A ​szerető 76 csillagozás

Amanda Quick: A szerető Amanda Quick: A szerető Amanda Quick: A szerető

London minden valamirevaló férfija egy titokzatos szépasszony lábainál hever. Iphiginia Brightnak nincs múltja, nincs jelene: eddig senki sem ismerte. A bájos özvegy mégis egy csapásra bűvkörébe vonja a nemes társaságot. Elragadtatott sóhajok röppennek, a hófehér ruhában, fehér-arany hintaján begördül valahová, kéjesen szörnyülködő hangok szállnak, amint úton-útonfélen híreszteli, hogy épp most menesztette ágyából Masterst, a diszkréciót mindenek fölébe helyező earlt. Mrs. Bright nem titkolja, hogy feltett szándéka új szeretőt keríteni magának.
A hírek Masters earljének fülébe is eljutnak. Vidéki magányát odahagyva Londonba utazik. Tarthatatlan állapot, hogy ország-világ a régi szeretőjéről beszél!
De hogy lehet, hogy ő még a nevét sem hallotta soha?!

Eredeti mű: Amanda Quick: Mistress

Maecenas, Budapest, 1996
332 oldal · Fordította: Balogh Mariann

meteoritastar P
Amanda Quick: A szerető

Na, én most kellemeset csalódtam. Hiába jók Amanda Quick könyvei, de mindig van bennük valami, ami miatt nem tud teljesen elvarázsolni. Itt például kicsit több izgalmat vártam volna. / Kicsit egyszerű volt. Én már túl komplikáltam a végét. De így se jöttem rá sokkal hamarabb, hogy ki a tettes. :)):)) / De attol nagyon jó kis történet volt. Meglepően jó.
Nem tudom miért, a fülszövegből arra következtettem, hogy Masters az a tipikus szabály betartó, karót nyelt alak lesz. Abban igazam lett,hogy fontosak voltak neki a szabályok. De csak is a sajátjai!! :)):))
Masters és Iphiginia /érdekes nevek :)):)) / zsák a foltját…. Mind kettő elmés, okos és bátor. Nem unatkoztak :)):)) Nyomoztak, vitatkoztak, szerettek és még többet vitatkoztak :)):))
Ez egy szorakoztató, aranyos történet volt.
Nagyon örülök, hogy ráakadtam.

A_Shara
Amanda Quick: A szerető

Imádom ezt a nőt! Az ő főhősei tökéletlenek, és imádni valóak. Két véres krimi között remek kikapcsolódás.

krisztina0419
Amanda Quick: A szerető

A sok ifjúsági szerelem után úgy érzetem, hogy vissza kell térnem a klasszikushoz. Ez is a jobb Quick regények közé tartozik.
Egy kissé hebrencs női szereplő, és egy titokzatos, ám kőszikla jellemű főhős. Ebben is van minden,ami egy tipikus Quick regényben. De nem bánom, mert erre számítottam.

Leobelo
Amanda Quick: A szerető

Nem most olvastam először, de nem is utoljára. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire szeretem az írónő könyveit.
Ez is egy egyszerű romantikus történet egy kis zsarolással füszerezve. Iphiginia elképesztő személyiség, bár Marcus sem marad le sokkal mögötte.
Tetszett, nem bántam meg, hogy megvettem.

Veress_Éva
Amanda Quick: A szerető

Kellemes párbeszédek, kedvelhető szereplők, izgalmas háttér. Minden összevetve ez egy jó kis esti romantikus könyv a műfaj kedvelőinek!

