Alibi ​jegyesség 115 csillagozás

Amanda Quick: Alibi jegyesség

Amity Doncaster kisasszony izgalmas kalandokon edződött, magányos világutazó, aki megszokta a kihívásokat. Benedict Stanbridge a technika szerelmese, ám ezúttal titkok őrzőjeként, a Korona szolgálatában is kipróbálja magát.
A véletlen úgy hozza, hogy Amity megmenti Benedict életét és egy óceánjáró hajón hazafelé tartva gondosan ápolja is a férfit. Mire New Yorkba érnek, barátokként válnak el egymástól, ám a hajón kettesben eltöltött idő a társasági pletykák, sőt, egy őrült sorozatgyilkos célpontjává teszik a lányt. Az első támadást megússza ugyan élve, de a szörnyeteg, akit a sajtó csak Vőlegényként emleget, és akinek rendre „rossz hírű” nők esnek áldozatául, nem tesz le gyilkos szándékáról. Benedict, hogy védelmezni tudja a lányt, bejelenti eljegyzésüket.
A „jegyesek” egyesítik erőiket, hogy véget vethessenek a Vőlegény rémuralmának, ám miközben a kiszámíthatatlan bűnözővel való összecsapásra készülnek, olyan érzésekkel szembesülnek, amelyek elől nincs hová menekülniük…

Eredeti megjelenés éve: 2014

Maecenas, Budapest, 2016
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632032764 · Fordította: Kelly Ágnes

nicosia P>!
Amanda Quick: Alibi jegyesség

Jól megszokott, fordulatos Amanda Quick történet. Akik szeretik az írónő munkásságát, nem fognak csalódni. Az ipari forradalom kezdetén játszódó történet félig krimi, félig romantikus olvasmány, ami bővelkedik az izgalmas fordulatokban és szerencsére nem fullad bele a rózsaszín nyálba. Amanda Quick is az az író, aki igyekszik több, a korra jellemző érdekes információt is megosztani. Természetesen a valóságtartalmát nem tudom ellenőrizni, de mind a napenergia hasznosítás kísérletei, mind a külföldi utazások nagyon érdekesek voltak. Nem egy nagyon mély és alapos történet, de kikapcsolódásnak remek.

Amanda Quick: Alibi jegyesség

Azt kell mondjam semmi extra, de szerethető könyv.
Már az eleje nagyon izgalmasan indult.
Azt nem mondanám, hogy nagy szakértője lennék az írónőnek, de már pár könyve miatt kezdem kiismerni. Nagyon le tudnak a történetei kötni. Minden főkaraktere nagyon kedvelhető. Itt is nagyon tetszett Amity és Benedict párosa, sőt még Penny és Logan is jók voltak.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Amanda Quick: Alibi jegyesség

Mondhatjuk, hogy A. Q. visszatért a régi, jól bevállt történetekhez. Semmi misztikum, ellenben kémek és gyilkosok. És persze egy különleges hősnő önvédelmi legyezővel és sziklaszilárd jellemmel. A fél csillag levonás a hős miatt jár, aki szerintem egy kicsit uncsira sikeredett. Semmi romantika nincs a pacákban, a szikrákat sem éreztem úgy pattogni a hőseink között. De már a nyomozós szálért is érdemes elolvasni, van benne egy-két csavar.

Navi>!
Amanda Quick: Alibi jegyesség

Jó kis könyv ez :) A jól megszokott AQ :) Romantika némi erotikával és krimi. ebben a könyvben most inkább a krimi vonalon volt a hangsúly, a Vőlegényen és az orosz kémen. Én egyiket sem találtam el :) Meg voltam róla győződve, hogy valamelyiknek spoiler kell lennie. Szerencsére nem. Az orosz kém viszont nagyon jól lett megalkotva. spoiler
A fél csillag levonás Benedict miatt van. Szegénykém olyan vérszegény lett, tud ennél sokkal jobb férfi főhősöket is AQ. Viszont a másik páros már aranyosabb volt, s tetszett Mrs. Houston karaktere is :)

Zsuzsanna_Makai>!
Amanda Quick: Alibi jegyesség

Nagyon jó volt, nagyon tetszett!
Amity, és Benedict is jó arcok voltak, szórakoztatóak, és cseppet sem unalmasak. Azt kicsit sajnáltam, h a nagy utazásokról mennyi szó esett, és gyakorlatilag két fejezet volt utazás, a többi London volt.
A történet, és a történetvezetés is rendben volt, és a mellékszereplôk is tök jó karakterek voltak.
A sok csavar sem lett túltolva, pont jó volt. Szeretem a romantikus krimiket, jó volt, h még a házvezetônôk is bele lettek vonva a nyomozásba.
Az kissé vicces volt, h egyszerre döntött mindenki úgy, h az olajé a jövô, nem foglalkoznak a napenergiával…

Trice29>!
Amanda Quick: Alibi jegyesség

Nagyon szeretem az ilyen típusú könyveit az írónőnek. Ezek vettek le sok-sok éve a lábamról, és még mindig szórakoztatnak. Egy kis nyomozás, sok-sok izgalom, finom romantika, mindez briliánsan megírva, a történelmi Angliába helyezve.

mezei P>!
Amanda Quick: Alibi jegyesség

Könnyű kis romantikát kívántam, ehelyett könnyű kis krimit és kémhistóriát kaptam.

