Az ​Árnyak Tükre (Tükör-trilógia 2.) (Arkana Társaság 11.) 65 csillagozás

Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

A ​tükörolvasás különös képességével rendelkező Virginia Dean rémálmából arra riad, hogy idegen ágyban fekszik, egy halott férfi mellett, véres késsel a kezében. Nem emlékszik rá, hogy mi történt vele és körülötte, mert a szoba tükörfalai által kibocsátott sötét energiák eltompították az érzékeit.
Reménytelennek tűnő helyzetéből Owen Sweetwater menti ki, aki családja férfi tagjaitól örökölt vadásztehetségét kamatoztatva éppen egy különösen veszélyes pszichobűnöző után nyomoz – így jut el a lányt foglyul eljő tükörszobába. Virginia korábban csak egyszer látta a férfit, de már akkor tudta, hogy egyhamar nem fogja elfelejteni…
Az előkelő Arkane Társaság úri tagjai sarlatánoknak, sőt bűnözőknek tartják a tükörolvasásból élő pszichikus tehetségeket, így Virginiát is. Owen azonban másképp gondolja. A férfi tudja, hogy a lány tehetsége valódi, és hogy éppen Virginia fogja elvezetni annak a kettős gyilkosságnak a felderítéséhez, amelyen dolgozik. Sőt, a közös nyomozás során… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Maecenas, Budapest, 2012
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632032528 · Fordította: F. Nagy Piroska

JBollok92 P>!
Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

Újabb nagyszerű regény az írónőtől. Kifejezettem szeretem az olyan romantikus krimiket, ahol a paranormalitás valamelyik formája jelenik meg központi témaként. A tükörolvasás mint ilyen, lenyűgözően érdekes, ugyanakkor kissé hátborzongató is. Mindezt egy határozottan izgalmas főhősnő, Virginia interpretálásában láthatjuk, Owennel szuper párost alkottak, de nemcsak rájuk, hanem a mellékszereplőkre is részletesebb kidolgozás jellemző, külön említést érdemel Mrs. Crofton, a jópofa, kedves házvezetőnő.

Silverlight>!
Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

Ismét egy izgalmas, nyomozós, bűnügyi regény, tele átszőve érzelmekkel. Nagyon tetszik, ahogy az írónő bűntények köré gyűjtve a cselekményt, különböző, mégis nagyon hasonló főszereplőkkel dolgozik, akik nem mellesleg tökéletesen kiegészítik egymást. Ebben a történetben kicsit túl sok volt a misztérium, a megmagyarázhatatlan képesség. Azonban mivel szeretem a fantasy regényeket és olvastam már sokkal elrugaszkodottabb történeteket, engem nem zavart, sőt egy újabb pluszt adott a sztorinak. Különösen tetszik, hogy az épp ésszel felfoghatatlan eseményeket is úgy ábrázolja, hogy valóságnak hatnak. A bűntények pedig egyáltalán nem véres, rémisztő módon jeleníti meg.

Maecenas, Budapest, 2012
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632032528 · Fordította: F. Nagy Piroska
Paulina_Sándorné P>!
Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

Érdekes ez a tükör olvasás. Elgondolkoztam rajta, hogy lehetséges-e ez a valóságban. Szimpatikusak voltak számomra a szereplők, tetszett Virginia és Owen is. Owen rokonai is jópofák voltak. Az energiával működő szerkezeteket megnézném, érdekesek voltak. Azért itt is kiderült, hogy spoiler Azért jó, hogy nem jutottak el, ahhoz a dokihoz, aki a hisztériát kezelte. :-) Bírtam Virginia házvezetőnőjét, talpraesett egy hölgy.

baba03 P>!
Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

Nekem tetszenek ezek a paranormális szállal átszőtt történetei is az írónőnek. A tükörolvasás, mint pszichikus képesség nagyon érdekes, kifejezetten tetszett.
Ebben a történetben is megvolt minden, élvezetes krimi szál, a romantika is a helyén volt, a Sweetwater család két férfitagja is párra lelt. Az egész Sweetwater család nagyon szimpatikus, meg sem kottyan nekik, ha a reggeli közben beszélik meg, hogy mi történt a spoiler. :-) Tetszik, hogy bár előkelő család, mindig szerelemből házasodnak.
Virginia elég talpraesett, spoiler tökéletesen megtalálta a helyét a világban. Örülök, hogy a spoiler megtalálta a közös hangot, pedig nagyon nem lehetett ez egyszerű abban a korban.

anesz P>!
Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

Jó ötlet ez a múlt-jelen – jövő megoldás egy trilógián belül.

Rodwen P>!
Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

Ha jól számolom, az ötödik olvasásom volt az írónőtől, szinte betéve tudom az AQ-kliséket, mégis változatosan, izgalmasan ír és ezért is szeretem annyira a könyveit. Egy szokatlan tehetséggel/tulajdonsággal megáldott főhős és/vagy főhősnő akiket összeköt egy különös ügy, és a közös nyomozás során egymásra találnak. Sajnos a krimi szálat kevésbé éreztem kidolgozottnak mint az eddigi könyveiben, sokkal nagyobb hangsúlyt kapott a paranormális képességek kifejtése, aminek szerintem a fele is elég lett volna. Szinte minden beszélgetés közben felmerült valamelyik szereplő tehetsége, vagy az írónő nyomatékosította ezt a történet közben, de a végére már kicsit sok volt. Ennek ellenére sikerült megszínesíteni a történetet, olyan kedves és szórakoztató mellékszereplőkkel mint a Charlotte és Nick páros vagy mint az kiderült, az igazán belevaló házvezetőnő Mrs. Crofton. És igazán szívmelengető volt a könyv végén Virginia, Elizabeth és Helen kibontakozó családi kapcsolatáról olvasni.

