Rosszfiúk ​Ázsiában 11 csillagozás

Ambrus Attila – Berki Krisztián: Rosszfiúk Ázsiában

Tudsz ​róluk mindent. Az orrod előtt zajlik az életük. Újságcikkek, közösségi oldalak, könyvek, tévéműsorok. Nem tudnak újat mondani.
Vagy mégis? Nem arról van szó, hogy eddig szándékosan félrevezették a nézőket, az olvasókat, s direkt hallgatták el a tényeket. Nem. Csak épp soha, sehol nem nyíltak meg ily módon. Ennyire őszintén, kendőzetlenül. Talán kellett ehhez az együtt eltöltött idő Ázsiában. Talán kellett hozzá ez a különleges barátság kettejük között. Talán kellett hozzá, hogy felnőjenek, hogy érett fejjel tudjanak visszatekinteni a gyerekkorukra, a maguk mögött hagyott múltra, a viselt dolgaikra. Most belemondják az arcodba az igazat. Ez nem kamu, nem fikció, nem reklám, nem bulvár! Ez a valóság! Berki Krisztián és Ambrus Attila az Ázsia Expressz forgatásának éjszakáin a legféltettebb titkairól vallott. Ebből a könyvből kiderül, miről beszélget egymással két macsó, amikor nincsenek körülöttük kamerák. Ismerd meg, ki az a Berki és a Viszkis rabló. Ázsiai… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2018
Alexandra, Pécs, 2018

Ambrus Attila – Berki Krisztián: Rosszfiúk Ázsiában

Meglepően jó. Tudunk róluk sok mindent, előttünk zajlik az életük, mégis meglepnek.Tedd félre az előítéleteid, olvasd és nézd más szemmel, less be a média által adott kép mögé.

AH_magazin>!
Ambrus Attila – Berki Krisztián: Rosszfiúk Ázsiában

Persze mindezek igen érdekesek, és jobbnál jobb sztorikat kapunk. Kifejezetten tetszik benne az a rész, amikor Ambrus Attila arról beszél, hogy milyen fogadtatása van az emberek körében, milyen érzés az, amikor fotózkodni szeretnének vele. Az, hogy szókimondóak és nem rejtik véka alá a véleményüket.

Nem értek mindenben egyet velük, és nem is kell. A könyv az ő látásmódjukat mutatja be, az ő gondolataikat és beszélgetéseiket, és ezek nagyon sokszor elgondolkodtatják az olvasót.

Bővebben: http://www.ahmagazin.com/konyvek/ambrus-attila-es-berki…

Benedek_Eszti>!
Ambrus Attila – Berki Krisztián: Rosszfiúk Ázsiában

Nagyon tetszett a könyben az, hogy igen személyesre vették a figurát. Nem féltek kitárulkonzni az olvasóknak, ezáltal mi is jobban megismerhetjük a két rosszfiút. Attila elmeséli nekünk, hogy – amit már részben tudtunk A Viszkis c. filmből –, a szülei elváltak, édesapja pedig hogy a jóhírét fenntartsa, elperelte őt édesanyjától, ám mégsem ő nevelte, hanem nagyanyja, akinek halála után került a román árvaházba. Valamelyest hasonló történt Berkivel is, akinek édesanyja alkoholista volt, így szintén a nagymama játszott fontos szerepet a fiatal fiú életében.

Mindkettejük élete rosszul kezdődött, pedig a család szerepe nagyon fontos a gyermek fejlődésében. De emellett még számos információval gazdagodhatnak azok, akik kezükbe veszik ezt a könyvet, és szánnak egy kis időt arra, hogy előítéletek nélkül végigolvassák.

A legtöbben, kétségtelenül kíváncsiak lehetünk arra, hogy milyen volt a börtön Ambrusnak. Ahogy azt fentebb is írtam, erről is szó esik, így például megtudhatjuk, hogy honnan jött neki a muzulmán vallás, illetve azt is, hogy például miért volt szükség a csípőprotézisre. Mert Ambrus Attilának csípőprotézise van, és így sikerült megnyerniük az Ázsia Expresszt.

