Becsület 88 csillagozás

Amanda Quick: Becsület Amanda Quick: Becsület

Vannak furcsa emberek..ezt mindenki jól tudja. És vajon van-e jobb párosítás, mint egy mogorva, gonoszságáról elhíresült gróf,akinek rémtetteinek története már bejárta egész Londont és vidékét, és egy papkisasszony, aki a végtelenségig nyakas, van olyan bátor, hogy a pletykáknak ellenszegüljön és kövesse álmait, barlangok mélyeire, leleteket kutatni és, követni azt, akit szeret, mégha mindenki is, csak Fenevadnak nevezi szerelmesét, akkor is…

Eredeti mű: Amanda Quick: Ravished

Mars, Budapest, 1993
336 oldal · ISBN: 9637914447 · Fordította: Sóvágó Katalin

KönyvMoly_1989 P
Amanda Quick: Becsület

Nagyon kellemes történelmi romantikus regény volt ez! :)
Tetszett, hogy a főhősnőnek ilyen egyedi hobbija és tűzrőlpattant természete van, a titokzatos, „félelmetes” férfi főhősöket pedig mindig szerettem. Megbabonázzák az embert.
Kettejük szócsatái rendkívül szórakoztatóak voltak. Ugyan kicsit hirtelen jött a nagy szerelem, de ettől függetlenül felettébb élvezhető kikapcsolódás volt ez a könyv.

meteoritastar P
Amanda Quick: Becsület

És igen!!!! Hölgyeim és Uraim.
Ez a pillanat is eljött.
Nem adtam fel, kitartottam és sikerült!!!!

KEDVENCET AVATTAM!!!!! *-* *-*

Láttam, hogy sokan szeretik Amanda Quick könyveit. Olvastam már párat tőle, és hiába tetszettek is, de mindig ott volt az a De.
Itt viszont nincs De , nincs egy szavam se.
Igaz kiszámítható és meglepetés mentes volt, de így is a történet, a cselekmény, a szereplők olyan szórakoztatóak voltak, hogy én élveztem minden sorát.
Bájos és humoros volt. Harriett szenvedélyét teljesen megtudtam érteni. Néha mintha magamat láttam volna. Persze, nálam nem a fogak váltják ki :D :D
Ez egy nagyon jó kis könyv volt. Bátran ajánlom a műfaj kedvelőinek.

catilde
Amanda Quick: Becsület

Az első Quick könyvem, de nem az utolsó. Nagyon jó történelmi romantikus, tele titkokkal, ami folyamatosan derülnek ki. Gyorsan olvasható, könnyed kikapcsolódást nyújtó olvasmány. Köszönöm @MissBennet hogy ajánlottad az írónőt.

Dórica P
Amanda Quick: Becsület

Vééégre egy történelmi romantikus, ami maradéktalanul tetszett mostanság. Semmi erőltetettség, semmi paranormális vonal, csak szópárbajok, cívódások és rejtélyek kibontakozása. Ugyan kissé furák voltak némely szavak (pl. dorgatórium), de üsse kő, nem zavart.
Egyedül az utolsó bekezdésen ütköztem meg kicsit spoiler, de akkorra már adott annyit a könyv, hogy ezen csak elnézően mosolyogjak.

carduelis
Amanda Quick: Becsület

Az első Quick könyvem, és mindmáig az egyik legjobb a szerzőtől. Még mentes mindenféle paranormális zagyvától.

Amanda Quick: Becsület

Egy igazi Amanda Quick történet, amiben benne van minden, amit szeretek: rovott múltú hős, cselszövés, rablóbanda, kaland, féltékeny szerető, bosszúálló apa és a főhősnő, aki nem hisz a főhős gonoszságában. És máris kész egy tökéletes kikapcsolódást nyújtó romantikus regény, sok-sok nevetéssel és imádnivaló karakterekkel fűszerezve.

