Fighting ​Destiny (The Fae Chronicles 1.) 27 csillagozás

Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Have ​you ever heard of the old Celtic legends of the Fae – beautiful, magical, and deadly creatures that have a love of messing with humans just for kicks and giggles?

Welcome to my world.

What started out as a strange assignment, lead to one of the most gruesome murder mysteries of our times. My friends and I are set and determined to find out who is killing off Fae and Witches alike.

Couple of problems in the way – I hate the Fae and the Prince of the Dark Fae is bound and determined that I work for him. He’s a rude, overbearing egotistical ass with a compulsive need to possess, dominate and control me. Oh – did I mention that he is absolutely sex-on-a-stick gorgeous and he makes me feel things that I never ever wanted to feel for a Fae…every time he touches me or looks at me with those dangerous golden eyes he seems to pull me further in under his spell, despite my better judgment.

My friends and I can’t trust anyone and nothing is as it seems on… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

438 oldal · ASIN: B00D5M4PTM

Nikolett0907 P>!
Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Ezt a sorozatot nem tagadom, a borítója miatt néztem ki magamnak.
Valami elképesztő szexi és szemet gyönyörködtető a számomra.
Persze, könyvolvasón nem adja vissza úgy, mintha papírformában lenne meg, de sajnos csak így volt kapható.
Ami a kötet belsejét illeti az eszem megáll.
Alig bírtam lerakni, sőt mi több, bizonyos részeket többször újraolvastam.
És megint találtam egy hárembe illő karaktert, pedig nem gyűjtöm őket.
Még egy ilyen ősembert, mint Ryder.
Voltak részek ahol azért velem emberére akadt volna, enyhén szólva megcsapkodtam volna egy péklapáttal, ugyanakkor ha nem ilyen lenne valószínű nem is hatna rám ennyire.

Ettől függetlenül a kötet nagyon intenzív, pulzál és nem enged az utolsó soráig.
Néhol fullasztónak találtam a történteket, de összességében nekem ebből a világból nem elég és alig várom, hogy olvashassam a következő részt.

Hatalmas kedvenc!♥

Ashriver>!
Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Hogy mennyire egy egocentrikuss, frusztráló, kontrollmániás egy ősember ez a Ryder. Az agyam eldobom tőle! Imádom :D Annyira idegesített a stílusa, az önteltsége. Az egész karakter irritált. Minden egyes sorát imádtam olvasni egy nagy vigyorral a fejemen. Csak úgy habzsoltam a lapokat. Tele voltam érzelmekkel, kész voltam robbanni, viccees volt és szarkasztikus. Egyszerűen odáig meg vissza voltam tőle. A Sötét Herceg nem egy délceg ifjú, aki megmenti a bajba jutott hölgyet. Ő maga a nagy gonosz, aki ördögi vigyorral láncol az ágyához és kényére-kedvére használja a testedet, amíg csak kedve tartja és utána otthagy maga mögött, vissza sem néz, keresve a következő áldozatát. Syn nem áldozat. Ő túlélő. És Rydert is túl fogja élni, bármit is kell közben elszenvednie, élveznie. Belevaló, nagyszájú és bármit, BÁRMIT! megtenne a kovenjéért és azokért, akiket fontosnak tart. Sok rossz történt vele már eddig is, de a java még csak hátra van. Szenvedni fog és Ryder lesz az, aki megmenti. Még ha a hajánál fogva is kell majd elráncigálni Syn-t a halál kapujából.
Tömör gyönyör olvasni, ahogy kialakul, az akaratuk ellenére, egy erős kapcsolat közöttük. Egyiküknek sem tetszik, de nem tudank elmenekülni előle, egymás elől.
Ajánlom!

