Bukott ​angyal 157 csillagozás

Amanda Quick: Bukott angyal Amanda Quick: Bukott angyal Amanda Quick: Bukott angyal

Bálterem, ragyognak a fények. És az ellentét: vidéki kastély, öreg fák lombjai tartják örök árnyékban. Íme, ezeken a helyszíneken lángol fel az a vad szenvedély, mely Amanda Quick új művének szereplőit örvényszerűen irányítja egymás felé. Prudence tudta, hogy nem illendő dolog éjnek évadján lakásán felkeresni egy férfit. Különösen kockázatos, ha az a férfi éppen a Bukott Angyal, Angelstone earlje. De Prudence-nek nem volt más választása, ha meg akarta kímélni forrófejű fivérét egy végzetes párbajtól. Prudence és Sebastian sorsa ezen az éjszakán végzetszerűen kapcsolódik össze.

Eredeti megjelenés éve: 1993

330 oldal · ISBN: 9638469390 · Fordította: F. Nagy Piroska

Prudence Merryweather · Sebastian, Angelstone grófja

Nikyy18>!
Amanda Quick: Bukott angyal

Aranyos történet volt. A szereplőket hamar megkedveltem. Pru és Sebastian aranyos párt alkottak.

Dora_Sullivan>!
Amanda Quick: Bukott angyal

Még mindig hűen tudom azt állítani Qucik-ről, hogy ő az egyik legjobb a Romantikus regények királynője.
Továbbra is szeretem, s imádom, hogy minden történetébe bele visz valami titokzatosságot, valami rejtélyt, valami nyomozást. Amihez társul némi humor, s egy mindent elsöprő romantika. Különös képen az a fajta, amely képes felolvasztani a regényei férfi hőseinek szívét. Az a fajta, mely megmutatja nekik, hogy igenis van olyan aki meg s kiérdemli a szeretetüket s a szerelmüket, és a megbecsülésüket.
Szerettem, ahogyan Sebastian felfigyelt Pru-ra, s hogy hogy nem tiltakozott az ellen amin ellen úgyse lehetett volna. Az igaz, hogy a szerelmet nem rögvest az elején fedezte fel. De ez nem azért volt, mert nem akart volna az lenni. Csak ő inkább a tettek embere volt. S aki már rég elkönyvelte magában, hogy az ő szíve örökre a jeges köd tartalékává vált azon a napon amikor elvesztette a szüleit s testvérét.
De, Pru felolvasztotta őt. S rá is ébresztette arra, hogy ő tulajdonképpen nem is olyan rossz ember, mint aminek mutatta magát. De ezzel szerintem nem is volt baj… azok után ami végig kísérte az életét, még szép, hogy falat húzott maga köré, s inkább mindenkit meghagyott abban a tévhitben, hogy neki semmi se fontos igazán… Hiszen tulajdonképpen semmije se volt, ami igazán fontos lehetett volna a számára, a halott családján kívül…míg meg nem ismerte Pru-t. Pru-t, akit én is csak szeretni tudtam. Személyében én is egy rendkívüli s csodálatos teremtést ismertem meg, aki a legmegfelelőbb párja, s társa lett Sebastian-nak. Szerettem, ahogyan a férfit kezelte. Szerettem ahogyan, olykor ellent mondott a férfinak…de azt is amikor hallgatott rá.
S szerettem, hogy elérte azt, hogy más is lássa, hogy Sebastian jó ember.
Számomra ők ketten nagyon is összeillő páros. Nem csak emberként, személyként, de barátként s igazi társakként is. :)

Az igaz, hogy mindegyik eddig elolvasott könyvére azt mondtam, hogy egy nagy kedvencemmé vált – ami igaz is…- De ez az első olyan könyv, amit először olvastam – már korábban –, Qucik-től. Amit akkor is megszerettem. Akárcsak most. S azt kell, hogy mondjam. Nálam ez áll az első helyen, az írónő könyvei közül.

S még tuti, hogy előfogom venni, s újra is fogom olvasni még. *.*

Brigi89>!
Amanda Quick: Bukott angyal

Régebben már olvastam a könyvet, de nagyon ideje volt már újraolvasnom.
Prudence és Sebastian nagyon hamar egymásra találnak, ez főleg a nyomozások iránti közös érdeklődésüknek köszönhető. Imádtam, amikor az ügyekről beszélgettek és veszekedtek.
Nagyon szórakoztató könyv volt, nem volt benne semmi meglepő, mégis teljesen kikapcsolt.
Még nagyon sokszor újraolvasós.

