Legenda 98 csillagozás

Amanda Quick: Legenda Amanda Quick: Legenda

„Olympia ​az íróasztalhoz lépett, a fiókok zárját próbálgatta. – Szerencsére időben érkeztem. Annak, aki az ablakot befeszítette, nem jelentett volna gondot ez a néhány gyenge zár. – Miből gondolja, Miss Wingfield – kapta fel a fejét Jared -,hogy az asztalból akartak valamit elvinni? – Csak egyetlen dolog van, amit érdemes lenne tőlem ellopni, Mr. Chilhurst, és ez a Lightbourne-napló.” Miss Olympia Wingfield, idegen földek és szokásos ismerője, az Utazók és Felfedezők Társaságának megbecsült tagja hosszú évek fáradtságos munkájával felkutatja a valahai Jack kapitány asszonyának, Claire Lightbourne-nak naplóját, mely az egyedüli bizonyíték arra, hogy a rettenthetetlen kalóz mérhetetlen kincset ásott el egy eldugott, mára már ismeretlen szigeten. Még a titkosírások szakavatott tudorának is nehézséget okoz a napló megfejtése, pedig enélkül lehetetlen megtalálni a mesés kincset. Egyetlen térkép sem ismeri a mesés szigetet, és baljós jelek utalnak arra, komolyan kell vennie a napló… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1993

Maecenas, Dabas, 1995
334 oldal · ISBN: 9638469250 · Fordította: Varga Monika

Mrs_Curran_Lennart P>!
Amanda Quick: Legenda

Megkaptam a kellemes kikapcsolódást a könyvtől, de ez most nem lett ötcsillagos. Már hozzászoktam egy bizonyos szinvonalhoz és most keveselltem a rejtélyt és a szenvedélyt. Kalóz leszármazott létére Jared nemvolt elég hősies, a kékharisnya hősnőnk pedig sokszor idegesített. De legalább a mellékszereplők jópofák voltak. Morgós házvezetőnő, csintalan gyerekek, kissé habókos nagybácsik. A stílus azért még mindig elragadó.

Navi>!
Amanda Quick: Legenda

Tipikus AQ :) Imádtam főhőseink szócsatáit, az egymáshoz való közeledésüket, nem játszották meg magukat, hogy ezt most még sem lenne illő. Felvállalták a vonzalmukat. Nagyon jól kiegészítették egymást. Érdekes volt a nyomozás a családi legendáriumban, hogy akkor most ki mikor mit. Le a kalappal Olympia előtt, én nem mindenre jötte rá. A titokzatos szerető esetében egyszer felmerült bennem a gyanú, de aztán el is vetettem. Tengeri Kígyó :) Erre sem gondoltam :) Jó kis könyv volt, nagyon tetszett. Egyedül az én kicsi szirénemezéssel volt néha gondom, de el lehetett viselni :)

Silverlight>!
Amanda Quick: Legenda

Egy titokzatos könyv és egy hozzá fűződő legenda, valamint egy családi nyomozás áll az egész középpontjában. Olympia neveltetéséből adódóan egy szabad gondolkodású, akaratos nő, aki emellett végtelenül szeret, s gondoskodik a családjáról. Jared szintén felelősséget érez a családja iránt. Egy titokzatos könyvvel indul az egész. Vicces, humoros és a fiúk is nagyon aranyosak ebben a történetben. A gyerekek egy kis pluszt adtak az egésznek. Érdekes, humoros, izgalmas részek váltották egymást, de emellett a romantika is megjelent. Kalandos az egész. Ismét érdekes és egyedi szereplők kerültek középpontba.

Maecenas, Budapest, 2016
334 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632032894 · Fordította: Varga Monika
meteoritastar>!
Amanda Quick: Legenda

Ennek a könyvnek nem csak a borítója tetszett, hanem a szereplői és a története is.
Igaz, hogy nem volt túl bonyolítva, vagyis olvasóként eléggé képben voltam és emiatt jókat mosolyogtam, hogy Olympia viszont nem. :D :D
Aranyos és szórakoztató könyv volt.
Csak egy dologban csalódtam. A történet vége nem illett Olympiához. De a fejemben tovább forgattam kisit :D :D
spoiler

brigitta244>!
Amanda Quick: Legenda

Amennyire kecsegtető volt a a fülszövege a regénynek annyira csalódtam benne. Sokkal többre számítottam. Mostanában csak jól sikerült Amanda Quick regényekhez volt szerencsém, de ez csak egy közepesre sikeredet.
Jered és Olimpya szimpatikus karakterek voltak. Nem izzott köztük a levegő az egész regény alatt olyan langyos. Szerettem a gyerekeket, a csínytevéseiket. A kutya is cuki volt. Érdekes volt Demetria Jered volt menyasszonyának a történet szála is. Az apuka és a nagybácsi is sokat tett a történethez.