Mrs_Curran_Lennart P>!
Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Wow, nagyon jó kis történet volt. Mintha a Merry Gentryt keresztezték volna a Tündérkrónikákkal. Egy badass hősnő, Syn, aki egy boszorkányokat foglalkoztató szervezet,a Guild megbízásából dolgozik és egy sötét, félelmetes Fae, Ryder. Elég katasztrofálisan indul a kapcsolatuk. ráadásul Syn gyűlöli a Fae-t. A vonzódás azonban megvan, és Ryder nem is nyugszik addig, amíg le nem dönti a lányt a lábáról. Közben egy sorozatgyilkos szedi halhatatlan áldozatait, találkozunk egy klubban Vlad Tepessel és váratlan fordulatok is bekövetkeznek. Néhány forró jelenet is fűszerezi a történetet, de a hőseink még sem omlanak csak úgy egymás karjába. Az utolsó meglepő fordulat után pedig jön a jó kis függővégünk.
Nyelvgyakorlásnak is kiváló, alig volt ismeretlen szó. Könnyen olvasható történet.

Toffy_Sentellion>!

MOAAAR!!!!! Imádom!
Rohadtul bejön ez a könyv és Ryder…. *OMG*
A főhősnő is igazi badass, amiért külön köszönet és meghajlás, meg tapsvihar az írónőnek.
Ryder… Az a fae pasi… Elején tényleg félelmetes, de persze tipikus badass pasi ő is. Totálisan a most akarom listára került. :D
Eltekintve az elején néhol esdeklő szóhasználattól… (A könyv elején sokszor ugyan azok a szavak ismétlődnek, de ebből is kimászik az írónő.)
Még ömlengek hosszabban is. *elmegy bejegyzést írni*

Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Wow! Hát itt aztán volt minden: boszorkányok, mágia, démonok, sötét és világos Fae-k, véreskük, covenek, lélekkötés, mind-fucking, alakváltó bűbáj, pszichopata gyilkos, szextől zombivá válás, nekromancia, vámpírok, Vlad Tepes, élő „karácsonyfa” főhősnő, Nagy Hajsza.. Hogy csak néhányat kiemeljek. ^^
A könyv elején felmerült bennem, hogy ez esetleg Tündérkrónikák fanficnek készült-e, mert sok a hasonlóság (maga a főhős pasi, akinek „emberei” vannak, az egész Fae dolog, a kéjjel ölő tüncikék, a Vad Hajsza stb.), de a végeredmény szerintem elég jól sikerült, akár így volt, akár nem.
Ami borzasztóan zavart, az az állandó szóismétlés. Fejezeteken keresztül, mintha ugyanabból a nem túl bő szókészletből gazdálkodott volna az írónő. Aztán fogta magát, elővett egy újabb készletet és kezdődött elölről az egész. És tuti biztosan állíthatom, hogy rekordot döntött az egy könyvben legtöbbször előforduló „fuck” szó versenyben. Ha valaki esetleg összeszámolná, leborulnék a nagysága előtt :) Becsléseim szerint, ha minden egyes fuck/fucking után megittam volna egy feles tequilát, minimum egy hétig merev részeg lennék! XD Úgyhogy én simán megváltoztatnám a címet is Fucking Destiny-re, sokkal jobban passzolna :D
A szereplőkről:
Synthia, a főhősnő. A neve szerintem szörnyű, maradjon csak simán Syn vagy Pet ;). Nem zártam a szívembe, mégsem tudok róla rosszat mondani. Nem idegesítő, sőt igazi vagány csajszi, jó nagy szájjal megáldva. :D
A pasi: Ryder. Hmm, vele az elején gondban voltam, mert ijesztőnek akarta az írónő beállítani a mi Dark Prince-ünket, és ez olyan jól sikerült, hogy én bizony tényleg féltem tőle. Mondjuk úgy, hogy erősen egyensúlyozott a seggfejség és az erőszak határán.. De a későbbiekben azért sikerült közelebb kerülnie hozzám khmm, khmm.. Maradjunk annyiban, hogy Ryder új értelmet adott a badass szónak.
A mellékszereplők az elején nem voltak túl meghatározóak, de pár fordulat itt, pár megdöbbentő részlet ott, és mindjárt mindenki számít a történet szempontjából!
Van néhány váltott szemszögű rész is a könyvben, amire csak a „she” vagy épp „he” használatából jöttem rá.. XD
A történet: adva van Syn, a különleges boszi és a Sötét Herceg, adjunk hozzá egy nem túl barátságos szerződést, egy sorozatgyilkost, pár halott halhatatlant (!), épp elég erotikát és jó sok mágiát. A gyenge pont: a szex. Igen. Kár volt ennyire erőltetni, elég lett volna csak olyan Nalini vagy Moning féle leírás. Fejemet vertem a falba a huszadik „wet” és „tight” után. Köszi, felfogtam, a csaj nedves és szűk, a pasi meg akkora, hogy kb húsz percig tartott eljutni A-ból B-be.. XD Wáááá! Kár érte. A krimi szál egy kicsit olyan Guild Hunteres, és igazából a történet végére sem jutunk sokkal közelebb a megoldáshoz. Viszont a számos elméletet, ami olvasás közben megfordult a fejemben, sikerült mind kizárni, úgyhogy most mondhatni clueless vagyok a főgonoszt illetően.
Egyszóval a történet nem igazán kiszámítható, sőt voltak benne olyan fordulatok, hogy csak ámultam és bámultam. Itt aztán tényleg senki sem az, aminek (vagy akinek) látszik! És a világ, amiben az egész történet játszódik, nagyon jó, érdekes és baromi összetett. Nemsokára jöhet a következő rész!

