Becsület 157 csillagozás

Amanda Quick: Becsület Amanda Quick: Becsület

Harriet Pomeroy, a papkisasszony, megszállott őslénykutató. Egy nap kedvenc kutatóhelyén, a Hardcastle-birtok tengerparti szikláiban megbúvó egyik barlangban legnagyobb megdöbbenésére rablott kincseket talál. Mielőbb szeretné eltávolítani kövületei közeléből a tolvajokat, ki máshoz fordulhatna hát segítségért, mint a birtok urához, St. Justin vicomte-hoz. Fogalma sincs róla, hogy St. Justin nem más, mint a „Blackthorne-i Fenevad,” akit az emberek kerülnek, akár egy leprást, mert becsületét örökre eljátszotta. És a vicomte, akinek már minden mindegy, kompromittálja Harrietet…

Eredeti megjelenés éve: 1992

Mars, Budapest, 1993
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637914447 · Fordította: Sóvágó Katalin

Mrs_Curran_Lennart P>!
Amanda Quick: Becsület

Olyan régen olvastam a könyvet, hogy csak menet közben kezdett derengeni egy-két dolog. Örök hála annak a könyvesbolti eladónak, aki először ajánlotta figyelmembe a szerzőt még a 90-es évek elején. A Q nagyon bájos történeteket ír, rendkívüli, talpraesett hősnőkkel és izgalmas titkokkal. Ez a történet felér egy Szépség és Szörnyeteg adaptációval, hiszen a vikomton is rajtaragadt a Fenevad gúnynév termete és sebhelye miatt. Őskövületmániás hősnőnket azonban ez egyáltalán nem zavarja, hiszen ő még egy nyavalyás fogért is képes rajongani, mit neki egy sebhelyes arc. Az izgalmas fordulatok mellet a történet nagyon mókás is volt és nem hiányoztak belőle a főszereplők közötti szópárbajok, sőt szócsörték. A szerző nem veszi véresen komolyan a műfajt, de az olvasó annál jobban szórakozik.

Zsuzsanna_Makai>!
Amanda Quick: Becsület

„nincs szem, amely az arcból kiolvasná a lélek alkatát”

Ó, de jó volt!
Imádtam!
Minden szuper volt!
Az alapsztori remek, a barlangok, és a kövületek…, meg is lepett, hogy másnak nem jutott ez eszébe. Aztán az is, h nálunk, Swansea-ban is vannak szigetek, amik csak apálykor elérhetők, de eszembe se jutott volna a barlangokra így tekinteni.
Harriett és Gideon is jó karakterek voltak, ahogy kezelték egymást, kifejezetten szórakoztató volt, főleg az első találkozás a szülőkkel, az a rész még a többinél is jobb volt.
A visszatérő probléma, „de mi lesz a fogammal”, ha kétszer ennyiszer hangzott volna el, is vicces maradt volna.

meteoritastar>!
Amanda Quick: Becsület

És igen!!!! Hölgyeim és Uraim.
Ez a pillanat is eljött.
Nem adtam fel, kitartottam és sikerült!!!!

KEDVENCET AVATTAM!!!!! *-* *-*

Láttam, hogy sokan szeretik Amanda Quick könyveit. Olvastam már párat tőle, és hiába tetszettek is, de mindig ott volt az a De.
Itt viszont nincs De , nincs egy szavam se.
Igaz kiszámítható és meglepetés mentes volt, de így is a történet, a cselekmény, a szereplők olyan szórakoztatóak voltak, hogy én élveztem minden sorát.
Bájos és humoros volt. Harriett szenvedélyét teljesen megtudtam érteni. Néha mintha magamat láttam volna. Persze, nálam nem a fogak váltják ki :D :D
Ez egy nagyon jó kis könyv volt. Bátran ajánlom a műfaj kedvelőinek.

