Kissé ​gyanús (Lavinia Lake - Tobias March 1.) 57 csillagozás

Amanda Quick: Kissé gyanús

A férfi aki becsörtetett Lavinia Lake római régiségboltjába, azt állította, hogy egy gyilkost üldöz. Ám a nő az első perctől szentül meg volt győződve arról, hogy az idegen az ő tönkretételén fáradozik. Nem elég, hogy kitessékelte őt az üzletből, még arra is rákényszeríttette, hogy hazatérjen Angliába. Lavinia megfogadta magában, hogy kamatostul megfizet a rajta esett sérelmekért. Tobias March megbízatása egy nagyhatalmú gonosztevő kézre kerítésére szólt. Ám ügyködése során csupán egyik zsákutcából a másikba, egyik holttesttől a másikig jutott. És amikor végre felcsillant a sikeres befejezés reménye, azt kellett tapasztalnia, hogy küldetését egy kiszámíthatatlan, fegyelmezetlen, végtelenül idegesítő nőszemély veszélyezteti. Akinek lényéről és tevékenységéről a legjóindulatúbb nyomozó is csak annyit állapíthat meg: kissé gyanús…

Eredeti mű: Amanda Quick: Slightly Shady

Maecenas, Budapest, 2010
312 oldal · ISBN: 9789632032160 · Fordította: F. Nagy Piroska

Lavinia Lake · sírrabló · Tobias March

Amanda Quick: Kissé gyanús

Egy kis nyomozás itt, egy kis csók ott. Egyszerűen zseniális volt. Az írónő szépen, lassan rávezetett minket a megfejtésre, így, ha nagyon odafigyelt az olvasó, akkor néhány oldallal hamarabb rájöhetett a dolgokra. Szórakoztató volt, lekötötte a figyelmem és teljesen elmerültem benne. Remélem a folytatása is legalább ilyen jó lesz, vagy jobb!

Zsuzsanna_Makai
Amanda Quick: Kissé gyanús

Tetszett, szerettem. Ha véletlenül nem a sorozat harmadik részével kezdek, lehet, hogy nem kedvelem most Laviniát. Szerettem a Tobias – Lavinia veszekedéseket, nagyon viccesek voltak. A legjobb közülük az volt, amikor Emeline-t kiküldte Lavinia, hogy ez most nem az ő füleinek való. A történet maga nagyon jól volt összerakva, csavaros volt, és izgalmas is.

Navi
Amanda Quick: Kissé gyanús

A szokásos fordulatos, szópárbajos történelmi romantikus :) Nagyon szerettem Tobiast, Emeline-t, Anthony-t, még Joan karaktere is a szívemhez nőtt. Viszont a mi drága Laviniánk. Még egy ilyen megátalkodott, csökönyös, hisztis libát. Nála rosszabb hősnőt. Szinte minden egyes mondatánál adtam volna neki egy hatalmas pofont. Használd már az eszed, te .. Istenem. Miatta van a fél csillag.
A könyv mottója ez lehetne : spoiler

meteoritastar P
Amanda Quick: Kissé gyanús

A cím és a fülszöveg alapján más történetre számítottam. De így se ért nagy csalódás.
A krimi szál tetszett. Elgondolkodtató volt, hogy ki is lehet a tettes. :)):))
Viszont a romantika az gyenguska lett. Hiába voltak szócsaták, de nekem kevés volt. Valami hiányzott a szereplőkből, hogy életre keljenek, megjelenjenek előttem. Valamint még a humor okozott gondot. Nem voltak olyan hangosan felnevetős aranyos kis poénok.
Egyébként kikapcsolódásnak jó volt, de tud ennél jobbat is az írónő.

Meskaa
Amanda Quick: Kissé gyanús

Mostanában rá vagyok kattanva ezekre az egyszer olvasós, egy délután alatt kivégzős, nem kell sokat gondolkodni rajta- féle könyvekre.
Nem baj. Jó ez.

Paulina_Sándorné
Amanda Quick: Kissé gyanús

Nagyon élveztem a történetet, kellemesen kikapcsolódtam olvasás közben. Romantikus énem is elégedett volt Lavina és Tobias párosával. Imádtam a beszélgetéseiket, vitáikat, szócsatáikat. Tetszik a romantika és a krimi, a nyomozás ötvözése. Szeretem az író stílusát.

Szédültnapraforgó
Amanda Quick: Kissé gyanús

4. olvasásom az írónőtől és ezzel a regénnyel már bekerült a kedves olvasmányaim közé. A tőle legelőször olvasott (Vakmerő) mű nem nyerte el a tetszésemet, de az azóta olvasottak meggyőztek :)
Igaz, volt pár hulla a történetben, de a nyomozás menete és a két főhős karaktere annyira szimpatikus, hogy élveztem a történetet. Vicces szituációk, „véletlen” csókcsaták. Kellemes kikapcsolódást nyújtott annak ellenére, hogy az olvasó természetesen tudja, mi lesz a végkifejlet.

Vikiwi
Amanda Quick: Kissé gyanús

Ez volt az első Amanda Quick könyvem, de biztos, hogy nem az utolsó. Nagyon tetszett, imádtam mind Laviniát, mind Tobiast, a veszekedésüket, vagy épp a veszekedésük után következőket ( :D) pedig méginkább. Tetszett a nyomozós szál is, habár nem tudtam, hogy ki lesz a gyilkos.
Egyetlen egy hibája van a könyvnem, hogy olyan nagyon rövid. De valamiképp kárpótol, hogy van másik 2 része is :)

Ingryd
Amanda Quick: Kissé gyanús

A történet szórakoztató, izgalmas, humoros és rejtélyes. A szereplők szimpatikusak és határozottak, egymás idegeire mennek, mégis romantikusak. A helyszínek tetszettek, bár elhanyagoltan vannak benne leírások. Nagyon tetszett ez a Quick könyv, valószínű, hogy a trilógia további részeit is elolvasom.

