A ​vakmerő 117 csillagozás

Amanda Quick: A vakmerő Amanda Quick: A vakmerő Amanda Quick: A vakmerő

A szépséges Pheobe Layton egykor, alig tizenhat évesen, Gabriel Bannerben, Wylde earljében vélte felfedezni álmai lovagját, a régi vágású hőst, aki makulátlan vértezetben siet a bajba jutott hölgyek segítségére. Nem csoda hát, ha nyolc esztendő múltán Gabrielt keresi fel, hogy rábírja egy életbe vágóan fontos, titkos küldetés teljesítésére. A világtól elvonultan élő, mindenből és mindenkiből kiábrándult Gabriel Banner eddig határozottan meg volt győződve róla, hogy neki már senki sem tud meglepetést okozni. Ám egyszeriben élete e legizgalmasabb kalandjának kellős közepén találja magát: legjobb meggyőződése ellenére elmegy ugyanis arra a találkára, amelyre Pheobe Layton oly kitartóan invitálja.

Eredeti megjelenés éve: 1992

320 oldal · ISBN: 9639025143 · Fordította: Sóvágó Katalin

lovag

meteoritastar>!
Amanda Quick: A vakmerő

Ismét egy könyv, ami bujkált előlem. Nagyon örülök, hogy ráakadtam.
Megtudott lepni a történet. A fülszöveg alapján és a történet elejét olvasva más cselekményre számítottam. Izgalom is volt benne, kis humor, amit a vakmerő hölgy és Gabriel reakciói okoztak.
Tetszett!!

Paulina_Sándorné P>!
Amanda Quick: A vakmerő

Ó, istenem. Ez számomra nagyon vicces volt. :-) Phoebe lelőni sem lehetett, ha kinyitotta a száját. De édesnek találtam. Kicsit sajnáltam Gabrielt, de nagyon jól kezelte a helyzeteket, és Phoebe-t. Imádtam Phoebe színekhez való viszonyát, tetszett az is, hogy Gabriel-nek is így tetszett. Jó párost alkotnak ők ketten. :-) Vicces, mosolyogtató helyzetek is voltak.

Eva_Pussova>!
Amanda Quick: A vakmerő

Megint egy kedvenc. Amanda Quick hozta a megszokott stílusát. Ez a regény is tele van kalanddal, érdekes fordulattal, egy szerető családdal, bár biztos , hogy néha a szeretet fojtogató is lehet. Phoebe-t néha megrázta volna az ember, nem rossz nő, de sokszor másképp ért dolgokat.

rakata0405>!
Amanda Quick: A vakmerő

Nagyszerű történet. Imádtam Pheobe karakterét. Szerintem, néha csak megjátsza a naívat, mert ezt várják el tőle. Volt izgalom, humor, minden ami egy jó kis romihoz kell.

Veress_Éva>!
Amanda Quick: A vakmerő

A könyv főhősnője bosszantóan naiv és néha nagyon idegesítő, ugyan akkor mégis szerethető. Nagyon érdekes ellentétes érzelmeket váltott ki belőlem a karakter. Mellette a férfi főhős már.már csupán csak átlagos. Kellemes kis történet, amolyan elolvasom másnapra elfelejtem fajtából.

Risus P>!
Amanda Quick: A vakmerő

Az eddigi Amanda Quick könyvek közül ez tetszett eddig legjobban. Félreértés ne essék, még mindig nem üti meg számomra az igazi romantikus könyv határát, de egész jókat nevettem rajra. Nekem már picit több érzelem volt ebben a könyvben,mint az eddigiekben de még mindig a történetre és nem a szerelmi szálra fókuszál az írónő.

Barbi0613 P>!
Amanda Quick: A vakmerő

Szeretem Amanda Quick stílusát, de ez a történet kicsit laposra sikeredett, de ettől szórakoztató és szerethető volt :)

baba03 P>!
Amanda Quick: A vakmerő

Annyira hálás vagyok, hogy rátaláltam annak idején az írónő könyveire. Imádom bármelyiket, szívesen olvasom újra őket. Bár ennek most kicsit más volt a nyelvezete, mint a megszokott, de azért ezt is nagyon szerettem. Imádom, hogy mindig egy talpraesett, cserfes és erős akaratú hölgyet kapunk a könyvekben. Nem volt ez másképp most sem, hihetetlen, hogy Phoebe milyen kalandokba és kalamajkákba képes belekeveredni. :-) Aztán itt van Gabriel, a maga morc, magának való modorával, imádtam. Főleg azt, ahogy elfogadta Phoebe-t olyannak amilyen, cseppet sem akarta megváltoztatni, csak megóvni. Na persze a korlátozások nem mindig voltak Phoebe kedvére, ebből jó kis csaták adódtak. :-) A közös, könyvek iránti rajongás pedig kifejezetten tetszett.
A nyomozás sem maradhatott el, izgalmas volt, hogy ki is áll a háttérben. Bár most ezt megsejtettem, de érdekes volt nyomon követni az eseményeket.

