Menyasszonyt ​bérelnék! 172 csillagozás

Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

St. ​Merryn grófjának nőre van szüksége. Szándékai merőben gyakorlatiasak – egy értelmes és elfogadható külsejű hölgyet keres, akivel néhány hétig mint jegyesével jelenhetne meg az előkelő társaság rendezvényein. A megoldás egyszerűnek tűnik: csak fel kell fogadnia egy társalkodónőt, aki busás díjazás ellenében bizonyára szívesen eljátssza majd a menyasszony szerepét.
Csakhogy a megfelelő jelöltre rátalálni sokkal nehezebb, mint gondolta. Már le is mondana tervéről, amikor a sors összehozza az igen határozott fellépésű és talpraesett Elenora Lodge-dzsal. Mivel a lány szorult anyagi helyzetében éppen társalkodónői állást keres, elfogadja a gróf ajánlatát.
Ám hamar megtapasztalja, hogy a férfi Rain Street-i otthonában igen különös dolgok történnek, munkaadója bizony rejteget néhány veszedelmes titkot a világ elől. De Elenorát kemény fából faragták, nem szalad el a veszélyes kalandok elől: rövid idő alatt igazi társává válik a férfinak nagybátyja gyilkosának… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2004

Maecenas, Budapest, 2016
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632032924 · Fordította: F. Nagy Piroska
Maecenas, Budapest, 2004
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632031156 · Fordította: F. Nagy Piroska

Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Már nagyon régóta vadásztam, erre a történetre.
Teljesen ledöbbentem. Nagyon tetszett. Nemhiába, olyan jó a fülszövege.
Az egész könyv nagyon izgalmas volt.
Még csak ismerkedek az írónővel, de eddig minden könyve után kellemes csalódás maradt bennem. Szerethető sztorikat ír.
Ebben a történetben is nagyon kedvelhető főhősöket alkotott. Eleonora és Arthur párosa tökéletes volt. Imádtam őket már az elejétől.
Kalandos és humoros történet ez. Csak ajánlani tudom.

Zsuzsanna_Makai>!
Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Nagyon jó volt újraolvasni ezt a könyvet. Most is nagyon szerettem. Először 4.5 csillagot adtam rá, ezt most módosítottam 5-re. A humort hiányoltam belőle akkor, most valahogy nem éreztem ezt a gondot.
Elenora nagyon jó kis talpraesett, tökös karakter volt, igazi érdekérvényesítő. Könnyen, gyorsan még lehetett kedvelni.
Arthur keményebb dió volt, de csak addig, amíg nem tekintette magukat csapatnak, utána már minden rendben volt.

Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Ez volt az első Amanda Quick regényem, és száz százalékig biztos vagyok benne, hogy nem az utolsó. Kellően történelmi, humoros, és romantikus. Eleonora egy nagyon talpraesett nő, akit véletlenül összehozott a sors az eszes, és jóképű St. Merryn-nel. Mindketten szerethető karakterek voltak, és nagyszerűen kiegészítették egymást. Izgalmas volt, ahogy ők ketten minden akadályt leküzdve próbálják felkeresni a gyilkost. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti a történelmi /romantikus témájú könyveket vagy csak szimplán egy kis kikapcsolódásra vágyik.

Navi>!
Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Nagyon jó kis AQ :) Izgalmas krimiszál, jó páros :) Szerettem Elenore-t, mert életre való, határozott, tenni akaró nő, ugyanakkor nem önző, nem hisztizik. Arthur a tipikus védelmező férfi hatalmas felelősség- és kötelességtudattal. Margaret és Bennett karaktere aranyos volt, bár semmi igazán pluszt nem adtak a sztorihoz. A két barátnő a két véglet :) Az egyik a sótlan, a realitás talaján álló vénkisasszony, a másik pedig a romantikus, szenzációhajhász vénkisasszony. Ők sem tettek hozzá semmit a történethez.
Összességében a két főszereplő elvitte a hátán a könyvet. Jó az alapötlet, de AQ tud ennél sokkal jobbat is :)

