Matematika ​9. 0 csillagozás

Ambrus Gabriella – Frenkel Andor – Kaposiné Pataky Krisztina – Mezei József – Papp Péter – Szabadi László – Szász Antónia – Székely Péter – Szokol Ágnes – Tóth Attila – Vancsó Ödön: Matematika 9.

Hol bújik meg a matematika?
Mi a kapcsolat az államok uniója, pártok koalíciója, az állatrendszertan és a számhalmazok között?
A pénz kamatozik, a pénz inflálódik, pénzt kérünk kölcsön és fektetünk be, részletre vásárlunk – és csak százalékos számítunk?
Lehetséges, hogy matematikaórán sokkal egyszerűbb ffüggvényekről tanulunk, mint amilyeneket nap mint nap használunk?
Vajon milyen középpel lenne érdemesebb jellemeznünk azt, hogy hogyan tanultunk egész évben?
Hogyan kapcsolódik a nagyfogyatkozás a szerkesztésekhez és Thalész tételéhez?

Nekünk szól, a világunkról szól!

Műszaki, Budapest, 2003

Obádovics J. Gyula: Matematika
Hortobágyi István – Rajkovits Zsuzsanna – Wajand Judit: Matematikai, fizikai, kémiai összefüggések
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 10
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 9
Árki Tamás – Konfárné Nagy Klára – Kovács István – Trembeczki Csaba – Urbán János: Sokszínű matematika feladatgyűjtemény 11-12.
Gyapjas Ferenc: Csoportelmélet
Árki Tamás – Konfárné Nagy Klára – Kovács István – Trembeczki Csaba – Urbán János: Sokszínű matematika feladatgyűjtemény 9-10.
Hack Frigyes – Fülöp Ferenc – Kugler Sándorné – Radnai Gyula – Urbán János – Szabados László – Nemerkényi Antal – Balázs Lóránt – Büki András: Négyjegyű függvénytáblázatok, összefüggések és adatok
Korányi Erzsébet: Matematika II. osztály
Korányi Erzsébet – Urbán János: Matematika IV. osztály