Gabriella666_Sentellion>!
Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Hmm, lehet hogy most épp jó passzban kapott el ez a könyv de eskü nekem tetszik.
A főszereplő csaj nem az a nyivákolós fajta aki beborul az első „pofon” után, hanem úszik az árral és megpróbálja mindenből kihozni a legjobbat amit csak lehet. Mindennél fontosabb neki a „családja” és mindent megtesz hogy megvédje őket. Szegénynek kijutott a csapásokból bőven, de képes még mindig teljes erő bedobással szembenézni az újabb kihívásokkal. Viszont úgy néz ki létezik az feladat amibe még neki is beletörhet a bicskája, mikor is kényszerűségből együtt kell dolgoznia a Sötét Herceggel. Ryder, hmmm igen, ő az a fajta alfa hím akit szívesen beledobnál a jeges Dunába néha, de utána meg persze hozzábújnál hogy jól felmelegítsd. :D Nem egyszerű, egy igazi bunkó, tényleg…De még is van benne valami szexi ami vonzza az ember embert mint az a bizonyos légycsapda a legyet, hogy tudod a vesztedbe mész mégis megbabonázva sétálsz felé. Örülök, hogy ilyen pasit kaptunk, mert nem kellett tartani az insta love és az azonnal ömlő szirup veszélyeitől sem. De mégis olyan megmagyarázhatatlan szenvedély van a főszereplők között hogy nehéz lenne tagadni akármennyire is utálják egymást az elején, elkerülhetetlen hogy ők együtt legyenek… Ryder" igazi" Fae herceg, a sötétebb fajta tudja hogy van hatalma és használja is. Egy másik ősi világból jött és nem feltétlen érdeklik az emberi világ szabályai. Más az értékrendje és nem idomul nem válik valaki mássá csak mert szembejött egy lány aki befészkelte magát a tudatába de nem szándékozik miatta a fehérlovas herceggé válni, csupán szeretné megfejteni és összeraknia puzzle darabkáit, mert valljuk be bőven van rejtély Syn körül.
A világ érdekes, illetve az lenne ha többet megtudnánk róla de még csak csepegtetve kapjuk az infókat a és így lassan áll össze az egész az ember fejében. Jó lenne többet megtudni a Fae-ekről és az úgy a háttérről…
A felállás Ryder oldalán egy kicsit Moningosra sikeredett és néha olyan érzésem volt mintha Ryodenről olvasnék :D Na meg a sex meg a Fae-ek kapcsolata…de ezzel nem volt bajom. Sőt. Ellenben…az a rohadt sok „Fuck” mármint maga a szó….Ennyi fuckos káromkodást összesen 10 másik keményebb nyelvű könyvben olvashatsz. Borzasztó volt, már ott tartottam hogy próbáltam én máshogy behelyettesíteni. Értem én, nyomatékosítsuk a dolgokat de azért lehetne ennél kicsit kreatívabban is. Na meg a szex jelentetek.Igen hevesek és ez jó is így hiszen nem vanilla szexet vár az ember a Hercegtől, de kb. lehetnék Syn nőgyógyásza is olyan szinten tisztában vagyok a nemesebbik fele szűkösségével és nedvességével… :) Picit erőltetett, ezen még dolgoznia kellett volna az írónőnek, mert látom mi volt a szándéka, csak valahogy nem találta meg a megfelelő eszközt hozzá!