Rubintpikkely
Amanda Quick: Kissé gyanús

Meglepő kijelentés következik: valószínű ( lehetséges ), hogy ez az a Quick könyv, ami a legjobban tetszett eddig. És a nevek mellet sem lehet simán elmenni… Lavin(i)a Tó és Tóbiás Március…

Jucko84

– Nem tudom eldönteni, sir, hogy ön egy átkozott gazember, vagy csak elmeháborodott – suttogta.
– Van valami lényeges különbség közöttük? – pillantott fel kurtán, vérfagyasztó mosollyal a férfi.
– Nincs

Jucko84

– Bocsásson meg, Miss Emeline (…), de az a férfi, aki nem veszi észre, hogy az ön kivételes bájai ruha nélkül mutatkoznak meg a legjobban, az tudatlan és ostoba alak.
Kis csend támadt. Mindenki Anthonyra nézett. A férfi elvörösödött.
– Úgy értem, hogy a bájai… illetve hogy ön bájos, akár ruhában van, akár ruha nélkül – hebegte.
Mindenki hallgatott.
Anthony most már tényleg nagy bajban volt.
– Nos, egyszóval ön egy szál kötényben is mutatós lenne, Miss Emeline.
– Köszönöm – mormolta a lány. Vidám szikrák táncoltak a szemében.
Anthony olyan arcot vágott, mint aki legszívesebben beásná magát a járda kövezetébe.

Ashriver

– Szeretem magát, Lavinia. Nem is emlékszem, mikor kellett nekem ennyire egy nő. A zsigereimig ható fájdalom ez, ami sehogy sem akar elmúlni.
– Nagyszerű. Hasfájása van tőlem. – Lavinia lehunyta a szemét. Borzongás futott végig rajta. – Mindig arról álmodtam, hogy egyszer majd ilyen izgalmas érzést keltek egy férfiban.

Kapcsolódó szócikkek: Lavinia Lake · Tobias March
Ashriver

– Mrs. Lake kivételes lény – közölte Tobias. – Kivételesen önfejű, kivételesen makacs és kivételesen nehéz természetű. Nincs az az épelméjű ember, aki ne kapna idegrohamot tőle.

Kapcsolódó szócikkek: Tobias March
Ingryd

– Azt hiszem, legjobb lesz, ha most magunkra hagysz minket, Emeline.
– Miért? – kérdezte a lány.
– Mert e beszélgetés a továbbiakban nem a te ártatlan fülednek való lesz.
– Butaság. Mi lehet annál illetlenebb, mint az erotikus tárgyú viaszszobrok kiállítása?
– Mr. March szavai, amikor majd kijön a sodrából.
– De hiszen Mr. March egyáltalán nem dühös – pislogott Emeline.
(…)
– Mindjárt az lesz.

Vikiwi

A férfi elismerő pillantással mérte végig.
– Netán maszkabálban járt?
A korty kis híján cigányútra ment.
– Nem. Természetesen nem.
– Úgy döntött, ezentúl takarítóasszonyként fogja gyarapítani a jövedelmét?
– Nem fizetik valami jól. – Lavina ivott még egy kortyot, s jólesően érezte, hogy a sherry kezdi átmelegíteni. – Hacsak az ember nem vállalja, hogy mást is kefél, nemcsak a padlót.

Jucko84

– (…) Kinek jutott először eszébe, hogy annak a rémes Mrs. Underwoodnak a kísérőiként Rómába jöjjünk?
Emeline megköszörülte a torkát.
– Azt hiszem, neked.
– Ha legközelebb megint egy ilyen bizarr ötlettel állok elő, könyörgök, légy oly kedves, és szagoltass velem ecetet, hogy magamhoz térjek.

vIVIv

Úgy látszik, uram, hogy ön meg én ezt a fajta dolgot sem vagyunk képesek udvarias és civilizált módon csinálni – morogta.
– Ezt a fajta dolgot? Ennek nevezi azt, ami az imént kettőnk között történt?
– Miért? – Lavinia visszadöfte a hajtűt a hajába. – Ön minek nevezi?
– Bizonyos körökben ezt úgy nevezik, hogy szenvedély.

Jucko84

A sírrabló nagy munkában volt éjfélkor a nyitott sír fölött. Halvány lámpafény világította meg a kísérteties jelenetet, valamint az ásókat és köteleket, melyekkel a vadonatúj koporsót húzták ki a gödörből. Odébb, az árnyékban egy kocsi várakozott.
– Egy újabb ellopott holttest, útban egy skóciai orvosi egyetemre – jegyezte meg Tobias vígan. – Milyen megnyugtató tudni, hogy a modern tudomány elé nem lehet akadályt állítani.

Kapcsolódó szócikkek: sírrabló
Jucko84

– Fárasztó esténk volt – kockáztatta meg. – Nyilván megviselte az idegeit.
– Elképzelni sem tudom, miért volnának az idegeim megviseltek. Hiszen csak elvesztettem az egyetlen ügyfelemet, és tönkrement egy kifogástalan állapotban levő köpenyem. Ráadásul az elkövetkező napokban kénytelen leszek egy bizonyos nagyon személyes dolog miatt nyugtalankodni.

Lavinia Lake - Tobias March sorozat · Összehasonlítás