Leobelo>!
Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

Új szereplők, új tehetségek bukkantak fel ebben a részben. A Sweetwaterekről Az égő lámpában olvashattunk egy keveset. Én már akkor kíváncsi lettem rájuk, így nagyon örülök, hogy ebben a részben ők a főszereplők. Mellettük pedig itt van Virginia, Charlotte és Mrs. Crofton. :) Mrs C. az egyik legjobb szereplő ebben a részben! :D
Összegezve, nekem nagyon tetszett, legalább annyira, mint az előző rész.

apwbdum>!

Nagyon jó!
Igaz szinte sehová nem tudnom be skatulyázni ezt a könyvet, mert van benne történelmi romantika, krimi, fantasy, de fantasztikus érzékkel vegyítve.

Kicsicsillag123 P>!
Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

Nagyon kíváncsi voltam erre a részre, mert a Sweetwater-ek eddig csak emlegetve voltak és végre kicsit közelebbről is megismerhettük a családot. Jelentem sikerült teljesen le is venniük a lábamról. Egy jó kezdés, remek folytatása volt ez a könyv. Szórakoztató volt, romantikus, kellő akcióval és kedvelhető szereplőkkel. Virgina képessége nagyon tetszett, végre egy újdonság a sok tehetség között, ráadásul kellően izgalmas is. A Sweetwater család is érdekes képességgel rendelkezett, és kifejezetten örültem, hogy több családtag is felbukkant. Nick és Charlotte szála nem volt egyáltalán kibontva de azért aranyos volt. Most már igazán kíváncsi vagyok mit tartogathat még a következő rész.

danlin>!
Amanda Quick: Az Árnyak Tükre

Ez a rész sokkal jobban tetszett, mert a szereplők képességei nagyobb szerepet kaptak és magam inkább ebben a korban szeretem Quick szereplőit. A karakterek is sokkal kidolgozottabbnak tűntek, pl a mellészereplők közül nagyon megkedveltem a házvezetőnőt, Mrs. Croftont.

SzAngelika>!

– Az Isten szerelmére, Virginia, miért nem akasztottál egy táblát ma este a hátadra, és írtad fel rá, hogy viszonyod van Mr. Sweetwaterrel?
– Nem hiszem, hogy illett volna a ruhámhoz – felelte Virginia.

205. oldal ~ 28. fejezet

SzAngelika>!

Tisztában lenni az igazsággal, és elfogadni azt, két különböző dolog.

136. oldal ~ 18. fejezet

SzAngelika>!

– […] Immár mindketten jó eséllyel pályázhatunk a vénlányságra. Azt mondják, ez nagyon megviseli az idegeket.
– Szerintem egy rossz házasság ugyanúgy megviseli az idegeket – mondta Virginia, és összerázkódott.

68. oldal ~ 7. fejezet

SzAngelika>!

Miközben a férfi beszélt, Owen szórakozottan eljátszott a gondolattal, hogy letépi Leybrook fejét a nyakáról. Roppant kellemes és rendkívül megnyugtató cselekedet lenne, de Virginia valószínűleg nem helyeselné.
Jóságos ég, féltékeny vagyok, döbbent rá.

201. oldal ~ 27. fejezet

SzAngelika>!

Owen sejteni kezdte, hogy Virginia és Charlotte a látszat ellenére feszülten figyel. Úgy döntött hát, hogy jobb lesz átváltani egy inkább reggelizőasztal mellé való lazább témára.
– Mit csináltatok a hullával? – kérdezte.

258. oldal ~ 36. oldal

vikiniki2>!

– Hogy tudsz megfeledkezni egy késről, amit a bokádra szíjazva hordasz?
– Gyerekkorom óta viselem. Mint minden férfi a Sweetwaterek között. Ez amolyan családi jelmondat.
– Miféle jelmondat? – húzta föl Virginia a szemöldökét.
– A tehetség hasznos dolog, de a tőröd legyen mindig megélezve.

SzAngelika>!

– Nem szabad ajtóstul rontania a házba. A nők azt szeretik, ha olyan romantikusan közelednek hozzájuk, mint azokban a szerelmes regényekben.
– Mi az ördögöt tudsz te a szerelmes regényekről?
– Egy férfi sok mindent megtudhat a nőkről a regényekből – felelte Matt. – Egyszer el kellene olvasnia egyet.

230. oldal ~ 31. fejezet

clyme>!

– A múltat nem lehet megváltoztatni – szólt csendesen a lány. – Szörnyetegek mindig lesznek. Nem tudja mindet elkapni. Megteszi amit tud, de el kell fogadnia, hogy nem képes minden áldozatot megmenteni.

clyme>!

– A pokolba is elmennék, csak hogy kegyedet biztonságban tudjam.

clyme>!

– Mikor láttál engem melodrámai jelenetet rendezni?
– Mindig van egy első alkalom – válaszolta Nick, és beleharapott a pirítós kenyérbe.

Tükör-trilógia sorozat · Összehasonlítás
Arkana Társaság sorozat · Összehasonlítás