Botrány 78 csillagozás

Amanda Quick: Botrány Amanda Quick: Botrány

"Az ügy egyáltalán nem bonyolult – nyugtatta Emily remegő hangon az alvilági alakot. – Egy kis emberrablás csupán, a komornyikom nyilván említette már. Van egy úr, akit szeretnék eltávolítani a városból néhány napra. Biztonságos helyen szeretném tartani, mondjuk, öt napig. Lehet róla szó? A kor megítélése szerint Miss Emily Faringdon bizony nem kimondottan szép lány, s huszonnégy évével kicsit már idősecske is. Ráadásul múltjában ott éktelenkedik a Balszerencsés Esemény, amellyel jó hírén letörölhetetlen foltot ejtett. Little Dippington lakói – és maga a lány is – pontosan tudják, hogy semmi esélye többé a férjhez menésre. Ám mindannyiuk legnagyobb megdöbbenésére megjelenik a színen Simon, Blade titokzatos, nagy hatalmú grófja, és az oltár elé vezeti Emilyt. Hamarosan kiderül azonban, hogy a lánykérés oka legkevésbé sem a férfi szerelme…

Eredeti mű: Amanda Quick: Scandal

Mars, Budapest, 1992
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637914307 · Fordította: Keszthelyi Klára

Mrs_Curran_Lennart P
Amanda Quick: Botrány

Az írónőről megszokott cselszövéses történelmi romantika. Tökéletes kikapcsolódás.

meteoritastar P
Amanda Quick: Botrány

Úgy örülök, hogy a polcomon tudhatom ezt a könyvet. Aranyos történet volt. Az elején kicsit fura volt és jajj nekem érzésem is volt Emily miatt, vagyis jobban mondva a „ magasabb régiók” és a „metafizika birodalma” miatt. De ez csak addig tartott, míg jobban meg nem ismertem a szereplőket.
Nem volt kimondottan izgalmas történet, bár volt benne picurka adrenalin löket, de tényleg csak minimális, de egyáltalán nem zavart. Így sem volt unalmas. Magával ragadó, aranyos, mosolygós, romantikus könyvecske volt. Végig tetszett a történet, ahogy a páros kapcsolata eljutott a magasabb régiókba :D :D
Sokat mosolyogtam :)):))
A könyv vége is tetszett. Nem let az a full Happy. Bár ez nézőpont kérdése. Simonnak nem lehet oka a panaszra ;)) ;))

Kis kikapcsolódásra vágyóknak bátran ajánlom.

A_Shara
Amanda Quick: Botrány

Kedves, bájos, könnyed olvasmány. Pont erre volt szükségem.

l_moni
Amanda Quick: Botrány

Maga a történet tetszett. Simon a maga eltokeltsegevel, bosszúszomjaval szimpatikus szereplő. Emily viszont idegesítő egy kicsit a transzizéjével. Naiv l..a szerintem. Voltak jó jelenetek.
Emily családja, főleg az apja, szörnyű.
Igazi nyári olvasmány, gyorsan lehet vele haladni.

brigitta244
Amanda Quick: Botrány

Nem lehet azt mondani, hogy rossz volt, de olvastam már sokkal jobb történelmi romantikust. Néhol idegesített a regény. Főleg Emily, ezzel a sok transz dolgaival. Végig abban a hitben voltam, hogy majd biztos ki fog nőni belőle, de hát nem. Simon-t megkedveltem, mint férfi főhőst. Kemény ember aki bosszút állni jött, de végül a szerelem mindent felül írt számára. Együtt nem voltak rosszak, aranyosak voltak.

Maecenas, Budapest, 2002
254 oldal · ISBN: 9632030591 · Fordította: Keszthelyi Klára
krisztina0419
Amanda Quick: Botrány

Ez a könyv is az első romantikus olvasmányaim között szerepel. Ebben a könyvben én mindent szeretek. A szereplőket, a körítést. Nem tudom megunni.
Bár néha tényleg sok Emily transzcendentális szövege.
Mindezek ellenére 5 csillag és egy kedvenc gomb…

Nushi P
Amanda Quick: Botrány

Én ezeken a történelmi romantikus könyveken olyan jókat tudok derülni. Olyan kis könnyedek egyszerűek. Amanda Quick abban különbözik hogy ő meg tudja csavarni úgy a történeteket , hogy az még ne jelentsen megterhelést de kellően meglepődj. Szerettem.

wallery
Amanda Quick: Botrány

Nekem ez nem jött be, s most nem is bírok gondolkodni rajta: talán túl sok volt a a transzos…

Alyson
Amanda Quick: Botrány

Ezt a könyvet csak úgy kihúztam a könyvespolcról a könyvtárban, mert ilyet még nem csináltam :D
Néhány helyen ugyan csapkodtam a fejemet, de nagyon aranyos kis történet. Egy délután alatt kiolvasható, ha az ember lazítani szeretne és nem vágyik semmi magasröptűre.

K_Heni P
Amanda Quick: Botrány

Egészében aranyos kis történet, összeillő párossal. Emilyt néha idegesítőnek találtam az állandó magasabb régiói miatt, de okozott néhány igazán vicces pillanatot.
Kezdetben én is azt gondoltam, hogy egy naiv lány. A vége felé azonban rájöttem, hogy erős, bátor, aki már régóta várt valakire, aki támasza lehet, és aki szereti.

Inimma

– Soha nem lehet elég korán kezdeni a lebegést a szerelem trancendentális, arany partjai felé, édesem.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Inimma

– Faringdon, itt az ideje, hogy a fivére és maga is megtanulják, az igazi hatalmat a pénz és a tudás jelenti. Aki ezekkel van felfegyverkezve, az sokkal többet ér el, mint aki pisztolyt vagy kártyát forgat csupán.
– És ha az embernek nincs pénze? – kérdezte Devlin zavartan.
– Akkor minél több információt kell szereznie. Annak birtokában hamarosan hozzájut a pénzhez is.

238. oldal - 14. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: hatalom · információ · pénz · tudás