Kristályok ​kertje (Lámpás utca hölgyei 1.) 77 csillagozás

Amanda Quick: Kristályok kertje

A ​különleges pszichikus tehetséggel megáldott regényíró és hivatásos társalkodónő, Evangeline Ames mindent elkövet, hogy minél távolabb kerülhessen a londoni utcáktól, ahol nemrégiben támadás érte, ezért az unalmasnak tűnő Little Dixby határában bérel házat. A közeli Kristálykert természetfeletti energiája azonban annyira lenyűgözi, hogy titokban felfedezőútra indul a lakatlannak hitt ősi kastély parkjában. Sőt, amikor az élete újból veszélybe kerül, védelemért is ösztönösen oda menekül.

Lucas Sebastian sohasem hagy cserben bajba jutott hölgyet, még akkor sem, ha az illető épp birtokháborítást követ el. A bérgyilkost gyorsan ártalmatlanná téve megmenti Evangeline-t, de ragaszkodik hozzá, hogy a támadást titokban tartsák. Neve ugyanis épp eléggé közszájon forog már a kertben állítólagosan elrejtett kincs és a rejtélyes módon elhalálozott, okkult botanikai kísérleteket végző nagybátyja miatt.

A nyomozásban tehetséges Evangeline és Lucas, a bűnözők gondolkodásának… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Maecenas, Budapest, 2013
328 oldal · ISBN: 9789632032665 · Fordította: Kelly Ágnes

Beatrice Lockwood · Clarissa Slate · Evangeline Ames · Lucas Sebastian

Sippancs P>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

Tipikus Quick-féle paranormális romantika.
Hiába a „durr bele” kezdés, az eleje számomra vontatott volt, onnantól kezdve viszont, hogy Evie beköltözött a kastélyba, felpörögtek az események. Nekem ezek a metafizikai dolgok még mindig iszonyat furák, hiába próbálja őket az írónő sorozatról sorozatra elfogadtatni, ettől függetlenül tetszett Lucas és Evie képessége. A Kristálykert a húsevő növényeivel viszont annál félelmetesebb volt.
Nem fogok azonnal rohanni a könyvtárba a folytatásért, de valamikor biztosan elolvasom Beatrice történetét is.

Silverlight>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

Meglepően tetszett ez a könyv, annak ellenére, hogy van benne bőven paranormális jelenség, ami ésszel kissé felfoghatatlan. Alapvetően izgalmasan indul az egész, s az írónő nem hagyja ellaposodni sem. A nyomozás, a gyilkossági kísérletek, a furcsa jelenségek, a titokzatos kert és labirintus, mind olyan dolog, ami pluszt ad ennek a történetnek. Mindez egy arisztokrácia uralta, s társadalmi szabályok által szabályzott világba ágyazva. Lucas és Evangeline mindketten különlegesek és pontosan kiegészítik egymást. Meg van köztük a kémia is. Az egész történet titokzatos, rejtélyes, s pont ez teszi izgalmassá. Szerencsére sok mindent nem tudni, s nem is sejthető, bár néha azért kapunk egy pici részletet, amiről következteti lehet, de azért meg van benne a titokzatosság. Pont ezért szerettem. Izgalmas, szórakoztató, kalandos, akciódús és mellette teljességgel romantikus is.

Maecenas, Budapest, 2013
328 oldal · ISBN: 9789632032665 · Fordította: Kelly Ágnes
Vaklarma P>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

Sajnos, ez bizony csak egy középszerű ponyva. Némelyik rész annyira sírnivalóan nyálasra sikerült, hogy többször majdnem feladtam (pedig elég sok kihíváshoz kellett) és azt hiszem sokkal jobban élveztem volna, ha minden alkalommal iszom egyet, mikor a „paranormális” kifejezést olvasom, mert ez átlag három soronként előfordult. Természetesen minden szálat elvarrtak, a végére beütött a totális hepiend, ahogy kell, de azért nálam ennél több szükségeltetik egy jó romantikus könyvhöz. Az sem kenyerezett le, hogy hosszú huncutkodós leírások voltak a második felében, mert ezek is irtó klisésre sikerültek. Ami vigasztal (a kihívások teljesítésén kívül) az az, hogy kb. annyi idő fog kelleni a teljes elfelejtéséhez, amennyi idő alatt elolvastam.