KönyvMoly_1989>!
Amanda Quick: Becsület

Nagyon kellemes történelmi romantikus regény volt ez! :)
Tetszett, hogy a főhősnőnek ilyen egyedi hobbija és tűzrőlpattant természete van, a titokzatos, „félelmetes” férfi főhősöket pedig mindig szerettem. Megbabonázzák az embert.
Kettejük szócsatái rendkívül szórakoztatóak voltak. Ugyan kicsit hirtelen jött a nagy szerelem, de ettől függetlenül felettébb élvezhető kikapcsolódás volt ez a könyv.

catilde>!
Amanda Quick: Becsület

Az első Quick könyvem, de nem az utolsó. Nagyon jó történelmi romantikus, tele titkokkal, ami folyamatosan derülnek ki. Gyorsan olvasható, könnyed kikapcsolódást nyújtó olvasmány. Köszönöm @MissBennet hogy ajánlottad az írónőt.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Amanda Quick: Becsület

Ez megint egy remek könyv volt, ahogy már megszoktam az írónőtől, imádtam, mint mindig.
Az alkotó a történeteiben nagyszerűen ötvözi a történelmi romantikát a humorral és az izgalmas krimi szálakkal, arról nem is beszélve, hogy az erotika sem hiányzik belőlük.
Szeretem, hogy történetekben mindig komoly, karakán húszas éveikben járó hölgyek és harmincas éveikben járó meglett férfiak, a főszereplők nem éretlen tinik, bár abban az időben gyakran már családosak voltak az ilyen korú lányok.
Nagyon élveztem az izgalmas kalandokat és a sziporkázó párbeszédeket, amiken jókat derültem.

ancineni P>!
Amanda Quick: Becsület

Ez egy nagyon vibráló, mozgalmas regény volt, szerethető főszereplőkkel.
Harriet egy tűzrőlpattant menyecske, határozott, magabiztos, és nagyon intelligens. Nagyon érdekes hobbit választott, az őskövületek kutatásának szenteli szabadidejét. Érdekes karakterét ez még egyedibbé teszi.
Gideon nagyon szimpatikus volt számomra, kaptunk egy újabb sérült lelkületű férfit, akinek a jelleme könnyen szerethető. Ismét bebizonyosodott, hogy az emberre rásütött bélyeg, még ha nem is igaz, mély sebet ejt az emberen. Gideon látszólagos érdektelensége mögött a régi sérelmek dolgoznak. Harriet szerencsére felismeri a férfi valódi értékeit.
Imádtam az évődő párbeszédeiket, vitáikat. Nem is sejtettem, hogy ekkora izgalmakat is tartogat a történet számomra. Az írónőnek sikerült nagyon sok mindent bezsúfolnia ebbe a nem is túl hosszú regénybe.
Szuper kis történelmi romantikus, nagyon jó humorral és izgalmakkal.

Silverlight>!
Amanda Quick: Becsület

Nagyon szeretem az írónő könyveit, mert mindig valami egyedit sikerül alkotnia. Sosem került még a kezem közé kettő hasonló történet. Most is egy izgalmas, szórakoztató, akciódús könyvet vehettem kézbe. Bravúrosan csavart cselekmények, korhű cselekmény. Nem tipikus szereplőkkel dolgozik, ez is nagyon jó. A női alakja most is egyedi, ahogyan a hobbija is. Bár Harrietnek nem sötét a múltja, s nincs is mit rejtegetnie, mégis egyedi érdeklődési köre nem teszi népszerűvé a férfiak körében. Olyan férfira sikerül akadnia azonban, akit nem érdekel, ha a társaság valakit rossz szemmel néz. Egy mogorva, gazdag arisztokrata, aki viszont a múltbéli események következményeivel él együtt. Tökéletes párosítás, még akkor is, ha kívülről nézve, elsőre nem is illenek össze. Nem csak egy történelmi romantikus történetet kaptam, de egy kis rejtélyt is, melynek megoldása felkeltette a kíváncsiságomat.

Maecenas, Budapest, 2015
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632030609 · Fordította: Sóvágó Katalin
Paulina_Sándorné P>!
Amanda Quick: Becsület

Nagyon élveztem a történetet, jókat kuncogtam olvasás közben. Nem semmi nőszemély Harriet. Vicces, aranyos, karakán. Gideon szimpatikus volt első pillanattól kezdve. Annyira tetszett, ahogy Harriet, mint egy hurrikán elsöpörte őt. Voltak vicces helyzetek. :-) Imádtam a szócsatáikat, a beszélgetéseiket. Jó volt figyelni, hogyan változik az arisztokrácia. Aranyosak volt a Társaság tagjai, hogy elrabolták Harriet-et. spoiler

Kopácsi_Krisztina I>!
Amanda Quick: Becsület

Szeretem a romantikus történelmi regényeket! És ez sem okozott csalódást!
Harriet a vénkisasszony és Gideon a mogorva örökös. Szuper kis páros voltak! Mondjuk Harriet felidegesített, amikor spoiler, de még ez sem vont le igazából a sztori értékéből!
Gideont amúgy is imádtam a csúnya arca ellenére is és ahogy szép lassan felengedett és megszerette Harrietet. De a legcukibb a végén az igazi „fenevad” volt!

