Fundi ​és a kézmosás (Fundi 2.) 26 csillagozás

Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

A kezdeti izgalmak ellenére Fundi immár nagyon szeret óvodába járni és a társaival játszani.
Egy váratlan betegség azonban napokra megakadályozza, hogy óvodába menjen… Fundi nagyon szomorú emiatt, de rájön, hogy nem felesleges nyűg a kézmosás, és hogy hamarabb meggyógyul, ha követi a doktor bácsi utasításait…

Eredeti megjelenés éve: 2017

Tinta, 2017
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634091042 · Illusztrálta: Horváth Ágnes

Ninácska P>!
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Sok gyerek van, aki nem szeret kezet mosni, Nekik jó választás lehet ez a kedves könyvecske.
A rajzok kissé furák, a történet viszont nagyon bájos.

ziara>!
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

A kötet színvilága továbbra is tetszik, bár szerintem a gyerekeknek lehet, hogy nem jönne be, mert nem elég hívogató. A figurák helyesek, de a történet túl egyszerű, túl didaktikus, semmi extra.

icu79>!
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Nem igazán érintett meg ez a mese a kiscicáról (csak tippelem, hogy cica), aki rendszeresen elsumákolja a kézmosást, aminek aztán viselheti a súlyos következményeit. Ráadásul, VIGYÁZAT, mert a könyv ötletet ad az aprónépnek a rossz ízű gyógyszer eltüntetésévél kapcsolatban…
A rajzok sem tetszettek, van benne valami erős disszonancia, ami zavaró: a háttér nagyon szögletes és rendezett, de a szereplők elnagyoltak, emiatt alig felismerhetőek. Nem ajánlom!

Zoe27 P>!
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Fundi egy átlagos kiscica, aki bizony szeret kibújni az olyan feladatok alól, amit nem szeret.
Ezzel mind így vagyunk, de sajnos, ahogy mondani szokták „ A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát. " Mindez ha még nem lenne elég mindig lesznek következményei is. Kérjétek meg szüleiteket, hogy olvassák el Nektek ezt a mesét, hogy Ti tanulhassatok Fundi hibájából megelőzve ezzel minden kellemetlenséget.

PTJulia P>!
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

A gyerekeim mostanában elég lazán veszik a kézmosást, így megörultem, hogy a puszta szónoklat helyett/mellett egy jó kis mese.majd rávezeti őket a helyes magatartásra. A hat évesnél ütött, megrettenve konstatálta, hogy tényleg komolyan kell venni a dolgokat kérem szépen. A nyolc éves inkább azt nézte, hogy milyen dagadt a macska. A három éves nem vont le semmilyen következtetést, bár tőle nem is reméltem.
A sztori jó volna, úgy-ahogy eldöcög (bár injekció helyett én állandóan wc-re járattam volna a macskát, az reálisabb következmény, meg legalább leadott volna pár kilót).
Az illusztrációk borzalmasak, a sematikus ppt-paint háttér és a cukiságra törekvő, de kivétel nélkül elhízott állatok megfeküdték a gyomromat. Megyek is kezet mosni, hátha erre is megoldás.

petrozy>!
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Miközben felolvastam a lányaimnak(4,5 és 6,5 évesek), az járt a fejemben, hogy ezt a mesét már kinőttük. A lányokat azonban ez cseppet sem zavarta, estéről estére kérik, hogy olvassam fel.
Az illusztráció is aranyos, finom visszafogott színvilággal.

Baba082>!
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Fundi egy cuki gömbölyű kiscica, aki ebben a kötetben picit pórul jár, amiért nem mosta meg a pracliját.
Szerintem kedves könyv, Andris is élvezte, mielőtt visszavinnénk a könyvtárba, többször el kell olvasni majd még.

Zsebilany>!
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Kislányomnak nagyon bejött, ma már harmadszorra olvasom neki. Remélem, hogy az üzenet is eljutott, hozzá, hogy milyen fontos a kézmosás.

Vörös_Brigitta>!
Ambrus Izabella: Fundi és a kézmosás

Érdekes volt így utólag olvasni, hogy milyen értékeléseket kapott ez a könyv. Talán épp olyan megosztó, mint a Bogyó és Babóca.
Mi olvastuk az ovisat, pont mikor a kicsi fiam megkezdte az ovit 3 évesen, és nagyon megszerette Fundi cicust (bár a beszokással nem volt gond, a 6 éves bátyjával egy csoportba került, és már a hasamban oda járt minden nap, ismerte a gyerekeket, az óvó nénit és a dadust).
Ezt a részt is örömmel szorította magához, hogy ő nagyon szereti Fundit, mikor hazahoztam, mama olvasta el neki akkor, aztán esti mesének újra ezt kérte. Érdekes, mert vele nincs gond, ő mos kezet és a gyógyszert is beveszi, de tetszik neki a könyv és szörnyülködtünk meg fújongtunk Fundi koszos kezét nézve. (A 6 éves is hallgatta elsőre, most este inkább legózott még kicsit közben. Mondjuk ő inkább hajlamos nem megmosni a kezét és a gyógyszert is nehezebben tudtam bevetetni vele régebben.)
Igazából egy egyszerű történet, csak gyerekek helyett állatkölykökkel, én nem érzem erőltetettnek.
Kétségtelen, hogy az illusztráció nagyon rossz (és az anyuka rózsaszín táskája már az előzőben is zavart), és az állatok is csak nehezen felismerhetőek (az ovis kötetben bemutatta őket). Az utolsó oldalon még Fundi egyik füle is lemaradt :(
De egy szónak is száz a vége: a gyerekeimnek tetszik, és a gyerekkönyvnek ez a lényege.

Fundi sorozat · Összehasonlítás