cicus61 P>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

Nagyon jó kis könyv volt ez. Minden volt benne, amit szeretek, misztikum, romantika, rejtély, humor és egy szuper történet. A szereplők nagyon jól lettek kitalálva, szerettem mindenkit. Evangeline tűzről pattant kis nőci és hát Lucas, na hát Ő aztán férfi a javából :) Az összes szereplő jó volt, szerettem őket, persze kivéve a rosszakat :) El fogom olvasni a második részt is.

Paulina_Sándorné P>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

Elvarázsolt a történet. Nagyon tetszett, hogy Evangeline és Lucas is különleges képességekkel bírnak. Nagyon jól kiegészítették egymást. Mind a ketten szimpatikusak voltak a számomra. Tetszett, ahogy Evangeline rávezette Lucast dolgokra. Érdekes lehetett a Kristályok kertje, szívesen megnéztem volna a növényeket, virágokat benne. Tetszett, ahogy nyomoztak, bár nem ezen volt a hangsúly szerintem, hanem inkább a köztük lévő kémián és érzelmeken.

meteoritastar>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

Egész jó kis történet volt ez. Bár szívesen olvastam volna többet ezekről az energiákról és a szereplők képességeiről. DE így is határozottan jó könyv volt. Nyomozás, romantika megspékelve egy kis paranormális erővel és Quick szokásos humorával.
Ami nagyon bánt, hogy a fordító kicsit mellé nyúlt az érzéki jeleneteknél vagy maga az írónő.
Hiába, a szavaknak hatalma van. Egy két szó milyen hangulatromboló tud lenni.

pasztornenagyeva>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

Amanda Quick írásait mindig szívesen olvasom,főleg a paranormális könyveit.Imádom,mikor olyan tehetséggel ruházza fel a szereplőit,akik különlegesek valamiben: energiaátvitelben. Tetszett Evngeline és Lucas kettőse, hogy egymásra hangolódtak,segítve ezzel egymást. Még olvastam volna. Majd másik Amanda Quick könyvet.

kuliga>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

Tudtam, hogy valami miatt kerülöm a szerző könyveit, hiába romantikus (csak azt felejtettem el miért)…háát mostmár tudom a fantasztikus szál nekem egyáltalán nem jön be…egy regényben nekem pont elég a történelem, a romantika és a krimi…külön-külön is vevő vagyok rá, együtt lehet nagyon jó kombó, de a paranormális dolgokhoz én nem vagyok elég álmodozó…
Maga a történet jó volt…sőt lehet a folytatást is el fogom olvasni, de én eltekintettem volna ettől a fantasztikumtól…A karakterek is szerethetőek voltak, Evangeline és Lucas jó páros…

Kuri_Szilvia P>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

A borító nagyon tetszik, elsőre megfogott. A cím is nagyon tetszik.
Az elején rögtön izgalmak közé kerülünk, és faltam a lapokat, hogy spoiler
Imádtam, hogy a a lány a titkait csak fokozatosan tárja fel, így tényleg megmaradt titokzatosnak, és fenntartóták az izgalmat. Nagyon jó, hogy az indíték, és a felbujtó is csak a könyv felénél, vagy még lehet kicsit később derül ki, így van min izgulni és gondolkodni: ki lehet és miért?
A megszokott történeteken felül bekerül egy kis boszorkányság, bár nem olyan mértékben, mint NR egyes könyveiben, de mégis jó volt, hogy eltért a normáktól.

cirbu>!
Amanda Quick: Kristályok kertje

Nem is értem miért halogattam eddig Amanda Quick könyveit, pedig teljesen a zsáner műfajaimba illik. Ez a könyve is nagyon tetszett, mindig van benne valami extra, ami nem jellemző a tipikus történelmi romantikusokra. Itt is jól vegyítette a romantikát és a krimit. Izgalmas, picit fantasy-s ezekkel a természetfeletti energiákkal, képességekkel. Aki hisz ezekben, annak még vonzóbb lehet ez a történet.
A karakterek itt is remekek, a párbeszédek szórakoztatók, a történet kellően izgalmas.
Tervbe vettem a folytatást. :)

Fairymysz>!