Adrienn84 P>!
Amanda Quick: Bukott angyal

Idén ez már a második mellényúlásom volt az írónőtől, a történet rövidsége ellenére nehezen haladtam az olvasással. Leginkább a női főszereplő vette el a kedvem az olvasástól, Prudence karaktere számomra idegesítő volt. Bár Sebastiant az intelligenciája ragadja meg eleinte, a könyvből Prue eme tulajdonsága nem igazán tűnik elő. Ugyan van egy érdekes hobbija, a kísérteties jelenségek vizsgálata, a történetben rendszerint csak követelőzött, megbántódott, zsörtölődött, és azon erőlködött, hogy a Fleetwood család tagjai kibéküljenek egymással. Ami Sebastiant illeti, az ő karaktere sem tudta megmenteni a történetet. Egyrészt nem igazán derült ki, hogy miért is nevezik Bukott Angyalnak, hiszen annyira nem volt rémes előélete, másrészt amint elveszi Prudencet, úgy kezd el viselkedni, mint egy idomított pudli, semmi eredetiség nem marad benne, a ködtől való viszolygására adott magyarázatot is kissé gyengének éreztem. A krimi szál egész érdekes volt, spoiler sajnos túlságosan sokat elvett belőle Prudence és Sebastian kapcsolatának ecsetelése. Jeremy és Trevor karaktere igazán kedvelhető volt, kár, hogy nem kaptak nagyobb szerepet a történetben.

Silverlight>!
Amanda Quick: Bukott angyal

Ismét egy izgalmas nyomozós, szórakoztató, romantikus történelmi regény az írónő tollából. Ismét egy egyedi történet, mely olvasása közben nem lehet unatkozni. Nagyon tetszett az egész cselekménye. Most is egy egyedi női karakterrel ismerkedhettem meg. Prudence egy csöppet sem szokványos hölgy, aki cseppet sem szokványos munkával tölti szívesen a szabadidejét. Talán sokszor meg is döbbenti a társaságot. Angelstone szintén a társaság által határmezsgyén járó férfi. A családi viszálykodás is központi szerepet kap. Ez egy jó történet, korhű és teljesen magába tudja szippantani az olvasókat.

Paulina_Sándorné P>!
Amanda Quick: Bukott angyal

Könnyed romantikus történet, kellemes kikapcsolódás volt számomra. Szimpatikusak voltak a szereplők. Tetszett, ahogy Prue „kezelte” Sebastiant. Főleg, ha el akarta érni azt, hogy úgy viselkedjen, úgy tegyen, ahogy ő szeretné. Tetszett közöttük a kémia. Jó volt figyelni őket, ahogy nyomoznak. Prue öccse, Trevor az elején egy piperkőc, beképzelt ficsúr volt, de szerencsére fejlődőképes és jó példát vett Sebastiantől. Sokat mosolyogtam az elején a párbaj kihívásokon.

Timi0320>!
Amanda Quick: Bukott angyal

Ez valami eszméletlen jó volt!
Faltam az oldalakat mert nem akartam letenni a könyvet annyira jó volt.
Prudence és Sebastian párosa rögtön kedvenc lett. Mindketten szerethető karakterek. Imádtam a szócsatáikat, ahogy Prue ellentmondott a Bukott Angyalnak, amivel az őrületbe kergette :)
A történet izgalmas volt, nem voltak felesleges részek, jó kis nyomozást folytatott le a páros.

Heni_s_BookBar>!
Amanda Quick: Bukott angyal

A fülszöveg alapján egy kicsit jobbra számítottam. Izgalmasabbra és cselekményben gazdagabb történetre vártam. A szereplőket nem igazán zártam a szívembe. Ennek ellenére nem volt rossz regény. Átlagos, romantikus regény. Akik hozzám hasonlóan szeretik a könnyedebb, romantikus regényeket (is) azokanak biztosan tetszeni fog és bátran vegyék a kezükbe a regényt. De ne legyenek magasak az elvárásaitok vele szembe, mert csalódni fogtok akárcsak én.

Iustitia>!
Amanda Quick: Bukott angyal

A történelmi romantikusokban hajlamosak egysíkú karaktereket alkotni, és mindent egy lapra tenni fel: a kor társadalmi jellegzetességeire, amelyek szinte mindig valamilyen akadályt gördítenek hőseink boldogulásának útjába. Nem is baj, hogy ez a könyv nem áll be a sorba. Prudence borzalmas név különc nő a saját évszázadában, de a miénkben is elég hóbortos szakmának tűnik az övé, hiszen kísértetvadász. Kicsit Scooby Doo-s a helyzet, mert rendre lehull a lepel a szellemekről, és a megoldásban sincs semmi valóságon túli, így végül is nem olyan távoli ez a választott hivatás Angelstonétól, aki titokban a hús-vér emberek ügyeiben nyomozgat. A társaságból kinézett, fattyúnak csúfolt gróf és a már majdnem vénkisasszony természetesen véletlen kompromittálja magát, mire rájönnek, hogy egy eljegyzés leple alatt jól tudnának együtt dolgozni. Jót tesz a történetnek, hogy krimi is, nem csak romantikus, így egy percig se untam el magam.