Maecenas, Budapest, 2004
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632031156 · Fordította: F. Nagy Piroska
Silverlight>!
Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Egy nyomozós, romantikus történet, az arisztokrata társadalomban játszódva. Egyedi karakterek jelennek meg. Eleonore egy sok megpróbáltatáson átesett nő, aki család és barátok nélkül áll a világban, becsapva és elárulva küzd. Egy igazi küzdő szellem, aki nem esik kétségbe, bármit is sodor elé az élet. St. Merryn egy igazi úriember, aki első olvasatra kicsit keménynek, nem törődőmnek tűnhet, mégis a történet folyamán az olvasó is rájön, hogy sokkal több van a férfi személye mögött. Az eleinte talán ellenszenves férfi, fokozatosan megszeretteti magát, s nem csak az olvasók szemében. Aranyos, érdekes, humoros, titokzatos történet. Tele meglepetésekkel. Ahogy a címe is mutatja egy csalárd szövetkezéssel indul minden, de sokkal több lesz belőle. Bármilyen jó is a történet, a borító borzalmas, megérett már egy új kiadás, új borítóval.

Maecenas, Budapest, 2016
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632032924 · Fordította: F. Nagy Piroska
Dora_Sullivan>!
Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Oké. Tegye fel a kezét akivel hasonló előfordult már!?
…még pedig az, hogy elfelejtette bejelölni az éppen aktuális olvasmányoknál, a már korábban befejezett könyvet…

Az enyém magasban fent…szégyenlős mosoly kíséretében…ugyanis tökre megfeledkeztem arról, hogy ennél nem jelöltem be, hogy elolvastam már… De ami késik, nem múlik.. Ugye?!

Na de hogy rátérjek a könyvre…. Imádtam!!! Quick-től az eddig olvasott könyvei közül, nálam eddig ez viszi a legmagasabban a pálmát. :-)

Amanda eme könyvénél sem szűkölködött az izgalmakkal, a rejtélyekkel/titkokkal, ahogyan a humoros szenvedélyes pillanatokkal. Aminek én csak örülni tudok. :-)

A karakterek pedig, legyenek azok pozitív avagy negatív szereppel felruházva, egytől -egyik nagyon jól lettek belekalkulálva ebbe a könyvbe.
Különösen Arthur és Elenora. Akik remek párost alkottak. Avagy a mellékszereplők Bennett és Margeret, akiket a szívembe sikerült zárni. Vagy akár maga a rossz fiú…akinek egészen a végéig rejtve volt a kiléte… Ami külön tetszett nekem. Örültem, hogy a kilétére csak a végén derült fény, mert így csak még izgalmasabbá vált számomra a történet. :-)

Garantált, hogy újra olvasós lesz. ;-) :-)

catilde>!
Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Az eleje ennek is nagyon jól indult, de utána egyre laposabb lett. Utána meg csak azt éreztem, hogy az írónő csak húzza, mint a rétes tésztát. Pedig sokat vártam ettől a kötettől.

Agatha>!
Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Csillagos ötös volt a kezdés – nagyon jó ötlet volt, hogy főhősünk korábbi kellemetlen tapasztalata miatt új menyasszonyát tisztán üzleti alapon, okosan fogja kiválasztani. Ordít erről a szituációról, hogy ember tervez, a NŐ meg végez. Mert a nő már nem egy hamvas elsőbálozó, hanem olyan valaki, aki csalódott már szerelemben, saját családjában, így kellő elképzeléssel és határozottsággal rendelkezik. El tudjátok képzelni, micsoda szócsaták zajlottak, micsoda nem várt gondjai lettek a gróf úrnak.
De le kell vonnom egy csillagot – a rejtély-szál, a titokzatos idegen, aki a gróf életére tör, a titkos fegyver, a régi alkimista szövetség – hát eléggé gyermetegre sikerült, egy másodpercet sem izgultam, sőt megkockáztatom, nem is érdekelt a történetnek ez a szála.

csakaaa>!
Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Na végre. :) Az utóbbi néhány olvasásban pont egy ilyen könyvet/történetet vártam (az előzőek nem váltották be teljesen ezt a reményemet). Szimpatikus szereplők (végig azok maradtak, és nem fordultak ki önmagukból a romantikus szál miatt), a krimi szál kimondottan tetszett, nekem pont megvolt az egyensúly, így nem csak egy egyszerű, már sokszor olvasott romantikus történet volt, kimondottan érdekelt, hogy ki a gyilkos. Hovatovább St.Merryn rákerült a figyelemre méltó személyek listájára.

rafaelo0824>!
Amanda Quick: Menyasszonyt bérelnék!