A sztori az viszont teljesen rendben, fogalmam sem volt ki lehet a gyilkosságok mögött és igazából bár a gyilkos maga megvan, még mindig nem tudjuk ki vagy kik vannak a dolog hátterében. Elég hátborzongató és tényleg durva dolgok történtek :/
Voltak a könyvben kiszámítható dolgok, amikor tudod hogy valami meg fog történni és voltak dolgok amire nem számíthatsz. Egy különösen szíven ütött a végén :'(

A mellékszereplők szuperek mindenkinek megvan a maga helye és szerepe. Adam nagyon a szívemhez nőtt és remélem soha de soha nem történik vele többé semmi rossz!!!!
A könyv vége úgy ért véget, hogy igencsak kaparnám a falat a folytatásért ha nem lenne már meg, szóval ha egyszer elkezded és beszippant ez a sötét világ akkor készülj, úgy hogy egy darabig a rabja is maradsz :)

Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Érdekes volt a könyv, kíváncsi vagyok, hogy mik derülnek még ki, de nem vagyok feltétlenül lenyűgözve.
Syn erős karakternek van beállítva, azonban időnként ezt nem így éreztem. A múltja tragikus és titokzatos, bár van pár tippem, hogy mi is állhat a háttérben.
Ryder tipikusan SoB karakternek van feltüntetve, akinek azért van gondoskodó oldala is. Hát… én az elején párszor jól fejbe vertem volna valamivel. Később már voltak jó pillanatai.
Adam érdekes, róla szeretnék többet megtudni. Ryder társai közül is látok néhányban potenciált.
A nyomozós rész közepes volt. Ami kiderült az váratlan volt, de amíg odajutottak, az nem volt túl sok agymunka eredménye…
Örülnék, ha a későbbiekben kissé fejlődne nyelvi szempontból a történet, mert bár magyarul kifejezetten zavar a könyvekben a nem odaillő beszéd, angolul szemet szoktam hunyni felette, azonban itt annyi f*ck-ot olvashattam, hogy egész évre elég volt.
A világfelépítés kidolgozatlan még, de ha jól oldja meg a dolgát a szerző, akkor bármi lehet, hiszen tündérek, vámpírok, és boszorkányok is vannak eddig a szereplők között.
Most, hogy végeztem az első résszel azt mondhatom, hogy nagyon érezhető Moning hatása. Ami nem gond, ha a későbbiekben az írónő elszakad ettől és saját képére formálja a sorozatot. Ugyanis Ryder nem Barrons, esetleg halvány utánzat, és Syn sem Mac. Bár az ő esetükben nem érezhető annyira az erős párhuzam.
Érdekel, hogy a sorozat végére hova is fogunk eljutni, mi az, amitől óvták Synt, és mi is ő. Valamint, hogy Ryder-nek mik a céljai. Emiatt biztos, hogy folytatni fogom a történetet és remélem, hogy egyre jobb lesz, a hibák kijavításra kerülnek és nem kell majd csalódnom.

andie88_Sentellion>!
Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Végig azon gondolkoztam, hogy mikor adhatták ki ezt, mert kb minden nagy PNR és UF bestsellerből csórhatott valamit. Annyira nem zavart, mert legalább színes lett a világfelépítés :D Bár érezhető, hogy némelyik új információ nem volt előre tervezve és csak úgy random jöhetett az ötlet az írónőnek.

Igazából egyik szereplőt se szerettem meg, Ryder a legnagyobb gyökér a világon – ez már nekem is sok lenne :D Syn meg nem tudja eldönteni, hogy tökös vagy damsel in distress. Viszont a macska-egér játék (ami inkább nagymacska) nálam mindig bejön, úgyhogy bírtam őket együtt. Erotikusabb volt, mint gondoltam (bár nem értem mit vártam, csak rá kell nézni a borítóra), tele annak klisés, nyomdafestéket nem tűrő mondataival.

