Fundi ​és a kézmosás (Fundi 2.) 5 csillagozás

Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

A kezdeti izgalmak ellenére Fundi immár nagyon szeret óvodába járni és a társaival játszani.
Egy váratlan betegség azonban napokra megakadályozza, hogy óvodába menjen… Fundi nagyon szomorú emiatt, de rájön, hogy nem felesleges nyűg a kézmosás, és hogy hamarabb meggyógyul, ha követi a doktor bácsi utasításait…

Eredeti megjelenés éve: 2017

Tinta, 2017
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634091042 · Illusztrálta: Horváth Ágnes

Ninácska P
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Sok gyerek van, aki nem szeret kezet mosni, Nekik jó választás lehet ez a kedves könyvecske.
A rajzok kissé furák, a történet viszont nagyon bájos.

Honey_Fly P
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Fundi anyukájának javaslom, hogy dietetikushoz is vigye el gyermekét mielőtt összekeveri egy szürke pamutgombolyaggal és pulcsit köt belőle. A többi állatra nem jöttem rá, hogy mik. Borzalmas grafika, injekciós rémisztgetéssel kézmosásra intő történet. Uhh…

icu79 P
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Nem igazán érintett meg ez a mese a kiscicáról (csak tippelem, hogy cica), aki rendszeresen elsumákolja a kézmosást, aminek aztán viselheti a súlyos következményeit. Ráadásul, VIGYÁZAT, mert a könyv ötletet ad az aprónépnek a rossz ízű gyógyszer eltüntetésévél kapcsolatban…
A rajzok sem tetszettek, van benne valami erős disszonancia, ami zavaró: a háttér nagyon szögletes és rendezett, de a szereplők elnagyoltak, emiatt alig felismerhetőek. Nem ajánlom!

dianna76 P
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

A sorozat első részének nem igazán tetszése után, valamint olvasva az értékeléseket, nem tartottam igényt a mostani rész elolvasására. Viszont ott csücsült Fundi a könyvtár kínálópolcán, ráadásul zsűrilistás, így hát… Elolvastam, de csakis bent a könyvtárban.
Az első benyomásom, hogy ez egy gyerekrémisztő történet. Második benyomásom pedig nem lesz, mert többször nem fogom elolvasni.
A kézmosás fontosságára való figyelemfelkeltés jó alap egy gyermekkönyvhöz. Csak ez a tálalás… Ha nem mosod meg a kezed, azonnal beteg, sőt lázas leszel! S ha lázas beteg vagy, akkor máris csak a szuri segíthet, meg a keserű orvosság! Tényleg?? Fontos a kézmosás, igen! DE! Néha kell egy kis kosz is, hogy erősödjön az a nyavalyás immunrendszer, és tudja, hogy létezik, és dolgoznia kell. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell pl. homokozás-, rajzolás-, tömegközlekedés-, és wc használat után, meg evés előtt kezet mosni.
A másik kivetni valóm a gyógyszerelés. Ugye nem kell egy óvodásnak, de még bizonyos korig vagy értelmi szintig egyik gyereknek sem önállóan bevennie az orvosságot???? Nem kell!!!! A szülőnek ott kell lennie, amíg beveszi. Így hát ez esetben spoiler.
Az illusztrációkról és színvilágról osztom az előző véleményemet.

Tinta, 2017
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634091042 · Illusztrálta: Horváth Ágnes
Carmilla
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Borzasztó ronda, igénytelen, ótvar grafika, sokszor – és jobb formában – elmesélt történet.