Emlékszem úgy 10-12 évvel ezelőtt nagyon tetszett, akkor végigolvastam az írónő összes könyvét és imadtam őket, mostanra viszont megkopott a varázsa. Nem tudom, hogy a fordítás miatt-e, de nagyon furcsa az írásmód, nehezen rázódtam bele. A szereplők nagyon jófejek, bírtam Arthurt, illetve a mellékszálak jól sikerültek. Tetszett a misztikus szál is, de összeségében nagy hiányérzetem volt a végére.

zuna19>!

– Hadd mondjam meg, uram, hogy a humora időnként kifejezetten az idegeimre megy.
– Érdekes, egyesek szerint meg egyáltalán nincs is humorérzékem.
– Meg tudom érteni, hogy az illetők erre a következtetésre jutottak.

Kapcsolódó szócikkek: humor
Fairymysz>!

A lépcső tetejére érve Elenora megállt, és nyújtotta a kezét a harisnyakötőért. – Megkaphatom?
– Nem – felelte a férfi, és zsebre dugta a szalagot. – Úgy határoztam, gyűjteni fogom az ilyen holmikat.
Elenora rámeredt.
– Ezt nem mondhatja komolyan.
– Vásároljon egy új harisnyakötő-készletet, és a számlát küldje el nekem – indítványozta Arhur. És mielőtt a lány perlekedni kezdhetett volna vele, gyorsan szájon csókolta. Addig el sem eresztette, amíg Elenorának el nem fogyott a levegője.
– Most jut eszembe, jól teszi, ha több párat is vesz belőle – közölte a férfi mélységesen elégedett képpel. – Az a szándékom, hogy hatalmas gyűjteményt hozok létre.

Kapcsolódó szócikkek: harisnyakötő
zuna19>!

– Van egy nemesi címem, néhány egész csinos birtokom és hozzá tekintélyes vagyonom. És nem vagyok házas.
– De jó önnek – mormolta a lány.
A férfi arca egy pillanatra felderült, mintha mulattatná a megjegyzés.
– A fullánkos megjegyzésekre való hajlam nem kifejezetten előnyös tulajdonság egy hivatásos társalkodónő esetében, de mivel jelenleg éppoly kétségbeejtő helyzetben vagyok, mint ön, ez alkalommal hajlandó vagyok szemet hunyni felette.
Elenora elpirult.
– Elnézést kérek, uram. Mondhatni, erőt próbáló nap áll mögöttem.
– Biztosíthatom, hogy az enyém hasonlóan kellemetlen volt.

eltim>!

Az már teljesen világos, hogy a magánéletemmel kapcsolatban valamit nagyon rosszul csinálok – jelentette ki Arthur életunt arccal. – A menyasszonyaim sorra meg akarnak szökni előlem.

h_viki14>!

– Mit keres itt? – suttogta.
– Itt lakom, nem emlékszik?

Szelén>!

Mindenki előtt köztudott, hogy a férfiak nem vonzódnak a nehéz természetű nőkhöz.

Körtefa>!

– Minden épeszű tolvaj tudja, hogy ebből a házból nem tanácsos lopnia.
– Ez engem csak részben nyugtat meg, Ibbitts. Attól tartok, hogy sok nem épeszű tolvaj is van a világon.

h_viki14>!

-Kétségtelenül-Bennett hátradőlt a székben,és összeérintette tíz ujjhegyét.-Nem tetszik az,amit olyankor látok az,arcán,amikor ti ketten egy szobában vagytok.
-Akkor ne nézz rá.

h_viki14>!

– Épp most nyugtattam meg Nedet, hogy kitűnő egészségnek örvendek. – válaszolta.
Arthur udvariasan felállt, és kihúzott számára egy széket.
– Aggódtunk, hátha kicsit túlzásba vitte az éjjel a testmozgást.
Elenora végtelenül lesújtó pillantást vetett rá.
– A táncparktetten – tette hozzá egy bárány ártatlanságával a férfi.

Kapcsolódó szócikkek: tánc