A ​zöld kristály 144 csillagozás

Amanda Quick: A zöld kristály Amanda Quick: A zöld kristály

Eltűnt a zöld kristály! Ez a hír fogadja Sir Hugh-t, amikor belovagol új birtokára. Márpedig a kő Scarcliffe mindenkori ura erejének és hatalmának jelképe. A rettenthetetlen lovag nyomozni kezd, s a szálak egy tüneményes, vörös hajú lányhoz vezetnek.
Bár nincs nála a kristály, Lady Alice egyezséget ajánl: a tolvaj nyomára vezeti Hugh-t, cserébe csak annyit kér, hogy a lovag menekítse ki őt és öccsét a nagybátyja házából. Az üzlet megköttetik.
Néhány nap elteltével Hugh már azon tűnődik, hogy feleségnek sem lenne utolsó a lány. Ám Alice mindenáron kolostorba akar vonulni. Úgy tűnik, szándékától semmi sem tántoríthatja el.
Vagy mégis?

Eredeti megjelenés éve: 1995

Maecenas, Budapest, 2015
256 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632030449 · Fordította: Varga Monika
Maecenas, Budapest, 2002
252 oldal · ISBN: 9632030443 · Fordította: Varga Monika
Maecenas, Budapest, 1996
312 oldal · ISBN: 9639025011 · Fordította: Varga Monika

Benedict · Dunstan · Lady Alice · Scarcliffe-i Hugh 'Rettenthetetlen' · Sir Ralf

irattár

Amanda Quick: A zöld kristály

Pár hónapja a kezembe sem vettem volna hasonló könyvet. A történelmi romantikusok távol álltak tőlem. De szerencsére, mégis beleszerelmesedtem ebbe a műfajba is. Jobb később, mint soha. A nagy változás A csábítás kilenc szabályával kezdődött.
Az írónőtől ez a harmadik könyvem. Bevallom eddig, mind nagyon aranyos sztori volt.
Nagyon megkedveltem ezt a történetet is. Tetszett a kidolgozás és a karakterek is. Főleg a főszereplők voltak szerethetőek. Alice és Hugh tökéletes páros.

Nikolett0907 P>!
Amanda Quick: A zöld kristály

„– Szabad kérdenem, mi lesz az úticél?
– Még nem tudom. Az eljegyzés után ez is kiderül.
– Nem mintha nem lenne mindegy – vont vállat az idősebb férfi. – Akármerre indulunk is, nem kétséges, hova jutunk.
– Pokolra! – mormogta Dunstan.
– No, ott legalább ismerős terepen mozgunk! – vigyorodott el a lovag.”

Jó pár évvel ezelőtt, még zsenge koromban, úgy éreztem a „modern” világban játszódó történetekre ráuntam és elkezdtem kutakodni, mely korszakok tetszenek igazán.
Bár végül nem döntöttem ez ügyben, abban az időszakomban jó pár Amanda Quick kötet megfordult a kezeim között.
Akkoriban szinte bele szerettem és nagyon örültem mikor a egy – egy kötetet magaménak tudhadtam.

Azóta eltelt jó pár év, rengeteg könyvel a hátam mögött és sok sok tapasztalattal, nem utolsó sorban a világ kitárult előttem és rájöttem történelmi romantikusok között is sok féle van, hol jobb, hol rosszabb és, hogy ne ítéljek el egy írót csak azért, mert egy adott műve számomra nem ütötte meg azt a bizonyos szintet.

Ennek a sok „zagyvaságnak” csak annyi értelme van, hogy most már magyarázat nélkül is írhatom, nem ez volt a legjobb története az írónak, de nem is volt rossz.
A négy csillagot bőven megérdemli, de nem hiszem újra fogom olvasni, legalább is nem mostanában.
Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Amanda Quick: A zöld kristály

Olyan régen olvastam már ezt a mesét, hogy alig emlékeztem rá. Arra biztosan nem, hogy főhőse kiköpött Hugh d'Ambray, egy rettenthetetlen fekete lovag. Maga a történet talán a 11. században játszódhat, hiszen hőseink megjárták a Szent Földet. A. Q. most is egy okos, talpraesett hősnőt választott, aki éles eszével és vakmerőségével elnyeri a legbátrabb lovag elismerését, majd szerelmét. Tényleg nagyon aranyos kis történelmi romantikus, amibe egy csipetnyi rejtély is keveredik.

