy a kisiskolások eleinte csak a nagybetűs részt olvassák, később pedig már boldogulnak a teljes szöveggel.
Maga a történet nagyon cuki, igazi kis csajos mese. A rajzok nagyon szépek.
Magamtól persze nem állnék neki mesét olvasni, de így, a lányommal együtt nagyon jó kis közös program, plusz tudja gyakorolni az olvasást (és remélem, Ő is imád majd később olvasni).

Szivecskedo P>!
Amelie Benn: Léna rózsatánca

Önálló olvasás megszerettetése végett kapta kölcsön az osztályfőnökétől a Nagylány (8 éves). Tökéletes választás :) a két kisebb (6, 3) is szerette, nekik olvastam el az egészet egyben.
Kis Harry Potter koppintás van benne, annyi baj legyen…

Zenike>!
Amelie Benn: Léna rózsatánca

Ez a hét éves lányom profilja. Most még együtt olvassuk a könyveket.
Nagyon szeretjük ezt a sorozatot, gyönyörűek a rajzok.
Zeni értékelése:" szomorú voltam, amikor Ibolyát elkapták, de szerencsére minden jóra fordult. Nagyon tetszett az egész könyv."

erabig>!
Amelie Benn: Léna rózsatánca

Semmi különös… A történet a mai világban egyre nagyobb figyelmet kapó balett bűvkörében zajlik. Természetesen a tündérek sem hiányozhatnak. Kell még egy gonosz, aki mindent összekuszál, és akit a végére jól helyre raknak. Így lesz egész egy mai modern mese.
Sajnos nyomába se ér a régi meséknek.

Léna sorozat · Összehasonlítás