(Már majdnem sikerült! Ehelyett a romantika mindent elront.:))

PEvice>!
Amanda Quick: Alibi jegyesség

Nem tudom miért, de ezt a könyvet kb 1 hónapig olvastam. Nagyon nem vall rám, hogy magyar nyelvű könyvet ilyen sokáig olvassak. Összességében tetszett a történet. Voltak benne csavarok érdekességek. Sikerült jól felépíteni és lezárni a történetet. A főszereplők szimpatikus jellemmel bírtak számomra. Az biztos, hogy nem a kedvenc történelmi romantikus könyvem. Nagyon nyomozósra sikeredett.

l_moni>!
Amanda Quick: Alibi jegyesség

AQ, az egyik kedvenc írónőm. Nem hiába :)
Jó kis könyv. Van benne ami kell. Krimi, szerelem, nyomozás.
Amity nagyon talpraesett, szimpatikus szereplő, a húgával együtt.
Benedict egy kissé merev, inkább kocka mint mérnök.
Érdekes volt olvasni, hogy a napenergiát már akkoriban is próbálták hasznosítani.

meteoritastar>!
Amanda Quick: Alibi jegyesség

Az biztos, hogy nem erre számítottam…. Ez sokkal mozgalmasabb volt, mint gondoltam.
Úgy indultam neki, hogy átlagos romantikus történet lesz kis krimi szállal. A romantika benne volt, de a krimi az nem nevezhető kevésnek. Egyszer meg is fordult a fejemben, hogy ez már picit sok, erőltetett, de a végén, ahogy összeállt a kép, tetszett:)):)) spoiler Fordulatos volt.
A két főszereplő karakterét hamar megkedveltem. Amity a legyezőjével spoiler , Benedict pedig a tervezéseivel nyerte el tetszésemet. De ami miatt csalódott voltam, hogy többet is kilehetett volna hozni a szereplökből. Szívesen olvastam volna még roluk, amikor a hajón voltak.Hiányzott a szikra a kapcsolatukból. Meg az egész nyomozás alatt is hiányzott valami a szereplőkből…..olvastam, megértettem az érézseiket, de nem éreztem….
Így is jó volt a történet. Megérte elolvasni egyszer…..

– Miért szeretett belém?
– Halvány fogalmam sincs.
– Ó.

– Meghaltam? – kérdezte.
– Távolról sem – nyugtatta meg a férfit. – Biztonságban van a Sarkcsillag fedélzetén. Útban vagyunk New York felé.
– Biztos benne, hogy nem haltam meg?
– Teljesen.
– Nem hazudna nekem ilyesmivel kapcsolatban, ugye?
– Nem – felelte. – Soha nem hazudnék magának ennyire fontos dologban.

zuna19>!

– Bárcsak még mindig a Sarkcsillagon lennénk! – suttogta, szája a nő torkán. – Bármit megadnék, hogy egész éjszaka magával lehessek!
– Mélységesen hiányzik az a szabadság, amit külföldön utazva élek át – felelte Amity. Az ujjait végigfuttatta a férfi haján. – Esküszöm, London rosszabb, mint bármilyen fűző. Összeszorít, gúzsba köt, és korlátok közé kényszerít, amíg már levegőt venni is nehéz.
– Önnek ahol a világot kéne látnia, nem pedig abba a börtönbe zárva tengődni, amit a londoni társaság jelent.
– Igen – válaszolta. A hangján hallatszott az öröm, amiért a férfi érti ezt. – Én valóban világi nő vagyok. Nem élhetek a társaság szabályai szerint.

carduelis>!

Mérnökként irtózott a kiszámíthatatlanságtól. Az Eleanorral való fiaskó óta egy kiszámítható nőt keresett, olyat, aki egy elsőrendű óra tulajdonságaival bír: megbízható, és lehet rá számítani; a háztartását is rendben tartja, és emlékezteti a megbeszéléseire. Ő rendszeresen felhúzná, cserébe a nő nem szökne meg a szeretőjével. Olyan nagy kérés ez?

miaow P>!

– Az isten szerelmére, uram, nem egy naiv tizennyolc éves lányka vagyok, akinek fogalma sem volt, hogy mire adja a fejét ma este. Hányszor mondtam már önnek, hogy világi nő vagyok?
– Nyilvánvalóan túl sokszor, mert elhittem.
– Biztosíthatom, hogy nem fogok hisztériás rohamot kapni csak azért, ami az istállóban történt.
– Csak azért, ami az istállóban történt? – ismételte meg a férfi vészjóslóra torzult hangon.
– Nos, nem mintha az, ami köztünk történt, módfelett egyedülálló vagy forradalmi lett volna, nem igaz? Párok meglehetősen gyakran csinálják ezt, vagy nem?
– Azt hiszem, azt az észrevételt tette, hogy nem rosszabb, mint a tevegelés.
– Ó, értem. – Eszébe ötlött, hogy esetleg megsértette a férfi érzéseit. Megnyugtatóan mosolygott rá. – Ne aggódjon, uram. Az ember könnyen hozzászokik a teve járásához. Idővel és tapasztalattal a zötyögés és himbálózás természetessé válik.

l_moni>!

A férfi a kezét a nő korláton nyugvó kezére helyezte. Egy pillanatig nem mozdult. A nő tudta, arra vár, hogy ki- szabadítja-e ujjait az övéből. Ő sem mozdult.
A férfi elkapta a kezét, és lassan maga felé fordította a nőt.
– Hiányozni fog, Amity – mondta.
– Ön is hiányozni fog nekem – suttogta.

Kicsicsillag123 P>!

De pont ez a lényeg a világ igazi szörnyetegeit illetően, gondolta Amity. Azért olyan veszélyesek, mert szem előtt is el tudnak rejtőzni.

krisztin1>!

Az erős érzelmek mindig elhomályosítják az ember gondolkodását.

Körtefa>!

Benedict szeme összeszűkült.
– Felejtsen el minden olyan elképzelést, hogy felcsap kémnek, Amity! Az idegeim sohasem bírnák a feszültséget.
A nő felsóhajtott.
– Igazán, uram, minden mókától meg kell fosztania a külföldi utakat?