JBollok92>!
Amanda Quick: A zöld kristály

Nagyon régen olvastam az írónőtől, de biztos, hogy nem utoljára. A történelmi romantikus regényeknek van egy sajátos hangulatuk, ami pillanatok alatt beszippantja az embert. Ez a könyv is ezt tette. Nagyon jól felépített történet, árnyalt, szerethető karakterek jellemezték. Hugh és Alice pedig fantasztikus párost alkottak együtt. Szuper volt!

Smurfettereads>!
Amanda Quick: A zöld kristály

Érdekes könyv volt nekem tetszett nagyon. Alice és Hugh izgalmas páros volt nagyon szórakoztató volt olykor még vicces is. A végén annyit nevettem rajta az nagyon tetszett. :)

Paulina_Sándorné P>!
Amanda Quick: A zöld kristály

Élveztem az olvasást. Kedves, romantikus történet, szerethető szereplőkkel. Lady Alice nem semmi nőszemély, nagyon bírtam. Hugh-nak nem semmi türelme van. Bírtam a szóváltásaikat. Alice elég sokszor feszítette a húrokat. :-) Mosolyogtam sokat olvasás közben. Tetszett, ahogy Alice megállta a helyét. Nagyon tetszett, ahogy a „papot” kiosztotta. Jó volt figyelni, hogyan hozott változást Hugh életébe.

meteoritastar>!
Amanda Quick: A zöld kristály

Síkerült meglepnie ennek a történetnek. Hiába olvastam el a fülszövegét, de nem tudatosult bennem, hogy ez egy lovag korabeli történet lesz. Meg valahogy Amanda Quick től nem is ezt szoktam meg. Szoval hamar meglepett a könyv.
Éééés utánna se okozott csalódást, csak egy egészen picikét. Úgy vártam, hogy a lovagunk legalább egyszer úgy igazán elvesziti a türelmét. Ez úgy hiányzott, hisz még sem akármilyen lovagról volt szó és lássuk be Alice azért néha megkavarta a dolgokat.
De amúgy tetszett a történet. Olyan laza kikapcsolódós lovagos könyv volt ez. Lehet hamar a homályba vész a törétnet, de akkor újraolvasom. :)):))

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Amanda Quick: A zöld kristály

Ez egy remek, izgalmas és szórakoztató történelmi romantikus könyv volt, imádtam minden sorát.
A karakán, határozott hölgy Alice és a zord, legendás fekete lovag története, tele izgalmas, sziporkázó párbeszédekkel, sok humorral, erotikával fűszerezve.
AQ az egyik kedvenc írónőm, mindegy milyen műfajban ír, minden könyve lebilincselő, krimi elemekkel. Szeretem, hogy a szereplői nem tinik, hanem meglett felnőtt emberek, határozott célokkal, törekvésekkel.
Nagyon jól szórakoztam olvasás közben.

Dora_Sullivan>!
Amanda Quick: A zöld kristály

Egy pöppet megfeledkeztem arról, hogy én ezt időközben már befejeztem, csak nem jelöltem be… De se baj… Hisz, ami késik nem múlik… :P

Imádtam Amanda eme könyvét is. S örülök neki, hogy most sem okozott csalódást nekem.
Imádom a stílusát, ahogyan a történelmet megragadja, ahogy belevisz valami legendát/átkot, cserfességet-furfangásókat, és hogy mindig van valami rejtélyes szál benne, az mellett, hogy mindig hűen és jól megfogalmazott szerelmi szálat is beleír a történeteibe.
És ahogyan a korábbi könyveiben, én nagyon szeretem, hogy ő inkább a történelmi romantikus vonalat mímeli, s ragadja meg. *.*

És amit még igazán bírok az ilyen történelmi romantikus könyvekben, az, az, hogy a 'rettenhetetlennek' tartó főszereplő férfi karakter mellé, egy olyan női főkarakter kerül, aki nem retteg meg tőlük. Sőt mi több, egyenlő félként elevenednek meg. S ez által, annyira élvezetes tud lenni, ha ezen két személy szóváltásba kerül, mint ahogyan ebben Hugh és Alice… Imádni való páros… a mellékszereplőkről nem is beszélve… Nah meg a 'zöld kristály' jelentéséről, kilétéről szólva… Aminek a rejtélye, a végén nekem is okozott egy kis meglepetést, annak ellenére is, hogy volt valami sejtésem arról, hogy sokkal több jelentéssel bír, mint amit hittek, s gondoltak róla az emberek…

De ami miatt mégis csak négy és fél csillagot adtam ennek a könyvnek, az az volt… hogy keveselltem a Hugh és Alice kettesben lévő jeleneteket… amelyekben akár több szórakoztató heves szópárbaj is kialakulhatott volna…

De ettől eltekintve, szerettem olvasni, s időnként jókat is szórakoztam rajta. Biztos, hogy nem most olvastam utoljára… :)

Viktória_Erdei P>!
Amanda Quick: A zöld kristály

A címe egy kicsit félrevezető. Igaz, hogy a zöld kristállyal kezdődik, de csak elején és a végén foglalkozik vele igazán. Inkább Alice és Hugh szerelmi életének alakulásával törődik. Alice talpraesett, karakán egy nő. Bírtam a szócsatáikat.

