Ezzel ​a gyűrűvel (Vanza 1.) 93 csillagozás

Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Amikor Beatrice Poole, a falusi lelkész leánya, mellesleg Amelia York álnéven sikeres rémregényszerző, e sorokat papírra veti, még nem gyanítja, hogy olyan kalandokba keveredik, amilyeneket még ő maga sem tudna kitalálni. Mintha természetfeletti erők lépnének működésbe a lány körül, az események hátterében pedig felsejlik Aphrodité Titkos Gyűrűinek legendája. Beatrice elhatározza, hogy az okkult tudományok veszedelmes tudorától, Monkcrest titokzatos earljétől, a Tébolyult Remetétől kér segítséget. Nem sejti még, hogy az earl végzetes vonzerejének képtelenség ellenállni…

Eredeti megjelenés éve: 1998

Maecenas, Budapest, 1998
330 oldal · ISBN: 9639025771 · Fordította: Varga Monika

Sippancs P>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Rövid, ám lényegre törő leszek: minden sorát, minden betűjét, minden kis apró lélegzetvételét imádtam, ami pedig a karaktereket illeti, nem tudok elég hálás lenni Monkcrest earljéért. *hatalmas sóhaj*
Amanda Quick egy zseni, és méltán nevezik a romantika koronázatlan királynőjének.

Zsuzsanna_Makai>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Hozta a megszokott kedves-vicces-szórakoztató-kalandos vonalat, egy pillanatra sem ült le a sztori, én kicsit hiányoltam a gyerekeit Leónak, meg lettek említve, majd meg is feledkeztünk róluk.

ancineni P>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Ígéretes sorozatkezdő kötet volt. Élvezetes történelmi romantikus, két szerethető főszereplővel, nyomozással, rejtéllyel és izgalommal.
Beatrice nagyon érdekes személyiség, azonnal szimpatikussá vált. Intelligens, határozott, makacs, bátor, igazi tűzrőlpattant menyecske; aki egyébként álnéven rémtörténeteket ír. Ahogy belép Leo életébe, mint egy forgószél fel is forgatja az earl mindennapjait.
Szerettem kettejük párosát. Kifejezetten jót tett a történetnek, hogy nem elsőbálozók voltak. Az élettapasztalataikkal tartalmasabbnak éreztem a párbeszédeket. Imádtam ezeket a gyors, pattogó, pezsdítő és nagyon humoros dialógokat. Sokat mosolyogtam olvasás közben.
A történet kapott egy kis misztikus festést is. A nyomozás érdekes volt, jól építette fel Amanda Quick a végkifejletet. Izgalomban sem volt hiány, többször is veszélybe került Beatrice és Leo élete.
A kémia is jól működött a páros között, igazán szórakoztató történelmi romantikus történet volt.

Marcsi P>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Az első igazi Amanda Quick regényem és annyira imádtam, hogy el se tudom mondani!
Eddig Julia Quinn volt a favorit, de úgy érzem AQ is nagy kedvencem lesz.
Minden a helyén volt, a szereplők erős jellemek, kellően akaratosak, cinikusak, nagyon szeretem az ilyen csipkelődős párbeszédeket! És a kémia… Na itt aztán volt! :D Külön plusz pont, hogy nem fiatal csitri a hősnőnk, és a hősünk is 40 éves!
Már a kerettörténet sem csak arról szól, hogy hogy szeretnek egymásba, egy nagyon izgalmas nyomozást is kapunk, ami még többet ad a könyvhöz.
Szóval imádtam és hivatalosan is véget ért az olvasási válságom! ^^
Mindenkinek Amanda Quick-et! :)

meteoritastar>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

A történet elej nem úgy indult, ahogy vártam. Nem volt szokványos és ez jó pont. De kellet jó pár oldal, hogy eltudja terelni a gondolataimat és csak a történeten járjon az eszem. Valamint, hogy a szereplők is úgy igazán megmutassák, hogy csak szeretni lehet őket.
Átesve a kezdeti „ismerkedésen” nagyon jó lett ez a könyv . Izgis nyomozás humorral.
Egy dolgot viszont nagyon sajnálok. A végére kellett volna még egy fejezet.
spoiler

Silverlight>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Egy izgalmas, bűnügyi történet, ami mellett a romantika is szerepet kap. Szeretem, hogy a történelmi romantika mellé kellő akció is társul. A nyomozós sztorik amúgy is letudnak kötni, de itt ezt megkapom a félelmetes körítés nélkül. A két szereplő sem szokványos, s ez külön jót tesz az egész cselekménynek. Az is nagyon jó, hogy egy kis misztikus jelleget is kapott a történet. Összességében nagyon jó történet, de néha kicsit nehezen olvasható.

Maecenas, Debrecen, 2008
334 oldal · ISBN: 9789632031835 · Fordította: Varga Monika
pasztornenagyeva>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Nem ez az első könyvem Amanda Quick-tól, és nem is az utolsó. Szeretem amikor nyomozás, rejtély van a romantikus könyvekben. A történet elején Beatrice annyira rámenős, de a végére csak visszafogott magából. Valószínű, hogy az earl hatása is közrejátszott. Végig jól szórakoztam olvasás közben.

