Matematika ​10. osztályosok számára 0 csillagozás

Ambrus Gabriella – Bölcskei Attila – Csík Zoltán – Kaposiné Pataky Krisztina – Nagyné Szokol Ágnes – Papp Péter – Szabadi László – Szász Antónia – Tóth Attila – Vancsó Ödön: Matematika 10. osztályosok számára Ambrus Gabriella – Bölcskei Attila – Csík Zoltán – Kaposiné Pataky Krisztina – Nagyné Szokol Ágnes – Papp Péter – Szabadi László – Szász Antónia – Tóth Attila – Vancsó Ödön: Matematika 10. osztályosok számára

Gondoltuk volna, hogy a matematika ennyire behálóz minket?

Legyen szó akár köldök- és testmagasságunk kapcsolatáról, a TOTÓ tippszelvényeinek kitöltéséről.
Gondoltuk volna, hogy már az ókori építőmesterek olyan pontosan ismerték a természet törvényeit, hogy habarcs nélkül is megállt volna az általuk épített boltív?
Vajon mi a kapcsolat egy ókori pestisjárvány, a diavetítés, a fényképezés, a tervrajzok és a pizzaárak között?
Arról nem is szólva, hogy a vidámparkban az óriáskeréken ülve is „komoly matematikán utazunk”.

Műszaki, Budapest, 2008
224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631629668 · Illusztrálta: Bajor Tamás
Műszaki, Budapest, 2003
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 963162966X · Illusztrálta: Bajor Tamás

Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 9
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 10
Hack Frigyes – Fülöp Ferenc – Kugler Sándorné – Radnai Gyula – Urbán János – Szabados László – Nemerkényi Antal – Balázs Lóránt – Büki András: Négyjegyű függvénytáblázatok, összefüggések és adatok
Árki Tamás – Konfárné Nagy Klára – Kovács István – Trembeczki Csaba – Urbán János: Sokszínű matematika feladatgyűjtemény 11-12.
Bogdán Zoltán: Matematika feladatok – ötletek – megoldások II.
Korányi Erzsébet: Egy könyvben a középiskolai matematika
Korányi Erzsébet: Matematika I. osztály
Korányi Erzsébet – Urbán János: Matematika IV. osztály
Hajnal Imre – Számadó László – Békéssy Szilvia: Matematika 9. a gimnáziumok számára
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 11