Berki Krisztián kapcsán gyakran hallani, hogy eladta a Fradit. Aki kíváncsi rá, mi járt akkortájt a férfi fejében, az is nézzen bele ebbe a könyvbe, hiszen itt van rá a háttérsztori. Illetve annak is, hogy miért hagyta el kislányának édesanyját.

Bővebben: http://www.ahmagazin.com/konyvek/ambrus-attila-es-berki…

Nagy_Barna>!
Ambrus Attila – Berki Krisztián: Rosszfiúk Ázsiában

Ritkán nézek tévét, de időről időre kiválasztok egy olyan műsort, amit végigkövetek. Ilyen volt legutóbb az Ázsia Expressz. Nagyon érdekesnek találtam, hogy ennyire különböző karakterek (színész, modell, meteorológus, grófnő, műsorvezető, volt bankrabló…) pénz nélkül egy számukra teljesen idegen kultúrában hogyan állják meg a helyüket. Világos volt, hogy ebben a versenyben nem számít, ki honnan jött, vagy mit csinál otthon: meg kell mutatnia, hogyan viseli a nélkülözést, hogy bírja a konfliktusokat és mennyire talpraesett. Szerintem rendkívül tanulságos volt. Nem is maga a játék, hanem hogy mit hozott ki az emberekből. Különösen érdekes volt, amit a reality szereplőként nagyon megosztó Berki Krisztián és a keramikusként dolgozó, korábban bankokat raboló Ambrus Attila csinált Ázsiában. Elgondolkodtató helyzet, mikor egy börtönviselt ember konfrontálódik egy kigyúrt, fiatal üzletemberrel, hogy ne legyen olyan harsány, udvariatlan és agresszív a helyiekkel. Na és az, mennyire megharagszik azért, mert a másik nem tartja be a szavát, később viszont lenyűgöző bizalommal elfogadja őt vezetőnek, mikor látja, hogy mennyire előre tud gondolkodni.

Mikor láttam, hogy könyvet hoztak össze ketten, nem volt kérdés, hogy szeretném megismerni a műsor háttértörténetét. Többnyire nem is okozott csalódást, pontosan ilyen dumákra számítottam. Nem mindenben értek egyet velük, de kétségtelenül érdekes kérdéseket vetnek fel ezek a nem hétköznapi életpályán mozgó emberek. Persze azért senki ne tudományos mélységű eszmefuttatásokra gondoljon. Ez inkább a sok mindent megélt ember gyakorlatias, egyszerű konyhafilozófiája. Ami számomra csalódás volt, hogy valójában mennyire rossz véleménnyel voltak minden egyes versenytársról, az pedig eléggé illúzióromboló volt, hogy kiderült, egyes amulettversenyek győztesében előre megegyeztek a többiekkel.

Ciklon>!
Ambrus Attila – Berki Krisztián: Rosszfiúk Ázsiában

Ambrus Attilával már találkoztam egyszer, amikor a Haramia c. könyve megjelent. Érdekes személyiség, kedvelem. Berkitől viszont eddig a hideg rázott. Kíváncsi voltam, hogy a könyv elolvasása után változik-e a véleményem, megismerek-e egy másik embert, vagy ugyanúgy fogok gondolni rájuk.
Mivel a műsort magát nem láttam (sőt, még csak nem is hallottam róla, ahogy azt sem tudom, kik a legfrissebb VV-"sztárok"), így a leírt élményeik is újak voltak.
30 napig összezárva valakivel, úgy, hogy össze vagytok kötve és mindent együtt kell csinálnotok, nem egyszerű feladat. A legtöbben valószínűleg soha többé nem akarnák látni a másikat, de minimum egy életre megutálják egymást. Ez a két nagyon különböző személyiség azonban – noha voltak nagy vitáik is – kiegészítette egymást, és barátokká váltak.
Eleinte a Viszkis hasonló érzésekkel viseltetett Berki Krisztián iránt, mint én, ugyanazt gondoltuk róla: egy öntelt, nagyképű celebszerűség, így biztos lehettem abban, az ő véleménye nem lesz elfogult.
Aztán erről a nagydarab fickóról kezdtek lehullani az álarcok, és időnként előbukkant Berki Krisztián, az ember. Ám amikor már éppen kedvelni kezdtem volna, tuti, hogy beszólt valami olyat, amitől megint kinyílt a bicska a zsebemben. Jó kis érzelmi hullámvasút volt.
A nőkkel szembeni álláspontjuk és elvárásuk elég őskori, de sajnos ezzel nincsenek egyedül a jelenlegi nagy macsó-férfi társadalomban. Egyszer talán majd kinövik.
Azért fura lehet vágyni az igazi szeretetre, miközben folyamatosan úgy viselkedik valaki, hogy véletlenül se lehessen megszeretni. Skizofrén egy állapot, de én szurkolok!

