Fundi ​óvodába megy (Fundi 1.) 31 csillagozás

Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

Milyen érzésekkel indul Fundi első nap az óvodába?
Mint minden gyerek, ő is izgul, vajon hogy fogja érezni magát az új környezetben, talál-e magának játszótársat.
A mesekönyv bemutatja, milyen nagy öröm barátokat szerezni, és milyen fontos egymás elfogadása.
Ajánljuk óvodáskorú gyerekeknek, akik nyugodt, meghitt történetre vágynak, kedves mesefigurákkal.
Horváth Ágnes, a mesekönyv illusztrátora egyedi hangulatú, kellemes színvilágú képeken jeleníti meg a szerző, Ambrus Izabella történetét.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Tinta, Budapest, 2016
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634090731 · Illusztrálta: Horváth Ágnes

ziara>!
Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

Adélkával könyvtárazni voltunk, és én közben ezt a könyvet is elolvastam. Kedves, de semmi újat nem mond az óvodáról, ami meglehetően sok gyerekkönyv témája, de a rajzok nagyon tetszettek, különös, visszafogott színviláguk van.

meseanyu P>!
Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

Olyan kis esetlen az egész, a rajzok és a történet is. Értem én, hogy azt akarja üzenni, hogy fogadjuk el egymást (ilyenből viszont vannak sokkal jobbak is), de valahogy olyan fura az egész, inkább taszító, mint vonzó.

Uzsonna>!
Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

Háát… a történet jó lehet az első óvodai élmények feldolgozására. A rajzok nekem nagyon nem jöttek be… van amelyik állatot be sem tudtam azonosítani (a félszeműt), szegény hörcsög meg olyan, mint egy két lábon álló golyó…

Trudiz >!
Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

Fundi, a dundi kerek macs,
-kicsit meglepő gondolat-.
Első óvodai hőstette
segíti a beilleszkedésbe.

Mircsi P>!
Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

Jobban szeretem az élénk színűbb könyveket. Fundi formája tetszett, de a háttér, meg néhány szereplő úgy nézett ki, mintha én rajzoltam volna Paintben…XD Amúgy aranyos sztori, óvodába menéstől szorongó gyerekeknek biztos segít.

Baba082>!
Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

Rövid, kedves kis sztori Fundiról, a guruló kis cicáról, aki végre oviba mehet. Minden tetszett Andrisnak, különösen a leragasztott szemű kis ovis társ, és a mongúz, aki valójában maki. Azon mondjuk most először gondolkodott el, hogy ahogy Fundi anyukája is hazamegy, úgy én is ott fogom hagyni őt az oviba szeptembertől, ez nem tetszett neki. Pedig tudja, sokat mesélünk neki arról milyen jó móka az ovi, és mire számíthat ott majd. Nos, ahogy Fundi is csak kicsit kámpicsorodott el, úgy Andris is megígérte, hogy megvár majd az oviban, míg érte megyek, és csak kicsit fog sajnálni.

Zsófi03>!
Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

Nagyon aranyos történet egy kerek kiscicáról és a félelmeiről az első óvodai nap előtt. Kifejezetten tetszett az is, hogy szóba kerülnek benne bizonyos testi fogyatékosságok. A rajzok aranyosak es a színvilága nagyon szép. Az unokaöcséimnek vettem a könyvet, akik azóta már inkább iskolába készülnek, de annyira szeretik Fundit, hogy mindig el kell olvasnom, amikor átjönnek hozzám.

tbkrisztina>!
Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

A könyvtárban látta meg a kisfiam, az aranyos rajzok megtetszettek neki. Bár mi már kinőttük, azért helyben elolvastuk. A fülszöveg jól hangzik, de a mese rövid lélegzetvételű és rettenetesen egyszerű, szerintem egy óvodába induló gyerek ennél már többet is elbír. Cicamániás gyerekeknek nyerő lehet.

Zsebilany>!
Ambrus Izabella: Fundi óvodába megy

Könyvtrárban megtetszett a figura, elhoztuk, egyszer egynek egy este jó volt. Jó, hogy van benne mindenféle szereplő, szemüveges, sánta, ikerpár.

Fundi sorozat · Összehasonlítás