Kicsicsillag123 P>!
Amanda Quick: A vakmerő

A főszereplő párost már csak azért megszerettem, mert könyvmolyok :) A mellékszereplők is szerethetőek voltak, főleg Phoebe családja, sokszor jót nevettem rajtuk :D A történet izgalmas volt, a nyomozás érdekes. Tökéletes kikapcsolódás egy esős délutánra a történelmi romantikát kedvelőknek egy kis nyomozós szállal fűszerezve.

Zeline92>!
Amanda Quick: A vakmerő

Nagyon érdekesnek találtam, a könyv fordítási stílusát és nyelvezetét. Bár ez a fordító érdeme, de véleményem szerint, kellemes pluszt adott a könyv olvasásához. Egy sajátos bája lett így a szövegnek, lényegesen jobban visszaadta a kor hangulatát. A két főhős közös könyvszeretete nagyon tetszett, ettől szerintem már a történet kezdetén is bensőségesebb lett a kapcsolatuk.
Könnyed, kalandos, humoros, történelmi romantikus könyv, egy tipikus nyári olvasmány.
Kellemes kikapcsolódást nyújt!

Szelén>!

– Véleményem szerint a sajátos humor még mindig jobb, mint a semmilyen.

Fairymysz>!

Az ajtó kivágódott. Clarington becsörtetett, fölmérte a lányát, majd szembefordult a vejével.
– Úgy hallom, ön veri a lányomat, uram!
– Még nem – felelte szárazon Gabriel. – Bevallom, többször támadt rá kedvem, ám eleddig ellenálltam a kísértésnek.

Szédültnapraforgó>!

– Hát én nem írtem, mi olyan fontos magoknak könyvmolyoknak eccsomó ócska firkában. Csak porfogó szemét, ha a vélemínyemre kíváncsi. Tiszta időpocsékolás ez az olvasás, meg hogy gyűtik azt a sok valamit.
– A bibliofília szenvedélye valóban nehezen megmagyarázható – ismert el Gabriel.
– Tartok tőle, hogy afféle kórság. – Kár, hogy nincs patikája.
– Meglehet. Másrészt viszont nem kellemetlen nyavalya. – Udvariasan bólintott Mrs. Stilesnak, és végigment a folyosón.

Szédültnapraforgó>!

– Te és a könyveid! Nem értem, mi érdekeset találsz azokban a piszkos, ócska kötetekben!
– Tartok tőle, hogy szenvedélyem nem nagyon különbözik attól, amit a mamának tetszik táplálni a kártyapakli iránt.
– A kártyának megvan az a jó tulajdonsága, hogy az ember mindig számíthat a nyereségre, de a könyvekkel csak herdálod a pénzt.
– Nézőpont kérdése, mama – mosolygott Phoebe.

Kapcsolódó szócikkek: kártya · könyv · pénz
Szelén>!

– Baxternek olyan gyöngéd érzelmei vannak, mint egy cápának.

Szédültnapraforgó>!

– Kétféle férfi van a világon – oktatta hunyorogva Lydia –, az, aki folyton a múltjáról beszél, és az, aki ritkán. Légy hálás, hogy te az utóbbit fogtad ki, mert az előbbi egy idő után szörnyen unalmas.

Szelén>!

– Én tudom , hogy tudná becsalogatni az egérfogóba! Használjon engem szalonnának!

Sippancs P>!

Elkeserítő, hogy miért ilyen kevés a kóbor lovag! Nagyon gyér a választék.

Kapcsolódó szócikkek: lovag
zsutta>!

-Be kell vallanom, hogy Lady Phoebe iránt táplált érzelmeimet némileg lehűti az a mindent elsöprő félelem, hogy előbb-utóbb az őrületbe fog kergetni.

Tímea>!

Wylde-dal kötözködni olyan volt, mintha nyers húst lóbálna egy tigris előtt. Enyhén szólva, veszélyes vállalkozás. De ébren kell tartania a férfi érdeklődését, mert ha nem, a végén egyszerűen eltűnik az éjszakában.