tigi5 IP>!
Amanda Quick: Legenda

Ez a pasi! Szerelem első olvasásra. Ilyen tanárt szeretnék magamnak (s nem bánnám, ha csak icipicit hasonló jó tanár lennék:)

Timi0320>!
Amanda Quick: Legenda

Újra egy kellemes, szórakoztató A.Q. könyvhöz volt szerencsém.
A történet izgalmas volt, illetve sok vicces jelentet tartogatott. A napló körüli kutatás nagyon jó alapot szolgáltatott a könyvnek.
A két főszereplő szimpatikus volt, Olympia egy határozott, talpraesett fiatal nő, de olykor azért bosszantó volt a makacssága.
Jared szintén egy erős férfi, aki Olympiaval tökéletesen kiegészítik egymást.

H_Fatime P>!
Amanda Quick: Legenda

Nagyon tetszett a könyv, szórakoztató, humoros, egyszerű kis történet, könnyed kikapcsolódás. Szimpatikusak a szereplők, köztük a kalózok is, bár általában nem kedvelem a kalózos, kincskeresős sztorikat.

Amanda Quick: Legenda

Hol van már az az Amanda Quick, aki a Becsületet és a Botrányt írta; akinek a könyveit nem lehetett letenni, mert izgalmasak voltak és humorosak és magas színvonalúak; akinek a férfi karaktereibe képtelenség volt nem beleszerelmesedni, a női karaktereket pedig nem kedvelni; aki meg tudta szerettetni a történelmi romantikát olyan nővel is, aki előtte abszolút nem olvasott a műfajban – hol van már ez az ember?
Messze ettől a könyvtől, nagy sajnálatomra.

suzyfox>!
Amanda Quick: Legenda

Mindig kicsit félve olvasom Amanda műveit a tapasztalt és világlátott főhősnőiről. De most kellemesen csalódtam, mert Olympia nem volt olyan vérlázítóan ostoba. Ellenben Jared olyan langyos volt. A történet érdekesen indult, de aztán valahogy ellaposodott és nem is volt akkora csattanója. Bár a mellékszereplők sokat segítettek a színvonalon, ez most mégis csak kis könnyed olvasmány volt.

Fairymysz>!

– Elég! – mondta a kutyának Chillhurst. – Leül!
Kutya még így nem csodálkozott el.

Sippancs P>!

– Nekem senki nem szólt, hogy Ethan leesett a fáról – nézett vádlón a férfira Olympia.
– Semmi végzetes nem történt – válaszolta Jared könnyedén. – Mindössze a térdét sértette fel.
– Mr. Chillhurst szerint semmi szükség nem volt rá, hogy neked is elmondjuk, Olympia néni – magyarázta Hugh. – Mr. Chillhurst azt mondja, a nők az első vércsepp láttán arénázni kezdenek.

Sippancs P>!

A kötelesség nem pótolhatja a gyengédséget.

carduelis>!

– Mr Chillhurst! Nagyon különös dolog történt tegnap a könyvtárban!
Jared gyomra öklömnyivé zsugorodott. Igyekezett magabiztos, megnyugtató hangon megszólalni:
– Kicsit hirtelen jött, elismerem, de különösnek semmiképpen nem mondanám. Tudja, Miss Wingfield, férfi és nő között gyakran megesik az ilyesmi. Illetve: Ádám és Éva óta már bizonyíthatóan többször is előfordult.
Olympia döbbenten meredt rá.
– Ádám és Éva? Megesett? De hát miről beszél, Mr. Chillhurst?

Sippancs P>!

– Mrs. Bird azt is mondja, hogy ön romba fogja dönteni Olympia nénit. De én az előbb megkérdeztem tőle, romokban van-e már, de azt mondta, köszöni, nagyon jól érzi magát.
– Ezt örömmel hallom – mondta Jared.

Agnesa_Porteleki>!

Akik szegénységben születtek, nagyon gyorsan megtanulják, ha nem tesznek ellene valamit, a bizonytalan lét maga alá temeti őket.

Agnesa_Porteleki>!

Nemes célokat, igazi sikereket csak fáradságot nem kímélve érhetünk el, ha teljesen a feladatnak szenteljük magunkat.

Körtefa>!

Ez lenne hát a féltékenység, szögezte le magában kissé meglepetten. Szörnyen kellemetlen érzés.
Igyekezett nyugodtan átgondolni a problémát. Végül is, ha már a szenvedélyek viharos tengerére merészkedett, tudomásul kell vennie, a hajón néha feketelevest is osztanak.

Agnesa_Porteleki>!

De fájdalom, vannak, akikre az arany és az ékszerek talmi csillogása nagyobb hatással van, mint a kutatás és felfedezés nemes élvezete.

Agnesa_Porteleki>!

A szenvedélyességnek is megvan a maga helye és ideje, de egy házasságot nem lehet erre alapozni.