Light_House>!

Egy tanárnak nem lehet nagyobb öröme, mint hogy azt látja, a tanítványa becsületes, szavahihető emberré érik.

Light_House>!

– Elég! – mondta a kutyának Chillhurst. – Leül!
Kutya még így nem csodálkozott el.

Fairymysz>!

– Ne mozduljon, miss Pomeroy! – parancsolta bátran Applegate. – Nem engedem, hogy ez a lator megérintse! Védelmezni fogom önt utolsó csepp véremig!
– Én pedig a legnagyobb örömmel segítek Applegate-nek megoltalmazni a drágaságunkat – harsogta Fry. – Védelmezni fogjuk önt, Applegate utolsó csepp véréig.

Light_House>!

– Aligha hiszem, hogy egy gyermeket vagy akár egy lovat is veréssel nevelni lehetne. – Jared maga is meglepődött azon, hogy apja unalomig ismételgetett szavait idézi. – Ezzel csak a lelkét törnénk meg, és kivívnánk magunk ellen a rosszindulatát.

Fairymysz>!

Felicity kikerekedett szemmel, kíváncsian meredt nővérére.
– Jóságos ég! Így csókolt akkor is, mikor megrontott? Meg kell mondanom, roppant izgalmas!
– Felicity – rogyott bele Harriet a székébe –, még egy szó arról az éjszakáról, és esküszöm, megfojtalak. Figyelmeztetlek, légy elővigyázatos! Most, hogy már nem akarsz előnyös házasságot kötni, nem érsz annyit a háznak, mint azelőtt.

Light_House>!

– Sajnos, mit sem értek a gyerekneveléshez – ismerte be Olympia. – Nem nagyon merem megrendszabályozni a fiúkat. Attól félek, ha rájuk szólok, úgy érzik, nem szívesen látom őket.
– Az ésszerű szabályoktól egy gyerek még nem érzi úgy, hogy nem szeretik – mondta csendesen Jared. – Épp ellenkezőleg.

Fairymysz>!

– Míg Dobbs és én elmegyünk a községházára, hogy megejtsük a kihallgatásokat, maga menjen vissza Blackthorne Kastélyba, és utasítsa az inasomat, hogy készítse össze a ruháimat a ma délutáni látogatáshoz a paplakban. Nézzen utána, Owl, hogy tökéletesen rendben legyen minden. Lánykérőbe megyek, és jó benyomást akarok kelteni.
– Akkor feketét akar majd venni, mylord. Mint a gyászhoz.

Körtefa>!

Olyan jó volt vele lenni. Harriet mellett olyan hősiesnek és nemesnek és büszkének érezte magát. Látszott rajta, hogy hisz benne. Most ismerte fel, hogy Harriet megér annyit, mint az, amit hat hosszú éve veszített el az apja és a nagyvilág szemében.
Harriet hisz benne. Ez elég.

Körtefa>!

– Előkelő emberek könnyen kifizetnek egy vagyont egy jó lóért vagy drága smukkért, de bezzeg a fogukhoz verik a garast, ha a magamfajta szolgálatait kell megfizetni. – Dobbs a fejébe nyomta roggyant kalapját. – De minthogy most önnek dolgozom, gondolom, meg fogom kapni a fizetésemet. Utánanéztem. Önnek jó híre van ezen a téren. Mindenki azt mondja, hogy rendesen fizeti a számláit, és meg se próbál bolondot csinálni a kereskedőkből.
Gideon felvonta a szemöldökét.
– Mindig öröm hallani, hogy az ember jó hírnek örvend bizonyos fertályokon.
– Azon a fertályon, ahol én lakom, csakis az számít, milyen pontosan törleszti valaki a tartozását.

Körtefa>!

– Csak szólni akartunk, hogy vásárolni megyünk, mylord – mondta derűsen Harriet. – Édesanyja szeretné látni a legújabb divatos ruhákat.
– Rettentő szükségem van egy új kalapra és némi kelmére egy-két ruhához – mondta Lady Hardcastle, és halványan rámosolygott Harrietre.
– Két asszony vásárlás közben ismerheti meg legjobban egymást – állapította meg Harriet. – Nekünk pedig annyi közös dolgunk van, mylord.
– Mint például? – vonta fel a szemöldökét Gideon.
– Hát maga – mosolygott szélesen Harriet.