– Én már régóta mondom, hogy semmi sem űzi el az akut unalmat olyan jól, mint ha az embernek el akarják vágni a torkát!

61. oldal - 7. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Clarissa Slate
Mayya>!

– Csitt! – Fejével a többi járókelő felé biccentett. – Nem szeretném nagydobra verni a szándékomat. Kevésbé felvilágosult körökben a betörést illegálisnak tartják.

Kapcsolódó szócikkek: Lucas Sebastian
Körtefa>!

Florence úgy vette be a könyvtárat, mint egy csatahajó az ellenséges kikötőt, és lehorgonyzott az egyik széknél. Az ezüstfejű sétapálcával koppantott egyet a szőnyegen.

Fairymysz>!

– Ön nagyon jó apja lesz a saját gyerekeinek – szólalt meg, mielőtt még végiggondolta volna, mit mond.
A férfi meglepettnek tűnt.
– Szörnyetegeket üldözök, és néha meg is ölöm őket.
– Úgy is mint valahai gyerek, biztosíthatom róla, hogy ez igen nagyszerű vonás egy apában. Nagyon megnyugtató tudni, hogy a papa képes elbánni az ágy alatt rejtőző szörnyetegekkel.

273. oldal - 33. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Evangeline Ames · Lucas Sebastian
krisztin1>!

Néha egyszerűbb és hatásosabb, ha hagyunk másokat előállni a saját magyarázatukkal.

Körtefa>!

– Én nem fantáziavilágban élek, Evangeline. És történetesen nagyon jó vagyok a pénzkeresésben.
A nő elmosolyodott.
– Ezt egy pillanatig sem kétlem.
– Kiderült, hogy van valami közös abban, hogyan kell megcsípni a jól jövedelmező befektetéseket és levadászni a gyilkosokat.
Hasonló készségek és képességek kellenek hozzá.
– Milyen készségek és képességek? – tudakolta Evangeline.
A férfi a szemébe nézett.
– Képesség arra, hogy felfedezzük valamiben a rendszert, és képesek legyünk előre megjósolni, kell hozzá némi könyörtelenség, valamint erős élni akarás.
– Ezt megjegyzem arra az esetre, ha valaha lesz befektetni való pénzem.

Körtefa>!

– Mi lett a holttesttel, Mr. Sebastian? – Lehajolt, hogy kinyissa a kerti kaput. – Sikerült megtalálni a labirintusban, és átkutatni, hogy van-e esetleg valami nyomra vezető jel?
Lucas szája szegletében mosoly bujkált.
– Tudja, Miss Ames, az ismeretségemben egyetlen hölgy sem kezdte még a beszélgetést ilyen kérdéssel.
– Ne is törődjön Evie-vel! – szólalt meg Beatrice. – Író. A velük való társalgás néha furcsa irányt vesz.
– Igen, ezt magam is tapasztaltam – felelte Lucas.

Körtefa>!

– A pokolba! – morogta Lucas, de igazából már inkább beletörődő volt, mint mérges. – Nehéz eset, ha valamit a fejébe vesz.
– Nemkülönben, mint idősebb bátyja – jegyezte meg Florence. – De véleményem szerint ezúttal nemcsak a kíváncsiság hajtotta. Attól tartok, más dolgok is közrejátszottak.
– Judith.
– Rögeszméje lett, hogy Betht férjhez adja. A húgod végtére is már tizenkilenc éves.
– Egy vénség. Milyen szomorú.

Körtefa>!

– Bocsásson meg. Valóban szeretnék majd egy pillantást vetni a lámpásra, ha kijutunk innen.
– Bocsánatkérésre semmi szükség. Megértem az aggodalmát. És megértem, hogy nincs hozzászokva, hogy egy olyan nővel dolgozzon együtt, aki szintén képzett nyomozó.
A férfi szája zord mosolyra húzódott.
– Értékelem, hogy figyelembe veszi a mentő körülményeket.

Lámpás utca hölgyei sorozat · Összehasonlítás