Juhász_Peti>!
Ambrus Attila – Berki Krisztián: Rosszfiúk Ázsiában

Érdekes, olvasmányos könyv, ami egyszerre jó is és rossz is. Jó, mert személyes és őszinte, viszont pongyola a fogalmazás, jó pár ismétléssel. Három részre osztható tulajdonképpen, az elsőben a két főszereplő egymásról alkotott véleményét és viszonyuk megváltozását ismerhetjük meg számos bölcs vagy szókimondó stílusban a kellő obszcenitást sem nélkülözve.Nagyon tisztán látják a mai világot, legyen az celeb, média vagy politika vonal. A másodikban, ami jóval kisebb terjedelmű, őszintén mesélik el vázlatszerűen magát az Ázsia Expressz sztorit, nem kímélve senki gyengeségét, még önmagukét sem. A harmadikban Berki másik barátjával készít a szerző egy rövid interjút. Sok mindenre rámutat a könyv, gyakran moralizál, de nyílegyenesen pacekba kapjuk meg azt amit legbelül mindenki gondol, csak nem mer kimondani. Mitől is olyan romlott ez a mai világ. Jó lett volna ott lenni és megismerni ezt a másik arcukat, bár Ambrus nem játszik szerepet. Ő valóban ilyen. Nem zsiványabb mint Berki, csak egyszerű de egyenes székely faszi. Ezzel ennyit lehet Magyarországon elérni. Kétszer talpra állt a mínusz egyről, ez nem semmi…Berki figurája számomra még mindig talány.

robinson P>!

Nagyon sok gyerek inkább szeretne bankrabló apukát, mint alkoholistát, mint például én is.

robinson P>!

Viszont az emberekben és az emberi reakciókban rengeteget csalódtam. […] Ne várj semmit és nincs csalódás.

robinson P>!

Mindennap kell egy pici jót csinálni, és ezt az ember vissza fogja kapni.

robinson P>!

Egy párkapcsolaton belül azok az emberek csalják meg a másikat, akik elkezdenek magukban bizonytalanok lenni.

robinson P>!

Rólam is annyi mindent mondanak, ha annak a fele igaz lenne, az egyház már kiátkozott volna, már máglyán is elégettek volna.

robinson P>!

Viszont kíváncsi voltam a személyiségére, és arra, hogy milyen ember lehet. Szerettem volna kibontani őt.

robinson P>!

A közvélemény tudja, miről beszélek, kezdhetném a Postabankkal, ahol a vezér lehúzta a pecsétgyűrűt az ujjáról, és abból kifizette a 3,6 milliós büntetést amit az egészért kapott.

robinson P>!

Kilencéves koromban nekem önellátónak kellett lennem. Már én sem tudom, hogy csináltam, de egy szomszéd se jött át soha segíteni.

robinson P>!

Bár megnyertük, végül úgy döntöttünk, hogy szétosztjuk azt a tizennégymilliót a társaink között.

Bukta_Kàtai_Georgina>!

Az emberek rendszerint egy számmal nagyobb kabátot, házat, autót, akarnak. A lehetőségeik nem engedik, de csak azért csinálják, hogy a szomszédnak meg a rokonnnak megmutassák, hogy ők mekkora fasza gyerekek. Bekerülnek abba a csapdába, amit saját maguk generáltak.