Az is tuti, hogy egy szerkesztőt sem látott ez a könyv. Még magánkiadáshoz képest is tele volt hibákkal. Nem vett el az élvezetből, csak senki ne ezzel próbáljon megtanulni angolul :D

Viszont el tudta érni azt, amit már régóta egy könyv sem: érdekelt a nyomozós rész (ja az is volt, nem csak porno). Jól fel volt építve, izgalmas volt, kreatív és nem lett túl happy a vége. A sorozatot átívelő szál is nagyon misztikus, úgyhogy már csak azért is folytatni fogom.

repe993 P>!
Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Majdnem jó volt, már majdnem, csak egy egészen kicsi hiányzott!
Ahogy olvastam, kissé olyan érzésem volt, mintha egy órási előjáték lenne, ami aztán a ~300. oldal környékén teljesedett be, de mégsem hoztam meg azt a katartikus érzést, mint vártam. Annak ellenére, hogy Ryder és Synthia között izzik a levegő, és teljesen egyértelmű volt az elejétől kezdve, hogy ők össze fognak állni, mint a lovak a zabban, erkölcsileg aggályosnak találtam, hogy Rydernek menyasszonya van, még ha végén (közepén) kis is derül, hogy hamis a baba. Nem kellett volna ennyire belemerülnia részletekbe, ahogy @Caladril is írta, ebben az esetben a kevesebb több lett volna.
A háttérsztori érdekesebb volt, jobb lett volna többet megtudni a fea-k kultúrájáról, mitől sötét a sötét tünde, és mitől világos a világos. spoiler
A függővéget nem igazán értem a végén, annyira nem hozott lázba, hogy benevezzek a folytatásra, sokkal inkább érdekelne, mi is Ryder valójában.

Történet: ★★
Írásmód: ★★
Nyelvhelyesség: ★★
Felépítés/szerkesztés: ★☆
Külső megjelenés: ★★

rikkabe>!
Amelia Hutchins: Fighting Destiny

Nem lett volna rossz, de nekem kicsit vulgáris volt és amikor Ryder fejébe néha beleláthattunk, sokat nem tett a történethez. Azért folytatni fogom, mert maga a történet és a világ nem rossz, csak lehetett volna sokkal jobban tálalni.

Caladril>!

I'm that good, seriously. Sometimes I scared myself with just how badass I am.

Tufuka>!

A few things go through your mind when you do something stupid. Like, oh hell this was stupid, along with that moment of perfect clarity of this might be the last stupid thing you ever do.

Caladril>!

My traitorous body wanted more, my mind wanted him dead.

Tufuka>!

“Destiny doesn’t ask you if you want it Syn, it just forces it into your lap and you deal with it. […]"

Tufuka>!

“I’ll be strong for you Syn, if you need it. You don’t always have to be the strong one, I’ll be your glue if you want to crumble, I’ll hold you together,” he said lifting his eyes and meeting mine.
“And what if you’re what’s making me crumble Ryder, what then?”
His lips lifted into his sexy smirk. “Then I’ll put you back together. I will never tear you down Syn. I will always protect you from anything and everything that would. I’ve yet to find anything in this world or any other who can take me on—keep that in mind,” he said lifting his eyes to meet mine before he started to turn away.

Mrs_Curran_Lennart P>!

You have no sway over the Vampires, they could get seriously pissed if we go there asking questions.”
“Not if we enter someone in one of the many contests they run over at the Nightshade it’s a club that Vlad runs.”
“Uh, Vlad…as in Vlad freaking Tepesh. As in freaking Dracula himself. Great idea, good luck with that.” I wasn’t an idiot. Vlad loved to bite and I wasn’t into it. I had also heard he was skilled in the art of killing anyone with a beating pulse which I had.

Tufuka>!

“Afraid little itchy Witchy?” He purred from the other side, his hands resting on the hood as if he was readying to jump over it.
“Should I be?” I retorted raising my brow line. I should be. I could see it in his eyes.
“Very,” his lips twisted up into a full out smirk.

Tufuka>!

„ […] Love is more than just feeling something Syn, it’s the connection of two souls that intertwine and cannot be without the other. It’s not just saying you love someone, its showing them with every fucking breath you take, every look. It just is, simple as that. That kind of love doesn’t die. It withers the soul without the other to keep it alive. […]”

The Fae Chronicles sorozat · Összehasonlítás