Navi>!
Amanda Quick: Bukott angyal

Nem a legsikerültebb AQ könyv, de arra a néhány órára tökéletesen kikapcsol, amíg olvasod. A szokásos elemek: két teljesen ellentétes személy, kikényszerített házasság, valamilyen bűnügy, s a végén a beismerése annak, hogy azért mindketten érző lények :) S megtanuljuk, hogy a család mindennél fontosabb.

könyvmolygirl>!

Hajnali egy óra volt. Sebastian meggyújtotta a lámpát Bloomfield íróasztalán, majd ingujjából előhúzta és a zárba illesztette a hosszú drótot.
– Jól van, drágám. Ez az. Nyílj ki szépen. Engedj be. Úgy. Gyönyörű vagy.
– Tudsz róla, hogy ugyanúgy beszélsz a zárakhoz, mint hozzám, amikor szerelmeskedünk? – kiáltott fel halk, bosszús hangon Prudence.
– Természetesen. Közted és egy ügyes, okos kis zár között nagyon sok hasonlóság van. Végtelenül szórakoztatóak vagytok mindketten.

Mayya>!

– Most abban a rémes korban van, amikor a fiatalemberek nagyon mélyen átélik a dolgokat.Gondolom, ön is volt egyszer fiatal.
– Most, hogy mondja, én is úgy gondolom – nézett rá leplezetlen elragadtatással a férfi. – De persze az már nagyon régen volt.
– Nem állt szándékomban arra célozni, hogy ön már öreg volna, uram – vörösödött el Prudence.
– Köszönöm.
– Talán nem is sokkal múlt negyven – mosolygott bátorítón a lány.
– Harmincöt.
– Tessék? – pillogott Prudence.
– Harmincöt éves vagyok, Miss Merryweather. Nem negyven.
– Ó! Értem.

Fairymysz>!

– Az okos feleség mindig tudja, mikor kell megfogadnia az ura tanácsát – válaszolta Prudence elbűvölő kedvességgel.
Sebastian úgy meglepődött ezen a könnyű győzelmen, hogy kis híján elejtette a gyeplőt.
– És azt is tudja mindig, hogy mikor ne fogadja meg – tette hozzá Prudence fanyarul, és a szemében kihívó fény villant.

mezei P>!

– Végtére is a szerelem létezésére sokkal kevesebb a bizonyíték, mint a kísértetek létezésére…

Sippancs P>!

A világ véleménye nem számít, fiam. Az a lényeg, hogy te tudd: nem szennyezted be a becsületedet. A becsület szent kötelesség, úgy is kell bánni vele. Botrányt, romlást és még rosszabbat is túlél az ember, ha tudja, hogy a becsületén nem esett folt.

Fairymysz>!

Látva Prudence ijedt arcát, Sebastian némán elkáromkodta magát. Ez a lány egyáltalán nem úgy festett, mint aki haladéktalanul férjhez szeretne menni.
Időt kell adnia neki. Vagyis még nincs túl ezen az elmebajos udvarláson.

Szelén>!

– Te gazember – mondta ökölbe szoruló kézzel Jeremy.
– Hamarosan golyót röpít valaki abba a jéghideg szívedbe, de úgy kell neked.
– Köszönöm – hajtott fejet udvariasan Sebastian.
– Jó érzés tudni, hogy válságos időkben számíthatok a családra.

Mayya>!

– Igen, hogyne – futott át egy félszeg kis mosoly a lány arcán. – Tudom, hogy szívességet kérek lordságodtól.
– A legteljesebb mértékben. A bocsánatkérés merőben idegen a természetemtől. Akárcsak az, hogy bárkinek is szívességet tegyek.
– Biztosíthatom, ezt az élményt is túl fogja élni.
– Majd meglátjuk. Emlékeztetem rá, hogy a szívességért cserébe fizetséget szoktak várni. Prudence arcára kiült az ijedtség

Tímea>!

Az éjszaka legsötétebb órája volt, hajnali három, amikor a fagyos köd árnyékként csüngött a városon.

Sippancs P>!

A társaságot mindig izgatja az, ami szokatlan. Úgy viselkedik, mint egy gyerek, ha új játékot kap. És ha történetesen eltöri ezt a játékot, akkor félredobja, és máris egy új, csillogó holmira veti magát.