Ezzel ​a gyűrűvel (Vanza 1.) 59 csillagozás

Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Amikor Beatrice Poole, a falusi lelkész leánya, mellesleg Amelia York álnéven sikeres rémregényszerző, e sorokat papírra veti, még nem gyanítja, hogy olyan kalandokba keveredik, amilyeneket még ő maga sem tudna kitalálni. Mintha természetfeletti erők lépnének működésbe a lány körül, az események hátterében pedig felsejlik Aphrodité Titkos Gyűrűinek legendája. Beatrice elhatározza, hogy az okkult tudományok veszedelmes tudorától, Monkcrest titokzatos earljétől, a Tébolyult Remetétől kér segítséget. Nem sejti még, hogy az earl végzetes vonzerejének képtelenség ellenállni…

Eredeti mű: Amanda Quick: With This Ring

Eredeti megjelenés éve: 1998

Maecenas, Debrecen, 2008
334 oldal · ISBN: 9789632031835 · Fordította: Varga Mónika
Maecenas, Budapest, 1998
330 oldal · ISBN: 9639025771 · Fordította: Varga Mónika

Sippancs P
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Rövid, ám lényegre törő leszek: minden sorát, minden betűjét, minden kis apró lélegzetvételét imádtam, ami pedig a karaktereket illeti, nem tudok elég hálás lenni Monkcrest earljéért. *hatalmas sóhaj*
Amanda Quick egy zseni, és méltán nevezik a romantika koronázatlan királynőjének.

Sylveris
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Könyvtári könyv. Az első könyvem Amanda Quick-től, és hát hmm.. annyira nem vett le a lábamról.

Marcsi P
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Az első igazi Amanda Quick regényem és annyira imádtam, hogy el se tudom mondani!
Eddig Julia Quinn volt a favorit, de úgy érzem AQ is nagy kedvencem lesz.
Minden a helyén volt, a szereplők erős jellemek, kellően akaratosak, cinikusak, nagyon szeretem az ilyen csipkelődős párbeszédeket! És a kémia… Na itt aztán volt! :D Külön plusz pont, hogy nem fiatal csitri a hősnőnk, és a hősünk is 40 éves!
Már a kerettörténet sem csak arról szól, hogy hogy szeretnek egymásba, egy nagyon izgalmas nyomozást is kapunk, ami még többet ad a könyvhöz.
Szóval imádtam és hivatalosan is véget ért az olvasási válságom! ^^
Mindenkinek Amanda Quick-et! :)

meteoritastar P
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

A történet elej nem úgy indult, ahogy vártam. Nem volt szokványos és ez jó pont. De kellet jó pár oldal, hogy eltudja terelni a gondolataimat és csak a történeten járjon az eszem. Valamint, hogy a szereplők is úgy igazán megmutassák, hogy csak szeretni lehet őket.
Átesve a kezdeti „ismerkedésen” nagyon jó lett ez a könyv . Izgis nyomozás humorral.
Egy dolgot viszont nagyon sajnálok. A végére kellett volna még egy fejezet.

Felixa P
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Ez most egy igazán jó választás volt. Remekül szórakoztam a történet olvasása közben. Mindez köszönhető a jól kidolgozott főszereplőknek. Erős jellemük és szarkasztikus megnyilvánulásuk hatalmasat dob a sztori színvonalán. A párbeszédek – az olvasó örömére – derűvel töltik meg a lapokat spoiler.
Egyszerre szórakoztató, humoros és izgalmas.

Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Harmadik olvasásom az írónőtől, remekül szórakoztam :) Annyira vicces. Beatrice egy nagyon felvilágosult, igazán izgalmas nő és ráadásul író, aki álnéven írja rémregényeit. Itt van a másik hősünk, az earl, Monkcrest (lásd: https://moly.hu/karcok/749693) aki szintén egy tipikus „szépfiú”, vonzó, elmés, szórakoztató és nem mellesleg anyagilag is rendben van :)
Ha B és M összedugja a fejét, abból csak jó dolgok sülnek ki :)
Még egy kutya is erősítette a csapatot, earl gazdi kutyája: Kobold :)
Kacagtató jelenetek, időnként félreértelmezett mondatok, nagyon élveztem :D

K_Heni P
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Beatrice egy határozott, céltudatos hősnő, akinek méltó párja Leo, a nyugodt, bátor hős.
Nagyon tetszett a történet, érezhető volt a főszereplő páros között a szenvedély.