Alexandra0924
Amanda Quick: A szerető

Egy romantikus múlt századi történet, egy kis nyomozással megspékelve. Az írónő már tökélyre fejlesztette az ilyen történeteket. Imádom ezeket a könyveket, mert nem hiányzik belőle semmi. Nagy kedvencem Amanda Quick, még nem csalódtam benne!
A főszereplő hölgyeményt, Iphiginia Brightot, egy kalandor, szókimondó, odaadó karakternek ismerhettem meg. A szócsatákat, az évődéseket végig mosolyogva olvastam… :)
Masters earlje, Marcus a tudományok embere. Már egészen kezd „megkövülni” az érzelmi hiány miatt. Pont tökéletesen illik hozzá a szeretője…., hogy kimozdítsa a komfortzónájából. Na és a nyomozás :))
Igazán jól megírt, könnyed olvasmány. Aki egy kis kikapcsolódásra vágyik, annak csak ajánlani tudom!

porcelánegér
Amanda Quick: A szerető

Anyukám kedvenc könyvei Amanda Quick történelmi romantikus regényei, mégis mindig tartózkodtam tőlük: azt hittem, hogy bugyuta, mondvacsinált problémák akadályozzák a szereplők szerelmének beteljesedését, és körülbelül ennyiben ki is merül egy ilyen könyv. De tévedtem. A szerelem természetesen a főszál, de emellett más pozitívumokkal is rendelkeznek. Például nagyon tetszett, hogy szinte az összes Amanda Quick-könyvben a főhősnőnek van valamilyen érdekes hobbija, ami egy kis színezetet is ad a történetnek. Üdítő volt a humor is a könyvekben, és (nagy krimi rajongóként) rendkívül tetszettek a megoldandó rejtélyek is. A szerető az egyik kedvencem, mert ebben tényleg megtalálható minden ok, hogy miért is jók AQ regényei; ezért is került ide az értékelésem :)

cs_johanna
Amanda Quick: A szerető

Nagyon jókat röhögcséltem rajta, és hamar be is fejezhető.
Nekem a kor, amiben játszódott, a társadalmi normák nagyon Jane austenosak voltak, de itt, és abban, hogy romantikus könyvről van szó, ki is merül a hasonlóság. :D
Nem kerülgetik a forró kását, az biztos….
Kicsit a nyomozásra nagyobb hangsúly lett fektetve, mint a szerelmi szálra.

Maszatostappancs
Amanda Quick: A szerető

Jó, szórakoztató, van feszültség, és a szokásos humor is.

Fairymysz
Amanda Quick: A szerető

Kedvenc Amanda Quick könyveim egyike. Mindkét főszereplő szeretni való, makacs, jellemes ember. Akik csak a szerelemnek képesek és hajlandóak behódolni.

Sippancs P

– Az ember olvas. Különben bepenészedik az agya.
– Kitűnő mondás.

porcelánegér

– Érzelmeink éteri magasságokban szárnyalnak, s valósággal földöntúli harmóniában olvadunk mi ketten eggyé.
– Igazán kellemes lehet.
– Hűtlenek lesznek hozzám a szavak, ha le próbálom írni kettőnk igaz viszonyát.
– Nem is vettem észre.
– A legmagasztosabb szenvedélyt támasztja keblemben.
– Érthető.
– Az az igazság – összegezte Bennet –, hogy nehezen lehetne lefesteni Miss Dorchester kifinomult szellemét, lelkének apró rezdüléseit, vagy akár angyali természetét anélkül, hogy költészetbe ne csapnánk.
– Az ön érzései kétségtelenül rendkívüliek.

239-240. oldal (Maecenas, 2001)

Tímea

Hetekkel ezelőtt belehabarodtál, és azóta rohamosan súlyosbodik az állapotod.

Sippancs P

Őlordsága kedvelte a törvényeket, különösen a sajátjait. Egész rendszert alakított ki belőlük, személyes használatra. Sok-sok évvel ezelőtt szövegezte meg, és soha, semmilyen körülmények között nem tért el tőle. Minden pontja roppant egyszerű és lényegre törőre sikerült:

Soha többé ne nősülj meg.
Soha nem beszélj a múltról.
Soha ne magyarázd a tetteidet.
Soha ne változtasd meg az álláspontodat és a döntéseidet.
Soha ne kezdj viszonyt szűz lánnyal vagy más feleségével.