Maecenas, Budapest, 2002
256 oldal · ISBN: 9632030605 · Fordította: Sóvágó Katalin
K_Heni P
Amanda Quick: Becsület

Igazi romantikus regény. Egy igazi, férfias főhős, egy önfejű, szeleburdi lány, s egy kis akció, mely összehozza a főszereplőket. Élveztem a történetet. Lehet, hogy a névrokonságnak köszönhető, de Harriet nagyon szimpatikus volt. Őszintén kimondta a gondolatait, s nagyon tetszett a szereplők közötti „civakodás”.

Karabacak_Bodnár_Eszter
Amanda Quick: Becsület

Jò volt. Jòkat nevettem. Èrdekes volt a törtènet ès megszerettem a szereplőket de valahogy nem lett szàmomra 5 csillag. Nem nyűgözött le.

l_moni
Amanda Quick: Becsület

Igazán jó könyv! Nem tökéletes szereplőkkel, könnyed történet.

Light_House

Egy tanárnak nem lehet nagyobb öröme, mint hogy azt látja, a tanítványa becsületes, szavahihető emberré érik.

Light_House

– Elég! – mondta a kutyának Chillhurst. – Leül!
Kutya még így nem csodálkozott el.

Fairymysz

Felicity kikerekedett szemmel, kíváncsian meredt nővérére.
– Jóságos ég! Így csókolt akkor is, mikor megrontott? Meg kell mondanom, roppant izgalmas!
– Felicity – rogyott bele Harriet a székébe –, még egy szó arról az éjszakáról, és esküszöm, megfojtalak. Figyelmeztetlek, légy elővigyázatos! Most, hogy már nem akarsz előnyös házasságot kötni, nem érsz annyit a háznak, mint azelőtt.

Fairymysz

– Ne mozduljon, miss Pomeroy! – parancsolta bátran Applegate. – Nem engedem, hogy ez a lator megérintse! Védelmezni fogom önt utolsó csepp véremig!
– Én pedig a legnagyobb örömmel segítek Applegate-nek megoltalmazni a drágaságunkat – harsogta Fry. – Védelmezni fogjuk önt, Applegate utolsó csepp véréig.

Light_House

– Aligha hiszem, hogy egy gyermeket vagy akár egy lovat is veréssel nevelni lehetne. – Jared maga is meglepődött azon, hogy apja unalomig ismételgetett szavait idézi. – Ezzel csak a lelkét törnénk meg, és kivívnánk magunk ellen a rosszindulatát.

Light_House

– Sajnos, mit sem értek a gyerekneveléshez – ismerte be Olympia. – Nem nagyon merem megrendszabályozni a fiúkat. Attól félek, ha rájuk szólok, úgy érzik, nem szívesen látom őket.
– Az ésszerű szabályoktól egy gyerek még nem érzi úgy, hogy nem szeretik – mondta csendesen Jared. – Épp ellenkezőleg.

K_Heni P

– Nem éppen nevetséges. Nagyon jól lehet látni, hogyan szokott rá. Nagyon konok. És nagyon fennhéjázó. És hajlamos a titkolózásra. Ez időnként megnehezíti a dolgokat.
– Elbájoló, asszonyom – bókolt gúnyosan Gideon. – Ah, a házasélet első üdvteljes napjai, amikor a hitves csak a legszebbeket látja meg férjében. Kíváncsi vagyok, mit fog mondani rólam mához egy évre.

Fairymysz

– Míg Dobbs és én elmegyünk a községházára, hogy megejtsük a kihallgatásokat, maga menjen vissza Blackthorne Kastélyba, és utasítsa az inasomat, hogy készítse össze a ruháimat a ma délutáni látogatáshoz a paplakban. Nézzen utána, Owl, hogy tökéletesen rendben legyen minden. Lánykérőbe megyek, és jó benyomást akarok kelteni.
– Akkor feketét akar majd venni, mylord. Mint a gyászhoz.

Blueberry21 P

– Meg kell mondanom, rendkívül csábos kis cukorfalatnak találom kegyedet.