Paulina_Sándorné P>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Tetszett a történet és a szereplők. Élveztem a szóváltásaikat, bár Leo jó párszor alulmaradt Beatrice-szel szemben. Jókat mosolyogtam olvasás közben, voltak érdekes helyzetek. Szimpatikus számomra Beatrice és Leo is. Jó volt arról is olvasni, ahogy nyomoztak, ahogy keresték a gyűrűket. Ötletes volt, hogy az egyes fejezetek előtt Mrs. York regényeiből lehetett olvasni sorokat. Kobold nem semmi kutya lehet – jó nevet adtak neki.

Szédültnapraforgó>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Harmadik olvasásom az írónőtől, remekül szórakoztam :) Annyira vicces. Beatrice egy nagyon felvilágosult, igazán izgalmas nő és ráadásul író, aki álnéven írja rémregényeit. Itt van a másik hősünk, az earl, Monkcrest (lásd: https://moly.hu/karcok/749693) aki szintén egy tipikus „szépfiú”, vonzó, elmés, szórakoztató és nem mellesleg anyagilag is rendben van :)
Ha B és M összedugja a fejét, abból csak jó dolgok sülnek ki :)
Még egy kutya is erősítette a csapatot, earl gazdi kutyája: Kobold :)
Kacagtató jelenetek, időnként félreértelmezett mondatok, nagyon élveztem :D

csakaaa>!
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Megint csak nagyon tetszett. Hozta azt, amit Amanda Quick könyveitől, történeteitől már várok. Volt benne romantika, krimi, izgalom, egy kis ez, egy kis az. Szereplőink már elég „öregecskék”, hiszen Beatrice megvan már majd' 30, Leo pedig már szinte 40, hát igen, a történelmi romantikusok (talán ez a régenskorszak) korában én már vén matróna lennék ezek szerint. Mindegy, ezen lépjünk is túl. Szóval szórakoztató történet volt, szimpatikus szereplőkkel. Jöhet még ilyen.

mkitti04>!

Végzett a kötözéssel, a tűz fényénél megszemlélte művét. Furcsa, ismerős borzongás futott át a tagjain. Nyugalomra intette magát. Igaz, rég nem látott már mezítelen férfimellkast, de ez még nem ok arra, hogy elveszítse a fejét.
Egy özvegyasszony minden körülmények közt őrizze meg a hidegvérét!

Körtefa>!

– Azt hiszem, illene köszönetet mondanom.
– Ne vesződjék ilyesmivel, mylord. Lelkemre venném, ha miattam tagadná meg önmagát.

Körtefa>!

– Foglaljon helyet! – lehelte, saját gondolataitól megrettenve. – Talán fellengzősen fogalmaztam, de nem állt szándékomban megijeszteni önt. Nem is számítottam rá, hogy ily hamar megjelenik…
– Az üzenete a legkevésbé sem töltött el rémülettel – jegyezte meg a férfi vérlázítóan nyugodt mosollyal. – Csupán felbosszantott.

Körtefa>!

– Tapasztalataim szerint a legcélravezetőbb út csengő aranyakkal van kikövezve.

Körtefa>!

– Részemről lezártnak tekintem a vitát – közölte Leo.
– Sem vitatkozni, sem könyörögni nem fogok. Helyette inkább – jelentette ragyogó mosollyal Beatrice – megzsarolom önt.

Körtefa>!

– Becsületes emberekről még nem hallott, Leo?
– Személyesen egyet sem ismerek. – […]

Körtefa>!

– És mi a helyzet kettőnkkel, Beatrice?
– Bennünk is sok a közös vonás – ismerte el a nő. – De ezek egészen más jellegűek.
– Ennek őszintén örülök.
– Ügyesen titkolja – jegyezte meg kissé félve Beatrice. – Tudja… elég idegesnek tűnik.

Körtefa>!

– Meglepően gyorsan felépül minden sérüléséből.
– Nem is gondolta volna, hogy az én koromban az ember még élve megúszhat egy aprócska karcolást?
– Nem így értettem – húzta el a száját a nő. – Viszont aggasztónak találom, hogy havonta átlag kétszer lelöveti magát.
– Felhagyok ezzel a rossz szokással – dörzsölgette a tenyerét Leo. – Egy magam korabeli férfiú jobb, ha tartózkodik bizonyos fajta izgalmaktól.
– Remélem, nem öli meg az unalom.

Körtefa>!

Monkcrest Tébolyult Remetéje borongós hangulatban üldögélt a kandalló előtt.

Körtefa>!

– Nem áltatom magam azzal, hogy a társaságomra vágynának – emelkedett fel a székből Winifred – de ideje tiszteletem tenni a nappaliban. A házasság közvetítés első szabálya, hogy akkor szakíts félbe egy beszélgetést, amikor a fiatalok nélküled szeretnék folytatni. De soha ne engedd, hogy a társalgás unalomba fulladjon!

Vanza sorozat · Összehasonlítás