Fairymysz
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Egy igazán kedves és szórakoztató történet volt, a megfelelő izgalommal és krimiszálakkal keverve. A szereplők igazán szerethetőek és aranyos, ahogy a két főszereplő lassan egymásra talál.

Maecenas, Budapest, 1998
330 oldal · ISBN: 9639025771 · Fordította: Varga Mónika
Mayya P
Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Szórakoztató, aranyos történet, kissé talán megszokott fordulatokkal. Amanda Quick minden könyve nyújtja azt, amit az olvasó elvár: intrika, szerelem, rejtély, borzongás.
Beatrice és Monkcrest párosa sem sokban különbözik a többi könyvétől: idegesítő, határozott hősnő, sejtelmes, bátor főhős és néhány mellékszereplő a szélsőséges fajtából – amiket jó írni és olvasni egyaránt. Nem csalódtam AQ-ben most sem.

Amanda Quick: Ezzel a gyűrűvel

Eddig ez a kedvenc könyvem az írónőtől. :) Izgalmas, vicces, lendületes és még gyilkos után is nyomoztunk. Ezen kívül kincsvadászat és egy párbajra hívás is borzolta az idegeimet!
Mindig nagyon jól szórakoztam, amikor a főszereplők hajlott korát emlegették, hiszen Beatrice még nem volt 30, Leo pedig alig 40 éves a könyvben. :) Amit picit hiányoltam, az a végén egy kis epilógus. Örültem volna, ha olvashatom, hogy lesz közös babájuk, és így teljesül Beatrice álma egy gyermek után.

Szédültnapraforgó

Meglátásom szerint a jó házasságnak nem feltétlenül a szenvedély a biztos alapja.

Szédültnapraforgó

– Apám azt tanította, hogy a Teremtő, férfinak és nőnek egyaránt megadta a logikus gondolkodás képességét. Isten ellen való vétek nem kihasználni.

Szédültnapraforgó

Ha valaki, hát Beatrice tudta, hogy némely férfiak torkuk szorgos locsolásával igyekeznek látványos méretváltozást elérni ott, ahol amúgy vágy hiányában semminemű előretörés nem lenne tapasztalható.

Szédültnapraforgó

Szeretőt tartani csak bajjal jár. A gondok már ott kezdődnek, hogy alig találni olyan helyet, ahol háborítatlanul szerethetik egymást.

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

Megköszönném – nyelt nagyot Leo –, ha tartózkodna az erős késztetés, a vágy és a felállít szavak használatától. Beatrice leesett állal bámult rá, majd értetlen tekintete megállapodott az earl domborodó nadrágján.

Szédültnapraforgó

Tapasztalataim szerint nem az a siker alapja, ha fiatal, erős bikával eresztik össze a tehenet. Egy másik bikát talán könnyebben elfogad, és biztos lehetek a szaporulatban.

Szédültnapraforgó

Elég öregek vagyunk ahhoz, hogy tudjuk, a férfiak akkor boldogok, ha bizonyos testi szükségleteik kielégíttetnek.

Szédültnapraforgó

Nagyapa mindig azt mondogatta, sosem tudhatjuk, miként alakul a sorsunk. Férfiembernek szorult helyzetben is biztosítania kell a családja megélhetését.

Tímea

Valamiképp rá kell bírnia, hogy engedje át az irányítást. Csak nehogy fordítva
süljön el a dolog: Leo Drake tervez, Beatrice Poole végez. Mert párórás
ismeretség alapján is kétségbevonhatatlan, hogy a hölgy nyakas teremtés, aki
mindig a saját feje után megy. Rossz hatással volt rá az özvegység: elszokott
tőle, hogy hallgasson az okos férfiszóra, hogy belátással fogadja az emberi faj
hímnemű egyedeinek intelmeit.

Tímea

– Nem áll szándékomban megkérni Arabella kisasszony kezét. – Szavai pisztolylövésként hasítottak a halotti csendbe. – Választottam az unokanővére, Mrs. Poole.
– Mrs. Poole? – hebegte leesett állal Burnby.
– Jól hallotta.
– De… de ő már … majdnem harmincéves!

Vanza sorozat · Összehasonlítás