Szelén>!

Édesanyám mindig azt mondta, a férfiak sokkal ésszerűbben viselkednek, ha tele a hasuk.

Szelén>!

– A nagy örömtől még a foghíja is vidámabbnak látszott.

zuna19>!

Méreg! Hogy miért nem gondolt erre?
Talán, ha azt hallotta volna, hogy Hugh valami brutális, ám ostoba fajankó, nos, akkor talán eszébe jutott volna, hogy előkeresse anyja valamely titkos receptjét. De az meg sem fordult volna a fejében, hogy megölje!
Csak elkábította volna az embereivel együtt annyira, hogy ne mészárolhassák le hidegvérrel a ház népét.

zuna19>!

– Szabad kérdenem, mi lesz az úticél?
– Pokolra! – mormogta Dunstan.
– No, ott legalább ismerős terepen mozgunk! – vigyorodott el a lovag.

Kapcsolódó szócikkek: Dunstan · Scarcliffe-i Hugh 'Rettenthetetlen'
zuna19>!

– Mint mondottam, az ízesítéssel nem volt semmi gond – folytatta Hugh. – De az emberben óhatatlanul felmerül a mérgezés gondolata, ha azt hallja, hogy aki készítette, nem hajlandó az ételből enni.
– Méreg? – pislogott Alice.
– Némi erősebb fűszer, és nem is érzik…
Ralf akkorát ugrott, mintha Hugh a kardját rántotta volna elő. A szolgák hadából egy emberként szakadt fel az irtózat sóhaja. A fegyveresek kényelmetlenül fészkelődtek a helyükön, néhány lovag a kardja markolatára csúsztatta a kezét. Gervase-t és Williamet a rosszullét környékezte.
– Ugyan, ugyan – Ralf száján akadozva törtek elő a szavak –, biztosíthatom, uram, az unokahúgomnak álmában sem jutna eszébe ilyesmit tenni. A becsületemre esküszöm, hogy nem kell ettől tartania, mylord.
– Miután már elfogyasztottam a vacsorám és még mindig itt ülök, egyet kell értsek önnel – felelte Hugh. – De a bizalmatlanságom talán érthető az adott körülmények között.

zuna19>!

– A baj mindig akkor szakadt a nyakunkba, uram, amikor túl sokat törted a fejed valamin.
– Észrevetted, milyen gyönyörű zöld a szeme?
– Én azt már nem is néztem – nyögte Dunstan. – Baljós előjelnek elég annyi is, hogy a haja vörös.
– Egészen különleges árnyalatú, furcsa zöld szempár…
– Márhogy olyan, mint egy macskáé?
– Inkább mint egy elvarázsolt tündérhercegnőé.
– Hát ez egyre rosszabb! Uram, azt hiszed, a tündéreket szokták elvarázsolni? – fintorodott el Dunstan. – Nem irigyellek, amiért ezzel a zöld szemű, vörös boszorkával kell foglalkoznod.
– Az éjszaka ébredtem rá, valójában mennyire tetszik nekem a vörös haj és a zöld szem.
– Egek! Eddig a feketéket szeretted! És köztünk szólva, Lady Alice nem különösebben szép. Csak az újdonság erejével hat rád, hogy van annyira esztelen, hogy szembeszegüljön veled.
Hugh vállat vont.
– Majd elmúlik, uram – vigasztalta embere. – Mint ahogy a másnaposság is.

zuna19>!

– Hogy az a mennydörgős istennyila! – pattant fel a lovag és megkerülte az asztalt. – A nővéred az őrületbe kerget!
– Ralf bácsikánk is mindig ezt mondogatta.

zuna19>!

Nem hiszem, hogy gyáva lennék, de most az egyszer meg kell futamodnom. A saját érdekemben.

Mrs_Curran_Lennart P>!

Értettem, mylord – csikordultak meg Dunstan fogai. – Szabad kérdenem, mi lesz az úticél?
– Pokolra! – mormogta Dunstan.
– No, ott legalább ismerős terepen mozgunk! – vigyorodott el a lovag.